TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Sanatate/Coji pe pielea capului Moderat de antonela, april  
Autor
Mesaje Pagini: 1
edi.theraven
membru

Locatie: me
Inregistat: 26/10/08
Am probleme de cand sunt mic cu asa ceva. In unele zone pielea capului este alba, din cauza cojilor. Daca dau cu unghia, se dezlipesc. In general am la marginea fruntii si cateva "puncte" la cativa cm de ea. Cand ma spal, se curata si ramane ca un "mal" rosu, proeminent, unde au fost cojile, la fel si pe frunte, punctele alea. Ce credeti ca sunt? Cum scap de asa ceva? Am incercat toate sampoanele existente, si unul natural, pe baza de propolis m'a ajutat vre'un an dar, dupa ce am stat la tata si m'am intors apoi, la mama, (la tata ma spalam cu alta apa, adica in partea aceea a orasului, apa e adusa din alte zone) nimic nu ma face fata, nici nizoral nici nimic. Deci?


le : acele coji cresc inapoi destul de repede dupa spalare, cam la 6-7 ore.

Ultima modificare de edi.theraven (09/02/10 18:11)


09/02/10 18:02

Site web  
Andreea
membru

Locatie: Cluj-Napoca
Inregistat: 16/08/06
Ai fost la vreun dermatolog? Sunt sigura ca acolo poti afla remediul pe termen lung. ;)

_______________________________________
His grace is enough!

09/02/10 18:11

   
Old
Moderator

Locatie: cluj
Inregistat: 18/01/08
Nu e psoriazis? E genetic cred, dar nu-i molipsitor, numai ca e deranjant.
Sa zica vre-un medic de pe forum.


_______________________________________
Cunosti cu adevarat valoarea vietii in momentul in care viata atarna de un fir ce-i gata sa se rupa.

09/02/10 18:13

   
antonela
Moderator

Locatie: Romania
Inregistat: 02/11/05
Uite ce am gasit:

"recomand samponul "selegel" de la ducray; se gaseste la farmacie si e grozav pentru coji. Stiu pe cineva la care nimic nu a avut efect (nici macar nizoral) si care a scapat cu acest sampon (recomandat de medicul dermatolog).
Nu mai stiu exact dar mi se pare ca este de mai multe feluri in functie de tipul de coji. Sper sa te lamureasca la farmacie."


sursa: http://forum.desprecopii.com/forum/topi ... C_ID=83705

Ultima modificare de antonela (09/02/10 18:16)


_______________________________________
Căci Tu eşti Stânca mea, Cetăţuia mea, şi, pentru Numele Tău, mă vei povăţui şi mă vei călăuzi. Psalmul 31:3

09/02/10 18:15

   
edi.theraven
membru

Locatie: me
Inregistat: 26/10/08
Mi'au dat o solutie de aplicat zilnic timp de 10 zile, apoi odata la 2 zile tot 10 zile si un sampon, A zis ca este pe cale genetica si din cauza stresului asa ca nu voi scapa niciodata de asa ceva. Pacat.

10/02/10 14:17

Site web  
RainSong
membru

Locatie: going over Jordan
Inregistat: 08/11/06
cojile astea din ce sunt alcatuite? Nu din matreata? Si sunt groase, sau?

  Eu mai demult aveam tot un fel de coji, dar nu chiar albe, parca putin maronii, undeva unde sunt perciunii .. dar mi s-a intamplat sa le am asa ,de vreo 4-5 ori, dupaia nu mai.


_______________________________________
"se spune ca-i nevoie de curaj pentru-a muri, eu spun ca trebuie curaj pentru-a trai; si stii ca toti oamenii mor, dar nu toti oamenii traiesc .. e greu cand trebuie sa treci zilnic inca un test."

10/02/10 15:18

   
edi.theraven
membru

Locatie: me
Inregistat: 26/10/08
Apropo : am scapat complet de par gras/matreata etc. Folosesc de 4 ani vichy anti matreata pentru par gras si imi merge foarte bine.

26/05/14 23:22

Site web  
Pagini: 1    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net