TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Prietenia: intrebari si raspunsuri/Mai exista fete care ... ? Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 4 5 6 7 8
crestin_salvat
membru

Inregistat: 15/11/08

shoricel a scris:

lucian_credincios a scris:

Eu nu spun ca majoritatea fetelor sunt materialiste.

in ceea ce priveste o relatie, mie o singura fata imi place, si este o fata minunata, cum am spus dintotdeauna.

fain de tine. nu toti au norocul tau. :-)

14/12/08 21:03

shoricel
membru

Inregistat: 04/01/08
ti-am raspuns la comentarii

lucian, incearca sa nu mai postezi consecutiv. exista un buton "modificati" in dreapta jos a mesajului tau, apasa pe el ca sa modifici (sa adaugi sau sa stergi ceva)... regulamentul forumului intrzice postarea multipla :)

Ultima modificare de shoricel (14/12/08 22:26)

14/12/08 22:12

simple
membru

Inregistat: 19/10/05

blackmetal a scris:

Mai exista fete care sa nu se uite dak ai sute de "ieuro" la tine?
Mai exista fete care sa nu se uite dak ai Nike, Addidas, Puma, Rebook pe tine?
Mai exista fete care sa nu le intereseze ca mergi pe jos sau cu autobuzu de la scoala?
Mai exista fete care sa ramana impreuna cu tine, chiar daca nu ai bani sa le faci cadouri?
Mai exista fete care sa nu se uite dak ai telefon cu camera, mp3 shi sute de MB memorie care sa le umpli cu muzica?

Sincer...nu prea sunt cu "ieuro"...prefer leii cas mai feroce.Apoi...marcile...imi place  sa fie imbracat...cu ce...treaba lui,cat despre masina...atata timp cat nu e absolut necesara, cred ca consuma banii degeaba.Cadouri (o sa radeti, dar cand am avut  si eu un prieten...m-am certat cu el ca nu am vrut sa primesc un cadou de la el:)) e exagerat...dar nu-mi place ideea ca el sa-si consume banii pe mine.Oh...si telefonul...de ce-i mama telefon?Sa telefonezi...pentru ce sa-i mai pui si memorie? ;) (chiar nu m-ar interesa daca are telefon sau nu -prefer discutiile fata in fata si detest sa vorbesc la telefon)
si mai sunt multe fete ne-materialiste, eu cunosc o gramada ;)

of filip...cred ca esti dezamagit...tot mai exista fete... :p

Ultima modificare de simple (15/12/08 16:23)

14/12/08 23:45

oanna
membru

Inregistat: 09/06/08
Mai exista fete 'nematerialiste'...eu, de exemplu, pun mai mult pret pe caracterul unei persoane (si nu ma refer in mod special la baieti), decat pe lucrurile 'pieritoare'. Dupa cum stim frumusetea care nu va pieri este frumusetea interioara, nu cea fizic, materiala sau ce vreti voi :P:P

Asa ca baieti...mai exista fete ;) si cred ca sunt destule postari care demonstreaza acest lucru.

19/12/08 23:46

lorre
membru

Inregistat: 07/10/06
hai mai..sa fim seriosi/serioase..ca putin tot ne intereseaza si aspectul :D

23/12/08 15:49

abelusca
membru

Inregistat: 20/03/08
Dovediti fetelor ca mai exista...as da un exemplu...sa zicem ca un voi doriti un cadou,nu conteaza de care ...dar apoi nu mai vreti...nu conteaza motivul..pai atunci zici la bun inceput ca persoana aia care te cunoaste sau inca incepe sa te cunoasca sa nu iti dea cadouri,ca noi ,baietii credem,fara sa vrem,ca sunteti materialiste...no offence(vorbesc in general ) si atunci e normal ideea asta care se raspandeste prin cercul de baietii ,ca voi fetele sunteti materialiste :P

23/12/08 18:26

Site web  
lorre
membru

pai stai putin..daca eu nu iti zic tie ca vreau cadou de unde sti ca sunt materialista?

23/12/08 21:15

tamarta
membru

Inregistat: 22/11/06
of Doamne abel ce copil poti sa fii la faza asta. daca mai glumesc si mai spun uneori ca vreau cadouri asta nu inseamna ca as fi materialista. imi doresc anumite lucruri si e normal asta, dar una e sa iti doresti si alta e sa impui altcuiva sa iti ia. nu-mi spune ca tu nu vrei nimic, ca n-ai nicio dorinta, ca nu-ti face placere sa primesti cadouri..ca nu te cred..si nimeni nu te-ar crede. nu mi se pare corect sa generalizati si sa le bagati pe toate in aceeasi oala, ca daca una e nu stiu cum, toate sunt la fel. daca n-as avea prieten si ar veni la mine un baiat care gandeste la fel ca tine si mi-ar cere prietenie sa stii ca i-as da in cap cu tot materialul pe care il am in geanta, ca sa vada ce "materialista" sunt.[am genti mari si bag in ele de toate..si sunt grele si s-ar putea sa doara asa cum m-ar durea pe mine parerile lui ;) ]
asa ca..fii serios si mai gandeste-te bine inainte sa afirmi ceva.
si...ce dovezi vrei? sunt lucruri care nu se pot dovedi prin cuvinte. daca chiar vrei sa te convingi ca mai exista fete nematerialiste, atunci intreaba-l pe beny si el iti va spune.

Ultima modificare de tamarta4jc (23/12/08 21:31)

23/12/08 21:29

shoricel
membru

abelusca a scris:

Dovediti fetelor ca mai exista...as da un exemplu...sa zicem ca un voi doriti un cadou,nu conteaza de care ...dar apoi nu mai vreti...nu conteaza motivul..pai atunci zici la bun inceput ca persoana aia care te cunoaste sau inca incepe sa te cunoasca sa nu iti dea cadouri,ca noi ,baietii credem,fara sa vrem,ca sunteti materialiste...no offence(vorbesc in general ) si atunci e normal ideea asta care se raspandeste prin cercul de baietii ,ca voi fetele sunteti materialiste :P

ar fi bine sa te gandesti la cazul concret despre care ai vorbit si sa aflii din ce motiv a reactionat fata cu ai zis tu, si apoi sa tragi concluzia. si motivul, cum sa un conteze? conteaza foarte mult. tocmai ala face diferenta.

vad ca materialismul este gresit inteles....

no offence, abel, dar vad ca te grabesti in a face afirmatii sau a trage concluzii ;) cer scuze daca te-ai simtit jignit cu ceva ;)

PS: nu te lua dupa alti baieti care vorbesc aiurea despre fete! ;)

23/12/08 23:28

abelusca
membru

Inregistat: 20/03/08
O spun din experienta proprie

23/12/08 23:31

Site web  
fluflu
membru

Inregistat: 20/09/07
maai eu cand aud 'fete materialista' ma gandesc la ce-i mai rau,nicidecum la cazuri din astea...care mare lucru nu-ti vorbesc.
fete materialiste la mine inseamna ca fata alege intotdeauna banii si face totul ca ea si numai ea sa se simta cel mai bine.cazul care-mi vine acum in minte si,din pacate,este chiar des intalinit este cazul fetelor de 17-18 ani care umbla cu barbati de 30-40 de ani care-s milionari.

23/12/08 23:50

black-panther
membru

Inregistat: 18/10/05
o fata care nu refuza cadourile nu poate fi numita materialista!
reciproc: o fata care refuza cadourile nu e musai sa nu fie materialista!

cu totii ne dorim sa avem. atat timp cat fata nu face din asta o prioritate in alegerile ei nu e materialista.

fetele prin natura lor au o nevoie de siguranta. Latura asta a lor fireasca nu poate fi numit materialism!

24/12/08 10:04

Site web  
simple
membru

Inregistat: 19/10/05

lorre a scris:

hai mai..sa fim seriosi/serioase..ca putin tot ne intereseaza si aspectul :D

cred ca putem face o deosebire intre
-nu are fiindca nu vine dintr-o famile instarita, sau nu are un post pre bun
-nu are fiindca ii cheltuie oricum

Eu nu ma uit la situatai financiara a unei persoane. Dra apoi cum spune si lorre daca cumva o relatie merge mai departe...te interesezi la felul sau de viata. Dar faci aceasta diferenta.In primul caz, cred ca se poate usor trece...si zici : ok vom munci impreuna si o vom scoate la capat...dar pentru a doaua situatie iti zici : apai asta daca nu face atentie deloc la bani, ca si cum ar pica din cer...va fii in stare sa cheltuiasca inca un salar si tot degeaba.

Dar atentie la cei "care se ajung"...fiindca de cele mai multe ori pacatul mândriei bate la usa.

26/12/08 23:23

simona
membru

Inregistat: 19/02/08
Fetele sunt din natura materialiste. Cineva trebuie sa tina banii in casa, nu? :D

Desigur, depinde din ce punct privim. Si, daca exista mai multe puncte din care poti privi o situatie, e clar ca situatia poate avea diferite sensuri. Pozitive, sau negative, dupa modul in care privesti. Asa ca, sa nu fim judecatori, si sa punem un mare punct, si sa spunem ca daca noi credem ca toate fetele sunt materialiste, in sensul rau, asa si e. :)

Eu nu sunt materialista. Nu in sensul in care zici tu abel. Adica, cu siguranta nu as impune cuiva sa imi cumpere ceva. Bine, inafara de parinti. :D Si, si cand primesc un cadou, nu am idee cum sa reactionez, pentru ca nu sunt obisnuita cu cadourile.

Dar orice lucru poate fi invatat. ;) Asa ca, daca tu iti rasfeti iubita, amicele, ele vor invata, prin practica, sa fie materialiste. Poate nu iti vor cere cadouri, dar sigur vor bate apropo-uri.

Spre exemplu: daca merg cu ai mei intr-un magazin, si vad o chestie foarte faina, incep cu :"Vaaaai, ce draguuut eeee! Vreau si eu!"
Intelegi ceva? :D

Si, in final: pentru a fi materialista, materialista, veritabila, ai nevoie de o doza foarte mare de nesimtire. Vezi cuplurile renumite, un el foarte batran si putred de bogat, si o ea, tanara si doritoare sa se ridice pe scara sociala. Aici deja, observi, cu cata nerusinare fetele alea ii jupoaie pe mosii aia disperati. :D

27/12/08 07:57

shoricel
membru

black-panther a scris:

fetele prin natura lor au o nevoie de siguranta. Latura asta a lor fireasca nu poate fi numit materialism!

asta tot bomban eu aici... in sfarsit cineva care a inteles :))

27/12/08 09:40

nikku
membru

Inregistat: 26/11/08
Crestinul ar trebui mai mult sa fie preocupat de lucrurile spirituale :D
Nu zice nimeni sa nu ai ce iti trebuie, dar sa faci din asta un scop in viata nu e prea indicat, pentru ca in orice clipa poti sa pierzi totul...
Oricum, atunci cand o fata sau un baiat pune accentul pe lucrurile materiale, asta de observa foarte bine. Asa, din pareri, nu poti spune ce si cum...

27/12/08 12:08

lorre
membru

sa raspund la intrebarile de la inceputul subiectului..:D
ca..da..chiar mai exista fete,pe langa tamy,daaria,april si care a mai zis :D
si eu :)

28/12/08 15:12

nikku
membru

Inregistat: 26/11/08
Cu doar cateva flori nu se face primavara in veci :D

28/12/08 15:22

shoricel
membru

nikku a scris:

Crestinul ar trebui mai mult sa fie preocupat de lucrurile spirituale :D
Nu zice nimeni sa nu ai ce iti trebuie, dar sa faci din asta un scop in viata nu e prea indicat, pentru ca in orice clipa poti sa pierzi totul...

unul din scopurile mele, in viata, este sa fiu un exemplu in ceea ce priveste cariera profesionala si modul in care voi castiga banii, modul in care ii investesc si modul in care ii administrez (controlez) pe ei, si nu ei pe mine. ca sa nu mai zica toti criticii (ca sa nu le zic altfel) "haha, pocaitii asteapta numai sa primeasca si niciodata nu vor fi in stare sa aiba o pozitie inalta in societate dpdv profesional fara sa puna banii stapanire pe ei" (si multe alte chestii care intervin cand incepi sa castigi mai multi bani).
si daca (virgula) castigi bani multi  poti fi preocupat de lucrurile spirituale. sunt atatea lucrari spirituale ce au nevoie de sprijin financiar...

nikku a scris:

Cu doar cateva flori nu se face primavara in veci :D

fii tu barbat si vei avea oportunitatea sa transformi viata unei fete intr-o viata pe care trebuie sa aiba cu adevarat o femeie... si atunci o vei ajuta sa devina o femeie adevarata (in caz ca nu era), ca na, in societatea de azi nu e usor sa te tii bine pe picioare si sa iti pastrezi calitatea de "fata adevarata" ;)
cu cateva flori nu se face primavara, dar cu mai multe grupulete de cateva flori incepe sa se imprimavareasca treaba ;) :P

Ultima modificare de shoricel (29/12/08 02:52)

29/12/08 02:46

oanna
membru

Inregistat: 09/06/08

shoricel a scris:

fii tu barbat si vei avea oportunitatea sa transformi viata unei fete intr-o viata pe care trebuie sa aiba cu adevarat o femeie... si atunci o vei ajuta sa devina o femeie adevarata (in caz ca nu era), ca na, in societatea de azi nu e usor sa te tii bine pe picioare si sa iti pastrezi calitatea de "fata adevarata" ;)
cu cateva flori nu se face primavara, dar cu mai multe grupulete de cateva flori incepe sa se imprimavareasca treaba ;) :P

Foarte fain! cine spunea ca soricel stie sa se poarte cu fetele?  :P

Ultima modificare de oanna (29/12/08 20:05)

29/12/08 20:04

black-panther
membru

Inregistat: 18/10/05
ca barbati suntem invatati sa iubim sotiile noastre asa cum si-a iubit Hristos Biserica. Si stiti cum ne-a iubit Hristos? "pe cand eram noi inca pacatosi..."

Iubeste-o inainte de a-ti fi sotie si iubeste-o cu toata inima ta, fara sa ceri nimic in schimb(nu fi egoist). Daca vei face asa, chiar de vei avea de suferit te vei putea numi barbat si cea care-ti va fi sotie se va simti femeie si va fi implinita alaturi de tine.

02/01/09 11:50

Site web  
livu2day
membru

Inregistat: 06/11/08

black-panther a scris:

ca barbati suntem invatati sa iubim sotiile noastre asa cum si-a iubit Hristos Biserica. Si stiti cum ne-a iubit Hristos?

Sa iubim pe ea inainte sa fi existat daca intelegi ce vreau sa zic.

03/01/09 01:12

Old
Moderator

Inregistat: 18/01/08

black-panther a scris:

ca barbati suntem invatati sa iubim sotiile noastre asa cum si-a iubit Hristos Biserica. Si stiti cum ne-a iubit Hristos?

livu2day a scris:

Adica sa iubim orice fata, pentru ca s-ar putea sa devina sotia noastra? :D

Ultima modificare de OLD TRAIAN (09/02/09 09:04)

09/02/09 09:03

Tanara crestina
membru

Inregistat: 26/09/07

black-panther a scris:

livu2day a scris:

OLD TRAIAN a scris:

Adica sa iubim orice fata, pentru ca s-ar putea sa devina sotia noastra? :D

nu, adica sa iti iubesti viitorul partener de viata dinainte de a-l cunoaste... sa-l respecti prin deciziie pe care le iei si care l-ar afecta si pe el in viitor, sa-ti pastrezi puritatea si sa traiesti cu speranta ca si el se pregateste pentru tine!

Ultima modificare de Tanara crestina (09/02/09 10:29)

09/02/09 10:28

mototey
membru

Inregistat: 11/12/06
viitorul partener(asta in caz ca nu ai)... hmmm... eu am crezut pana acum in 2 fete... dar ceva tot ma framanta... si mi-am dat seama ca deocamdata e suficient daca ma rog pentru o viitoare partenera, daca sunt atent cu fetele, daca sunt sociabil... hmm... e suficient pentru mine deocamdata... :)

09/02/09 11:42

Site web  
Pagini: 1 ... 4 5 6 7 8    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la