TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Despre si pentru noi, forumistii/Noi, cei de pe forum... Moderat de april, feedback  
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 80 81 82 83 84 85 86 ... 88
Old
Moderator

Locatie: cluj
Inregistat: 18/01/08
xx

Ultima modificare de Old (05/01/13 20:19)


_______________________________________
Cunosti cu adevarat valoarea vietii in momentul in care viata atarna de un fir ce-i gata sa se rupa.

05/01/13 18:02

   
Oblio
membru

Inregistat: 03/10/10

april a scris:

Cineva se gandea sa facem un topic unde sa incercam sa ne cunoastem mai bine...
De asemenea, au fost discutii pe mai multe topicuri referitoare la numele, avatarul sau semnatura unora...

Am o propunere :
Cred ca ar fi interesant daca am explica de ce am ales ce  am ales si ce reprezinta acestea...
Poate asa ne vom cunoaste un pic mai bine...


Delmoniko s-a prezentat cu o eticheta ce parea sa-l localizeze undeva in ce priveste crezul (vezi denumirea comunitatii cu care se identifica, avatarul si locatia). Pentru mine acestea erau suficiente pana cand tot el ne-a bagat in ceata cu explicatii ce a facut ca totul sa nu mai aiba nici o noima.

Acum sa zicem ca m-am dumirit cumva ;)... chiar daca avatarul, locatia si semnatura raman sub semnul intrebarii.

Imi cer iertare daca am cerut mai mult decat trebuia (am crezut ca se incadreaza la ce am subliniat) iar lui Delmonico ii multumesc pentru bunavointa si rabdare.


_______________________________________
“Domnul nu se uita la ce se uita omul; omul se uita la ce izbeste ochii, dar Domnul se uita la inima.” 1 Samuel 16:7.

05/01/13 20:03

   
Delmoniko
Exclus

Locatie: Hell's Kitchen
Inregistat: 16/05/07
Vezi ca nu poti sa-ti ceri iertare decat de 490 de ori.
April ne iarta de 491 de ori :)


_______________________________________
Ai pus mana pe o biblie si te crezi dumnezeu!

05/01/13 21:08

   
irlanda
membru

Locatie: bucuresti
Inregistat: 14/03/08
Delmoniko, eu nu iti urez bun venit pe acest forum, si nu din cauza faptului ca te autintitulezi satanist, agnostic, ateu sau alta minunatie (nici tu nu stii sigur care pana la urma), ci din cauza faptului ca, la fel ca ceilalti colegii ai tai de suferinta, care si-au lasat si ei regurgitarile aberante pe aici, o dati in teribilismul specific voua,  al derutatilor din gruparile mai sus amintite.

Incepand cu a va afisa aici cu un avatar cat mai infricosator, o semnatura cat mai provocatoare, urmati prin a va exprima opiniile legate de Dumnezeul nostru si Biblie, intr-o maniera cat mai nesimtita si nerusinata cu putinta folosindu-i toate optiunile, nedezmintindu-va tagma.

Opinii izvorate dintr-o minte castrata(ca sa vorbesc pe limbajul tau) de prea mult egocentrism, dintr-o minte prizoniera nesigurantei, extremismului, fricii, cu prea putine cunostinte despre sine, si care nu isi are bine definite limitele sale.

Cu alte cuvinte, nu iti urez bun venit, pentru ca tu si altii ca tine,  sinteti o gloata de fiinte derutate, si in deruta voastra nici macar nu puteti fi oameni  sa va exprimati opiniile intr-o maniera civilizata de adresare fata de ceea ce/Cine  noi consideram a fi Totul pentru noi.

O dati ca niste hiene haituite de foamea incapacitatii in acuze,  in blasfemii, ironii si cuvinte necuviincioase la adresa lui Dumnezeu si mai vreti sa ne si scoatem palaria in fata aberatiilor pe care cu multa bravare le emiteti...asadar din partea mea cara-te de unde ai venit si sa iei si tot gunoiul cu care ne-ai intoxicat dupa tine.

"Ai facut si tu niste studii teologice si crezi ca te tine cureaua sa poti contrazice Biblia..."-o parafrazare la "inteligenta" ta semnatura...

Ultima modificare de irlanda (06/01/13 15:17)


06/01/13 15:14

   
Delmoniko
Exclus

Locatie: Hell's Kitchen
Inregistat: 16/05/07

irlanda a scris:

Delmoniko, eu nu iti urez bun venit pe acest forum, si nu din cauza faptului ca te autintitulezi satanist, agnostic, ateu sau alta minunatie (nici tu nu stii sigur care pana la urma), ci din cauza faptului ca, la fel ca ceilalti colegii ai tai de suferinta, care si-au lasat si ei regurgitarile aberante pe aici, o dati in teribilismul specific voua,  al derutatilor din gruparile mai sus amintite.

Ma lipsesc de "urarile" tale, pot sa ma declar si pisica daca vreau, nu te mai lamenta aiurea.
Se numeste constitutie si dreptul la libera practica.


irlanda a scris:

Incepand cu a va afisa aici cu un avatar cat mai infricosator, o semnatura cat mai provocatoare, urmati prin a va exprima opiniile legate de Dumnezeul nostru si Biblie, intr-o maniera cat mai nesimtita si nerusinata cu putinta folosindu-i toate optiunile, nedezmintindu-va tagma.

Avatatul e foarte cuminte, e un arhanghel chiar, semnatura are mai multa intelepciune decat jumatate din biblioteca ta, da un search pe google, iar expresia "Dumnezeul nostru" te face de ras grav. E Dumnezeul TAU? L-ai cumparat, ai titlu de mostenire pe el? Il si inchiriezi? Cat e ora? Esti sadic, dragule.


irlanda a scris:

Opinii izvorate dintr-o minte castrata(ca sa vorbesc pe limbajul tau) de prea mult egocentrism, dintr-o minte prizoniera nesigurantei, extremismului, fricii, cu prea putine cunostinte despre sine, si care nu isi are bine definite limitele sale.

Esti un copilas frunstrat, nu-i asa? :) Ruleaza un joint si stai chill :)


irlanda a scris:

Cu alte cuvinte, nu iti urez bun venit, pentru ca tu si altii ca tine,  sinteti o gloata de fiinte derutate, si in deruta voastra nici macar nu puteti fi oameni  sa va exprimati opiniile intr-o maniera civilizata de adresare fata de ceea ce/Cine  noi consideram a fi Totul pentru noi.
O dati ca niste hiene haituite de foamea incapacitatii in acuze,  in blasfemii, ironii si cuvinte necuviincioase la adresa lui Dumnezeu si mai vreti sa ne si scoatem palaria in fata aberatiilor pe care cu multa bravare le emiteti...asadar din partea mea cara-te de unde ai venit si sa iei si tot gunoiul cu care ne-ai intoxicat dupa tine.
"Ai facut si tu niste studii teologice si crezi ca te tine cureaua sa poti contrazice Biblia..."-o parafrazare la "inteligenta" ta semnatura...


Hiene haituite, gloata derutata =)) frumoasa exprimarea, licenta poetica, big like :)
Esti un mic fanatic religios, dragul meu. De obicei, "suparatii" ca tine sunt maniosi pe ei insisi si pe incapacitatea lor. Suferi?
Te pupa Scaraotchi! :)

Ultima modificare de Delmoniko (06/01/13 15:44)


_______________________________________
Ai pus mana pe o biblie si te crezi dumnezeu!

06/01/13 15:43

   
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05
Stop !

_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

06/01/13 19:41

   
Lucifer
membru

Locatie: Bucuresti
Inregistat: 05/05/10
hai, maa...de ce stop?? : )))))))) ca am ras cu lacrimi! :P
nu inteleg de ce viata de crestin trebuie sa fie trista.
Rasul eu un sentiment pozitiv. ;)

Ultima modificare de Lucifer (06/01/13 20:27)


_______________________________________
Logica te duce din punctul A in punctul B.
Imaginatia, insa...te duce ORIUNDE VREI!

06/01/13 19:54

   
the_stranger
membru

Inregistat: 15/01/08

Lucifer a scris:

Rasul eu un sentiment pozitiv. ;)

Toate ca toate le-am auzit, dar ca rasul e sentiment, inca nu :P Uite ca si eu rad cu pofta la cele zise de tine ;)


_______________________________________
Haide sa zambim! Gata? 1,2,3 siiii....

06/01/13 21:01

Site web  
Lucifer
membru

Locatie: Bucuresti
Inregistat: 05/05/10
ete ca am uitat sa pun ghilimelele de rigoare. Si m-am tinut de 2 ori s-o fac. Acum realizez ca nici n-am facut-o inca. :))))
Dar..haide sa zambim! Gata? 1,2,3 siiiii! :))) :P


_______________________________________
Logica te duce din punctul A in punctul B.
Imaginatia, insa...te duce ORIUNDE VREI!

06/01/13 21:08

   
the_stranger
membru

Inregistat: 15/01/08

Lucifer a scris:

Dar..haide sa zambim! Gata? 1,2,3 siiiii! :))) :P

Pentru finetea acordata detaliilor esti iertat! :)


_______________________________________
Haide sa zambim! Gata? 1,2,3 siiii....

06/01/13 21:14

Site web  
Lucifer
membru

Locatie: Bucuresti
Inregistat: 05/05/10
plecaciune, my lady! :P
( ca din cate imi amintesc eu dintr-o discutie..esti fata. Sau face memoria misto de mine?  :P)


_______________________________________
Logica te duce din punctul A in punctul B.
Imaginatia, insa...te duce ORIUNDE VREI!

06/01/13 21:20

   
Delmoniko
Exclus

Locatie: Hell's Kitchen
Inregistat: 16/05/07
mda...si ce tara ziceai ca e Irlanda? :)
Ne ciocneam si noi amical


_______________________________________
Ai pus mana pe o biblie si te crezi dumnezeu!

06/01/13 22:19

   
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05

Lucifer a scris:

hai, maa...de ce stop?? : )))))))) ca am ras cu lacrimi! :P
nu inteleg de ce viata de crestin trebuie sa fie trista.
Rasul eu un sentiment pozitiv. ;)

viata de crestin nu e trista ;) .

dar a-ti bate joc de altii nu e ceva pozitiv.

Delmoniko, nu intinde coarda, ca se va rupe.


_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

06/01/13 22:33

   
irlanda
membru

Locatie: bucuresti
Inregistat: 14/03/08

Delmoniko a scris:


Ma lipsesc de "urarile" tale, pot sa ma declar si pisica daca vreau, nu te mai lamenta aiurea.

Daca te declari pisica, limiteaza-te la discutii legate de pisici si nu fii invidios pe cei care sint caini, doar ca tu nu poti fi decat pisica.

Si ma lamentez cat vor muschii mei atata timp cat tu in nobila si culta ta turmentare/lamentare filozofico-teologica o tii numa' in elucubratii, bascalie si penibilism. Cica se numeste dreptul la libera exprimare.

Delmoniko a scris:


Se numeste constitutie si dreptul la libera practica.

Ete fleosc...Se numeste crunta anarhie/confuzie de idei cu iz de dezechilibru psihic...

Delmoniko a scris:


Avatatul e foarte cuminte, e un arhanghel chiar, semnatura are mai multa intelepciune decat jumatate din biblioteca ta, da un search pe google,

Multa intelepciune...ca de altfel toate aberatiile scrise de tine. M-am convins nu-mi mai trebuie google.

Delmoniko a scris:


iar expresia "Dumnezeul nostru" te face de ras grav. E Dumnezeul TAU? L-ai cumparat, ai titlu de mostenire pe el? Il si inchiriezi? Cat e ora? Esti sadic, dragule.
Esti un copilas frunstrat, nu-i asa?  Ruleaza un joint si stai chill

Frustrat, nu frunstrat, boierule...(si sa nu-mi spui ca te incurcasi, ca nu te cred)
Intrebarile tale impreuna cu atitudinea ta meschina si impertinenta te fac de ras, dar nu grav, ca nu am asteptari prea mari de la un asa exemplar cetit ce te dai.

Delmoniko a scris:


Hiene haituite, gloata derutata ) frumoasa exprimarea, licenta poetica, big like
Esti un mic fanatic religios, dragul meu.

Bai frate, da mai evoluati si voi!Cum va identifica cineva dupa idei si moravuri(ca voi insiva nu sinteti capabili) puneti placa:  fanatici si frustrati si gata v-ati scos camesa de specie rara si superioara.

Delmoniko a scris:


De obicei, "suparatii" ca tine sunt maniosi pe ei insisi si pe incapacitatea lor. Suferi?

Ah, cat de bine m-ai citit doctore! Nu cumva ai uitat sa-ti mai atarni pe peretele forumului si diploma de masterand in psihologie? Dar sa specifici ca-i luat in State, ok? Bleah...

Delmoniko a scris:


Te pupa Scaraotchi!

Cam asta-i nivelul tau. Atata poti. La atat se limiteaza interesul tau de a afla raspunsul la intrebarile existentiale ale vietii(sanchi...) si cam asta iti sint si motivatiile pentru care dai tarcoale acestui forum. S-o faci pe desteptu' imprastiind abjectii fata de Dumnezeul nostru(retine exprimarea asta) fara macar a avea habar catusi de putin despre Cine iti permiti sa vorbesti asa. Mult va mai rabda Dumnezeu...si vad ca si conducerea forumului.

Pacat de cei care isi irosesc timpul si energia punandu-ti inainte lucruri sfinte si margaritare ca sa ai tu ce calca in picioare si morfoli in noroi...

Ultima modificare de irlanda (07/01/13 00:51)


07/01/13 00:38

   
Delmoniko
Exclus

Locatie: Hell's Kitchen
Inregistat: 16/05/07
=)) =)) =))
Dai inainte, scoate toata rautatea din tine, "crestine", suflet milostiv ce esti! :)
April, nenea tendentiosu' nu primeste avertisment pentru exprimare? :)


_______________________________________
Ai pus mana pe o biblie si te crezi dumnezeu!

07/01/13 01:41

   
irlanda
membru

Locatie: bucuresti
Inregistat: 14/03/08
Ce patetic esti....daca ti se spune pe nume si nu ti se inghit mizeriile invoci bunatatea si milostivirea crestinului....

Sa-ti spun o mare taina: crestinul si principiile sale nu‘s subiecte de bancuri si nu‘s nici pubela strangatoare de gunoaie a unor elemente ca tine.


07/01/13 10:26

   
Delmoniko
Exclus

Locatie: Hell's Kitchen
Inregistat: 16/05/07
Say my name, say my name :)
Eu zic sa-i punem stop cum a spus si April. Te-ai facut destul de ras si nu cred ca aduci niciun folos forumului prin fateta asta de "aparator al crestinatatii" (gen Becali gen pac-pac sa facem arogante)  :)


_______________________________________
Ai pus mana pe o biblie si te crezi dumnezeu!

07/01/13 15:03

   
irlanda
membru

Locatie: bucuresti
Inregistat: 14/03/08
Dintr-odata esti baiatul ascultator si pe deasupra ti se rupe si inima de acest forum...maine,, poimaine aud ca te-ai pocait.
zici sa punem stop dar tu continui.

Iti mai dezvalui o taina:Adevarul niciodata nu are nevoie de luptatori sa-L apere. Asa ca nu apar nimic, atac modul tau
nesimtit de a-ti etala si sustine gogomaniile.

Ultima modificare de irlanda (07/01/13 16:10)


07/01/13 15:51

   
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05

Delmoniko a scris:

=)) =)) =))
Dai inainte, scoate toata rautatea din tine, "crestine", suflet milostiv ce esti! :)
April, nenea tendentiosu' nu primeste avertisment pentru exprimare? :)

april dormea la ora aia.

dar primiti ambii acum mai mult decat un avertisment, si anume un BAN.


_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

07/01/13 18:17

   
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05
Delmoniko, semnatura ta ti se potriveste  :

"Ai pus mana pe o biblie si te crezi dumnezeu!"


_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

22/01/13 21:33

   
Delmoniko
Exclus

Locatie: Hell's Kitchen
Inregistat: 16/05/07
Eu n-am pus mana pe ea. Mi-e frica ca ma arde :)

_______________________________________
Ai pus mana pe o biblie si te crezi dumnezeu!

22/01/13 22:56

   
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05

Delmoniko a scris:

Eu n-am pus mana pe ea. Mi-e frica ca ma arde :)

Nuuu ? atunci ce tot vorbesti despre ea ?


_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

22/01/13 23:06

   
Delmoniko
Exclus

Locatie: Hell's Kitchen
Inregistat: 16/05/07
Am citit-o pe ebook :))

_______________________________________
Ai pus mana pe o biblie si te crezi dumnezeu!

22/01/13 23:42

   
onfire
membru

Locatie: bucuresti
Inregistat: 18/10/06
nu am mai fost de mult pe aici. intre timp vad ca si satanistii si-au facut cont pe situri crestine. interesant ce poate face un copil nebagat in seama cu tot timpul liber de acasa. din pacate in viitor or sa apara si rezultatele trollingului excesiv.

on topic, acum sunt cu ceva ani mai mare, dar am ramas cu pasiunea pentru masini. cum nu am vreun citat celebru prin minte, am gasit potrivit sa imi pun siteul unde imi fac meandrele zilnic.

voi, cei de aici, nu v-ati schimbat deloc. \

poate doar tu, april :)


_______________________________________
www.ecargame.com

23/01/13 00:52

Site web  
Delmoniko
Exclus

Locatie: Hell's Kitchen
Inregistat: 16/05/07
Interesant rau, onfire, dar cred ca sunt mai in varsta decat tine! :)
Ain't that a slap? Daca n-ar fi si alte confesiuni/practicanti pe forum v-ati plictisi rau.


_______________________________________
Ai pus mana pe o biblie si te crezi dumnezeu!

23/01/13 10:25

   
Pagini: 1 ... 80 81 82 83 84 85 86 ... 88    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net