TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Maxime si cugetari/Femeia Moderat de antonela, april  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2
Andreea
membru

Locatie: Cluj-Napoca
Inregistat: 16/08/06
Betty Friedan- "Mistica feminină"

"O femeie bună este aceea care trăieşte cu pasiune,manifestă curaj,seriozitate şi convingeri puternice;îşi asumă responsabilităţi şi îi modelează pe cei din jur.Cuvântul <rezervat> mă îngrozeşte.A fi rezervat înseamnă să fugi de viaţă.Nu înseamnă nimic.Prefer să fiu plină de viaţă şi să greşesc.Mai bine să fiu dedicată decât detaşată." :)


_______________________________________
His grace is enough!

17/07/08 09:51

   
Norkis
membru

Locatie: Puppa
Inregistat: 17/07/08
Exista un personaj superior femeii frumoase: femeia frumoasa si modesta.

_______________________________________
Istetimea nu inseamna intelepciune...

17/07/08 20:39

   
carmina
membru

Locatie: brasov, romania
Inregistat: 09/08/08
cel mai puternic barbat poate fi inghitit de o simpla gropita din obrazul unei femei  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

10/08/08 15:30

   
Batrânul
membru

Locatie: Curtea de Arges
Inregistat: 07/08/08
"Cine cunoaşte o femeie...cunoaşte toate femeile! Cine încearcă toate femeile nu cunoaşte nici una...!"..:))))

"Femeia cu un singur iubit e un înger, cea cu doi este un monstru iar cea cu trei...este o femeie oarecare!"


_______________________________________
"Nu mi-e frica de Dumnezeu...ci de inexistenta lui Dumnezeu!"

18/08/08 15:44

   
selena
membru

Locatie: targoviste romania
Inregistat: 01/03/07
Sunt unele lucruri pe care o femeie le patrunde totdeauna cu mai multa agerime decat o suta de ochi de barbati

Pentru mine n-ar putea exista un chin mai mare decat sa fiu singur in paradis, fara femeia iubita - Goethe,

Femeile sunt pasionate de matematica. Isi impart varsta la 2, dubleaza pretul hainelor si adauga intotdeauna 5 ani la varsta prietenei cele mai bune.

Femeile sunt creaturi menite să fie iubite, nu înţelese

Femeia este lucrarea de diplomă a lui Dumnezeu la examenul de estetică.

Femeile sunt nişte copii mari care păstrează simţul umorului


Femeia este un cadou care te alege.


_______________________________________
oamenii care au schimbat lumea au fost acei oameni pe care lumea nu i-a putut schimba!

14/10/08 18:39

   
antonela
Moderator

Locatie: Romania
Inregistat: 02/11/05
"Femeile sunt creaturi menite să fie iubite, nu înțelese." Oscar Wilde

_______________________________________
Căci Tu eşti Stânca mea, Cetăţuia mea, şi, pentru Numele Tău, mă vei povăţui şi mă vei călăuzi. Psalmul 31:3

03/02/11 12:26

   
Roxana
membru

Locatie: ACASA
Inregistat: 14/03/08
"La originea tuturor marilor realizari se afla o femeie."-Lamartine

_______________________________________
„Eu sunt Alfa şi Omega, Începutul şi Sfârşitul”, zice Domnul Dumnezeu, „Cel ce este, Cel ce era şi Cel ce vine, Cel Atotputernic.”


09/03/11 12:53

   
daaria
membru

Inregistat: 20/05/07
Nu iubesti o femeie pentru ca e frumoasa,dar e frumoasa pentru ca o iubesti.

06/05/11 18:24

   
antonela
Moderator

Locatie: Romania
Inregistat: 02/11/05
”Femeia este ca o punguţă de ceai: nu ştii niciodată cât de tare este până ce nu o vezi cum fierbe.” Eleanor Roosevelt

_______________________________________
Căci Tu eşti Stânca mea, Cetăţuia mea, şi, pentru Numele Tău, mă vei povăţui şi mă vei călăuzi. Psalmul 31:3

14/07/13 14:00

   
Pagini:  1 2    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net