TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Spune-ti off-ul/Ptr fete: ce va deranjeaza la unii baieti? Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 ... 34
Ste.fan
membru

Inregistat: 15/11/05
Haha ... imposibil. Ar fi prea simplu pentru voi :)).

De ce iti trebuie tie un "frate"? Tare sunt curios, pentru ca am 2 surori, si doar in unele situatii "ma vor". Eu m-as descurca si fara ele :D (dar nu stiu daca ar mai fi asa de distractiv daca ele nu ar exista :( ) ...

19/11/06 23:08

RainSong
membru

Inregistat: 08/11/06
pai si eu am un fratior ... ar fi super urat fara el :( ... ma refeream la un frate, adica cum e prietena dar sa fie baiat ... un amic bun ... imposibil, nu? :D

19/11/06 23:11

Ste.fan
membru

de ce imposibil? ar fi mai delicat daca l-ai cunoaste ... in schimb "online", e destul de simplu sa gasesti. Dar apare marele dejavantaj al sinceritatii, in sensul ca nu poti sa  stii niciodata cu cine vorbesti, daca e sincer sau nu ... :|

Ultima modificare de Seraphim (19/11/06 23:14)

19/11/06 23:13

RainSong
membru

nici nu ma gandeam sa caut pe net :D ... deocamdata e imposibil ... :(  toti oamenii sunt total altfel cand reusesti sa ii patrunzi ... oups, cred ca suntem off topic ... :)

19/11/06 23:16

Ste.fan
membru

Nu suntem offtopic.

Cred ca de la o varsta, e deja prea greu ca un baiat sa fie doar "prieten".

Trebuie sa realizezi ca e om, si va vedeam unele chestii la tine: limbaj, cum te imbraci, cum te manifesti, etc (daca nu e destul de matur, poate vedea si altceva, asa ca ai MARE grija). Apoi, va lua o decizie : fie va vrea sa mearga mai departe (in sensul bun al cuvantului, si anume ca va vrea sa fiti mai mult decat prieteni) :), sau se va rezuma la calitatea de amic (si in cel mai rau caz, de necunoscut) :(

parerea mea ... ;)

19/11/06 23:23

april
admin forum

Inregistat: 15/10/05
Si daca parerea mea-i ca sunteti cam...off-topic ;) ?

O sugestie:

http://www.tanarcrestin.net/forum/viewtopic.php?id=264 :)

19/11/06 23:57

RainSong
membru

ok ... o iau altfel: care are vreo "sora"? ma adoptati si pe mine? :D

20/11/06 15:58

andreiush
membru

Inregistat: 25/11/06
ce am observat in ultima perioada la baieti...ca ei inca sunt copilasi,le place sa se joace dar cu jucarii reale,cum ar fi avioane,masini,ei intre ei,etc..dar cand e vb de fete unii fug,altii se poarta la fel de copiii,dar sunt unii care chiar inteleg...
Nu am nimik cu baietii,nu ii desconsider..daca ei nu ar fi nu as mai avea de cine sa rad cand se prostesc...si pe cine as mai bate la dodge ball...nu?fiecare cu parerea lui...eu cu a mea...baietii au paritile lor bune si rele...la fel si fetele....trebuie sa ne completam unii pe alti...nu?

25/11/06 00:08

Ste.fan
membru

Sunt de acord cu "trebuie să ne completăm unii pe alţii" , dar nu şi cu "băieţii sunt încă nişte copilaşi", cu toate că ai dreptate, băieţii sunt copii de fapt.  Poate te referi la băieţi în sensul de tineri, nu de copii !?

Ultima modificare de Seraphim (25/11/06 00:14)

25/11/06 00:12

RainSong
membru

De ce nu folositi expresia "sa imi bag picioarele" si pe forum? Cam farisei dragilor ;)  Argumente, ceva?

Ultima modificare de our hearts hero (17/12/06 15:47)

17/12/06 15:43

jezzy
membru

Inregistat: 13/03/06
Foarte tare, our hearts hero!!!
:D:D:D

Ultima modificare de jezzy (17/12/06 15:54)

17/12/06 15:53

RainSong
membru

jezzy a scris:

Foarte tare, our hearts hero!!!
:D:D:D

Am vazut azi 2 cazuri, inca sper ca sunt exceptii ... si acum sunt nervoasa din cauza lor ... :D macar sa fie barbati si sa recunoasca

17/12/06 15:57

jezzy
membru

Eu ma intalnesc cu expresia asta in fiecare zi :( Da' nu m-am gandit niciodata sa o pun la "off-uri".Nu ca nu m-ar enerva...

17/12/06 16:06

RainSong
membru

jezzy a scris:

Eu ma intalnesc cu expresia asta in fiecare zi :( Da' nu m-am gandit niciodata sa o pun la "off-uri".Nu ca nu m-ar enerva...

><>   De la colegii mei si de la astia de pe strada nu ma surprinde ... dar de la baieti de pe forum, cu care se presupune ca o sa ma intalnesc in rai, e ceva care m-a lasat cu un gust amar rau ... scuze daca sunt off topic :D    ><>

Ultima modificare de our hearts hero (17/12/06 16:22)

17/12/06 16:09

jezzy
membru

Aha...m-am prins :D...ce anume ti-a lasat tie un gust amar...
Pot sa spun ca m-a "amarat" si pe mine :(

Ultima modificare de jezzy (17/12/06 16:33)

17/12/06 16:30

Ste.fan
membru

our hearts hero a scris:

De ce nu folositi expresia "sa imi bag picioarele" si pe forum? Cam farisei dragilor ;)  Argumente, ceva?

Recunosc... daca ai fi trecut prin chinul prin care am trecut eu saptamana trecuta, ai intelege... Oricum, daca ma considerati fariseu, depuneti o plangere si imi dau ban singur! Nu e o gluma! :)

17/12/06 19:47

RainSong
membru

><>   Stiu cum e sa nu dormi ... mi s-a intamplat in tabara asta vara ... pur si simplu nu puteam adormi nici ziua nici noaptea, primele zile au fost un chin ... ma dureau inima si burta groaznic, mai trebuia si sa tin ceva la o lectie, si sa particip la concursuri sportive, si seara cu tinerii pana dupa 12 la inchinare ... si pt nu asta nu am zis chestia aia.Oricum, probabil o folosesti si cu alte ocazii, ca doar nu apare asa, dintr-o data. Sa nu te superi :D  ><>

17/12/06 20:16

Ste.fan
membru

Nu e chestia doar de nesomn ... sa stai sa lucrezi cam 16 ore pe zi, la un computer care nu are LCD e cam stresant (pana incep sa iti lacrimeze ochii si iti dai seama ca ai nevoie de pauza). Plus ca arati ca un zombi si te intreaba toti ce ai patit :(

17/12/06 20:27

RainSong
membru

iSeraphim a scris:

Nu e chestia doar de nesomn ... sa stai sa lucrezi cam 16 ore pe zi, la un computer care nu are LCD e cam stresant (pana incep sa iti lacrimeze ochii si iti dai seama ca ai nevoie de pauza). Plus ca arati ca un zombi si te intreaba toti ce ai patit :(

><>  Asta iti era scuza pt vorbele tale? Credeam ca poti mai mult ;) Mai, totusi e bine ca ai recunoscut ... chiar sunt curioasa daca vorbesti asa si de obicei :D Asa vorbeste un seraphim? :)) ><>

Ultima modificare de our hearts hero (17/12/06 20:31)

17/12/06 20:30

Ste.fan
membru

:) ... intreaba-i pe cei din Suceava (m3diator, laura, fyn).

Daca ai neclaritati si vrei sa "imi dai o sansa"  intra pe messenger (ai id-ul la profil) si te convingi care e treaba.

Hai sa nu stricam topicul (o sa fie curatat de ultimile mesaje pentru ca sunt off-topic)

17/12/06 20:34

maranata
membru

Inregistat: 19/03/06
Nust....poate ca vorbesc cu mine ca si o fata si ma privesc ca si o fata. Baietii se inteleg atat de bine intre ei...sunt uniti si deschisi...dar nu poti sa te imprietenesti cu ei si sa ai o relatie de prietenie cum exista intre 2 baieti deoarece.....esti fata :-<. Bine...mai sunt si exceptii  :).

Cand esti daramat pentru nimic,Dumnezeu te ridica pentru ceva!Cand ti se inchide o usa Dumnezeu itzi deschide una mai binecuvantata!Credinta vede INVIZIBILUL, crede INCREDIBILUL&primeste IMPOSIBILUL !

22/12/06 01:58

Diana-s-2-da-r
membru

Inregistat: 27/12/06
Dap..uneori un baiat poate sa fie un prieten mai bun decat o fata..Acum depinde..Ceva de apreciat la baieti e faptul ce ei nu sunt atat de analitici ca noi,fetele.Nu despica firul in 4 la fel de mult..Pe mine ma deranjeaza baietii care ai impresia ca sunt prea buni pentru..orice.E timpul sa se mai trezeasca la realitate (unii deintre ei). :D

07/01/07 15:04

lorre
membru

Inregistat: 07/10/06
Mie nu imi plac baietii care fac pe "interesantii"...de parca cine ar fi ei...si poate ca sunt"varza":))

19/01/07 20:16

jezzy
membru

Vorbeam zilele trecute cu un amic si nu stiu cum vine vorba ca zice el la un moment dat:"Eu nu o sa ma insor prea curand ca nu vreau sa imi iau o grija in plus si de fapt nu imi fac probleme ca atunci cand o sa vreau o sa se intample.La fete e mai nasol, ca sunt baieti putini." Poftim??? Baietii astia...tot timpul au impresia ca...(da' mai bine imi tai avantul :) ...imaginati-va voi continuarea ca sunteti baieti destepti :D:D )

18/02/07 14:48

Ste.fan
membru

O să îşi schimbe părerea, când o să mai adune câţiva anişori :p

18/02/07 20:20

Pagini: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 ... 34    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la