TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Despre si pentru noi, forumistii/Noi, cei de pe forum... Moderat de april, feedback  
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 78 79 80 81 82 83 84 ... 88
ankutzel
membru

Locatie: aproape de inima Ta ...
Inregistat: 09/07/12
Multumesc mult pentru primire, Edi si Roxana! Fiti binecuvantati!

_______________________________________
Sunt un simplu copil, cu un Tătic ce ține în mâna Sa Universul întreg! :)

13/07/12 21:41

   
march
membru

Locatie: Resita, Romania
Inregistat: 27/02/12
Draga Anca, iti urez si eu un calduros "Bun venit!", desi sper sa nu fie inca prea tarziu. :D Iti mai urez o "viata" :D lunga si sa ramai cu ceva daca tot esti membra aici. :)

_______________________________________
"Care este, în adevăr, neamul acela aşa de mare încât să fi avut pe dumnezeii lui aşa de aproape cum avem noi pe Domnul Dumnezeul nostru, ori de câte ori Îl chemăm?"
                    Deuteronom 4:7

13/07/12 21:43

   
ankutzel
membru

Locatie: aproape de inima Ta ...
Inregistat: 09/07/12
Multumesc, march! Sigur ca nu e prea tarziu :). Multumesc si pentru urare :). Si eu sper la fel ca tine :).

_______________________________________
Sunt un simplu copil, cu un Tătic ce ține în mâna Sa Universul întreg! :)

13/07/12 21:52

   
felyy
membru

Locatie: Romania
Inregistat: 23/06/08
Bun venit anku :imbrtisare:

_______________________________________
Complimentele nu ma ridica, criticile nu ma coboara..sunt ceea ce sunt, nu ceea ce vor alti sa fiu. Nu sunt perfecta, nici nu vreau, nici nu pot..sunt ceea ce este mai simplu EU

15/07/12 11:51

   
ankutzel
membru

Locatie: aproape de inima Ta ...
Inregistat: 09/07/12
Multumesc, fely :) >:D<

_______________________________________
Sunt un simplu copil, cu un Tătic ce ține în mâna Sa Universul întreg! :)

15/07/12 12:49

   
Old
Moderator

Locatie: cluj
Inregistat: 18/01/08

FiicaDeRege a scris:

As merge daca as fi in tara. N-am avut cum merge niciodata pana acum, desi am varsta. :D


Intentionat sau nu, Fiica ne comunica cel putin doua lucruri despre ea.
1. Are peste 18 ani.
2. Acuma este plecata in afara Romaniei.(Cred ca nu in spania la cules capsuni :D)
le. (nu ca as avea ceva cu capsunarii...) :P


_______________________________________
Cunosti cu adevarat valoarea vietii in momentul in care viata atarna de un fir ce-i gata sa se rupa.

27/07/12 21:26

   
irinus
membru

Locatie: Askhlon Israel
Inregistat: 07/10/09
O zi binecuvintata va doresc.
Noi suntem bine,multumim Domnului ocupata toata ziua cu copii.
In rest totul ok.Va pup


_______________________________________
Cat despre mine eu si casa mea vom sluji Domnului
Iosua 24;15

12/10/12 12:05

Site web  
Old
Moderator

Locatie: cluj
Inregistat: 18/01/08
Bine ai revenit irinus.

te asteptam sa mai vii pe forum macar din cand in cand.

Domnul sa fie cu voi.

Ultima modificare de Old (12/10/12 13:10)


_______________________________________
Cunosti cu adevarat valoarea vietii in momentul in care viata atarna de un fir ce-i gata sa se rupa.

12/10/12 13:10

   
irinus
membru

Locatie: Askhlon Israel
Inregistat: 07/10/09
Multumesc OLD,Domnul sa fie si cu tine.Am sa incerc sa intru mai des.

_______________________________________
Cat despre mine eu si casa mea vom sluji Domnului
Iosua 24;15

12/10/12 16:17

Site web  
Oblio
membru

Inregistat: 03/10/10
Bine ai revenit, îţi spun şi eu Irinuş!

Cand ai timp să ne povesteşti şi nouă cate ceva din "lumea copiilor" tăi. :)
Presupun că, puţini sunt cei care să deţină o mai bogată sursă de povestiri în materie de "aventuri cu prichindei".


_______________________________________
“Domnul nu se uita la ce se uita omul; omul se uita la ce izbeste ochii, dar Domnul se uita la inima.” 1 Samuel 16:7.

12/10/12 23:36

   
irinus
membru

Locatie: Askhlon Israel
Inregistat: 07/10/09
Multumesc Oblio,mi-as dori sa pot intra mai des pe forum sa stam de vorba,dar din pacate timpul meu e foarte incarcat.Anul acesta am 4 copilasi la scoala,Sara fetita cea mare in clasa a 7-a,Luis a 6-a,Ruby a 4-a si Eitan clasa 1-a.Deci va inchipuiti ca nu e chiar asa usor.Elias la gradi si Noa cu mine acasa.Activitate nu gluma,acum sunt cu 2 acasa,Elias e bolnav cu gitu,si Noa nu se simte asa bine,cred ca de la dintisori face un pic de febra.
Luna viitoare vom trece prin ceva care nu e chiar placut,vom face operatie de amigdalite la Eitan si Elias.
Va doresc o zi binecuvintata


_______________________________________
Cat despre mine eu si casa mea vom sluji Domnului
Iosua 24;15

18/10/12 13:18

Site web  
Oblio
membru

Inregistat: 03/10/10
Te inteleg irinus, nu-i problema. E bine atunci cand poti tu sa ne mai dai cate un semn. Mai ales ca vrem sa fim alaturi de tine in rugaciune pentru situatiile speciale ca cele amintite mai sus.
  Fii binecuvantata si intarita de bunul nostru Dumnezeu!


_______________________________________
“Domnul nu se uita la ce se uita omul; omul se uita la ce izbeste ochii, dar Domnul se uita la inima.” 1 Samuel 16:7.

18/10/12 13:24

   
irinus
membru

Locatie: Askhlon Israel
Inregistat: 07/10/09
O seara binecuvintata va doresc!

_______________________________________
Cat despre mine eu si casa mea vom sluji Domnului
Iosua 24;15

19/10/12 19:03

Site web  
irinus
membru

Locatie: Askhlon Israel
Inregistat: 07/10/09
Nu am reusit sa intru de ceva vreme pe aici,dupa cum stiti am inceput luna cu incercari,am avut operatie cu micu,dupa care am trecut si prin asa zisul mini razboi,de vreo 10 zile.A fost cumplit,obositor fizic cit si psihic,alarme foarte dese, fuga la adapost ca nu avem acasa buncker,a trebuit sa fug km pe zi pina la bunkerul de linga casa,cam 200-300m.Copii au dormit acolo,numai noi cu mica am dormit acasa.Dar multumim Domnului ca sa terminat,sa speram ca nu vor incepe iarasi.Va doresc o seara minunata,binecuvintata de Domnul

_______________________________________
Cat despre mine eu si casa mea vom sluji Domnului
Iosua 24;15

25/11/12 22:55

Site web  
Delmoniko
Exclus

Locatie: Hell's Kitchen
Inregistat: 16/05/07
Mai copii, La multi ani fericiti! :)

Dupa cum se stie, dupa ceva prigoniri&rataciri fiul ratacitor, mai degraba oaia neagra, se intoarce "acasa"!
Poate cu mai multa minte de data asta si, sa speram, mai multa intelepciune.
Astept anul care vine sa discutam cat mai multe.

Din pacate, nu stiu daca sunteti la curent, dar omul care va ingenunchia intotdeauna teoriile si va facea sa lacrimati labil cerand indurare domnului vostru, eudemonistul sa fiu mai clar, s-a stins din viata intre timp (si chiar daca nu cred in Dumnezeul vostru sper ca cineva sa-i fi dat suflet pentru ca il merita)

P.S Tot satanist am ramas. Deabia astept sa va castrez intelectual, dragii mosului :)
Ultima propozitie a sunat cam pedofil, April sper ca mai esti pe aici :)
La fel, Archangel, Filip si toti ceilalti mici "fanatici"


_______________________________________
Ai pus mana pe o biblie si te crezi dumnezeu!

31/12/12 12:46

   
Old
Moderator

Locatie: cluj
Inregistat: 18/01/08

Delmoniko a scris:

Mai copii, La multi ani fericiti! :)

La multi ani binecuvantati iti dorim si tie.


Dupa cum se stie, dupa ceva prigoniri&rataciri fiul ratacitor, mai degraba oaia neagra, se intoarce "acasa"!
Poate cu mai multa minte de data asta si, sa speram, mai multa intelepciune.
Astept anul care vine sa discutam cat mai multe.

Bine ai revenit acasa! :)


Din pacate, nu stiu daca sunteti la curent, ...eudemonistul sa fiu mai clar, s-a stins din viata intre timp (si chiar daca nu cred in Dumnezeul vostru sper ca cineva sa-i fi dat suflet pentru ca il merita)

Am auzit si ne pare rau pentru el, mai ales pentru ca nu stim daca a ajuns la pace cu Dumnezeu.

April sper ca mai esti pe aici :)
La fel, Archangel, Filip si toti ceilalti mici "fanatici"

In afara de Filip care nu mai activeaza, ceilalti sunt. :)


_______________________________________
Cunosti cu adevarat valoarea vietii in momentul in care viata atarna de un fir ce-i gata sa se rupa.

31/12/12 16:17

   
Oblio
membru

Inregistat: 03/10/10
In cazul in care urarea ta este sincera, iti multumim, iar daca nu e, Domnul sa-ti intoarca in acest caz dupa cuvintele tale de e cu putinta, nu dupa inima ta.

Daca nu crezi in Dumnezeul nostru dar speri ceva pentru sufletul colegului tau de credinta, inseamna ca astepti rasplata pentru el de la satan?  :rolleyes:

Ehe, daca suntem perceputi doar "mici" in ale fanatismului, inseamna ca mai putem spera la o farama de credit in ce priveste exprimarea "conceptiilor" noastre. ;) Schimbarea de la un "partid" la altul nu mai e demult ceva surprinzător. :)

Ultima modificare de Oblio (31/12/12 20:12)


_______________________________________
“Domnul nu se uita la ce se uita omul; omul se uita la ce izbeste ochii, dar Domnul se uita la inima.” 1 Samuel 16:7.

31/12/12 20:07

   
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05

Delmoniko a scris:

Mai copii, La multi ani fericiti! :)

Multumim, si tie :)

Delmoniko a scris:

Dupa cum se stie, dupa ceva prigoniri&rataciri fiul ratacitor, mai degraba oaia neagra, se intoarce "acasa"!
Poate cu mai multa minte de data asta si, sa speram, mai multa intelepciune.
Astept anul care vine sa discutam cat mai multe.

bine-ai revenit :) ?

Delmoniko a scris:

Din pacate, nu stiu daca sunteti la curent, dar omul care va ingenunchia intotdeauna teoriile si va facea sa lacrimati labil cerand indurare domnului vostru, eudemonistul sa fiu mai clar, s-a stins din viata intre timp (si chiar daca nu cred in Dumnezeul vostru sper ca cineva sa-i fi dat suflet pentru ca il merita)

Aflasem. Si noi speram ca sufletul lui ( ca toti avem suflet ) a cazut la pace cu Dumnezeu.

Delmoniko a scris:

P.S Tot satanist am ramas. Deabia astept sa va castrez intelectual, dragii mosului :)
Ultima propozitie a sunat cam pedofil, April sper ca mai esti pe aici :)
La fel, Archangel, Filip si toti ceilalti mici "fanatici"

Sporuri :) .


_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

31/12/12 21:06

   
felyy
membru

Locatie: Romania
Inregistat: 23/06/08
Bine ai revenit Delmoniko....o sedere faina iti doresc

P.S: Mie personal mi-ar place sa folosesti cavinte mai "increstinate" in postarile tale

Fi binecuvantat!


_______________________________________
Complimentele nu ma ridica, criticile nu ma coboara..sunt ceea ce sunt, nu ceea ce vor alti sa fiu. Nu sunt perfecta, nici nu vreau, nici nu pot..sunt ceea ce este mai simplu EU

31/12/12 22:10

   
Delmoniko
Exclus

Locatie: Hell's Kitchen
Inregistat: 16/05/07
Salutare Old, April
Pe restul nu va cunosc :) dar o vom lua treptat.
Multumesc de urari, sunt sincere altfel nu le-as fi adresat

Fraza cu sufletul era mai mult o exprimare poetica, o licenta artistica daca vreti sa-i spuneti asa, sau poate sentimentala (Julian Barnes spunea ca nu crede in Dumnezeu, dar ii simte uneori lipsa).
Dan era probabil ateu sau cine stie, poate agnostic....era mult prea inteligent sa creada ca o fiinta superioara ii hotaraste soarta (no offence). Oricum, important e ca si-a gasit pacea cu el insusi, pentru noi, pagani/atei/satanisti moderni asta conteaza cel mai mult.

Oblio, dragul meu, nimeni nu asteapta nimic de la Satan. Nici de la Dumnezeu. De    ce? E simplu. Pentru mine (si pentru atei si satanisti moderni) el nu exista. E ca si cum ti-ai pune o cruce pe fanion si ai merge la razboi (nu vei schimba nici rezultatul, nici ironia sortii)
Vei invata probabil (daca vei dori) in timp diferenta dintre cei care cred in Satan (si se declara satanisti traditionali) si cei care cred in ei insisi (lucru pe care ar trebui sa-l faci mai des).

P.S Ce inseamna "cuvinte increstinate"? :)


_______________________________________
Ai pus mana pe o biblie si te crezi dumnezeu!

01/01/13 18:58

   
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05
Delmoniko, zi-ti ateu, nu satanist ( ca sa nu mai induci lumea in eroare ), daca nu crezi in existanta lui Satan. Pt ca nu vad cum ai crede ca nu exista Dumnezeu, dar ai crede ca exista Satan.

_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

01/01/13 20:22

   
Roxana
membru

Locatie: ACASA
Inregistat: 14/03/08
Bine ai revenit ateule Delmoniko, Domnul sa te aduca pe calea Lui :)

_______________________________________
„Eu sunt Alfa şi Omega, Începutul şi Sfârşitul”, zice Domnul Dumnezeu, „Cel ce este, Cel ce era şi Cel ce vine, Cel Atotputernic.”


02/01/13 10:03

   
alex
membru

Inregistat: 02/03/09
salut Delmoniko! simte-te binevenit printre noi! :)
ps: eu zic sa iti dai "masca" jos, ca sa putem vorbii ca niste oameni normali ;)


02/01/13 12:42

   
Delmoniko
Exclus

Locatie: Hell's Kitchen
Inregistat: 16/05/07
Da' nu's ateu!
Si la fel de bine m-as putea numi submarin sau tractor cu senile.

A fi ateu inseamna persoană care neagă existența lui Dumnezeu și a oricărei divinități, care nu are nicio religie. Dar sa negi ceva la nesfarsit mi se pare prea putin pentru mine.

As putea zice ca's agnostic - concepția filozofică potrivit căreia adevărul anumitor afirmații, mai ales afirmații teologice privind existența unui Dumnezeu sau a unor zei, este fie necunoscut, fie imposibil de aflat, dar si asta mi se pare o bataie de cap.

Asadar, sunt satanist modern. Adica nu cred nici in Dzeu, nici in fra'su. Pentru mine sunt simboluri, exact ca yin si yang, opuse care se completeaza, doua fete ale aceleasi monede.

Voi face o prezentare filozofica ca sa nu se supere nimeni si sa nu ofensam inutil membrii forumului. Daca imi permiteti va voi explica in ce cred eu.

Alex, care masca?


_______________________________________
Ai pus mana pe o biblie si te crezi dumnezeu!

02/01/13 21:32

   
alex
membru

Inregistat: 02/03/09
stii tu prea bine despre ce masca vorbesc, nu are rost sa iti desenez acuma..
asa cum crestin modern nu exista, ci doar crestin, asa si satanist. si cum zici ca nu crezi niciuna nici alta, nu ti se potriveste numele asta ;)


02/01/13 23:22

   
Pagini: 1 ... 78 79 80 81 82 83 84 ... 88    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net