TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Glume si chestii amuzante/O gluma buna!!! Moderat de feedback  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 5 6 ... 17
andrucutz
membru

Locatie: brasov,romania
Inregistat: 12/03/07
hai k sunt tari glumele astea! dar hai k zic si eu una:D
I:de ce s-a inventat ciocolata alba?
R:ca sa se murdareasca si negri la gura!:))


_______________________________________
In sufletul meu nu e loc de nimic altceva decat de inima Ta..!!

23/04/07 20:55

   
jezzy
membru

Inregistat: 13/03/06
Bula...la scoala,in epoca de piatra avea o lucrare de control.
La un moment dat,brusc Bula incepe sa tipe si sa se vaite.
Profesoara speriata il intreaba:
-Bula,ce-ai patit?
-Nimic deosebit doamna.Doar mi-a cazut fitzuica pe picior.

Ultima modificare de jezzy (24/04/07 11:34)


_______________________________________
I only fear that I don’t have enough time left to tell the world that there’s no time left!

24/04/07 11:33

   
CatalinD
membru

Locatie: Bucuresti
Inregistat: 02/03/07
Doctorul intra in dormitor, lasandu-l pe sotul foarte agitat sa astepte afara. Peste doua minute, doctorul iese din dormitor si cere un cutit de bucatarie. Sotul se executa si doctorul dispare din nou in dormitor. Peste putin timp iese din nou, de data asta cerand un ciocan si-o dalta. Sotul da fuga pana jos si se intoarce cu un ciocan si o dalta. Acum bietul om era intr-o groaznica stare de agitatie. Doctorul reintra in dormitor, reapare din nou dupa vreo cinci minute.
- Imi pare rau, spune el. Ma tem ca am nevoie de o ranga.
- O ranga?! Tipa sotul cu glasul sugrumat? Ce are? spuneti-mi si mie.
- N-am avut cum sa constat, a spus doctorul. Incerc de atunci sa-mi deschid trusa.


_______________________________________
"Oile Mele ascultă glasul Meu; Eu le cunosc şi ele vin după Mine. Eu le dau viaţa veşnică, în veac nu vor pieri şi nimeni nu le va smulge din mâna Mea." Ioan 10:27-28

24/04/07 12:05

   
jezzy
membru

Inregistat: 13/03/06
- Doctore, eu sforai cand dorm.
- Tare?
- Inca cum!
- Sotia e nemultumita?
- Nu sunt casatorit!
- Atunci dormiti singur?
- Da.
- Pai care e problema?
- Sunt dat afara de la al 5-lea serviciu!


_______________________________________
I only fear that I don’t have enough time left to tell the world that there’s no time left!

25/04/07 13:45

   
CatalinD
membru

Locatie: Bucuresti
Inregistat: 02/03/07
Directorul unui internat ii previne pe baieti :
- Daca mai il prind pe unul din voi in dormitorul fetelor, il amendez cu 10 Euro; a doua oara il ard cu 20 de Euro si a treia oara cu 40 Euro !
Din spate, o voce timida :
- Dom' director, da' un abonament cat costa ?



La instructia de front, dom' plutonier ordona:
-Pluton, alinierea în front câte unul! Pentru verificarea bocancilor, ridicati piciorul... drept!
  Unul dintre soldati ridica, din greseala, piciorul stîng, la care dom'
plutonier, vazând si un bocanc stâng ridicat, striga imediat:
-Ba, care ai ridicat amândoua picioarele?


_______________________________________
"Oile Mele ascultă glasul Meu; Eu le cunosc şi ele vin după Mine. Eu le dau viaţa veşnică, în veac nu vor pieri şi nimeni nu le va smulge din mâna Mea." Ioan 10:27-28

25/04/07 14:08

   
maryan
membru

Locatie: Pitesti/Romania
Inregistat: 21/02/07
Furnica alerga disperata prin padure... La un moment dat da nas in nas cu leul, regele animalelor: - Ce faci, furnicuto, unde alergi in halul asta? - Pai, cum, marite rege, n-ai auzit? - Nu, ce e? - S-a produs un accident ingrozitor... - Zi odata, ce e?! - Pai, s-au ciocnit elefantul si hipopotamul, rau de tot... - Bine, si ce treaba ai tu, de ce alergi ca disperata? - Ma duc sa donez sange

_______________________________________
Prietenul adevarat iubeste oricand, si in nenorocire ajunge ca un frate. Proverbe 17:17

26/04/07 10:41

   
CatalinD
membru

Locatie: Bucuresti
Inregistat: 02/03/07
Bunicul cel viteaz

Bunicul povesteşte nepotului întâmplări din perioada razboiului:
- O dată am pus la pământ un comandament întreg, de unul singur!
- Ai fost artilerist?
- Nu. Bucătar.


_______________________________________
"Oile Mele ascultă glasul Meu; Eu le cunosc şi ele vin după Mine. Eu le dau viaţa veşnică, în veac nu vor pieri şi nimeni nu le va smulge din mâna Mea." Ioan 10:27-28

27/04/07 10:06

   
Larisa
membru

Locatie: Seattle
Inregistat: 22/05/05
Stefan cel Mare in razboi cu turcii; se taiau, se omorau la care Stefan cel Mare scuipa in palma si zice:
-STOOOOP!!! Ba, de ce sa ne taiem noi, sa ne omoram, cand putem sa punem 2 caini la bataie si care caine castiga, asta e: tara aia a castigat razboiu`! Ne intalnim aici peste o luna!
A trecut luna. Turcii vin cu un pitbull mare, rau, cu spume la gura.
Stefan cel Mare vine cu un pechinez. Se iau cainii la bataie: pechinezu il ia de gat pe pitbull, il omoara si da cu el de pamant.
Turcii: Cum e posibil dom`le, am luat cei mai buni antrenori sa-l dreseze.
La care Stefan: Da, ma, dar noi am dat aproape faliment ca sa-i facem operatie estetica crocodilului!

Ultima modificare de Larisa (30/04/07 04:46)


_______________________________________
"In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe" - Nicolae Iorga

30/04/07 04:45

Site web  
CatalinD
membru

Locatie: Bucuresti
Inregistat: 02/03/07
-Care este diferenta dintre Windows si un virus?
-Virusul nu se blocheaza niciodata.


_______________________________________
"Oile Mele ascultă glasul Meu; Eu le cunosc şi ele vin după Mine. Eu le dau viaţa veşnică, în veac nu vor pieri şi nimeni nu le va smulge din mâna Mea." Ioan 10:27-28

30/04/07 09:08

   
jezzy
membru

Inregistat: 13/03/06
O doamna, care de-abia obtinuse permisul de conducere, se intoarce acasa si, inainte de a o intreba sotul cum a mers cu masina, zice:
- Stii, draga, am doua vesti pentru tine: una rea si una buna.
-Care-i aia rea?
-Am facut un mic accident. Masina e distrusa complet.
-Si aia buna?
-Mi-au luat carnetul.


_______________________________________
I only fear that I don’t have enough time left to tell the world that there’s no time left!

30/04/07 19:08

   
jezzy
membru

Inregistat: 13/03/06
Gigel vine de la scoala:
-Tata, am luat un 4 la matematica.
Pleosc, trosc. Tatal il bate mar.
A doua zi, iar:
-Tata, am luat un 4 la fizica!
Jap, pleosc, trosc. Tatal iar il bate mar.
A treia zi, Gigel,bucuros:
-Tata,a m luat un 10 la muzica!
Jap, pleosc, trosc. Tatal iar il bate mar.
-Bine, tata, dar am luat un 10!
-Dupa ce ca nu inveti, iti mai arde si de cantat!


_______________________________________
I only fear that I don’t have enough time left to tell the world that there’s no time left!

01/05/07 20:53

   
CatalinD
membru

Locatie: Bucuresti
Inregistat: 02/03/07
Ghidul catre un grup de turisti, langa cascada Niagara:
-Iar acum, daca femeile vor binevoi sa taca, putem auzi cascada Niagara.


_______________________________________
"Oile Mele ascultă glasul Meu; Eu le cunosc şi ele vin după Mine. Eu le dau viaţa veşnică, în veac nu vor pieri şi nimeni nu le va smulge din mâna Mea." Ioan 10:27-28

02/05/07 10:43

   
jezzy
membru

Inregistat: 13/03/06
Un client intră in restaurant si se aşează la masa. Cheamă chelnerul sa-i aduca un meniu.Citeşte meniul de mai multe ori şi cheamă iar chenerul.Clientul spune despicat:
- Nu va suparati aveti picioare de broasca??
La care chelnerul...
-NU domnule asa merg eu mai săltăreţ!


_______________________________________
I only fear that I don’t have enough time left to tell the world that there’s no time left!

03/05/07 10:02

   
CatalinD
membru

Locatie: Bucuresti
Inregistat: 02/03/07
Aer de Bucuresti
     Ion creste intr-un oras mic si-apoi se muta la Bucuresti pentru a urma facultatea de drept. Decide sa se mute inapoi in orasul natal si sa isi deschida propriul birou de avocatura, insa afacerile ii mergcam greu la inceput. Intr-o zi, vede un om apropiindu-se de usa biroului. Fiind primul sau client doreste sa ii faca impresie buna.
     Cand acesta ajunge la usa, Ion ridica rapid receptorul telefonului si incepe, facandu-i semn cu mana sa intre:
- Nu. In nici un caz. Spune-le idiotilor ca nu ma voi opri pana nu primesc un miliard despagubire. Da. La tribunal am sedinta maine.
Spune-i procurorului general ca am timp sa ma intalnesc cu el numai saptamana viitoare candva.
     Si continua asa pentru vreo cinci minute. Omul asteapta cu rabdare pana Ion termina. Acesta pune jos receptorul si se intoarce catre noul venit.
- Imi pare rau ca v-am facut sa asteptati. Sunt foarte ocupat. Cu ce va pot ajuta?
Omul raspunde:
- Sunt de la Romtelecom. Am venit sa va instalez telefonul..


_______________________________________
"Oile Mele ascultă glasul Meu; Eu le cunosc şi ele vin după Mine. Eu le dau viaţa veşnică, în veac nu vor pieri şi nimeni nu le va smulge din mâna Mea." Ioan 10:27-28

03/05/07 10:07

   
jezzy
membru

Inregistat: 13/03/06
Pe o autostrada merge unu ca un nebun, cu 200 km/h. Si vede un indicator:
- SPEED LIMIT 150
Asta isi zice: "Ma, sa nu-mi supar sefu' cu amenzi, hai ca incetinesc la 150!"
Mai incolo vede alt indicator:
-SPEED LIMIT 50
Se gandeste "Maaa, hai ca merg si cu 50 km/h!"
Mai departe, alt indicator:
-SPEED LIMIT 10
De data asta isi zice "Bai, astia-s nebuni, da hai c-o fac si pe asta!" Si incetineste.
Mai departe da peste alt indicator:
-WELCOME TO SPEED LIMIT!


_______________________________________
I only fear that I don’t have enough time left to tell the world that there’s no time left!

03/05/07 16:50

   
Joseph7
membru

Inregistat: 02/03/07
"Multumesc pentru chitara electrica pe care mi-ai dat-o de Craciun" a spus micul Cris unchiului sau prima data cand l-a vazut dupa sarbatori. "Este cel mai bun dar pe care l-am primit vreodata!"
       "Excelent", a spus unchiul. "Stii sa canti la ea?"
       "Oh, dar nu cant la ea." a spus micutul. "Mama imi da un dolar pe zi sa nu cant la ea in timpul zilei si tata imi da cinci dolari pe saptamana sa nu cant noaptea."


_______________________________________
Dar cei ce se incred in Domnul isi innoiesc puterea, ei zboara ca vulturii; alearga si nu obosesc, umbla si nu ostenesc.

04/05/07 22:16

   
Joseph7
membru

Inregistat: 02/03/07
Minciuna 

--------------------------------------------------------------------------------

Un predicator s-a ridicat intr-o duminica dimineata si a spus audientei: "Duminica viitoare voi predica pe subiectul minciunii. Asa ca in legatura cu aceasta, ca pregatire pentru predica mea, as vrea sa cititi capitolul 17 din Marcu". Duminica urmatoare, predicatorul s-a ridicat in picioare si a spus: "Toti care ati facut ceea ce am cerut, si anume, toti care ati citit capitolul 17 din Marcu, va rog sa ridicati mana". Atunci aproape fiecare mana din acea adunare a fost ridicata. Apoi predicatorul a spus: "Voi sunteti oamenii carora vreau sa le vorbesc. Nu exista capitolul 17 in cartea Marcu." :)


_______________________________________
Dar cei ce se incred in Domnul isi innoiesc puterea, ei zboara ca vulturii; alearga si nu obosesc, umbla si nu ostenesc.

04/05/07 22:18

   
Joseph7
membru

Inregistat: 02/03/07
Doi baieti, Rares (in varsta de 5 ani) si Marius (in varsta de 3 ani) se cearta pentru a decide care dintre ei sa manance primul placinta. Mama lor s-a gandit sa le dea o lectie cu aceasta ocazie: daca Isus ar fi aici, ar spune "Frate, ia tu primul, eu mai pot sa astept." Atunci Rares s-a intors spre fratele sau mai mic si i-a zis: "Marius, fii tu in rolul lui Isus de data asta." :)



Un tip , orasean... merge in apuseni si ii zice unui cioban:
- bah nene dar saracie mare e pe aici... sinteti inapoiati rau!... zi-mi si mie o adresa de unde sa iau niste brinza!
- www.brinzadeoaie.ro zice ciobanul


_______________________________________
Dar cei ce se incred in Domnul isi innoiesc puterea, ei zboara ca vulturii; alearga si nu obosesc, umbla si nu ostenesc.

04/05/07 22:19

   
Magdy
membru

Inregistat: 09/01/07
Un barbat isi suna sotia acasa si spune:
"Draga, am fost invitat sa merg la pescuit in Canada cu seful meu si
cativa prieteni de-ai lui. Vom fi plecati pentru o saptamana. Este o
oportunitate pentru mine sa obtin acea promovare pe care am asteptat-o,
asa ca ai putea sa-mi impachetezi suficiente haine pentru o saptamana,
undita si trusa mea de pescuit? Vom pleca de la birou si voi trece in fuga
pana acasa sa-mi iau lucrurile ... Oh, te rog, pune in bagaj si noua mea
pijama de matase albastra". Sotiei i s-a parut putin dubios ce a auzit,
dar, ca o sotie buna ce era, a facut exact ce a rugat-o sotul ei.
Weekendul urmator sotul s-a intors putin obosit dar, de altfel aratand
bine. Sotia l-a intampinat acasa si l-a intrebat daca a prins multi pesti.
El a spus: "Da!. O multime de somoni si cativa pesti spada. Dar de ce nu
mi-ai impachetat noua mea pijama de matase bleu, asa cum te-am rugat?"
Sotia replica:
"Dar am facut-o. Este in trusa ta de pescuit."


05/05/07 12:41

   
CatalinD
membru

Locatie: Bucuresti
Inregistat: 02/03/07
Vine unu' la doctor:
- Doctore, nevasta ma inseala pe rupte si totusi nu imi apar nici un fel de coarne. Uitati-va si dvs, neted ca'n palma...
- Nu va faceti probleme, chestia cu coarnele e numai o vorba, nu exista cu adevarat.
- Uf, mi-ati luat o piatra de pe inima, credeam ca am lipsa de calciu...


_______________________________________
"Oile Mele ascultă glasul Meu; Eu le cunosc şi ele vin după Mine. Eu le dau viaţa veşnică, în veac nu vor pieri şi nimeni nu le va smulge din mâna Mea." Ioan 10:27-28

07/05/07 16:49

   
Ste.fan
membru

Inregistat: 15/11/05
Un om avea un papagal care injura. Intr-o zi exasperat, il inchide in camara. Nimic, numai porcarii ii ieseau pe gura papagalului. Il inchide in sifonier. Si mai rau. Il inchide in congelator. Dupa un minut tace. Deschide omul usa congeletorului. Papagalul zice: "Va rog sa acceptati scuzele mele pentru neplacerile provocate, va asigur insa ca nu se vor mai repeta!" Omul sa cada pe spate, nu-i venea sa creada. Tot papagalul: "Apropo... doar asa, de curiozitate; gaina cu ce-a gresit?

08/05/07 21:54

   
CatalinD
membru

Locatie: Bucuresti
Inregistat: 02/03/07
Doi ardeleni in gara, la ghiseul de bilete:
-Domnisoara, doua belete.
-Da, sigur, pana unde?
-Gheorghe, ii spuniem?
-Nu.
-Domnisoara,doua belete, va rog.
-Sigur, dar daca nu-mi spuneti unde mergeti,nu stiu cat sa va cer.
-Gheorghe, ii spuniem?
-Apai, spune-i.
-Noi merem la nunta.


_______________________________________
"Oile Mele ascultă glasul Meu; Eu le cunosc şi ele vin după Mine. Eu le dau viaţa veşnică, în veac nu vor pieri şi nimeni nu le va smulge din mâna Mea." Ioan 10:27-28

09/05/07 08:52

   
maryan
membru

Locatie: Pitesti/Romania
Inregistat: 21/02/07
Petrecere in jungla.Toate animalele venisera numai miriapodul nu.Trec 3 ore si apare si miliapodul.
-Ma de ce venisi asa tarziu?
-Ba care a fost desteptu de a pus "Stergeti-va pe picioare" la usa?!


_______________________________________
Prietenul adevarat iubeste oricand, si in nenorocire ajunge ca un frate. Proverbe 17:17

09/05/07 11:16

   
CatalinD
membru

Locatie: Bucuresti
Inregistat: 02/03/07
Badea Gheorghe statea la oi. La un moment dat, apare un luptator de kung-fu, care ii zice:
- Sint luptator de kung-fu si am sa-ti fur toate oile!
Badea Gheo statea linistit. Luptatorul ii mai spune inca o data. La care se ridica badea si il snopeste cu bita, dupa care ii zice:
- No, kum-fu?


_______________________________________
"Oile Mele ascultă glasul Meu; Eu le cunosc şi ele vin după Mine. Eu le dau viaţa veşnică, în veac nu vor pieri şi nimeni nu le va smulge din mâna Mea." Ioan 10:27-28

10/05/07 09:50

   
maryan
membru

Locatie: Pitesti/Romania
Inregistat: 21/02/07
Un tip era exasperat ca avea casa napadita de gandaci. Nu mai stia ce sa mai faca. Afland de necazul omului un amic il invata: - Ia o trompeta si suna "adunarea". Cheama-l la tine pe Capitanul Gandacilor si ordona-i: LA BUCATARIA VECINULUI, LA ATAC!!!!!!!!! Si gandacii se vor duce cu totii la vecin si scapi de ei. Zis si facut. Omul executa lucrarea: da adunarea. Capitanul Gandacilor vine. Asta ii da ordinul. - Am inteles sa traiti! Si toti gandacii pleaca la vecin. Omul rasufla usurat si mai-mai sa se imbete de bucurie. Dupa doua zile se trezeste la el cu Capitanul Gandacilor: - Sa traiti, raportez. Am atacat, am cucerit si ne-am intors cu 20.000 de prizonieri!

_______________________________________
Prietenul adevarat iubeste oricand, si in nenorocire ajunge ca un frate. Proverbe 17:17

14/05/07 10:24

   
Pagini:  1 2 3 4 5 6 ... 17    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net