TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Misiune/Misiunea kwasisabantu Moderat de +Archangel+, Old  
Autor
Mesaje Pagini: 1
the_stranger
membru

Inregistat: 15/01/08
romanescu,tu mergi în misiune fiind susţinut de o biserică?sau pur şi simplu mergi din când în când?Pun aceste întrebări deoarece m-ar interesa dacă obişnuieşti să faci un raport cu privire la lucrarea pe care o faci acolo.

Deasemenea,aş vrea să ne dai mai multe detalii în ceea ce priveşte lucrare..cu ce se  ocupă,ţările vizate,proiecte în care se  implică,fondurile de care dispun...etc.


_______________________________________
Haide sa zambim! Gata? 1,2,3 siiii....

17/07/08 08:48

Site web  
+Archangel+
Moderator

Locatie: Ploiesti, RO
Inregistat: 05/07/06
Poate te ajuta site-ul lor cu ceva:
http://www.kwasizabantu.com/


_______________________________________
A sti nu inseamna a fi!

17/07/08 09:26

   
the_stranger
membru

Inregistat: 15/01/08
Eu una nu înţeleg nimic din situ-ul ăsta..îs puse toate aiurea.Oricum o să mă mai chinui un pic..poate reuşesc să îi dau de capăt.

De fapt am decoperit ce mă interesa.Mulţumesc +Archangel+ !


_______________________________________
Haide sa zambim! Gata? 1,2,3 siiii....

17/07/08 10:50

Site web  
romanescu
membru

Locatie: lugoj
Inregistat: 26/03/08
da eu merg la misiune  cand am ocazia

Ultima modificare de romanescu (03/12/08 10:44)


_______________________________________
un crestin caldicel face mai mare paguba ca o mie de pagani

17/07/08 23:23

   
the_stranger
membru

Inregistat: 15/01/08
Nu voi putea să particip,dar cred ar fi fain să postezi la "rugăciune pentru misiune"....dacă sunt motive pt care ai vrea să ne rugăm împreună.

Te întrebam de raport deoarece mă gandeam că ar fi bine să afle şi alţii despre ce faci acolo.Adică să explici un pic care este rolul tău,cum ţi se par oamenii,cum îi abordezi şi cel mai important cum te-ai decis sa mergi in misiune..lucruri din astea.Poate că tinerii vor fi motivaţi  pentru misiune prin mărturia ta.Ce zici?

ps:incerca să nu mai dai enter ci scrie în continuare,ca să apară mesajul cât mai încadrat.Mulţumesc!


_______________________________________
Haide sa zambim! Gata? 1,2,3 siiii....

19/07/08 22:09

Site web  
RainSong
membru

Locatie: going over Jordan
Inregistat: 08/11/06

the_stranger a scris:

Te întrebam de raport deoarece mă gandeam că ar fi bine să afle şi alţii despre ce faci acolo.Adică să explici un pic care este rolul tău,cum ţi se par oamenii,cum îi abordezi şi cel mai important cum te-ai decis sa mergi in misiune..lucruri din astea.Poate că tinerii vor fi motivaţi  pentru misiune prin mărturia ta.Ce zici?

Si eu am mers la sediul misiunii. Faza e ca cei care merg la sediu nu fac misiune ,ci sunt tineri care vin la conferinte. [ce dor mi sa mai merg ca e asa relaxant]

Din cate stiu eu [dar nu stiu foarte multe] organizatia din Romania nu se ocupa foarte mult cu misiunea ,la sediul lor in Voiteni e un complex cu hale amenajate unde o data pe luna se tin conferinte de tineret, e si sediul DAA [dragostea adevarata asteapta], tot acolo sunt si fetele de la eurocorul romanesc. Si sunt cativa oameni care locuiesc permannent acolo ,sunt nemti majoritatea ,unii stiu si romana. Si fratele care predica la confe, atunci cand nu sunt invitati, e neamt sau elvetian ,dar stie si romana ,engleza, franceza, e foarte simpatic.
Sunt putin legalisti, dar in sensul bun .Nu stiu ce confesiune au ..
  Legat de misiune ,se organizeaza si plecari in Africa ,cu tineri special pregatiti, se ocupa cu lucrarea printre zulusi . Si se merge organizat si la conferinte in Elvetia.


_______________________________________
"se spune ca-i nevoie de curaj pentru-a muri, eu spun ca trebuie curaj pentru-a trai; si stii ca toti oamenii mor, dar nu toti oamenii traiesc .. e greu cand trebuie sa treci zilnic inca un test."

19/06/09 11:29

   
Pagini: 1    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net