TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Prietenia: intrebari si raspunsuri/Baietii intreaba, fetele raspund... Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 75 76 77 78 79 80 81 ... 82
shoricel
membru

Inregistat: 04/01/08

jezzy a scris:

Apropo de asta, am observat o chestie(bine, mai mult la fete), cand se comporta un baiat mai sociabil cu ele, deja in mintea lor incepe sa se deruleze un slide-show, ce are bineinteles pe ultima pozitie o rochie alba:D Hai sa fim seriosi!

Eu am perceput un ton de ironie in raspunsul tau. Mai ales in ultima fraza exclamatoare :P Ai vorbit serios sau sa iau tonul de ironie personal? :D

PS: puteti ignora acea intrebare de acum in colo. multumesc :)

edi.theraven a scris:

Fetele sunt mai nepasatoare, de obicei.

Mai fetelor, cum puteti sa lasati baiatul sa creada asa ceva? :D

Ultima modificare de shoricel (23/08/11 18:00)

23/08/11 17:55

jezzy
membru

Inregistat: 13/03/06

shoricel a scris:

Eu am perceput un ton de ironie in raspunsul tau. Mai ales in ultima fraza exclamatoare :P Ai vorbit serios sau sa iau tonul de ironie personal? :D

PS: puteti ignora acea intrebare de acum in colo. multumesc :)

Poate a fost ironic, dar ironia era indreptata inspre atitudinea asta, nu spre cineva anume.N-ai avea de ce sa o iei personal, pt ca nu te cunosc si habar nu am daca tu esti asa sau nu, si chiar de ai fi, ce am zis era doar o constatare de-a mea, nu vad de ce te-ar afecta pe tine.
Dar vad ca te-a afectat, din moment ce ai cerut sa nu se mai raspunda la intrabarea aia, si eu sincer, nu inteleg de ce.Pe bune, hai sa nu fim copii!;)

P.S.edi, sunt fata, si de obicei fetele sunt mai sincere intre ele, decat sunt fata de baieti.deci stiu ce spun:p

Ultima modificare de jezzy (23/08/11 18:14)

23/08/11 18:10

edi.theraven
membru

Inregistat: 26/10/08
Pai tocmai ce spuneam. O fata ar trebui sa isi dea seama ca atunci cand i se pune o intrebare sau i se face o propunere ar trebui, totusi, sa raspunda, nu sa se faca ca ploua :D

23/08/11 18:21

Site web  
shoricel
membru

jezzy a scris:

Poate a fost ironic, dar ironia era indreptata inspre atitudinea asta, nu spre cineva anume.

Eu ce am zis? Un ton de ironie la adresa intrebarii mele.

jezzy a scris:

Dar vad ca te-a afectat, din moment ce ai cerut sa nu se mai raspunda la intrabarea aia, si eu sincer, nu inteleg de ce.Pe bune, hai sa nu fim copii!;)

Ti s-a parut ca m-am suparat? Nu era nici o urma de suparare in intrebarea mea. Era chiar si cu o mica tenta de gluma, adica ma amuzam pe seama acelui ton de ironie despre care vorbeam. :) (apropo, nu ma deranjeaza ironia, chiar ma amuza :P )

Am cerut sa nu se mai raspunda la intrebare pentru ca, sa zicem, a cam expirat. :)

edi.theraven a scris:

Pai tocmai ce spuneam. O fata ar trebui sa isi dea seama ca atunci cand i se pune o intrebare sau i se face o propunere ar trebui, totusi, sa raspunda, nu sa se faca ca ploua :D

Cand vorbesti cu o persoana engleza (de nationalitate engleza), preferabil sa vorbesti engleza si nu romana, franceza sau alta limba :P Get it?

Ultima modificare de shoricel (23/08/11 18:32)

23/08/11 18:30

shoricel
membru

Hai sa ma exprim mai clar. Edi, daca fata vrea sa mearga la pas, dar tu vrei sa mergi pas grabit sau sa alergi, e normal sa te trezesti ca ai pierdut-o pe drum, pentru ca mergi mai repede ca ea. :)

Si sa stii ca e mult mai misto sa mergi la pas, pe langa faptul ca nu risti asa mult sa scapi din vedere anumite edtalii. ;) :)

Ultima modificare de shoricel (24/08/11 10:28)

24/08/11 10:17

edi.theraven
membru

Nu'i chiar asa. Si asta e valabil cand stii daca mergi sau nu.

le : in momentul in care vezi ca fetei chiar nu'i pasa, eu zic ca e o prostie sa iti faci tu in mintea ta diverse idei. Astepti si ai rabdare cand ti s'a dat ceva pentru care sa astepti si sa ai rabdare, nu asa, de dragul ideii. (btw tu iti dai seama ca eu stiam cu mult intainte ce mi'ai spus tu si ca tu nu stii ce vorbea si cum vorbea fata respectiva cu mine :D, nu? ) Una e sa mergi prea repede si ea prea incet alta e ca ea sa nu mearga deloc :D . Si cu asta cred ca inchei discutia, nu aveam chef sa imi motivez ce cred eu pentru ca nu credeam sa nu fiu crezut doar din ceea ce spun, dar : o tipa care se vede cu tine o data la 3 saptamani 15 minute pe ceas si atunci in graba nu cred ca se poate numi o tipa care vrea ceva. Si refuz sa dau mai multe detalii, pentru ca simpla concluzie la care am ajuns eu si anume ca tipei nu ii pasa consider ca e de ajuns.

le2 : hai ca asta a devenit mai mult baietii intreaba baietii raspund :D

Ultima modificare de edi.theraven (24/08/11 15:20)

24/08/11 13:10

Site web  
shoricel
membru

edi.theraven a scris:

le : in momentul in care vezi ca fetei chiar nu'i pasa, eu zic ca e o prostie sa iti faci tu in mintea ta diverse idei.

Dar cine a zis sa iti faci idei? Sau daca tot iti faci, e bine sa ramana la stadiul de idei, nu sa mergi mai departe. :)

edi.theraven a scris:

btw tu iti dai seama ca eu stiam cu mult intainte ce mi'ai spus tu si ca tu nu stii ce vorbea si cum vorbea fata respectiva cu mine :D, nu?[

Ar fi ceva sa cred ca stiu ce vorbea si cum vorbea tipa cu tine din moment de nu stiu. :P

edi.theraven a scris:

Una e sa mergi prea repede si ea prea incet alta e ca ea sa nu mearga deloc :D

Tipa mergea, ca altfel nu o mai cunoasteai. Pentru tine a merge inseamna sa-ti impartaseasca ideea si a sta inseamna sa nu iti impartaseasca ideea. :)

24/08/11 15:45

jezzy
membru

Inregistat: 13/03/06

edi.theraven a scris:

in momentul in care vezi ca fetei chiar nu'i pasa, eu zic ca e o prostie sa iti faci tu in mintea ta diverse idei. Astepti si ai rabdare cand ti s'a dat ceva pentru care sa astepti si sa ai rabdare, nu asa, de dragul ideii.

Ai dreptate aici si bravo tie ca ti-ai dat seama.Sunt unii care ajung sa le si ceara in casatorie pe fete cu care nici nu se cunosteau bine(si fara nici un fel de interes din partea lor, a fetelor), motivand ca le-ar fi descoperit lor Domnul nu-stiu-ce.De parca Domnul , cand ar avea ceva de descoperit, nu le descopera amandurora.

p.s.Sunt fata, deci suntem la subiect:P

Ultima modificare de jezzy (24/08/11 15:57)

24/08/11 15:56

edi.theraven
membru

[pentru jezzy si soricica :D] Evident, pentru ca totul e subiectiv. Si aveam nevoie de o atitudine subiectiva, nu obiectiva din partea ei. Pe scurt, inteleg ca ai prins ce am vrut sa zic si ma bucur. Nu voiam neaparat sa fie cu mine, nu voiam nici macar sa ma menajeze cu un raspuns ascuns dupa deget. Voiam pur si simplu o mica reactie sa vad incotro (sa) merg. Si nu am primit'o, ceea ce mi se pare absurd. (sincer, nu cred ca am cunoscut'o, am intalnit'o cel mult, dar doar atat. Am petrecut extraordinar de putin timp "impreuna", orice ar fi putut insemna asta, sa pot crede ca am cunoscut'o).

le : totusi, nu inteleg ideea unora cum ca si tacearea este un raspuns. Nu, nu este. Mai ales ca, ok, daca nu mai vorbea DELOC cu mine, intelegeam, dar sa vorbeasca si sa evite total subiectul si sa se faca ca ploua, asta nu mai inteleg. Plus ca da, daca zicea hai la o shaorma cu mine (exemplu ironic :D) as fi inteles ca fata se asteapta sa ceva. Dar nu, nimic. Adica dupa ce te invita cineva in oras de 2-3 ori la rand, tu ocolesti raspunsul fara jena dar ma chemi 15 minute numarate si asta o data pe an, nici asta nu inteleg. Si mi s'a parut de bun simt, din partea mea, sa las totul balta.

Ultima modificare de edi.theraven (24/08/11 16:06)

24/08/11 15:58

Site web  
shoricel
membru

edi.theraven a scris:

Nu voiam neaparat sa fie cu mine, nu voiam nici macar sa ma menajeze cu un raspuns ascuns dupa deget. Voiam pur si simplu o mica reactie sa vad incotro (sa) merg.

Fara raspunsul ei nu ai fi putut merge inainte?

24/08/11 16:11

edi.theraven
membru

Nu. Neprimind nici un raspuns de nici un fel, evident, nu. Oricum, daca ar fi fost mega incantata de faza, as fi observat macar o mica schimbare in comportamentul eu. Dar..... absolut nimic.

24/08/11 16:14

Site web  
shoricel
membru

Nu puteai continua acel ritm?

24/08/11 16:21

april
admin forum

Inregistat: 15/10/05
gata?

26/08/11 21:41

shoricel
membru

FiicaDeRege a scris:

1. Cum va dati seama de o fata ca e inteligenta?
2. Ce parere aveti despre fetele carora le face placere sa discute chestii tehnice cu baietii? E mai putina feminina in ochiii vostri?
3. Ce vi se pare ca este total lipsit de femininitate?

Am o vaga impresie ca si voi vreti sa raspundeti la intrebarile astea. Deci:
1. Cum va dati seama ca un baiat e inteligent?
2. Asta e mai greu de transpus. :D Ce parere aveti de baietii care se ocupa si de chestiile de care se stie in principiu ca ar trebui sa se ocupe femeile? De exemplu gatit, calcat rufe, aranjat prin casa etc. (stiu ca intrebare omoloaga era altfel dar nu am vrut sa pun chiar intrebarea aia)
3. Asta chiar nu vreau sa intreb :)))

13/12/11 13:38

Roxana
membru

Inregistat: 14/03/08

shoricel a scris:

2. Asta e mai greu de transpus. :D Ce parere aveti de baietii care se ocupa si de chestiile de care se stie in principiu ca ar trebui sa se ocupe femeile? De exemplu gatit, calcat rufe, aranjat prin casa etc. (stiu ca intrebare omoloaga era altfel dar nu am vrut sa pun chiar intrebarea aia.

Cavaleri :)

13/12/11 14:02

shoricel
membru

Trebuie sa reformuez, ca nu asta e intrebarea tocmai omoloaga.

13/12/11 14:13

FiicaDeRege
membru

Inregistat: 03/11/08

shoricel a scris:

Am o vaga impresie ca si voi vreti sa raspundeti la intrebarile astea.

Nu cumva tu vrei sa auzi raspuns la ele? :P
1. Din ce vorbeste, din comportament. Astea spun foarte multe.
2. Sunt buni de luat acasa. :D
3. Detest cand aud baieti spunand:"fata". E in totala contradictie cu statutul lor de parte masculina. :D Apoi, cand baietii se alinta si vorbesc cu "bebe", "flumos", bleah. E chiar aiurea. Si bineinteles, cand baietii stau in fata oglinzii mai mult decat mine. :D

13/12/11 18:11

april
admin forum

Inregistat: 15/10/05
wooow, intrebari :))

shoricel a scris:

2. Asta e mai greu de transpus. :D Ce parere aveti de baietii care se ocupa si de chestiile de care se stie in principiu ca ar trebui sa se ocupe femeile? De exemplu gatit, calcat rufe, aranjat prin casa etc. (stiu ca intrebare omoloaga era altfel dar nu am vrut sa pun chiar intrebarea aia)

1. Dupa cum vorbeste, scrie, gandeste si se comporta.
2. Ai zis bine "si" de ....E ok din partea mea, atata timp cat se ocupa si de celelalte :D
3. Sa se vaicareasca/planga, sa barfeasca etc

13/12/11 20:45

crisstina
membru

Inregistat: 10/03/08

FiicaDeRege a scris:

3. Detest cand aud baieti spunand:"fata". E in totala contradictie cu statutul lor de parte masculina. :D Apoi, cand baietii se alinta si vorbesc cu "bebe", "flumos", bleah. E chiar aiurea. Si bineinteles, cand baietii stau in fata oglinzii mai mult decat mine. :D

Sunt total deacord cu tine.

13/12/11 21:41

antonela
Moderator

Inregistat: 02/11/05

shoricel a scris:

Am o vaga impresie ca si voi vreti sa raspundeti la intrebarile astea. Deci:

1. Din modul in care stie sa-si spuna punctul de vedere, din modul cum relationeaza, cum scrie, cum se descurca in diverse situatii.

2. Nu am nimic impotriva. Daca stie sa se descurce, e un atuu in aceasta privinta. Inseamna ca o s-o inteleaga mult mai bine pe sotia lui si de ce nu, s-o ajute.

3. Nu suport baietii care sunt violenti, obraznici, badarani, efeminizati.

Ultima modificare de antonela (13/12/11 21:52)

13/12/11 21:48

dhannyella
membru

Inregistat: 06/06/09
1.Imi dau seama ca un baiat e destept din modul in care gandeste ,vorbeste in situatii normale dar si in situatii limita[adica atunci cand ceva il preseaza,daca e destept va sti cum sa faca sa iasa bine situatia respectiva pana la urma]si binenteles ,se comporta.
2.Eu cred ca e bine ca si baietii sa se descurce[cat de cat :D] la chestiile de fete...lor o sa le prinda bine:)
3.Nu-mi plac baietii care se plang oridecate ori vorbesc cu ei[si pt chestii nu foarte grave],si...nu-mi plac baitii care plang :D

Ultima modificare de dhannyella (19/12/11 14:23)

"Ce bine stii sa-ti intocmesti caile cand este vorba sa cauti ce iubesti!Chiar si la nelegiuire te deprinzi."[Ieremia 2:33]

19/12/11 13:26

Tanara crestina
membru

Inregistat: 26/09/07
1. idem april, antonela si dhannyella

2. Nu numai ca nu am nimic impotriva, dar chiar apreciez baietii/barbatii care stiu sa se descurce si in ,,domeniul" asta; cum spunea si antonela, o va putea intelege pe sotia lui intr-un fel in care multi nu pot; evident o va putea ajuta luand cateva responsabilitati prin casa si va demonstra intr-un mod extrem de practic cat de mult isi iubeste sotia.

3. Nu-mi plac baietii/barbatii plini de ei, care cred ca le stiu pe toate si care privesc femeia ca pe ceva inferior lor; de asemenea nu-mi plac baietii/barbatii autoritari, care cred ca, in calitate de cap de familie, rolul lor este sa comande si sa fie serviti.

Trebuie sa mentionez ( ca sa nu fiu inteleasa gresit ): imi plac baietii/barbatii care studiaza Cuvantul lui Dumnezeu si care il traiesc, care stiu sa discearna bine care este rolul sotului in calitate de cap al familiei. Ma incanta atunci cand observ soti care stiu sa isi castige respectul, dragostea si supunerea din partea sotiei, iubindu-o asa cum Si-a iubit Hristos biserica.

22/12/11 14:57

daniel
membru

Inregistat: 01/03/08
Cum iti dai seama clar care e voia Domnului in ce priveste alegerea unui partener de casatorie?

antonela a scris:

Tot ce pot sa va spun e ca tine de relatia personala a fiecaruia cu Dumnezeu.

RainSong a scris:

eu nu cred ca e doar atat. Asta inseamna prea multa subiectivitate deci e automat voia ta, sau voia Lui vazuta si deformata prin lentilele tale. Nu stiu cati pot spune deplin convinsi ca a fost voia Domnului.

antonela a scris:

Cred ca fiecare ar trebui sa invete cum sa discearna voia Domnului, in dreptul sau. Daca suntem sinceri cu noi insine, atunci cand cautam voia Sa, cu siguranta ca vom afla raspunsul mult cautat.

Eu cunosc persoane care pot spune deplin convinsi ca a fost voia Domnului.

daniel a scris:

Ai patit cel putin o data cand ai zis "e voia Lui" si apoi sa iti dai seama ca ai gresit? 

antonela a scris:

Atunci cand nu am fost sincera cu mine si cu Dumnezeu, da am gresit. Cand am pus mai presus de dorintele mele voia Sa, atunci am ales corect.

daniel a scris:

Cum ti-ai dat seama ca nu ai fost sincera cu tine ? Dar cu El ?

sau

Care e voia Sa in viata ta referitor la casatorie ?

antonela a scris:

Voia Sa pentru mine e cea buna, placuta si desavarsita.

Sincer, ar trebui sa inteleg ca pur si simplu nu se va intampla sa fiu sigur ca e voia Lui iar daca se intampla, cum e in cazul antonelei, o sa fiu atat de sigur incat nu o sa pot spune sigur ce e sigur in viata mea ? :D  (nu vreau sa fiu nesimtit, vreau sa spui mai mult ;) )

Ultima modificare de daniel (05/01/12 20:02)

05/01/12 14:57

antonela
Moderator

Inregistat: 02/11/05
Tot ce am avut de spus, am spus. Las alte fete sa-si spuna parerea. Multumesc de intelegere. :)

05/01/12 18:33

daniel
membru

Inregistat: 01/03/08
Multumesc pentru raspunsuri. :)

ps: mi-ar placea sa raspunda si alte fete. A da, o sa ma uit daca a mai fost pusa intrebarea la topicul acesta insa ar fi fain sa raspunda si persoanele care sunt acum pe forum. :)

05/01/12 20:06

Pagini: 1 ... 75 76 77 78 79 80 81 ... 82    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la