TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Probleme, idei, sfaturi utile/Stil de viata - tendinte in moda Moderat de antonela, april  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3
lidia4jesus
membru

Locatie: Romania
Inregistat: 01/06/07

Burrricu a scris:

Buna intrebare mircea_danijim:noi suntem fii LUI DUMNEZEU cum trepe sa arate imbracat un fiu de DUMNEZEU????
Presupun ca elegant, frumos si placut!


'Domnul nu se uita la ce se uita omul;omul se uita la ceea ce izbeste ochii,dar Domnulse uita la inima.' 1 Samuel 16:7
deci'burricu..nu trebuie sa vii inaintea Domnului ca sa-i arati ce haine ai,ca oricum de la El le ai,asa cum sunt ele,adika nu prin meritele tale ai avut posibilitatea sa ti le cumperi
In 1 Timotei 2;9 se vorbeste ca femeile/fetele sa se imbrace cuviincios,si nu cu haine scumpe


_______________________________________
Indrazneste sa fi diferit!

01/06/07 23:06

   
lidia4jesus
membru

Locatie: Romania
Inregistat: 01/06/07

jezzy a scris:

Aaa...apropo, voiam de mult sa intreb:daca cineva se poticneste cand ma vede facand ceva, "se pune pacat" pentru mine?Pai sunt cate unii mai "poticnicosi" din fire(nu va speriati daca nu gasiti cuvantul in nici un dictionar - abia l-am inventat :p) si se poticnesc din te miri ce.Si atunci ce vina am eu?


"Este cu neputinta sa nu vina prilejuri de pacatuire,dar vai de acela prin care vin."
citeste Luca 17:1-3


_______________________________________
Indrazneste sa fi diferit!

01/06/07 23:09

   
Dana
membru

Locatie: romania
Inregistat: 04/01/07

lidia4jesus a scris:

"Este cu neputinta sa nu vina prilejuri de pacatuire,dar vai de acela prin care vin."
citeste Luca 17:1-3

Lidia4jesus sunt unii care urmaresc doar "poticnitoarele" [ inventat pe moment , cu zice jezzy :)] iata ce zice Domnul pentru ei :

Apocalipsa 3:18 te sfatuiesc sa cumperi de la Mine [...] ca sa-ti ungi ochii, si sa vezi.


_______________________________________
people come into your life for a reason, a season or a lifetime...

02/06/07 01:19

   
Anna_79
membru

Locatie: Baia Mare
Inregistat: 12/12/08
Ce credeti despre extensiile de par? Sunt interzise crestinelor, daca ai parul urat si slab, adica pentru a-ti imbunatati putin lookul, sa nu ai parul urat?

28/11/09 12:20

   
adriana
membru

Inregistat: 08/02/08
Interzise de cine?! Eu, una, nu pot gandi in termeni de "permis" si "interzis". Nu s-a nascut nimeni sa-mi poata interzice mie ceva. Dumnezeu iti sa dreptul sa alegi, El nu interzice nimic. Dar alegerile te pot departa de El. Eu zic sa nu cauti raspunsuri de genul asta la oameni...

_______________________________________
"Eu te voi invata si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi." (Ps.32:8)

28/11/09 20:34

   
polooradea
Exclus

Locatie: oradea
Inregistat: 07/09/09
imi zic si eu parerea. mie de exemplu nu imi plac blugii. am avut 2 perechi de blugi in toata viata mea, si i-am purtat cateva zile adunate. prefer treningurile, hainele largi, fiindca blugii mi se par stramti si nu ma simt bine in ei. parca nici nu ma pot misca. deasemenea si costumele.. parca ma strang.
nu cred ca Dumnezeu are ceva impotriva daca eu port haine largi, fiindca in Scriptura nu exista o imbracaminte stas pentru barbati sau femei. deasemenea si Isus avea haine largi :)) daca Isus purta haine lejere, eu de ce sa ma chinui?

Ultima modificare de polooradea (28/11/09 21:40)


_______________________________________
multi o ard aiurea..
http://www.youtube.com/watch?v=WLAjvZ2wgUQ

28/11/09 21:34

   
fluflu
membru

Locatie: mures
Inregistat: 20/09/07
aham,mai vorbim noi peste cativa ani ;)

_______________________________________
never regret something that once made you smile...

28/11/09 22:44

   
polooradea
Exclus

Locatie: oradea
Inregistat: 07/09/09
crezi ca daca o sa am nevasta o sa port blugi? o sa-mi dea mie Domnul o nevasta intelegatoare.

_______________________________________
multi o ard aiurea..
http://www.youtube.com/watch?v=WLAjvZ2wgUQ

28/11/09 22:58

   
fluflu
membru

Locatie: mures
Inregistat: 20/09/07
nu de nevasta era vorba.

sa vad eu cum mergi tu ,barbat in toata firea la 35 de ani, la interviuri (asta sa nu zic direct slujba ca sigur imi zici ca tu nu o sa ai slujba unde sa te sileasca sa porti costum),la evenimente speciale, la cine romantice(sau nu), la spectacolul de la gradinita al copilului tau, la un revelion mai special ,si muuulte altele ;)


_______________________________________
never regret something that once made you smile...

28/11/09 23:10

   
polooradea
Exclus

Locatie: oradea
Inregistat: 07/09/09
cine romantica?:))) la 35 de ani?:))) pai de revelion nu vad ce are daca ma duc lejer. daca o sa am o slujba cu vestimentatie stas, o sa ma duc cum mi se cere. dar in timpul liber nu port blugi nici daca imi dai bani.defapt depinde de suma. dar ideea e ca nu-mi plac blugii ;)

_______________________________________
multi o ard aiurea..
http://www.youtube.com/watch?v=WLAjvZ2wgUQ

28/11/09 23:16

   
RainSong
membru

Locatie: going over Jordan
Inregistat: 08/11/06

polooradea a scris:

fiindca blugii mi se par stramti si nu ma simt bine in ei. parca nici nu ma pot misca.

eu tocmai observam la baieti zilele astea ca poarta blugi largi .. si imi era ciuda ca la fete nu se gasesc.

polooradea a scris:

cine romantica?:))) la 35 de ani?:))

cu nevasta mai, nu cu alta. sau tu o sa fii indragostit doar in luna de miere?

Ultima modificare de RainSong (29/11/09 13:32)


_______________________________________
"se spune ca-i nevoie de curaj pentru-a muri, eu spun ca trebuie curaj pentru-a trai; si stii ca toti oamenii mor, dar nu toti oamenii traiesc .. e greu cand trebuie sa treci zilnic inca un test."

29/11/09 13:31

   
fluflu
membru

Locatie: mures
Inregistat: 20/09/07
sunt si pt fete,rainsong. nu ai vazut tu fetele alea hiphoperitze ca au blugi largi de tot,sau mulati pe fund si largi cat casa in rest.

bine mai polooradea,o sa-mi dai tu dreptate,cu varsta.as avea argumente,insa nu sunt baiat.poate daca vine old,sau arch sau benny,shori si cine mai sunt, o sa discuti cu ei.
oricum, eu sunt tarw relax, ca stiu ca am dreptate :)


_______________________________________
never regret something that once made you smile...

29/11/09 13:43

   
polooradea
Exclus

Locatie: oradea
Inregistat: 07/09/09
pai la 35 de ani o sa am copii.. ce cina romantica sa mai fac?:)) l-as fluflu ca vorbim peste cativa ani si o sa vezi ca tot asa o sa fiu

_______________________________________
multi o ard aiurea..
http://www.youtube.com/watch?v=WLAjvZ2wgUQ

29/11/09 15:00

   
cami
membru

Locatie: here and there :)
Inregistat: 17/07/07

Anna_79 a scris:

Ce credeti despre extensiile de par? Sunt interzise crestinelor, daca ai parul urat si slab, adica pentru a-ti imbunatati putin lookul, sa nu ai parul urat?
N-as putea spune ca, cred neaparat ceva despre ele, nu m-a preocupat acest aspect in mod deosebit niciodata.
Uite, eu cred ca nu poti spune despre un anumit lucru ca iti este strict interzis, cum spunea si MRU de altfel. Imi vine greu sa cred ca tu sau alti oameni aveti o lista intreaga cu lucruri permise si nepermise, cu ce aveti voie si cu ce nu aveti voie sa faceti ... Nu avem asa ceva. Ceea ce facem, alegerile noastre, faptele noastre, toate lucrurile, le facem din convingerile pe care le avem, fie de ordin personal, fie "invatate" de la oamenii pe care ii admiram, fie izvorate din felul in care am perceput Scriptura la un moment dat, dar si acestea din urma, au devenit oarecum, convingeri personale, doar ca bazate pe considerente biblice :) . Cred ca acest principiu, al convingerilor tale, s-ar putea aplica cumva si in situatia asta. In opinia mea, cea mai buna solutie e intotdeauna, sa nu cauti raspunsul la oameni, care pot sau nu sa aiba aceleasi convingeri ca si tine, si risti sa devii si mai confuza ... Ideal ar fi sa-L "intrebi" pe Dumnezeu, sa vezi ce-ti va spune El. Cele mai bune raspunsuri, mai bine zis, adevaratele raspunsuri, vin intotdeauna doar de la El ... :)

Daca e sa-ti spun strict parerea mea legata de extensiile de par in cazul in care parul chiar arata urat si niste extensii i-ar conferi un aspect mai placut, iar pe tine probail ca te-ar ajuta sa-ti imbunatatesti parerea despre propria persoana, ti-ar creste oarecum stima de sine, atunci da, nu vad vreun inconvenient. Insa inainte de asta, ai putea sa te intrebi : oare chiar nu pot sa fiu fara asta ?
Nu as fi de acord cu ele daca ar fi un simplu moft, de care ne putem lipsi. Insa daca e cu adevarat o necesitate, nu sunt impotriva. :)

Nu cred ca pe Dumnezeu L-ar deranja un lucru ca si acesta ... ptr. ca, sa fim seriosi, atunci am putea la fel de bine sa ne impiedicam si in machiaj etc. si totusi nu o facem .. majoritatea.

Ultima modificare de cami (29/11/09 18:25)


_______________________________________
"If I find in myself a desire which no experience in this world can satisfy, the most probable explanation is that I was made for another world." - C. S. Lewis

29/11/09 18:20

   
Anna_79
membru

Locatie: Baia Mare
Inregistat: 12/12/08
mersi de sfat

01/12/09 10:26

   
lorre
membru

Locatie: langa ape.
Inregistat: 07/10/06

polooradea a scris:

imi zic si eu parerea. mie de exemplu nu imi plac blugii. am avut 2 perechi de blugi in toata viata mea, si i-am purtat cateva zile adunate. prefer treningurile, hainele largi, fiindca blugii mi se par stramti si nu ma simt bine in ei. parca nici nu ma pot misca. deasemenea si costumele.. parca ma strang.


Nu cumva asta are legatura cu faptul ca asculti hip-hop? Ca asta e stilul vostru de imbracaminte.

Ultima modificare de lorre (08/03/10 19:57)


08/03/10 19:56

   
RainSong
membru

Locatie: going over Jordan
Inregistat: 08/11/06
sa va zic si voua, in caz ca nu stiati: d.p.d.v. medical ,nu sunt recomandati pantofii astia moderni, cu talpa plata - gen tenisi, sandale etc
Aplatizeaza piciorul si cauzeaza dureri.
   Mie medicul mi-a spus sa mai port tocuri joase. Sunt buni pantofii aia cum poarta tenismenii, chiar daca pentru fete nu sunt la moda ..

Ultima modificare de RainSong (25/08/11 19:53)


_______________________________________
"se spune ca-i nevoie de curaj pentru-a muri, eu spun ca trebuie curaj pentru-a trai; si stii ca toti oamenii mor, dar nu toti oamenii traiesc .. e greu cand trebuie sa treci zilnic inca un test."

25/08/11 19:49

   
jezzy
membru

Inregistat: 13/03/06
Da, am observat si eu, ca daca mergi mult, sunt foarte incomozi aia cu talpa plata.
Apropo de moda, voiam sa zic o chestie si nu stiam ca exista subiectul asta :D
Nu stiu cine si cand a hotarat ca e ok sa iesi pe strada in pijamale, dar ma irita ingrozitor.Ma refer la salvarii aia colorati care s-au purtat intr-o nebunie anul asta.Pe bune acum, o fi ei comozi si altele, dar noi, aia de pe strada ce vina avem?In primul rand ca nici nu le sta bine alora de ii poarta, ca daca e una mai plinuta, rezultatul nu prea e placut privirii, iar pe alea slabe le fac si mai slabe:P Deci tot naspa.
In caz ca nu stiti despre ce e vorba:





Astia sunt cat de cat normali la culoare, sunt altii muuuuult mai hidosi :D Eu una n-as iesi nici pana la magazinul din colt cu asa ceva, dar culmea, am vazut unele care merg si la scoala asa...horror.

Ultima modificare de jezzy (25/08/11 20:42)


_______________________________________
I only fear that I don’t have enough time left to tell the world that there’s no time left!

25/08/11 20:28

   
edi.theraven
membru

Locatie: me
Inregistat: 26/10/08
URASC genul asta de pantaloni. Odata am zis "bai frate o sa imi cumpar eu pantaloni d'astia roz cu floricele galbene si ies in cartier sa se sature toata lumea de asa imbracaminte" :D


Eu unul nu suport moda hipsterilor. Pentru cine nu stie despre ce este vorba : http://www.google.ro/search?q=hipster&a ... mp;bih=652


25/08/11 20:43

Site web  
jezzy
membru

Inregistat: 13/03/06
Daca mai port esarfa cand si cand, se pune? :D

p.s.cred ca am o colectie de esarfe, batice si, in general, orice chestie care poate fi pusa la gat, cu cel putin 50-60 de bucati :p


_______________________________________
I only fear that I don’t have enough time left to tell the world that there’s no time left!

25/08/11 21:24

   
irlanda
membru

Locatie: bucuresti
Inregistat: 14/03/08

edi a scris:


Eu unul nu suport moda hipsterilor.

Habar nu aveam ca se numesc asa strangulatii aia...
Nici eu n-o suport si mai vezi cate unu' sau una care pe 37 de grade Celsius, au infasurat in jurul gatului un ditamai salu' de abea isi mai poat misca gatul si mai au putin si lesina de cald de'ti vine sa le plangi de mila cand iti dai seama ce putini neuroni au astfel de aratari...

Mi imi sint tare tragi astfel de pantaloni:





Oare exista ceva mai dizgratios si mai oribil decat o astfel de priveliste?


26/08/11 01:27

   
edi.theraven
membru

Locatie: me
Inregistat: 26/10/08
@jezzy : keep tryin' :D Mi se pare chiar cute esarfele
@irlanda : arata oribil si te transforma intr'o camila :D


26/08/11 07:07

Site web  
+Archangel+
Moderator

Locatie: Ploiesti, RO
Inregistat: 05/07/06
Deci nu sunt singurul ciudat care nu intelege cum vine treaba cu moda asta moderna (si oribila)? :D

_______________________________________
A sti nu inseamna a fi!

26/08/11 08:41

   
jezzy
membru

Inregistat: 13/03/06
Apropo de pantalonii aia de care zicea irlanda(desi cu greu pot fi numiti pantaloni), eu n-am vazut niciodata pe cineva, baiat sau fata, caruia sa ii stea cat de cat bine.Si atunci ma intreb, de ce ii mai poarta?
Am impresia ca moda asta ciudata(si oribila :D) exprima de fapt ideea ca "daca nu poti iesi in evidenta cu altceva, socheaza!"


_______________________________________
I only fear that I don’t have enough time left to tell the world that there’s no time left!

26/08/11 12:50

   
Pagini:  1 2 3    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net