TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Prietenia: intrebari si raspunsuri/Fetele intreaba, baietii raspund Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 5 6 7 ... 134
ionelcim
membru

Inregistat: 01/11/05
da....numai sa nu uitam ca nimanui nu-i place sa nu fie bagat in seama, sau sa fie marginalizat.
acuma nu stiu ce intelegeti voi prin flirt, parerea mea este ca flirtul nu-si are locul intre copiii lui Dzeu.
nu cred ca dc esti politicos, indulgent, sau amabil cu cineva, asta ar insemna flirt.

14/01/06 15:46

monica
membru

Inregistat: 16/03/05
"Flirt: Schimb de complimente si amabilitati intre doua persoane de sex opus; legatura de dragoste, usoara, nestatornica, aventura."
"parerea mea este ca flirtul nu-si are locul intre copiii lui Dzeu."
Aici ai dreptate-teoretic,  flirtul n-ar trebui sa existe-dar, totusi, exista si printre crestini.

14/01/06 16:23

black-panther
membru

Inregistat: 18/10/05

monica a scris:

... De ce unora dintre voi le e frica sa se implice intr-o relatie si prefera sa zboare din floare in floare???

Stii? in scoala faci o multime de materii si in facultate si mai multe si cel mai corect este sa le tratezi pe fiecare cu atentie si de la un punct dupa ce te-ai hotarat ce-ti place te concentrezi pe respectivul segment. Ei bine aceasta atentie nu trebuie inteleasa in sensul rau de plimbaret ci pur si simplu sunt persoare mult mai sociabile mai deschise si care incearca sa cunoasca sub un orizont cat mai larg modul de a fi al fetelor. Poate nici nu-si dau seama ca ranesc sau ating in vreun fel sentimentul de incredere al fetelor.
Nu incerc sa scuz pe cei care chiar se ocupa cu vizite din floare-n floare!

Am incercat un raspuns la o intrebare care simt ca nu mi se adresa, prin urmare s-ar putea sa nu-mi fi reusit.

16/01/06 23:19

Site web  
rictus_nervos
membru

Inregistat: 09/01/06
mai, oameni buni... ia fiti voi sinceri acuma... cand iesiti duminica de la biserica si vedeti fetele ce frumos discuta cu baieitii despre predica, despre ce au citit de dimineata din Biblie, despre hermeneutica sau apologetica prin vreun colt sau loc mai retras al curtii sau bisericii, nu-i asa ca ei nu flirteaza? hai sa nu o mai dam dupa cires... stim bine cum sta treaba: aia care flirteaza se vad... si nu puteti nega...
o sa veniti cu scuze de genu' ca de unde stiu eu si ca s-ar putea ca sa fie chiar asa... hermeneutica, apologetica, pneumatologie adica... bine... atunci de ce prin colturi, ma? hai fiti macar sinceri aici ca nu va stie lumea...
radeti cat mai puteti, fete si baieti!

17/01/06 00:03

Larisa
membru

Inregistat: 22/05/05
Poate unii nici nu stiu termenii pe care i-ai folosit mai sus: hermeneutica, apologetica, pneumatologie. Ai dreptate, rictus_nervos, adevarurile si revelatiile pe care le ai cu privire la biblie, la viata ta nu o sa le soptesti pe la colturi. Conform DEX-ului flirtul este conversatia usoara cu aluzii de dragoste, intre un barbat si o femeie. Legatura de dragoste lipsita de profunzime, nestatornica, aventura sentimentala. Persoana cu care cineva intretine o astfel de legatura. E suficient sa stai pe margine la o seara de tineret, la iesirea din biserica ca sa vezi care cu cine!

17/01/06 03:12

Site web  
rictus_nervos
membru

Inregistat: 09/01/06
si ii mai si vezi ce pozitii au unul fata de altul, ranjetele (oops! seamana cumva cu numele meu? :D )pe care le afiseaza si felul in care vin dupa aia in mijlocul baietilor... hai, sa ma scuteasca... ia stati voi si discutati la vedere, nu pe trotuarul celalalt... nu de alta, dar poate ne zideste si pe noi... :D
radeti cat mai puteti, fete si baieti!

17/01/06 11:03

joy
membru

Inregistat: 23/05/05
ce faceti baieti cand sunteti in competitie cu un alt baiat pt o fata?
astept..raspuns....:)

17/01/06 14:35

joy
membru

va plak sau nu fetele cu initiativa? ca nu imi este clar......:D

17/01/06 14:36

ionelcim
membru

joy a scris:

pai ce crezi ca facem?ne batem pana castiga al3lea.....

ac sincer, mie nu-mi plac competitile de genul asta, si nu-mi place sa ma bag peste nimeni, dc la fata-i place de mine, atunci sa-si rezolve ea problemele cu ceilalti baieti

Ultima modificare de ionelcim (17/01/06 15:42)

17/01/06 14:54

filip
membru

Inregistat: 27/04/05

joy a scris:

Ştii cum se zice... uneori lipsa unui răspuns e şi ea un răspuns... :D

17/01/06 15:47

Site web  
ionelcim
membru

joy a scris:

imi plac fetele cu initiativa, dar care si gandesc atunci cand iau initiativa, si care stiu sa cantareasca riscurile, se consulte si cu alte pers, nu ca fac orice le trece prin cap si pe cheltuiala altora.
imi biblie sunt multe femei care eu luat initiativa si au facut bine: debora, iael, estera, mical, Abigail,....dar sa n-o uitam pe eva.

17/01/06 15:51

black-panther
membru

joy a scris:

personal nu ma bag peste o relatie deja incropita (care e pe fatza, adica sa stiu despre acea relatie; pt ca daca fata nu-mi zice si nici nu observ vreun indiciu ca ar fi si altcineva la mijloc asta e am sa ies cel putin eu naspa din chestia asta), insa al doilea caz cred ca e de datoria fetei sa puna capat conflictului "facandu-i politicos papucii" unuia din baieti. Daca as fi unul din cei doi baieti si fata nu ia atitudine m-as retrage!

17/01/06 16:44

Site web  
black-panther
membru

joy a scris:

va plak sau nu fetele cu initiativa? ...

da foarte mult! numai ca ... aaa baiatul este "seful" si initiativa e buna da' pt orice actiune fie ea din initiativa proprie sau nu eu zic ca se cere aprobare :D

Lasand la o parte tonul glumet recunosc sincer ca uneori aveti idei super si chiar sunt necesare si nu de putine ori si apreciate de toti, mai ales ca nu totdeauna imi/ne sta "beculetul aprins"!

17/01/06 17:10

Site web  
april
admin forum

Inregistat: 15/10/05
Ce inseamna o fata frumoasa in ochii vostri, baietilor?
Cum trebuie sa fie o fata ca sa o considerati "frumoasa"?

Ultima modificare de april (17/01/06 19:35)

17/01/06 19:35

Larisa
membru

black-panther a scris:

da foarte mult! numai ca ... aaa baiatul este "seful" si initiativa e buna da' pt orice actiune fie ea din initiativa proprie sau nu eu zic ca se cere aprobare :D

Parca citezi din cartea aia scoasa de menoniti: Tiparul vietii de famlie, sau ceva de genul asta in care scria ca femeia nu are voie la idei mai ingenioase dupa ce se casatoreste. Hai sa avem pardon! Si in legatura cu partea in care "se cere aprobarea" de fapt nu ar trebui sa fie asa. Cei doi ar trebui sa discute lucrurile si daca parerea ei e mai buna atunci ar trebuie sa se mearga dupa varianta ei. In cazul asta partenerul nu trebuie sa fie un berbec care din prostie o ia inainte si pretinde ca el este unul din cele aproape 6 miliarde de burice ale pamantului.

17/01/06 20:37

Site web  
april
admin forum

( Lasa, Larisa, daca fata e desteapta ia initiativa dar il face pe baiat sa creada ca el a luat-o :D ) (baietilor le place sa fie "sefi", sa aiba ei controlu' ;) )

Ultima modificare de april (17/01/06 22:17)

17/01/06 21:04

CodDot
membru

Inregistat: 12/01/06

black-panther a scris:

personal nu ma bag peste o relatie deja incropita (care e pe fatza, adica sa stiu despre acea relatie; pt ca daca fata nu-mi zice si nici nu observ vreun indiciu ca ar fi si altcineva la mijloc asta e am sa ies cel putin eu naspa din chestia asta), insa al doilea caz cred ca e de datoria fetei sa puna capat conflictului "facandu-i politicos papucii" unuia din baieti. Daca as fi unul din cei doi baieti si fata nu ia atitudine m-as retrage!

subscriu si eu

18/01/06 12:56

Site web  
CodDot
membru

Inregistat: 12/01/06

april a scris:

( Lasa, Larisa, daca fata e desteapta ia initiativa dar il face pe baiat sa creada ca el a luat-o :D ) (baietilor le place sa fie "sefi", sa aiba ei controlu' ;) )

ai mare dreptate cu metoda aceasta. Mai ales cum majoritatea dintre noi suntem orgoliosi si nu prea primim sfaturi de la fete. Daca stiti cum sa ne luati aveti un punct in plus +1

18/01/06 12:58

Site web  
ionelcim
membru

april a scris:

ceea ce face farmecul unui om(a unei fete) este bunataea lui (ei)
in rest totul este desertaciune si goana dupa vant

ps:cam asta era parerea lui solomon.....dar o sa mai revin si cu parerea mea

18/01/06 15:20

black-panther
membru

Larisa a scris:

Parca citezi din cartea aia scoasa de menoniti: Tiparul vietii de famlie, sau ceva de genul asta in care scria ca femeia nu are voie la idei mai ingenioase dupa ce se casatoreste. Hai sa avem pardon! Si in legatura cu partea in care "se cere aprobarea" de fapt nu ar trebui sa fie asa. Cei doi ar trebui sa discute lucrurile si daca parerea ei e mai buna atunci ar trebuie sa se mearga dupa varianta ei. In cazul asta partenerul nu trebuie sa fie un berbec care din prostie o ia inainte si pretinde ca el este unul din cele aproape 6 miliarde de burice ale pamantului.

black-panther a scris:

Lasand la o parte tonul glumet...

nu-mi place ca mi-ai rupt prima parte a postului de cealalta unde am zis clar ca am glumit. n-am citit cartea despre care zici; am vazut doar titlul.

april a scris:

sufletul unui om se oglindeste in fizionomia chipului acelei persoane, in gesturi, mimica, gusturi, atitudini, etc.

frumusetea poate fi definita pe mai multe nivele:

-la nivel fizic - aici gusturile difera foarte mult de la persoana la persoana (cele mai multe fete pe care le consider placute fizic sunt brunete)

-la nivel de atitudini si stare de spirit - fetele dinamice si pline de viata cred ca sunt in general mai agreate de marea majoritate a baietilor

-la nivelul imbracamintii - cred ca fetele care se imbraca elegant sunt frumoase in acceptiunea unei largi majoritati a baietilor; cele care se imbraca provocator si elegant sau nu atrag cu siguranta ceva mai multe priviri; eu apreciez cel mai mult acele fete care se imbraca curat, elegant, cu gust rafinat si cat mai putin provocator.

in concluzie: orice persoana e o suma ponderata de frumuseti pe nivelele de mai sus(poate or mai fi si altele). In ansamblu nu stiu sa definesc frumusetea insa cu siguranta trebuie sa fie o combinatie stralucita din care sa rezulte o fiinta minunata ca sa poata fi numita frumoasa:D.

18/01/06 18:30

Site web  
Antonim
membru

Inregistat: 22/11/05
huh in sfarsit am ajuns la zi cu cititul , nu preai bine sa iai pauze pe aici ca ramai in urma .
Da aveti dreptate fiecare din punctul vostru de vedere.
parerea mea ca o fata este frumoasa atunci cand vezi ca te iubeste cu adevarat, si este ce-a mai frumoasa atunci can o iubesti tu cu adevarat.Cel putin asta e parerea mea voi ce ziceti .

19/01/06 13:38

Site web  
april
admin forum

Voi reda mai jos niste intrebari care au fost puse fetelor. Mi se pare corect sa le primeasca si baietii :D. Deci :
- cum discutati intre voi despre fetele pe care nu le suferiti si cum despre fetele pe care le agreati?
- ce cuvinte folositi cand discutati despre baietii pe care nu ii inghititi?   
- cat de repede se poate distruge o prietenie dintre doi baieti care au fost cei mai buni prieteni?
- care sunt motivele de obicei?
- va certati intre voi pentru fete? si daca da, cum: pe fatza sau mai subtil?

( Am schimbat doar "fetele" cu "baietii". :D )

Ultima modificare de april (19/01/06 23:33)

19/01/06 23:32

Larisa
membru

Abia astept raspunsurile!

20/01/06 01:18

Site web  
joy
membru

bune intrebari april....si multam baieti pt raspunsurile la intrebarile puse de mine..:)

20/01/06 11:07

ionelcim
membru

auleoooo ce contraatk april!!!

pai sti, cred ca in primul rand tre sa raspunda cei care or inventat intrebarile astea....asta asa ca sa se vada cat au fost de seriosi.

20/01/06 13:19

Pagini:  1 2 3 4 5 6 7 ... 134    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la