TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Spune-ti off-ul/O Ultima Sansa! Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2
mmeee79
membru

Locatie: in God's hand.
Inregistat: 06/12/10

emanuel a scris:


Altcineva nu chiar ca El.


Nimeni nu ne iubeste ca El!Oamenii nu-s nimic, noi suntem un praf in vant ca sa putem spune ceva despre El..suntem asa nemultumiti de noi, cand El ne-a facut atat de perfecti!Daca aveam 3 maini ,sau 4 ochi...cum era? Nu-i asa ca suntem perfecti?

Ultima modificare de mmeee79 (15/01/11 00:18)


_______________________________________
Pe picioarele tale vei vedea de ce esti in stare tu...dar pe genunchi vei vedea de ce e in stare Dumnezeu!

15/01/11 00:18

   
daniel
membru

Locatie: cluj
Inregistat: 01/03/08
E usor sa oferi bunatate cand ti se face un bine. Cand manifesti dragoste fata de cineva care te calca in picioare poti spune ca il urmezi pe Isus. Si ce daca ceilalti sunt rai cu tine ? Poate asta e sansa ta sa demonstrezi ca esti (mai) bun. Amintesteti de cate ori ai suparat pe cineva si ai fi vrut sa te ierte fara multe palavrageala, amintesteti si fa la fel si tu.

_______________________________________
Ţinta poruncii este dragostea, care vine dintr-o inimă curată, dintr-un cuget bun, şi dintr-o credinţă neprefăcută.   1Timotei 1:5

15/01/11 00:27

   
+Archangel+
Moderator

Locatie: Ploiesti, RO
Inregistat: 05/07/06

mmeee79 a scris:

Da Ema,dar nimeni de aici nu ma iubeste neconditionat

Ce interes crezi ca are vreun membru al acestui forum? Te-ai cam pripit cu aceasta afirmatie dar te inteleg. :)


_______________________________________
A sti nu inseamna a fi!

17/01/11 13:59

   
mmeee79
membru

Locatie: in God's hand.
Inregistat: 06/12/10
Ma refeream ca,nu exista nimeni sa ma iubeasca asa cum o face El,desi de multe ori cred ca m-a uitat, Ii multumesc pentru toate lucrurile!Sincer..slava LUI pentru toate.

_______________________________________
Pe picioarele tale vei vedea de ce esti in stare tu...dar pe genunchi vei vedea de ce e in stare Dumnezeu!

17/01/11 14:45

   
Roxana
membru

Locatie: ACASA
Inregistat: 14/03/08

mmeee79 a scris:

Ma refeream ca,nu exista nimeni sa ma iubeasca asa cum o face El,desi de multe ori cred ca m-a uitat, Ii multumesc pentru toate lucrurile!Sincer..slava LUI pentru toate.



Nu cred ca Dumnezeu ne uita vreodata, eventual nu suntem noi atenti la El sau suntem ocupati sa ne plangem de mila :(


_______________________________________
„Eu sunt Alfa şi Omega, Începutul şi Sfârşitul”, zice Domnul Dumnezeu, „Cel ce este, Cel ce era şi Cel ce vine, Cel Atotputernic.”


17/01/11 14:53

   
mmeee79
membru

Locatie: in God's hand.
Inregistat: 06/12/10
Sunt foarte grele unele ispite si incercari,sunt foarte grele!Serios..acum,nu stiu,nu stiu ce sa mai spun...dar chiar daca nu se va intampla intotdeauna cum vreau eu,Dumnezeu stie ce e mai bine pentru mine.

_______________________________________
Pe picioarele tale vei vedea de ce esti in stare tu...dar pe genunchi vei vedea de ce e in stare Dumnezeu!

17/01/11 22:02

   
mmeee79
membru

Locatie: in God's hand.
Inregistat: 06/12/10
Sunt fericita.Am pace!Ma simt bine,foarte bine.Aseara,am avut cantare in limbi!Nu am mai avut de doi ani..si sunt asa de fericita...am simtit o pace si o dragoste cum a coborat in inima mea...ce minunat e Dumnezeu!
Nu m-am mai uitat la tv de 3 zile:) si deja simt cum Dumnezeu isi incepe lucrarea cu mine, simt ca ma iubeste, desi am simtit ca m-a uitat,am o speranta,am un tel in lumea asta: sa-L slujesc pe Dumnezeu!
Ce sa zic..de machiat,nici nu m-am mai machiat de la revelion.nu-mi mai place.

Il iubesc pe Isus!Si vreau sa spun celor ce sunt cazuti si impovarati,celor ce au avut gand de sinucid, celor ce cred ca nu mai au nici o speranta,vreau sa va zic, caci, Dumnezeu nu va lucra pana cand voi nu o sa va rugati pe genunchi si pana nu va lasati condusi de El.
Si daca va rugati de mult si vedeti ca Dumnezeu parca nu mai lucreaza,stiti, in predica lui,Paul Washer spunea ca s-a rugat foarte,foarte mult timp, si Dumnezeu nu-i raspundea...pana intr-o zi.Nu se stie cand va fi acea zi,dar...continuati sa va rugati,merita!!!

Fiti binecuvantati cu PACE,DRAGOSTE,BUCURIE,CREDINTA-cele mai IMPORTANTE lucruri!


_______________________________________
Pe picioarele tale vei vedea de ce esti in stare tu...dar pe genunchi vei vedea de ce e in stare Dumnezeu!

26/01/11 15:02

   
Roxana
membru

Locatie: ACASA
Inregistat: 14/03/08

mmeee79 a scris:

Sunt fericita.Am pace!Ma simt bine,foarte bine.Aseara,am avut cantare in limbi!Nu am mai avut de doi ani..si sunt asa de fericita...am simtit o pace si o dragoste cum a coborat in inima mea...ce minunat e Dumnezeu!
Nu m-am mai uitat la tv de 3 zile:) si deja simt cum Dumnezeu isi incepe lucrarea cu mine, simt ca ma iubeste, desi am simtit ca m-a uitat,am o speranta,am un tel in lumea asta: sa-L slujesc pe Dumnezeu!
Ce sa zic..de machiat,nici nu m-am mai machiat de la revelion.nu-mi mai place.

Il iubesc pe Isus!Si vreau sa spun celor ce sunt cazuti si impovarati,celor ce au avut gand de sinucid, celor ce cred ca nu mai au nici o speranta,vreau sa va zic, caci, Dumnezeu nu va lucra pana cand voi nu o sa va rugati pe genunchi si pana nu va lasati condusi de El.
Si daca va rugati de mult si vedeti ca Dumnezeu parca nu mai lucreaza,stiti, in predica lui,Paul Washer spunea ca s-a rugat foarte,foarte mult timp, si Dumnezeu nu-i raspundea...pana intr-o zi.Nu se stie cand va fi acea zi,dar...continuati sa va rugati,merita!!!

Fiti binecuvantati cu PACE,DRAGOSTE,BUCURIE,CREDINTA-cele mai IMPORTANTE lucruri!



Multumim la fel mmeee79, Domnul sa te binecuvanteze si sa lucreze in continuare in tine!!!


_______________________________________
„Eu sunt Alfa şi Omega, Începutul şi Sfârşitul”, zice Domnul Dumnezeu, „Cel ce este, Cel ce era şi Cel ce vine, Cel Atotputernic.”


26/01/11 16:09

   
Pagini:  1 2    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net