TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Prietenia: intrebari si raspunsuri/Fetele intreaba, baietii raspund Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 5 6 ... 134
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05
Mda...ce e asa de distractiv? Aici noi intrebam, voi raspundeti. Daca vreti. Ce nu va convine? Asa ca ori raspundeti, ori va abtineti.Si nu mai deviati de la subiect.

_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

22/12/05 13:13

   
winnetou
membru

Locatie: Oradea, Romania
Inregistat: 22/12/05
imi place atitudinea ta "april". tine-o tot asa si intreba !

_______________________________________
i will be here 4You, i'll shine a life 4You

22/12/05 15:34

Site web  
winnetou
membru

Locatie: Oradea, Romania
Inregistat: 22/12/05

robert.ion a scris:

De ce unor baieti le e greu sa recunoasca in fata unei fete ca au gresit?
hmmm...
dintr-o proasta itelegere a superioritatii! cand nu ai puterea sa recunosti ca ai gresit dai dovada de cea mai mare slabiciune ! ... deci uneori lucrurile sunt fix pe dos !
"...caci cand sunt slab atunci sunt tare !" 2 Cor 12:10


bine zis "unii baietzi"...pt k majoritatea au puterea sa recunoasca :P. nu au puterea pentru k sunt .... si sunt si destule fete la fel asa k....

Ultima modificare de winnetou (22/12/05 15:36)


_______________________________________
i will be here 4You, i'll shine a life 4You

22/12/05 15:35

Site web  
winnetou
membru

Locatie: Oradea, Romania
Inregistat: 22/12/05

april a scris:

Ok...alta intrebare : cum e cu sportul?  De obicei baietii fac mai mult sport decat fetele...(sau mi se pare mie?) Deci, de ce faceti sau de ce nu faceti sport?


eu unu fac sport din placere....chiar e fain sa-tzi pui corpu la treaba....si cat despre fete, lor nu prea le place pt k sunt mai .... intelegi nu?


_______________________________________
i will be here 4You, i'll shine a life 4You

22/12/05 15:38

Site web  
winnetou
membru

Locatie: Oradea, Romania
Inregistat: 22/12/05

Larisa a scris:

Ce are 18 cm lungime shi 5 cm latime si innebuneste femeile ? Raspunsul il gasesti la : http://www.2win.ro/lungime.htm


e si aia....dar mai e ceva ... think ;)


_______________________________________
i will be here 4You, i'll shine a life 4You

22/12/05 15:42

Site web  
winnetou
membru

Locatie: Oradea, Romania
Inregistat: 22/12/05

Antonim a scris:

o fi cum zici larisa da si la baieti le plac micile atentii din partea fetelor la fel de mult ;)


ce fel de atentii?


_______________________________________
i will be here 4You, i'll shine a life 4You

22/12/05 15:44

Site web  
Antonim
membru

Locatie: Zalau
Inregistat: 22/11/05
De exemplu un cadou de onomastica sau o scrisoare de dragoste sau un sincer te iubesc , (apasul nu mam referit la nici o atentie fizica ;)

_______________________________________
Noi vrem sa fim: iubiti, binecuvantati, respectati, ajutati etc
Deci trebuie sa : iubim sa binecuvantam sa respectam sa ajutam etc.
Implineste acest viceversa si vei fi fericit alaturi de Dumnezeu.

28/12/05 14:09

Site web  
klauddyou
+

Locatie: Timisoara
Inregistat: 23/12/05

april a scris:

De ce celor mai multor baieti li se pare prea greu sa fie romantici?


Structura psihica a baietilor este, in general una analitica. Pentru romantism iti trebuie o structura psihica de tip sintetic (nu inseamna artificial).
Baietilor nu le place sa se lase controlati de imprejurari, ci sa le controleze sau, in cel mai rau caz, sa le evite. Este structura lor intrinseca.
E adevarat ca se pot exersa capacitatile romantioase (vezi poetii si scriitorii lirici), dar iti trebuie multa vointa si... inspiratie ;)
Sa fiti sanatosi!
C


31/12/05 16:54

   
black-panther
membru

Locatie: pe Terra
Inregistat: 18/10/05

anca4j a scris:

de ce unii baieti vor sa convinga pe cei din jur ca au tot timpul dreptate ? o fata nu poate avea dreptate niciodata sau... asta va face sa va simtiti altfel ? :D intreb si eu....  ca am observat asta la mai multi baieti ;)


In general fetele accepta ca baietii sunt rationali si sa accepti ca nu ai dreptate e ca si cum dupa 3 pagini de demonstratie matematica vine un elev cu 3 ani mai mic(adica o fata care e doar pe jumatate rationala ca cealalta jumatate e emotionala) si-ti spune ai gresit. Mi se pare natural sa-ti fie greu sa accepti din prima, dar la fel de natural mi se pare totusi sa-ti expui demonstratia si sa accepti criticile(acele premize din ipoteza de care nu ai tinut seama). Innacceptabil mi se pare sa nu recunosti ca nu ai dreptate chiar daca in inima ta esti convins ca nu ai(aici orgoliul e o problema). Am incercat un raspuns "stiintific".:)
Numai bine!


_______________________________________
Daca nu lupti sa-ti implinesti visul,... ai visat degeaba!

07/01/06 00:30

Site web  
ionelcim
membru

Locatie: cluj-napoca
Inregistat: 01/11/05
da orgoliul la baietzi este o problema destul de serioasa, iar la barbati tre tratata cu multa delicatete. daca a spus odata nu, apai sa sti ca nu-i prea indicat sa incerci sa-l faci sa spuna da, cel putin nu in momentul respectiv. de ce? asa-s barbatii.
si mai inca ceva: nu incercati sa le dati prea multe sfaturi, mai ales cand mai este cineva de fata...nu incercati...ca asa-s barbatii.

ps: dc aveti sfaturi, va rog folositi mesaje private......glumeam...oare..

Ultima modificare de ionelcim (07/01/06 21:36)


_______________________________________
"CAT SUNT IN LUME SUNT LUMINA LUMII" Isus Hristos

07/01/06 21:34

   
Larisa
membru

Locatie: Seattle
Inregistat: 22/05/05
Unii barbati se nasc smeriti, altii trebuie sa se casatoreasca!

_______________________________________
"In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe" - Nicolae Iorga

08/01/06 00:23

Site web  
black-panther
membru

Locatie: pe Terra
Inregistat: 18/10/05

Larisa a scris:

Unii barbati se nasc smeriti, altii trebuie sa se casatoreasca!

Corect numai ca sotiile unor astfel de soti au de suferit:(. Dalta care ciopleste piatra nu ramane intacta!


_______________________________________
Daca nu lupti sa-ti implinesti visul,... ai visat degeaba!

08/01/06 14:54

Site web  
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05
Multumim pentru sfaturi, ionelcim. Mai ales pentru ca sunt la subiect sunt binevenite.

Ce ii supara pe baieti cel mai repede sau cel mai mult si cum ar trebui sa reactioneze fetele in cazul acesta?


_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

08/01/06 15:13

   
ionelcim
membru

Locatie: cluj-napoca
Inregistat: 01/11/05
ce-i supara pe baieti cel mai repede?
cel mai repede ii supara atunci cand femeile se exprima de parca tot raul din lume este din cauza lor.
unui barbat ii place ca sa ai incredere in el si sa nu-i ceri tot timpul explicatii, nu mai zic ce tare s-ar supara daca incerci sa-l ajuti unde vezi ca se incurca, fara ca sa-ti ceara ajutorul. pana la urma urmei toti mai gresim, asa ca dc vreti sa gresim mai rar mai bine incurajati-ne decat sa ne "sfatuiti", nu stiu sa-ti spun de ce, insa sfaturile care vin nesolicitate suna a critica....pt ca asa suntem noi, mai orgoliosi.

acuma ce ma mai supara la fete este ca ele nu inteleg ca barbatii mai au nevoie de "pauze", un timp in care se retrag sa mediteze, sa reflecte ,sa se descarce..etc, si fetele cand te vad mai retras imediat te iau la intrebari:ce se intampla?de ce esti suparat?de ce nu vrei sa vorbesti?...si nu-si dau seama ce mult agraveaza situatia.
cred ca dc vrei sa-i incerci unui barbat indelunga rabdare atunci este momentul, ...insa totusi nu v-as sfatui.


_______________________________________
"CAT SUNT IN LUME SUNT LUMINA LUMII" Isus Hristos

09/01/06 13:39

   
black-panther
membru

Locatie: pe Terra
Inregistat: 18/10/05
Pe mine cel putin ma scot din minti starile de incertitudine, adica acele stari cand pur si simplu scorul e 50% la 50%, in general si in mod special atunci cand fetele cu atitudinea lor pur si simplu intretin starila de incertitudine cand de fapt ar putea cu un singur cuvant sa spulbere toata tensiunea aia(nu stiu daca o fac intentionat pentru a amana ceva sau inconstient). Chiar daca adevarul doare e foarte adevarat ca te face liber(si de tensiuna incertitudinii). O carte relevanta in directia asta e "Ultima noapte de dragoste intaia noapte de razboi" a lui Camil Petrescu

_______________________________________
Daca nu lupti sa-ti implinesti visul,... ai visat degeaba!

09/01/06 14:22

Site web  
monica
membru

Locatie: Europa
Inregistat: 16/03/05
Pauzele de care vorbea Ionelcim sunt valabile si in cazul nostru. Cred ca daca aceste pauze sunt explicate clar de la inceput, nu ar trebui sa dea nastere unor frustrari din partea fetelor sau a baietilor, dupa caz.
Si mai cred ca e o mare greseala sa intretii incertitudinea, dar asta tine si de respectul care ar trebui sa existe fata de celalalt.
Incertitudinea aduce cu ea suferinta, asa ca trebuie sa avem grija  ce transmitem prin comportamentul nostru!
Si acum intrebarea mea:
De ce unora dintre voi le e frica sa se implice intr-o relatie si prefera sa zboare din floare in floare???


09/01/06 18:35

   
Fyn
membru

Locatie: Suceava, Romania
Inregistat: 16/03/05
Ma gandesc ca acei baieti nici nu vor sa aiba o relatie. Nu doresc sa aiba o prietenie, ci doar vor sa aiba fete in jurul lor. Mai bine zis sa flirtuiasca.
Ca sa incepi o relatie trebe sa ti-o doresti, si sa iti asumi responsabilitatea sa te implici. A fi intr-o relatie inseamna sa dai si sa primesti. Ei bine, acei baieti vor numai sa priemeasca....
Am raspun cumva intrebarii tale, monica?


_______________________________________
Verbum Domini Manet In Aeternum...
Nici o fapta buna nu ramane nepedepsita...

09/01/06 19:29

   
Larisa
membru

Locatie: Seattle
Inregistat: 22/05/05

ionelcim a scris:

ce-i supara pe baieti cel mai repede?
acuma ce ma mai supara la fete este ca ele nu inteleg ca barbatii mai au nevoie de "pauze", un timp in care se retrag sa mediteze, sa reflecte ,sa se descarce..etc, si fetele cand te vad mai retras imediat te iau la intrebari:ce se intampla?de ce esti suparat?de ce nu vrei sa vorbesti?...si nu-si dau seama ce mult agraveaza situatia.
cred ca dc vrei sa-i incerci unui barbat indelunga rabdare atunci este momentul, ...insa totusi nu v-as sfatui.

Intr-adevar fetele nu inteleg ca atunci cand te retragi in patratica ta asta nu inseamna ca nu ti-e bine ci ca vrei sa ai timpul tau. Am discutat cu femei maritate care sunt obsedate de faptul ca barbatii lor stau si se joaca ore in sir pe computer de parca ar fi singuri acasa. Femeii nu-i place sa fie singura! Poate fetele nu-si dau seama ca agraveaza situatia pentru ca ele cred ca poate au facut ceva rau, ca l-au suparat cu ceva de el vrea sa stea singur. Daca barbatul nu comunica ca are nevoie de un moment de respiro incet incep relatia incepe sa scartaie. Cand stii care sunt nevoile partenerului o sa incerci in dragoste sa le implinesti. Asa ca dragi bajeti, vorbiti!


_______________________________________
"In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe" - Nicolae Iorga

09/01/06 19:30

Site web  
Antonim
membru

Locatie: Zalau
Inregistat: 22/11/05
o sa incercam , chiar a inceput sa mearga super bine subiectul asta , am citit tot de cand nam fost data trecuta si ati postat cuvinte intelepte cei care le vor citi vor avea de invatat si le vor fi de folos,
totusi eu cred ca si noi ca baieti putem sa facem mai subtile aceste pauze si sa incercam sa explicam cat mai bine celei de langa noi aceste momente pentru ca domnisoarele , doamnele ne avand o explicatie logica si bine definita ne vor intelege in cele mai fericite cazuri doar 50% si cealalta 50% se va tot aduna de fiecare data si asa cum spuneati si voi mai sus relatiile vor incepe sa scartie.


_______________________________________
Noi vrem sa fim: iubiti, binecuvantati, respectati, ajutati etc
Deci trebuie sa : iubim sa binecuvantam sa respectam sa ajutam etc.
Implineste acest viceversa si vei fi fericit alaturi de Dumnezeu.

10/01/06 10:19

Site web  
anca4j
membru

Inregistat: 24/01/05
Am observat la multi baieti ca le place sa flirtuiasca, sa aiba relatii de prietenie cu cat mai multe fete, si cand vor sa se casatoreasca vor o fata cuminte, care nu a vb cu multi baieti, poate chiar cu f putini sau nici unul, sa fie si pocaita si frumoasa...si... sa-i si iubeasca  . Vi se pare corect? Oare n-ar trebui sa fie putin realisti baietii si sa-si ia ce merita, ce li se potriveste? Nu vreau sa par rautacioasa, dar sincer, mi se pare incorect ca baiatul sa umble aiurea cu cine vrea, sa faca ce-i trece lui prin cap, si la urma sa aiba si pretentii la fete sa fie cuminti si pocaite .

10/01/06 16:40

   
Antonim
membru

Locatie: Zalau
Inregistat: 22/11/05
Asta e drept anca , dar din pacate mentalitatea acestor baieti nu poate fi schimbata :(

_______________________________________
Noi vrem sa fim: iubiti, binecuvantati, respectati, ajutati etc
Deci trebuie sa : iubim sa binecuvantam sa respectam sa ajutam etc.
Implineste acest viceversa si vei fi fericit alaturi de Dumnezeu.

12/01/06 11:28

Site web  
Fyn
membru

Locatie: Suceava, Romania
Inregistat: 16/03/05
Dupa cum am spus si mai sus, cei care flirtuiesc nu doresc sa aiba o relatie stabila. Nu isi pot asuma responsabilitatea pentru o relatie de prietenie in vederea casatoriei. Ei doar doresc sa aiba compania unor fete in jurul lor pentru ca firea lor sa se simta bine.
    Dar mai incolo ei se trezesc si isi dau seama de ceea ce inseamna o relatie si ce inseamna responsabilitatea unei relatii. Pacat ca isi dau seama tarziu de tot, si atunci doresc o fata cum nu au avut pana atunci.O fata serioasa, cuminte. Cred ca acesti baieti isi vor culege roadele in timpul casniciei sau altcumva. Roadele flirtului.
  Dar mai este o chestie. Si fetele sunt responsabile pentru flirtul baietilor. Daca fata nu s-ar lasa asa de patrunsa de prezenta baiatului si i-ar da papucii imediat, cred ca lucrurile ar fi altfel. Daca fata nu ii spune in mod clar cum stau lucrurile, si nici nu este sigura de ceea ce face, baiatul va sti lucrul acesta si ea va fi o prada usoara pentru el.
  Deci, responsabilitatea flirtului este pe ambele parti: si la baiat si la fata. Bagati-va mintile in cap.


_______________________________________
Verbum Domini Manet In Aeternum...
Nici o fapta buna nu ramane nepedepsita...

12/01/06 12:01

   
man's
membru

Locatie: Bucuresti, Romania
Inregistat: 14/01/06
Fetelor, ce credeti, e gresit sa flirtez din mila pt ca acea fata este marginalizata de catre restul baietilor?

14/01/06 01:38

   
Larisa
membru

Locatie: Seattle
Inregistat: 22/05/05

man's a scris:

Fetelor, ce credeti, e gresit sa flirtez din mila pt ca acea fata este marginalizata de catre restul baietilor?

Ma intreb de ce este marginalizata de ceilalti bajeti. Oare pentru ca nu arata prea bine, pentru ca i-ar facea de rusine daca ar iesi cu ea pe strada? Felele care sunt marginalizate in biserica pot fie sa fie incurajate de cineva care vrea sa investeasca in ele si sa le vada apoi cum infloresc, fie mai stau o vreme si pleaca in lume. Vreau sa va zic ca este o biserica in Suceava din care vin o multine de pastori in intrega Romanie. Poate nu o sa vina sa credeti ca acesti tineri au provenit din grupul care a fost format din cei care stateau in ultimele banci in biserica, exact din cei nebagati in seama. Cineva a vrut sa investeasca in ei si acum bajetii care erau in grupul ala majoritatea sunt pastori, iar fetele din grupul ala sunt sotii de pastori si viitori misionari in intreaga lume. Ce-ar fi sa incepem sa-i bagam in seama pe cei care ca si noi au nevoie de o mica atentie si nu sa flirtam pentru ca o sa-i facem mai mult rau decat bine! Nu pierdem nimic ci dimpotriva putem sa dam lumii potential neexploatat!


_______________________________________
"In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe" - Nicolae Iorga

14/01/06 02:34

Site web  
monica
membru

Locatie: Europa
Inregistat: 16/03/05
Man's, este o mare greseala sa bagi pe cineva in seama doar din mila...Gandeste-te cum se va simti fata respectiva cand isi va da seama de motivul pentru care tu ai vorbit cu ea.
Cu atat mai mult, flirtul poate face rau.
Sa nu dam sperante false, nimeni nu merita sa fie mintit sau lasat
sa-si faca iluzii inutil.

Ultima modificare de monica (14/01/06 16:15)


14/01/06 07:08

   
Pagini:  1 2 3 4 5 6 ... 134    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net