TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Spune-ti off-ul/Am obosit Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 2 3 4 5 6 7 8 ... 18
Dana
membru

Inregistat: 04/01/07

maryan a scris:

.... prin urmare bucură-te  pentru asta!

Sa se bucure ca are lucruri pe care le ascunde?Lucruri de care ii e rusine?Maryan...,cred ca nu ai citit bine mesajul lui (Jkfe_ac)...

Ultima modificare de dana (10/05/07 17:09)

10/05/07 17:08

maryan
membru

Inregistat: 21/02/07
nicidecum!!! (imi dau seama ca nu am fost suficient de explicit)... să se bucure că trece prin încercari. Nu m-am legat numai de ultimul mesaj ci de situatia lui in general... evident ca nu e bine sa tina ascuns aceste lucruri... un necaz mărturisit unei persoane se imparte în două pe când o bucurie se dublează... (merci pt observaţie, dana ;))

Prietenul adevarat iubeste oricand, si in nenorocire ajunge ca un frate. Proverbe 17:17

10/05/07 17:14

Dana
membru

Inregistat: 04/01/07
Da...,nu degeaba spune Pavel ca : "cine nu greseste in vorbire e un om desavarsit"...De aceea trebuie sa fim atenti la ce zicem / scriem .
Ma bucur ca nu te-ai suparat !
Si eu il sfatuiesc pe Jfke_ac sa caute pe cineva caruia sa-i marturiseasca neputintele sale , sa imparta povara asa cum zice si Cuvantul .

Iacov 5:16 Marturisiti-va unii altora pacatele, si rugati-va unii pentru altii, ca sa fiti vindecati. Mare putere are rugaciunea fierbinte a celui neprihanit.

10/05/07 17:21

dodo86
membru

Inregistat: 14/02/07
....................am obosit.... :( . Am obosit de tot :( . Pray for me......................

13/05/07 00:13

Joseph7
membru

Inregistat: 02/03/07
Dodo, va fi bine.  Viata este o lupta dar cel ce va birui va fi alaturi de Domnul Isus o vesnicie intreaga.  Ma voi ruga pentru tine. :)

14/05/07 17:12

RainSong
membru

Inregistat: 08/11/06
pe mine ma oboseste viata :O Am obosit sa traiesc

15/05/07 19:36

Joseph7
membru

Hero, nu exista:  "am obosit sa traiesc".  Trebuie sa mergi inainte, nu conteaza daca esti obosita sau nu.  Va fi bine.  Te asigura Dumnezeu si eu. :)

Cred ca trebuie sa te odihnesti putin si maine va fi bine :).

Ultima modificare de Joseph7 (15/05/07 19:52)

15/05/07 19:40

RainSong
membru

"ma-nvart intr-o lume ciudata si rea" "e cruda viata ,e rece lumea ,e trsst tot ceea ce tine de ea" Mi se pare asa ciudat ,sau poate ca eu is ciudata ,toti ar da foarte mult sa mai traiasca si atata plangi cand moare cineva .Dar daca te gandesti ,ar trebui "sa fii invidios" pe acea persoana decedata pt ca ea a ajuns in tinuturile fericirii ,tu stai inca suferi aici jos .Eu o sa ii avertizez pe ai mei sa nu planga atunci cand o sa mor ,ca asa e cel mai bine pt mine si merg Acasa ... si nici sa nu poate negru :O Na ,eu nu vad nimic fain pe pamant

15/05/07 20:07

Joseph7
membru

Ai dreptate Hero.  Asa este cum spui tu.  Dar noi avem un scop pe acest pamant si trebuie sa ni-l implinim.  Dumnezeu ingaduie numai cat putem duce.  De unde sunt versurile care le-ai citat mai sus? 

Totusi, esti prea tanara ca sa gandesti asa.  Viata este un pic mai dura dar frumusetea vietii apare atunci cand inveti sa te inalti deasupra furtunii.  Nu vom scapa de probleme, asa ca trebuie sa invatam sa ne ridicam deasupra lor.  Sti de ce vulturii se inalta mai sus decat toate pasarile?  Ei se folosesc de puterea vantului, de puterea unei furtuni ca sa se inalte deasupra ei.  Si cum o fac?  Isi intind aripile si lasa ca vantul sa-i ridice.  Asa trebuie sa fim si noi aici in mijlocul problemelor.  Dar ca sa ajungem sa fim ca un vultur trebuie sa ne punem nadejdea in Isus Cristos si sa credem ca El ne va calauzi si ne va arata planul care il are cu noi.  Gandeste-te ca sunt alte fete, ca si tine, care au mai mari si mai multe probleme.

15/05/07 20:17

RainSong
membru

sau altele care nu au probleme ;) (asta e problema mea ,vad acu numa partea asta)  Teoretic merge ce ai zis ,dar practic mi-e imposibil ,nu imi place teoria . erau versuri pocaitzii "chiar daca nu pot zambi in fiecare zi doar Tu imi iei problemele ca si cum nu ar fi ... daca plang stiu ca esti aici si simti cu mine" cam greu :|

15/05/07 20:28

Jkfe_ac
membru

Inregistat: 22/03/07
auzi mai..our hearts hero...sa iti mia zic o chestie legata de vulturi..ai vazut tu vreo unu sa se zbata?..sa dea din aripi pana nu mia poate si ii vine sa moara?...nu...nici nu obosesc...
stiu ca spui ca sti teoriile astea...asa am fost si eu..stim ..dar concret..
punete si te roaga...lasa totul in mana Lui..punete pe tine in mana Lui..roagate citeste..iati timp sa stai cu El..El vrea sa te slujeasca..lasa-L.. daca e vreoun pacat..marturiseste..cere iertare.. da fa ceva...dracu vrea tu sa stai sa te plangi..sa stai in mocirla..in oboseala...viata cu Dumnezeu e o aventura!!!intinde-ti aripile si zbori!!!
ia o decizie...acuma..fa ceva...da nu sta asa!!!be an Eagle!!!!!

15/05/07 20:41

Joseph7
membru

Ca orice altceva in lumea asta, trebuie sa inveti sa te ridici.  Crezi ca mie mi-a fost sau imi este usor.  Fiecare dintre noi avem probleme, dar unii au invatat mai repede cum sa zboare peste aceste probleme ca si cum nu ar fi.  Aici e important sa ne aducem aminte de versetul din Romani 8:28.  Trebuie sa incerci ca altfel satan te va dobori.  Si numai cei invingatori vor ajunge sus, cu Domnul Isus.

Si mai incearca si tu sa schimbi genul de muzica la care asculti;  nu complet, dar vezi poate te va ajuta.  Asculta uneori si la muzica mai linistita.  :)

15/05/07 20:43

Joseph7
membru

Am obosit sa fac atatea greseli.
Am obosit sa zbor cu o singura aripa.
Am obosit si ma doare capul sa tin piept satanistilor.  Nu se merita.  Domnul Isus a invins deja.

17/05/07 01:12

Sarah
membru

Inregistat: 08/03/07
Daca n-ar fi ajutorul Domnului,si PROMISIUNILE LUI onorate,am fi infranti...
Am niste versuri faine,dar nu stiu unde sa le scriu,sa nu fiu off-t.Poate ti-ar fi de folos.Le scriu la poezie,totusi.(pentru mine sunt ca o mana cereasca)

Tu imi dai scutul mantuirii Tale,dreapta Ta ma sprijineste,si indurarea Ta ma face mare. Ps.18:35

17/05/07 01:29

RainSong
membru

am obosit de plictiseala ... nu am ce face ,de fapt nu am chef ... si ma oboseste numa gandu ca vine vacanta si probabil supermegaultraplictiseala @_@

17/05/07 15:29

jezzy
membru

Inregistat: 13/03/06
Hai, nu vrei sa facem schimb? :D Ca eu nu ma plictisesc :(

17/05/07 15:33

maryan
membru

Inregistat: 21/02/07
am obosit sa ascult inepţiile sataniştilor... unele argumente pe care le aduc sunt ridicole şi cu scopul de a ne ispiti...

;) nici eu nu am timp sa ma plictisesc... ;)

Prietenul adevarat iubeste oricand, si in nenorocire ajunge ca un frate. Proverbe 17:17

17/05/07 16:23

jezzy
membru

Inregistat: 13/03/06
Offffffffffffff...matematica asta :(:(:( Am obosit sa fac variante de bac la mate :(

17/05/07 17:59

Magdy
membru

Inregistat: 09/01/07
x

Ultima modificare de Magdy (07/11/17 16:37)

19/05/07 17:00

RainSong
membru

Magdy ,macar pe tine te trezeste :) Dar eu nu ii trezeam pe ai mei noaptea ,ca ei nu dormeau pt ca eu ziua dormeam si toata noaptea faceam scandal ;)

19/05/07 18:12

monica
membru

Inregistat: 16/03/05
Am obosit si eu, asteptandu-mi randul la vot azi...dar macar stiu ca mi-am facut datoria fata de tarisoara mea draga.

Ultima modificare de monica (19/05/07 18:27)

19/05/07 18:25

Magdy
membru

Inregistat: 09/01/07
x

Ultima modificare de Magdy (07/11/17 16:38)

19/05/07 19:58

RainSong
membru

eu am obosit de atatea invataturi ... ca la o bise nu ai voie sa intri fara fusta si batic (chiar daca nu esti casatorita) ,la alta se uita aia ciudat la tine daca iti iei fusta si nu sari si bati din palme ... ca te mai trage un frate deoparte sau iti spune de faţa cu toti ca ti fusta prea stramba sau ca ce cauta bratara aia pe mana (fie si cu mesaj crestin) ... asa ca mai bine sa o lasi balta cu biserica ,deja e stresant ,unu iti baga in cap ceva ,altu altceva si nici unu nimic bun ... si cand mai ai si parinti stresanti ... :| Ne "luptam" intre noi care are dreptate si uitam de fapt ce suntem ... daca Dumnezeu e unu de ce nu se poate sa fie si o singura biserica ?

Si chestia care ma oboseste cel mai tare :ortodocsii si catolicii (cica singurii crestini adevarati) au pretentia ca noi sa fim sfinti ... si te pandesc asa ,numa ca sa te prinda cand gresesti si sa zica :"Asa te invata la pocaitzi?" ... eu nu pricep ce au cu noi :| numa cand aud ca esti pocait se uita asa cu dispret   
M-am saturat de toti @_@  m-as muta pe alta planeta ,sa fiu singura :|

21/05/07 13:18

monica
membru

Inregistat: 16/03/05
Hero, ai facut o descriere realista a acelor lucruri care ma deranjeaza si pe mine.
Insa, am descoperit ca, pentru a lasa frustrarea in spatele meu, decat sa critic, mai bine ma rog pentru acele persoane care, in mod normal, beneficiau de toata critica mea.
Si sa stii ca rugaciunea chiar functioneaza, in loc de nervi, am parte de pace...incearca si-o sa vezi!
Inca ceva: chiar daca te-ai muta pe alta planeta, cum nu esti singura care gandeste asa, ar mai veni si altii s-o populeze si tot ar aparea conflicte pana la urma...=)

21/05/07 15:34

RainSong
membru

nu ,ca as face o chestie care sa protejeze planeta de intrusi ,dar normal ,tu ai avea voie sa vi :D

eu am obosit sa il fac pe joseph sa oboseasca si sa se supere @_#

21/05/07 20:24

Pagini: 1 ... 2 3 4 5 6 7 8 ... 18    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la