TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Spune-ti off-ul/Ptr fete: ce va deranjeaza la unii baieti? Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 34
gfod
membru

Locatie: Cluj-Napoca, Ardeal
Inregistat: 21/03/05
dada. dar sa moara in acelasi timp FALSA MODESTIE de care m-am saturat pana peste cap!

_______________________________________
sunt si eu om(sclab om!)...

17/01/06 01:12

Site web  
Larisa
membru

Locatie: Seattle
Inregistat: 22/05/05
Ce tare esti, Gfod! Tu nu ai auzit de cele care zic ca sunt frumoase, destepte, cu bani si modeste?

_______________________________________
"In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe" - Nicolae Iorga

17/01/06 02:44

Site web  
sweet andra
membru

Locatie: vestul civilizat
Inregistat: 11/01/06
Ok daca tu asa vrei sa intelegi...e dreptul tau....nu imi plac laudarosii...dar nu are sens sa spun ca nu sunt serioasa daca sunt!

_______________________________________
"Dragostea sa fie fara prefacatorie. Fie-va groaza de rau, si lipiti-va tare de bine." Romani 12:9

17/01/06 14:51

   
joy
membru

Locatie: bucuresti, romania
Inregistat: 23/05/05
mey..fiecare sa raspunda in dreptul lui fara sa arunce cu piatra in nimeni...e mai crestineste...:)

_______________________________________
joy

20/01/06 11:29

   
sweet andra
membru

Locatie: vestul civilizat
Inregistat: 11/01/06
I'm sorry..poate am fost putin cam rea la faza asta....cred ..nu nu cred sunt sigura ca trebuie sa ma uit intai la defectele mele si apoi sa incep sa critic pe ceilalti...

_______________________________________
"Dragostea sa fie fara prefacatorie. Fie-va groaza de rau, si lipiti-va tare de bine." Romani 12:9

21/01/06 12:03

   
Ste.fan
membru

Inregistat: 15/11/05
scuza-ti k ma bag in seama,voi doi (ionelcim/gfog vb sweet andra- nu m-am prins de care s-a legat) va cunoaste-ti?! daca nu mai fato,nu pune la suflet tot ce spun carcotasii... nu de alta da stii vorba aia,faci riduri de tanara si nu se mai uita baietii la tine... nu te supara,dar ar trebui sa dai exemplu in a te uita la defectele pe care le ai,dupa aia pui si pe altii sa faca acelasi lucru! de acord?

23/01/06 22:58

   
bradu
membru

Locatie: Oradea Romania
Inregistat: 29/01/06
citesc in fuga si cam la vrajeala tot ce e scris pe prima pagina si tot ce e scris pe ultima...intru ptr. prima data pe forumul asta da am impresia ca evitati subiectu.... ca nu va spuneti in nici un fel ofu cu privire la baieti...
eram curios si eu da voi chiar nu gasiti nici o problema la baieti??? daca forumul asta era facut ptr baietii cu siguranta era mult mai critic si mult mai la subiect


29/01/06 16:29

   
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05
Pai sunt 6 pagini...asa ca propun sa vorbesti ( sa scrii ) dupa ce le citesti pe toate :D
Si au si baietii subiectul lor : ce ii deranjeaza la anumite fete. Asta ca sa nu te mai obosesti sa-l cauti singur, ca esti pentru prima oara aici. ;)
P.S. Bine ai venit! :)


_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

29/01/06 16:35

   
bradu
membru

Locatie: Oradea Romania
Inregistat: 29/01/06
singura problema mi se pare total neimportanta...baieti care nu saluta... sunt nemultumit e prea putin... si ce mise pare cu adevarat groasnic e sa te superi din atata... poate era si "el" ingandurat... cu capu in nori.. reflectand la adevaratele probleme existentiale...
DOAR ATAT?????


29/01/06 16:35

   
bradu
membru

Locatie: Oradea Romania
Inregistat: 29/01/06
am sa ma pregates ptr. data viitoare (daca o sa mai fie o data viitoare si daca nu o sa uit sa mai intru pe situ asta)cu o lista cu toate defectele pe care le gasesc la fete...ca sa vedeti cam ce fel de critica asteptam de la voi...

29/01/06 16:38

   
ionelcim
membru

Locatie: cluj-napoca
Inregistat: 01/11/05
sau sa vedem dc ai o barna in ochi si vrei sa scoti paiele de la fete

ps:te asteptam

Ultima modificare de ionelcim (29/01/06 16:46)


_______________________________________
"CAT SUNT IN LUME SUNT LUMINA LUMII" Isus Hristos

29/01/06 16:45

   
Larisa
membru

Locatie: Seattle
Inregistat: 22/05/05
Se pare ca suntem cu scutul sus dupa ce am avut niste experiente mai ciudate in ultima vreme! Asta nu-i rau!

_______________________________________
"In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe" - Nicolae Iorga

29/01/06 21:51

Site web  
anda82
membru

Locatie: bucuresti,romania
Inregistat: 26/01/06
am eu p problema cu baietii,nu vor sa invete sa iubeasca o femeia,sa o inteleaga ,sa o aprecieze atunci cand are nevoie,sa ii dea imbratisari fara ca femeia sa i le ceara,sa stea de vorba cu ea ca sa vada simtamintele ei,tare as vrea sa stau de vorba cu un baiat crestin fata in fata,pana cum nu am avut ocazia ,sa ii zic de toate,dar discutia sa fie sincera fara orgolii,fara prefacatorie,ca sa vada si el ce zice Dumnezeu cu privire la dragostea barbatului si comportamentul lui fata de o femeie

declar ca eu sunt gata sa ascult baietii ,sa invat sa cred si sa incerc sa fie ok in relatii,asa cum vrea Isus,voi sunteti baietilor?


30/01/06 10:28

   
Ste.fan
membru

Inregistat: 15/11/05

anda82 a scris:

am eu p problema cu baietii,nu vor sa invete sa iubeasca o femeia,sa o inteleaga ,sa o aprecieze atunci cand are nevoie,sa ii dea imbratisari fara ca femeia sa i le ceara,sa stea de vorba cu ea ca sa vada simtamintele ei,tare as vrea sa stau de vorba cu un baiat crestin fata in fata,pana cum nu am avut ocazia ,sa ii zic de toate,dar discutia sa fie sincera fara orgolii,fara prefacatorie,ca sa vada si el ce zice Dumnezeu cu privire la dragostea barbatului si comportamentul lui fata de o femeie
asta ar trebui sa fie dupa umila mea parere sotu' daca e doar un baiat care a fost si a trecut,iar tu i-ai spus ce te durea la un moment dar,poate ziua urmatoare parerea ta referitoare la acel lucru avea sa fie alta,nu doar k o sa pierzi o parte din farmecul casatoriei,dar poate o sa regreti,cand acel baiat dragut si onest(si care fie iti trage tie tzeapa si ii dai papucii cu crema...)o sa spuna si la alti baieti draguti ceea ce in naivitatea ta i-am impartasit,fara sa iei in considerare toate aspectele astea...nu crezi ca ar fi minunat,ca primul baiat caruia sa ii spui tot ce vrei sa fie cel alaturi de care o sa itzi petreci toata viata?

ps: promit k nu mai scriu mesaje atat de lungi...


31/01/06 21:32

   
Ste.fan
membru

Inregistat: 15/11/05

anda82 a scris:

declar ca eu sunt gata sa ascult baietii ,sa invat sa cred si sa incerc sa fie ok in relatii,asa cum vrea Isus,voi sunteti baietilor?

nu nu sunt...intr-o relatie poate,dar in relatii de capatare a experientei in nici un caz...


31/01/06 21:33

   
anda82
membru

Locatie: bucuresti,romania
Inregistat: 26/01/06
eu ma refeream in relatii serioase ca cele inainte de casatorie,bazate pe respect,nu pe"tzeapa",intelegi,asa ca ...nu te lua de mine,seraphim.
normal ca intr-o relatie,ce credeai ......ca "te pun in relatii"?nu ai inteles ce am spus eu,dar poate nici eu nu am putut scrie tot ce voiam sa transmit.o sa fiu mai atenta,data viitoare


31/01/06 22:10

   
Ste.fan
membru

Inregistat: 15/11/05
anda draga,dar nu ar fi baieti care sa rastalmaceasca fiecare cuvintel (nu sunt unul dintre ei decat cand ma plictisesc ingrozitor,deci acuma e un moment d'asta) ... ce farmec ar mai fi in toate discutiile astea?, asta daca exculdem lucrurile serioase care se mai spun pe aici,dar nu prea rar... oricum,la prima citire cred ca asta era parerea data de mesajul tau ;) scuze pt. intelegerea pe care i-am dat-o :(

31/01/06 22:21

   
daria
membru

Locatie: timisoara, romania
Inregistat: 25/01/06
ceea ce  ma deranjează pe mine la uni băieţi este superficialitatea de care dau dovada atunci cind e vorba de o relatie de prietenie atit intre ei cit si băiat -fată şi lipsa de bun simţ.
Chiar daca trăim in astea vremuri ne simţim bine cînd ne deschideţi o uşă şi ne daţi întietate sau cînd ne complimentaţi, nu ne plac bădăranii, sau mă rog mie personal nu îmi plac oamenii lipsiţi de bun simţ. :)


_______________________________________
in slujba Lui

01/02/06 15:32

   
ionelcim
membru

Locatie: cluj-napoca
Inregistat: 01/11/05
pai as asunt oamenii in general, unii mai superficiali, altii mai badarani, altii mai imprevizibili, altii prea seriosi, tot ce tre sa faci este o selectie, asa incat sa ramai cu unul, se intampla ca unele nu raman cu nimic, sau altele cu 2-3, acuma depinde si cum selectezi, nu poti da toata vina pe baietzi, saracii de ei...

dar se intampla si la fete, sa fie superficiale....sau nu?


_______________________________________
"CAT SUNT IN LUME SUNT LUMINA LUMII" Isus Hristos

01/02/06 15:39

   
Larisa
membru

Locatie: Seattle
Inregistat: 22/05/05
Atunci cand o fata este in cautare, va fi superficiala pentru a nu se implica prea mult pentru a nu fi ranita. Este ca o marja de siguranta, de protectie. Sunt si fete care nu dau tot ce au mai bun daca cred ca nu se merita si le e frica sa-i dea papucii respectivului. Cred ca atunci cand vezi ca nu merge relatia in care ai intrat tre sa o opresti cat de repede poti ca sa nu te trezesti mai tarziu cu surprize.

_______________________________________
"In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe" - Nicolae Iorga

01/02/06 20:43

Site web  
joy
membru

Locatie: bucuresti, romania
Inregistat: 23/05/05
normal ca si fetele sunt superficiale, si larisa a subliniat bine cam care ar fi motivele superficialitatii lor....
apreciez la un baiat, sa stie sa se poarte cu o fata....si in general...Sunt unele persoane care scot ce e mai bun in tine....asta e cel mai minunat: cand cineva face asta pt tine....te simti speciala, importanta, iubita.....si mai adaugati voi ca lista e lunga....:)


_______________________________________
joy

02/02/06 13:54

   
Larisa
membru

Locatie: Seattle
Inregistat: 22/05/05
te simti valoroasa, te simti mai buna - parca lumea din jurul tu s-a schimbat cand de fapt tu esti cea care s-a schimbat, esti plina de bucurie, iti pasa de cei din jurul tau, vezi ca oamenii sunt mai frumosi decat ai crezut, ...

_______________________________________
"In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe" - Nicolae Iorga

02/02/06 20:35

Site web  
ionelcim
membru

Locatie: cluj-napoca
Inregistat: 01/11/05

joy a scris:

normal ca si fetele sunt superficiale, si larisa a subliniat bine cam care ar fi motivele superficialitatii lor....


cred ca motivele astea sunt valabile si pt baieti, mai ales ca de obicei, baietzii sunt cei care "sondeaza terenul", si de multe ori esti deadreptul derutat, iar voi spuneti ca suntem superficiali.


_______________________________________
"CAT SUNT IN LUME SUNT LUMINA LUMII" Isus Hristos

03/02/06 00:00

   
daria
membru

Locatie: timisoara, romania
Inregistat: 25/01/06

ionelcim a scris:

pai as asunt oamenii in general, unii mai superficiali, altii mai badarani, altii mai imprevizibili, altii prea seriosi, tot ce tre sa faci este o selectie, asa incat sa ramai cu unul, se intampla ca unele nu raman cu nimic, sau altele cu 2-3, acuma depinde si cum selectezi, nu poti da toata vina pe baietzi, saracii de ei...

dar se intampla si la fete, sa fie superficiale....sau nu?


da se intimpla si la fete deaea nu e bine sa generalizezi si am spus unii baieti nu toti.
scuze daca am provocat o neintelegere.
in ceea ce priveste cautarea cred ca e bine sa fi cit mai delicat si pot sa zic ca e bine sa fi rezervat  ca biata fata sa nu interpreteze cine stie ce si of course daca fata observa ceva e bine sa se gidneasca daca vrea sau nu sa raspunda.


_______________________________________
in slujba Lui

03/02/06 15:45

   
simple
membru

Locatie: pamant
Inregistat: 19/10/05
pot sa-mi spun si eu parerea la subiectul baietilor?...mie ce nu_mi place la voi dragilor frati, este faptul ca (desi pe de o parte este normal) va place sa va jucati cu sentimentele fetelor...cum se spunea mai suns...e mai bine sa se stie daca vrei sau nu sa raspunzi...dar de ce oamenilor le place sa fie admirati, sa se simta valorosi...sa fie maguliti? Si atunci calca peste sentimentele fetelor (sau invers)
De ce sa nu fim liberi sa spunem: imi place cum te porti, apreciez felul tau de a vorbi...dar nu caut mai mult decat prietenie simpla? De ce ne codim si ocolim sa spunem adevarul in fata ca cica doare...va spun eu:mai tare doare atunci cand iti dai seama ca esti mintit, tradat si inselat din orgoliul altuia.


_______________________________________
calator spre eternitate

15/02/06 01:27

   
Pagini: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 34    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net