TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Evenimente crestine/Conferinţe de tineret Moderat de +Archangel+  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4
tamarta
membru

Locatie: Cluj :D
Inregistat: 22/11/06
Polo, si de ce te iei dupa ce auzi? Barfe mereu exista si vorbe aruncate aiurea.

De 6 ani merg in conferinte si tabere Peniel[si in ultimii 3 ani am fost consilier] si nu e asa. E adevarat ca mai sunt incidente cu bauturi, tigari sau se mai gasesc fete in zona baietilor sau invers[si sunt dati afara], dar trebuie sa tinem cont si de faptul ca vin si necrestini la astfel de evenimente. [nu stiu ce "crestin" ar face asa ceva la evenimente crestine, unde e cel mai mare risc sa fie prins si sa pice intr-o postura proasta in fata celorlalti. daca ar vrea sa faca lucruri neplacute Domnului, le-ar face in alta parte].

Pentru mine Penielul a insemnat si inseamna mult. La o conferinta Peniel s-a format corul din Galati in care am cantat multi ani[de acolo si numele de corul Peniel], la o conferinta Peniel m-am predat Domnului, la o tabara Peniel am fost botezata cu Duhul Sfant..etc...si acolo am intalnit oameni minunati.

Din pacate, anul acesta nu cred ca voi putea sa merg la conferinta, pentru ca voi pleca in Galati. Sper ca Tati va voi sa lucreze cumva ca sa pot merge :)


_______________________________________
"Nu varsta aduce intelepciunea, nu batranetea te face in stare sa judeci. Iata de ce zic: Ascultati-ma! Imi voi spune si eu parerea"  Iov32:9, 10

12/03/10 05:18

   
RainSong
membru

Locatie: going over Jordan
Inregistat: 08/11/06
"Conferinta nationala de tineret va avea loc la Timisoara, in perioada 23-27 august, la Biserica Baptista Betel" - eu cred ca merg, voi?

_______________________________________
"se spune ca-i nevoie de curaj pentru-a muri, eu spun ca trebuie curaj pentru-a trai; si stii ca toti oamenii mor, dar nu toti oamenii traiesc .. e greu cand trebuie sa treci zilnic inca un test."

20/05/10 19:19

   
fluflu
membru

Locatie: mures
Inregistat: 20/09/07
Conferinta Torent 2010 - mergeti?

_______________________________________
never regret something that once made you smile...

18/10/10 14:19

   
benny
membru

Locatie: Cluj-Napoca
Inregistat: 27/05/07
poate doar intr-una din zile, nu in ambele. ;)

_______________________________________
"Nu-mi daţi sfaturi. Ştiu să greşesc şi singur!" [Immanuel Kant]

18/10/10 18:37

   
dhannyella
membru

Locatie: Cluj :)
Inregistat: 06/06/09
ce-i benny?nu ai vreme?:D

ps:si pe mine m-a intrebat tamarta ieri,as merge dar inca nu stiu ce program am pe atunci :)


_______________________________________
"Ce bine stii sa-ti intocmesti caile cand este vorba sa cauti ce iubesti!Chiar si la nelegiuire te deprinzi."[Ieremia 2:33]

18/10/10 20:03

   
fluflu
membru

Locatie: mures
Inregistat: 20/09/07
eu ma tot uit si nu vad... intrarea e libera?

_______________________________________
never regret something that once made you smile...

18/10/10 20:29

   
tamarta
membru

Locatie: Cluj :D
Inregistat: 22/11/06
da, e libera
ben, tu oricum spuneai ca mergi acasa

Ultima modificare de tamarta (18/10/10 21:15)


_______________________________________
"Nu varsta aduce intelepciunea, nu batranetea te face in stare sa judeci. Iata de ce zic: Ascultati-ma! Imi voi spune si eu parerea"  Iov32:9, 10

18/10/10 21:15

   
Christina
membru

Locatie: in God`s hand
Inregistat: 15/01/10

fluflu a scris:

Conferinta Torent 2010 - mergeti?


as merge, daca as avea cu cine :D


20/10/10 14:41

   
alex
membru

Inregistat: 02/03/09
nu ai cu ce merge? sau nu ai pe Cineva :D:D

20/10/10 19:34

   
tamarta
membru

Locatie: Cluj :D
Inregistat: 22/11/06
hai Christina, ca merg si eu

_______________________________________
"Nu varsta aduce intelepciunea, nu batranetea te face in stare sa judeci. Iata de ce zic: Ascultati-ma! Imi voi spune si eu parerea"  Iov32:9, 10

21/10/10 00:14

   
RainSong
membru

Locatie: going over Jordan
Inregistat: 08/11/06
merge careva la Peniel Oradea 15-16 aprilie?
  Mai stiti cat costa intrarea, fara cazare,masa etc?


_______________________________________
"se spune ca-i nevoie de curaj pentru-a muri, eu spun ca trebuie curaj pentru-a trai; si stii ca toti oamenii mor, dar nu toti oamenii traiesc .. e greu cand trebuie sa treci zilnic inca un test."

13/02/11 21:37

   
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05
Nick Vujicic va susține o conferința în România

11 Aprilie 2011, ora 18:00 la Universitatea Româno-Americană

În premieră la București Nick Vujicic, cel mai charistic speaker motivațional al momentului, susține conferința: 100% “INSPIRAȚIE: Cum să trăiești o viață fără limite“.

Prezentator: Robert Turcescu

Poate il stiti deja pe Nick Vujicic. S-a nascut in Australia si de la nastere a fost diferit de alti copii. De ce? Pentru ca s-a nascut fara maini si fara picioare, in ciuda faptului ca parintii lui erau perfect sanatosi iar ceilalti frati ai lui s-au nascut ulterior normal ca orice alti copii. Spre norocul lui Nick, parintii si doctorii n-au stiut din timpul nasterii ca acesta nu va avea maini si picioare. Am spus “spre norocul lui” pentru ca daca ar fi aflat cine stie ce recomandari faceau doctorii parintilor, poate chiar un avort.

El va veni în Romania în data de 11 aprilie 2011. Acesta se pare calatoreste mult prin lume, intalnind presedinti de tari, oameni politici importati, dar si oameni simpli. Este invitat la televiziuni, vorbeste pe stadioane sau in sali de conferinte, biserici, fiind o adevarata inspiratie pentru multi care-l asculta, si in special pentru noi care ne consideram mai “normali si mai intregi” decat el, cu toate ca de multe ori avem handicapuri mai mari decat el.

Din povestirile lui reiese ca Nick nu a fost totdeauna un caracter asa puternic, dimpotriva, copil fiind a incercat chiar sa se sinucida. Si-a pus intrebari esentiale despre viata si despre motivul pentru care Dumnezeu l-a lasat sa se nasca fara maini si fara picioare. A ajuns insa la punctul in care a gasit si raspunsul la aceasta intrebare si la multe altele.

Pentru ca este inceput de an va invit sa urmariti povestea lui sperand ca va fi o motivatie si-o inspiratie pentru  fiecare din voi.

“Fara maini, fara picioare, fara griji”

Detalii și înscrieri pe http://www.topspeakersagency.ro

P.S. Acum am vazut cat costa. Ce aiurea.


_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

09/04/11 16:20

   
RainSong
membru

Locatie: going over Jordan
Inregistat: 08/11/06
20-21 Aprilie – conferinta nationala Peniel la Timisoara. 

puteti propune tema: http://www.peniel.ro/2012/01/contribuie-%C8%99i-tu/ ;)


_______________________________________
"se spune ca-i nevoie de curaj pentru-a muri, eu spun ca trebuie curaj pentru-a trai; si stii ca toti oamenii mor, dar nu toti oamenii traiesc .. e greu cand trebuie sa treci zilnic inca un test."

05/02/12 18:43

   
Old
Moderator

Locatie: cluj
Inregistat: 18/01/08

april a scris:

P.S. Acum am vazut cat costa. Ce aiurea.

Cat costa?
Ceva televiziune organizeaza?


_______________________________________
Cunosti cu adevarat valoarea vietii in momentul in care viata atarna de un fir ce-i gata sa se rupa.

05/02/12 21:36

   
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05
A costat.

_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

05/02/12 21:49

   
Old
Moderator

Locatie: cluj
Inregistat: 18/01/08

april a scris:

A costat.

acum am vazut ca 2011. :(

Ma gandeam cum as putea sa ajung.


_______________________________________
Cunosti cu adevarat valoarea vietii in momentul in care viata atarna de un fir ce-i gata sa se rupa.

05/02/12 22:57

   
Pagini:  1 2 3 4    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net