TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Spune-ti off-ul/Frustrarile noastre Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 2 3 4 5 6 7
+Archangel+
Moderator

Inregistat: 05/07/06
Ar trebui sa mearga. MiniOpera este pentru Android si Symbian. Incearca sa-ti faci o actualizare a soft-ului inainte de a descarca MiniOpera (de pe m.opera.com).

Telefonul tau accepta doar aplicatii cu extensia .jad, .jar (Java) sau .sis, .sisx (Symbian).

09/07/12 10:40

lucianstef
membru

Inregistat: 20/07/11

emma_mada a scris:

Dreptatea se intalneste tot mai rar si tot cei care umbla cu lucruri murdare castiga de multe ori! :( :(

asta ma enerveaza cel mai mult. De ce ca sa ajungi cineva trebuie sa faci lucruri murdare? :(:| o intrebare fara raspuns...

09/07/12 12:13

Site web  
march
membru

Inregistat: 27/02/12
Mie tocmai mi-a spus o colega  ca o enerveaza felul meu linistit, si mai ales, o supara enorm/enerveaza faptul ca eu nu ma enervez/supar. Si eu, care ma gandeam ca daca voi fi mai linistita le va fi mai usor celorlalti sa discute. :(

24/10/12 20:28

Roxana
membru

Inregistat: 14/03/08
pai ea nu are pacea ta probabil :)

25/10/12 05:56

dhannyella
membru

Inregistat: 06/06/09
Dupa ce am stat pana la 1 jumate noaptea ca sa imi fac calcule pt laborator,a zis profu:mi le dai data viitoare.Asa am crezut ca rabufnesc ,dar m-am abtinut :D

"Ce bine stii sa-ti intocmesti caile cand este vorba sa cauti ce iubesti!Chiar si la nelegiuire te deprinzi."[Ieremia 2:33]

30/10/12 20:53

emma_mada
membru

Inregistat: 20/10/10
Cand intru si eu pe tc, sunt singurul utilizator inregistrat! :( :P

"Deschide-mi ochii, ca sa vad lucrurile minunate ale Legii Tale!" Psalmul 119:18

05/11/12 17:17

Roxana
membru

Pai anunta-ne dinainte cand o sa intrii :) sau intra mai des si sigur or sa mai fie utilizatori inregistrati :)

05/11/12 19:36

Oblio
membru

Inregistat: 03/10/10

emma_mada a scris:

Cand intru si eu pe tc, sunt singurul utilizator inregistrat! :( :P

Singurul utilizator inregistrat online si logat. Noi toti ceilalti "inregistratii" nu am fost eliminati inca de pe acest forum. :)

Ultima modificare de Oblio (05/11/12 20:20)

05/11/12 20:18

adriana
membru

Inregistat: 08/02/08
Ma enerveaza intrebarile de la interviurile online, cand trimiti tot online un cv. "Unde te vezi peste 5 ani?" sau oare e "cum te vezi?!"de vazut sigur doar cu ochelari si mai ridata:D si "unde?" in viata(sper).

"Care este cea mai mare realizare profesionala?"
Aici am dubii.

Dar imi pune capac "ce astepti de la jobul solicitat?" Bani!!! Ce poti astepta de la un job? sa ti indeplinesti nevoia de a semna condica?!

Ultima modificare de adriana (01/02/13 16:10)

01/02/13 15:50

adriana
membru

M-am trezit cu mailul invadat de virusi. Plus ca se deschide in varianta noua, si nu in cea clasica, cum era setat. Nici macar nu gasesc cum sa comut pe stilul meu clasic. Mi e teama sa nu sterg ceva, daca tot iau pe bajbaiala.

Oare cum se poate asa ceva? e posibil ca cineva sa mi fi spart contul?

04/02/13 07:57

jezzy
membru

Inregistat: 13/03/06
Mi s-a intamplat si mie acum ceva timp.Trimitea singur tot felul de emailuri de fiecare data cand ma logam.Am fost nevoita sa reinstalez windows-ul.Incearca intai sa schimbi parola.

04/02/13 12:28

adriana
membru

Am facut-o deja la sfatul unei prietene.
Multumesc! :)

04/02/13 12:49

tamarta
membru

Inregistat: 22/11/06

dhannyella a scris:

Dupa ce am stat pana la 1 jumate noaptea ca sa imi fac calcule pt laborator,a zis profu:mi le dai data viitoare.Asa am crezut ca rabufnesc ,dar m-am abtinut :D

Da, stiu cum e. Se cam practica asta la noi la facultate. Eu am patit sa nu dorm deloc pentru a termina si profu sa nu vina. Sa vezi atunci frustrare

22/02/13 02:33

Tanara crestina
membru

Inregistat: 26/09/07
Ah, iar nu se da pagina la cea corecta la tcForum/Prietenia: intrebari si raspunsuri/Fetele intreaba, baietii raspund    

:(

25/02/13 11:27

Old
Moderator

Inregistat: 18/01/08
Of, of. De atata vreme si nu stii cum sa vezi?

25/02/13 17:50

Tanara crestina
membru

Inregistat: 26/09/07
Nu stiu. Ati explicat probabil in absenta mea. :-)

25/02/13 17:54

adriana
membru

Am un chef...de munca...as da o fuga pe la Sinaia...
Ca sa vezi oamenii astia cata fire pamanateasca au in ei. Pana acum cateva saptamani, as fi zis ca vreau sa merg la munca. :D

Ultima modificare de adriana (21/03/13 21:11)

21/03/13 07:11

Roxana
membru

Adica "timpul trece, leafa merge" ?! :D

21/03/13 10:19

adriana
membru

Deloc.
Pur si simplu as schimba peisajul, desigur insotita de nazadravanul meu. :)

21/03/13 13:11

giany
membru

Inregistat: 18/05/07
am si eu treaba cu bugetarii astia si guvernul le da liber. lucreaza si numai doua zile pe sapt unde am eu treaba. se duc bugetarii la moaste si se roaga si ei. am mai fost acum cateva luni pe la ei si nu au rezolvat pana acum. sunt obositi. si eu frustrat. :(

Ultima modificare de giany (15/08/13 09:30)

15/08/13 09:30

adriana
membru

Daca mai aud pe unde ceva de "cercetare disciplinara", nu ma rezist. =(

18/08/13 18:32

adriana
membru

De parca n aveam destule pe cap, mi am comandat tavi de silicon sa i fac prajituri lui Sami si m am ales cu unele fara etichete, niste produse aruncate intr o cutie.

Pfoi cat m'am enervat si mai ales lipsa de bun simt cand am facut reclamatie.
Daca n'ai buletin de Bucuresti, unii au senzatia ca ai 4 clase.

21/08/13 21:33

edi.theraven
membru

Inregistat: 26/10/08
a.Cred ca e singura tara in care se incalca drepturile omului prin interevenirea in viata naturala si normala a cainilor prin hranire si adapostire pe strazi si in cotete pe langa blocuri, dezechilbirand selectia naturala, acestia s'au inmultit atat de mult incat pun in pericol viata omului. Sper ca macar acum sa se repare aceasta greseala, prin etuanasiere. Nu e normal ca siguranta omului sa fie incalcata prin intereventia in ciclul natural al vietii. Daca nu ar fi hraniti, cainii ar muri in mod natural. Dar asa? Cine isi asuma raspunderea? Nimeni.

b. Cum se poate ca mii de oameni care se aduna ca grup organizat si tulbura ordinea si linistea publica (vezi suporterii, mai ales cei maghiari) sa nu fie imprastiati cu tunuri cu apa si cu lacrimogene, ca in alte tari? Ce asteapta jandarmeria?

06/09/13 19:11

Site web  
Old
Moderator

Inregistat: 18/01/08
1.Din pacate, multi caini se hranesc din containerele cu gunoaie.
Asta-i foarte grav, pentru ca nu ar trebui lasati pe strada pentru ca sunt focare de infectie. Cine iubeste animalele mai mult decat iubeste oamenii treaba lor: sa-i duca la ei acasa.
Unii hranesc cainii in strada din placerea de a-i admira, iar altii o fac din mila. Hranirea cainilor in strada ar trebui sa fie considerata contranventie, iar daca cineva hraneste in strada mnai mult decat un caine sa fie considerata infractiune.
Daca ar fi asa... ce repede ar cam disparea „iubitorii animalelor”.

2. In ce priveste treaba cu ungurii, la fel. Legea trebuie sa se aplice. Incepand cu regulile de arborarea drapelului, apoi actele de huliganism trebuie tratate dupa lege.
Numai ca guvernul nostru este ajutat de ungurii nostri. Asa ca este destul de bland.
Ceea ce e daunator e ca grupuri restranse de huligani arunca o pata peste toti maghiarii, desi, cei mai multi dintre ei nu se asociaza cu astfel de acte si nu le revendica.

06/09/13 19:59

Oblio
membru

Inregistat: 03/10/10

edi.theraven a scris:

Cred ca e singura tara in care se incalca drepturile omului prin interevenirea in viata naturala si normala a cainilor prin hranire si adapostire pe strazi si in cotete pe langa blocuri, dezechilbirand selectia naturala, acestia s'au inmultit atat de mult incat pun in pericol viata omului.

Interventia in viata naturala a cainilor a facut-o omul cand l-a domesticit si adus langa casa lui. Din acel moment este responsabil atat de ingrijirea cat si de inmultirea lor. Nu e vina cainilor ca, ajunsi fara stapan revin la modul instinctiv si salbatic de a vietui. Prezenti azi in mijlocul urbelor, fara legi sau cu legi ce nu se respecta, vina pentru existenta cainilor vagabonzi si a celor fara botnita pe strazi si prin parcuri o poarta acum cei responsabili pt nedecretarea si respectiv de neasigurarea respectarii legilor cu privire la caini. Pana una alta proprietarii sunt principalii vinovati, iar proprietari ai cainilor vagabonti sunt administratiile locale.

Sper ca macar acum sa se repare aceasta greseala, prin etuanasiere.

De ce astfel edi? Nu toti cainii sunt violenti. Daca starpim anumite specii de animale o facem pt ca sunt daunatoare. Suntem pusi de Dumnezeu stapani peste animale, dar asta inseamna ca suntem responsabili peste aceste vieti. Eu gandesc ca "proprietarii" ar trebui sa-i adune, sa-i sterilizeze si sa-i pastreze (hranindu-i) in locuri amenajate pana cand acestia vor muri. Ca sa nu mai apara alte serii ar trebui sa se preocupe de aparitia unor legi drastice impotriva celor care abandoneaza caini si pui de caini pe stada. Ti-ai cumparat caine esti responsabil si de tot ce naste acesta.

Nu e normal ca siguranta omului sa fie incalcata prin intereventia in ciclul natural al vietii. Daca nu ar fi hraniti, cainii ar muri in mod natural. Dar asa? Cine isi asuma raspunderea? Nimeni.
Interventia in ciclul natural, cum am mai zis, s-a facut atunci cand au fost domesticiti si adusi in urbe. Daca acum ii omoram suntem responsabili pentru viata lor, nu ei au venit intre noi ci au fost adusi de catre om. Noi nu putem darui viata, deci daca e sa o luam totusi in unele cazuri, sa o facem doar in mod responsabil, acolo unde se impune... un caine care musca se justifica, dar sunt putini dintre acestia si nu-i drept sa-i starpim la gramada.

Old a scris:

Unii hranesc cainii in strada din placerea de a-i admira, iar altii o fac din mila. Hranirea cainilor in strada ar trebui sa fie considerata contranventie

Adica manifestarea milei fata de o vietuitoare infometata sa devina contraventie? Si daca un "drob de sare" poate sa cada mai bine-l aruncam?

Daca ar fi asa... ce repede ar cam disparea „iubitorii animalelor”.

Vad ca ai pus intre ghilimele, dar tot te intreb: iubirea si mila pentru un suflet neajutorat pot fi infractiuni? Ce simti tu in inima poate fi dirijat de ceva din afara?

Si mai am cateva intrebari pentru toti cei grabnici in a starpi vietuitore...
Ce merit ai ça te-ai nascut om si nu un caine? Cine a ales, tu? Daca ai fi un caine, si unul bland, ai privi ca indreptatita aplicarea genocidului pe motiv ca unii frati ai tai musca.
Daca maine Dumnezeu ne-ar retrage stapanirea asupra pamantului si suntem invadati de fiinte din alta lume care stabilesc (avand aceasta putere) ca toti oamenii sa fie eutanasiati doar pentru ca intre ei sunt si criminali...?

Ultima modificare de Oblio (07/09/13 12:41)

07/09/13 08:56

Pagini: 1 ... 2 3 4 5 6 7    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la