TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Spune-ti off-ul/Am obosit Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 5 6 7 ... 18
tamarta
membru

Inregistat: 22/11/06
ce problema...CIOCOLATA...ganditi-va si la persoanele care nu au voie sa manance ciocolata...mi-ati facut pofta...

18/04/07 15:23

RainSong
membru

Inregistat: 08/11/06
am obosit sa rad cand vad pe hi5 numa comment-uri din alea, de genu : nice pic, nice smile, take care , luv u , poop u, esti mumoasa, :D :D :D :D lol , cand ma plictisesc incep sa le dau comment-uri de oameni normali ... lol , pe hi5 iti faci reclama singur  :D :D :D :D

19/04/07 18:59

jezzy
membru

Inregistat: 13/03/06
Ai obosit sa razi...asta da oboseala :p

19/04/07 19:06

Sarah
membru

Inregistat: 08/03/07
Am obosit sa vad ca nu reusesc sa micsorez imaginea ptr.avatar,si toti ceilalti pot...Instructiuni sunt,dar mie nu-mi iese...

Tu imi dai scutul mantuirii Tale,dreapta Ta ma sprijineste,si indurarea Ta ma face mare. Ps.18:35

25/04/07 00:20

Joseph7
membru

Inregistat: 02/03/07
Probabil iti trebuie un program cu care sa modifici poze.  Ai asa ceva?

25/04/07 00:25

Sarah
membru

tocmai ca nu am asa ceva...:)

Tu imi dai scutul mantuirii Tale,dreapta Ta ma sprijineste,si indurarea Ta ma face mare. Ps.18:35

25/04/07 00:49

Joseph7
membru

Daca nu e prea personal, poti sa-mi trimiti mie poza si ti-o voi micsora.

25/04/07 00:56

Sarah
membru

pai pot sa ti-o trimit...
pe mass
sau cum?
acu sunt incurcata pe google:)

25/04/07 00:57

Joseph7
membru

Apasa pe numele meu si poti sa imi trimit email.  Probabil o voi avea gata pana maine, daca nu mai devreme.  Sti sa adaugi "files" la email? (Attach)  Daca nu vrei ca sa iti stiu adresa de email, fati o alta adresa la yahoo.com.  Sunt gratis. 
Eu trebuie sa plec acum.

Ultima modificare de Joseph7 (25/04/07 01:08)

25/04/07 01:06

Joseph7
membru

Am obosit......

06/05/07 04:26

Jkfe_ac
membru

Inregistat: 22/03/07
am obosit sa incerc sa nu fac pacate si sa nu imi mearga...am obosit sa fac pacate..sa incerc sa fiu diferit...am obosit sa nu ma pot ridica din groapa (spirituala) in care sunt...

07/05/07 19:36

Jkfe_ac
membru

am obosit sa sun ca sunt obosit

07/05/07 19:37

Sarah
membru

si eu,am obosit...chiar am obosit

07/05/07 23:45

Joseph7
membru

Jkfe_ac a scris:

am obosit sa incerc sa nu fac pacate si sa nu imi mearga...am obosit sa fac pacate..sa incerc sa fiu diferit...am obosit sa nu ma pot ridica din groapa (spirituala) in care sunt...

Crezi ca te-am putea ajuta cu ceva?  Cred ca fiecare dintre noi ne confruntam cu anumite lucruri care nu ne plac in viata, ma refer la pacat.  S-ar putea ca unii dintre noi sa fi trecut prin situatii similare cu cele cu care te confrunti tu.  Ne-am putea ajuta reciproc :).

09/05/07 02:20

RainSong
membru

eu am obosit sa tot aud injuraturi si expresii din alea dragute ... si sa vad prostia vecinilor (fara nici o jignire acu)

09/05/07 14:10

Jkfe_ac
membru

am obosit...as vrea sa mor..sa se termine...sa ma dau batut..doar un fir de ata ma mai tine...numi place noroiu...imi place lumina..si as vrea sa ies...dar am obosit scaldandu-ma in noroi...am obosit sa caut o usa de iesire din noroi..sa ma tin doar de un fir de ata ca sa nu ma inec...am obosit sa vad munti inalti in juru meu si eu sa ma scald in noroi..dar am obosit sa mai sper ca se mai poate face ceva...

09/05/07 17:10

RainSong
membru

jkfe_ac ,te putem ajuta cu ceva ?:) sa ne rugam pt tine ?

Ultima modificare de our hearts hero (09/05/07 18:59)

09/05/07 18:58

Jkfe_ac
membru

yeah dude...ar fi fain...miar prinde bine..stii..ii greu sa se uite lume in sus la tine..sa aiba asteptari..dar de fapt.tu sa ai your dirty little secret...e impovarator...dar Domnu da eliberarea...dar e obositor..

09/05/07 21:11

Joseph7
membru

Domnul Isus a zis ca ne iarta tot trecutul si il arunca in marea uitarii.  Este bine sa Il credem pe cuvant.  satan este cel ce vine si ne scoate in ochi greselile noastre si slabiciunile noastre, dar noi avem un mijlocitor si un aparator la Tatal in persoana Domnului Isus.  Daca vrei sa comunicam, poti sa-mi trimiti email.  Domnul sa te intareasca si nu renunta la lupta.  Mai degraba suferim aici putin pentru a fi cu Domnul Isus o eternitate decat sa renuntam la tot si sa fim aruncati in locul pregatit pentru satan si ingerii care l-au urmat.  Intareste-te si imbarbateaza-te.  Suntem alaturi de tine.

09/05/07 21:21

Sarah
membru

Mai,cand citesc marturia ta,Jkfe_ac,ma gandesc cu durere ca oricine poate marturisi asta,si eu la un moment dat spuneam asta..dar incetul cu incetul am invatat sa ma bazez pe Dumnezeu.Vreau sa stii ca Dumnezeu e acolo,langa tine,ca stie ce simti,ca-ti stie secretul...si El iti da putere sa mergi inainte. Dar sa stii ca in cazul meu,m-a ajutat mult discutiile cu o prietena minunata,care s-a rugat pentru mine si mi-a fost aproape pana am iesit din criza...Sunt convinsa ca in viata reala,vei gasi pe cineva care sa-ti fie de ajutor,sau aici pe TC.Domnului ii pasa prea mult de noi,incat face tot ce e posibil sa nu ne pierdem.Fii convins ca Vei fi biruitor!!!Ne rugam pentyru tine!!!

09/05/07 21:45

albertina
membru

Inregistat: 12/11/06

Jkfe_ac a scris:

am obosit...as vrea sa mor..sa se termine...sa ma dau batut..doar un fir de ata ma mai tine...numi place noroiu...imi place lumina..si as vrea sa ies...dar am obosit scaldandu-ma in noroi...am obosit sa caut o usa de iesire din noroi..sa ma tin doar de un fir de ata ca sa nu ma inec...am obosit sa vad munti inalti in juru meu si eu sa ma scald in noroi..dar am obosit sa mai sper ca se mai poate face ceva...

daca ne uitam la un copac...
Avem toti perioade cand e iarna in viata noastra, e prea rece, e prea puternic vantul... nu vedem pe nimeni sa ne fie aproape, nu-L mai vedem nici macar pe Dz... dar ce e imp, tre sa ramanem acolo unde suntem, poate unele crengi vor fi frante, dar iarna nu dureaza decat putin, urmeaza primavara, vara.... Urmeaza zile de bucurie...
Eu te rog din toata inima... ramai tare in iarna si primavara e pe undeva durreroasa, se curata copacii, Dz ne curata frumos, desi doare... u ramai tare... El ne curata ca sa dam roade si u vrei sa fii de folos CERULUI, nu? Am vazut in tine calitati si cred ca Dz slefuieste pt ca are un plan cu viata ta...

Ultima modificare de albertina (09/05/07 22:23)

09/05/07 22:17

dodo86
membru

Inregistat: 14/02/07

Jkfe_ac a scris:

Cat te inteleg...Am avut si eu perioade in viata mea simile...

Iti dedic o rugaciune fratele meu, care mie mi-a redat viata....

Psalm 143

1 (Un psalm al lui David.) Doamne, ascultă-mi rugăciunea, pleacă-Ţi urechea la cererile mele! Ascultă-mă în credincioşia şi dreptatea Ta!
2 Nu intra la judecată cu robul Tău! Căci nici un om viu nu este fără prihană înaintea Ta.
3 Vrăjmaşul îmi urmăreşte sufletul, îmi calcă viata în picioare la pămînt: mă face să locuiesc în întunerec, ca cei ce au murit de multă vreme.
4 Imi este mîhnit duhul în mine, îmi este turburată inima în lăuntrul meu.
5 Mi-aduc aminte de zilele de odinioară, mă gîndesc la toate lucrările Tale, cuget la lucrarea mînilor Tale.
6 Imi întînd mînile spre Tine; îmi suspină sufletul după Tine, ca un pămînt uscat. -
7 Grăbeşte de m'ascultă, Doamne! Mi se topeşte duhul: nu-mi ascunde Fata Ta! Căci aş ajunge atunci ca cei ce se pogoară în groapă!
8 Fă-mă să aud disdedimineată bunătatea Ta, căci mă încred în Tine. Arată-mi calea pe care trebuie să umblu, căci la Tine îmi înalt sufletul.
9 Scapă-mă de vrăjmaşii mei, Doamne, căci la Tine caut adăpost.
10 Invată-mă să fac voia Ta, căci Tu eşti Dumnezeul meu. Duhul Tău cel bun să mă călăuzească pe calea cea dreaptă!
11 Pentru Numele Tău, Doamne, înviorează-mă; în dreptatea Ta, scoate-mi sufletul din necaz!
12 In bunătatea Ta, nimiceşte pe vrăjmaşii mei, şi pierde pe toti protivnicii sufletului meu, căci eu sînt robul Tău.

Dumnezeu sa iti asculte rugaciunea...Amin

Ultima modificare de dodo86 (09/05/07 22:47)

09/05/07 22:43

Jkfe_ac
membru

can't belive this...mersi mult pt ce ati..doar faptul k ati raspuns la ce am zis inseamna mult...stiti..eu cu toate ca sunt mia mic(minor:P)vorbesc de la anvon..la scoala la capela...evanghelizez...si dinastea...si toti a cred tare si mare..dar nu e asa..am lucruri care le ascund...si nu e bine..si asta ma oboseste...10x a lot ca va rugati pt mine..

10/05/07 14:30

Joseph7
membru

Cred ca ar fi bine sa gasesti pe cineva in care ai incredere si sa vorbesti despre lucrurile pe care le ascunzi.  Sa va rugati impreuna ca Dumnezeu sa te elibereze.  Domnul sa te intareasca si sa te ajute.

10/05/07 16:50

maryan
membru

Inregistat: 21/02/07
Jkfe_ac, sti cine sunt cei care nu au nici o problema, care nu trec nicidecum prin greutăţi? Cei care stau pe "tuşă" şi nu fac nimic. Cei mai expuşi la pericol, la căderi, la săgeţi din partea celui Rău sunt cei din linia intâi, care lucrează, care nu stau ca nişte spectatori, etc.... prin urmare bucură-te  pentru asta!

Prietenul adevarat iubeste oricand, si in nenorocire ajunge ca un frate. Proverbe 17:17

10/05/07 17:02

Pagini:  1 2 3 4 5 6 7 ... 18    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la