TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Prietenie, dragoste, casatorie, familie/Privirile Moderat de april, feedback  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3
feedback
Moderator

Inregistat: 28/04/08
iar voi, toti, incercati sa nu mai fiti off topic.

10/11/10 17:45

   
pop andrea
membru

Locatie: timisoara
Inregistat: 08/11/10
deci pana la urma cum ramane cu privitul?

11/11/10 15:06

   
FiicaDeRege
membru

Locatie: ascunsa in Dumnezeu
Inregistat: 03/11/08

pop andrea a scris:

ultimul mohican...nu am zis ca s indragostita am zis ca imi place foarte mult dar nu indragostita si cred ca este diferenta intre a placea si a fi indragostita:)

Pai, l-ai accepta pe tip chiar daca nu esti indragostita de el?


_______________________________________
Inima mea este Templul Lui.

11/11/10 15:20

   
pop andrea
membru

Locatie: timisoara
Inregistat: 08/11/10
de ce nu...din moment ce iti place de el,ea pe parcurs eu cred ca vine si dragostea sau nu?

11/11/10 18:04

   
FiicaDeRege
membru

Locatie: ascunsa in Dumnezeu
Inregistat: 03/11/08
Pai eu una nu as accepta pe cineva fara sa fiu indragostita de el.

Parerea mea este ca trebuie sa te gandesti foarte bine. Crezi ca el este alesul, persoana alaturi de care ai putea petrece toata viata? O relatie implica foarte multe lucruri, iar atunci cand se destrama e imposibil sa nu lase urmari, consecinte care te vor urma toata viata. Eu te sfatuiesc sa te gandesti foarte bine, sa te rogi, si sa nu te lasi dusa de val. :) (sper ca am inteles problema ta, cat de cat, si ca nu am vorbit pe langa :D)


_______________________________________
Inima mea este Templul Lui.

11/11/10 21:00

   
nataly
membru

Locatie: moldova
Inregistat: 11/11/10
cu privirile mai greu,depinde in mare masura si de talentul actoricesc a persoanei date,cred ca o privire indragostita poate fi chiar foarte falsa

11/11/10 21:08

   
pop andrea
membru

Locatie: timisoara
Inregistat: 08/11/10
nataly falsa de ce?

ok nu ai accepta dar pana tu te indragostesti imediat ,adica dragoste la prima vedere?

uite mie mi a placut mai intai de el l am analizat cum se spune si pot sa spun la momentul de fata ca s indragostita de el dar problema este ca nu stiu daca si el de mine(la el problema este ca doar se uita nu stiu daca asta inseamna ceva?) cred ca deja v am bagat in ceata nu i asa?

Ultima modificare de feedback (11/11/10 22:28)


11/11/10 21:40

   
nataly
membru

Locatie: moldova
Inregistat: 11/11/10
se intilnesc persoane care in dorinta de asi atinge scopurile dorite,este in stare sa joace rolul de mare indragostit

11/11/10 21:46

   
pop andrea
membru

Locatie: timisoara
Inregistat: 08/11/10
crezi?eu zic ca depinde si de fata

11/11/10 21:47

   
nataly
membru

Locatie: moldova
Inregistat: 11/11/10
nu mi sa intimplat sa fie dragoste de la prima vedere, intodeauna am avut nevoie de timp sa cunosc persoana

inteleg ce spui,sunt si eu confuza,in aceiasi situatie,cred ca trebuie doar sa avem putina rabdare

Ultima modificare de feedback (11/11/10 22:29)


11/11/10 21:49

   
pop andrea
membru

Locatie: timisoara
Inregistat: 08/11/10
adica amandoi va priviti si nici unul nu are curajul sa faca primul pas asa i sau?

11/11/10 21:56

   
alex
membru

Inregistat: 02/03/09
inainte de toate.. nataly si pop andrea..nu mai postati consecutiv! e un butonas jos in colt dreapta modificati si va modificati mesajul, daca vreti sa adaugati ceva in plus, sau ati gresit ;)
nu suntem pe messenger! multumesc de intelegere :);)


11/11/10 22:18

   
homeless
membru

Inregistat: 16/02/08
x

Ultima modificare de homeless (13/02/11 23:26)


11/11/10 23:21

   
emanuel
membru

Inregistat: 14/09/08
Duritatea se numeste ...sinceritate? ;) ;) Ei, ei, lasa fata; daca-i timida ce? Tu nu esti? :D :D

E clar, ce e in ceata? Isi doreste tare mult o relatie, si daca acel baiat de care nu-i indragostita, dar e, ar zice ceva, lucrurile s-ar clarifica. Sau ma insel?

Ultima modificare de emanuel (12/11/10 06:44)


_______________________________________
Dar domnia, stapanirea si puterea tuturor imparatiilor care sunt pretutindeni sub ceruri, se vor da poporului sfintilor Celui Prea Inalt.(Daniel 7:27)

12/11/10 06:42

   
+Archangel+
Moderator

Locatie: Ploiesti, RO
Inregistat: 05/07/06
alex, nu sunt postari consecutive. Seamana oarecum cu mess-ul dar nu se potriveste treaba cu Modificati.

homless, parca n-ai fi fata. :D Tie nu ti s-a intamplat niciodata sa fii confuza in sentimente?


_______________________________________
A sti nu inseamna a fi!

12/11/10 09:04

   
pop andrea
membru

Locatie: timisoara
Inregistat: 08/11/10
se pare ca pe unii i am cam deranjat cu intrebarile mele si comentarile mele imi cer scuze de deranj sa aveti o zi faina in continuare:)

12/11/10 10:27

   
homeless
membru

Inregistat: 16/02/08
x

Ultima modificare de homeless (13/02/11 23:27)


12/11/10 11:00

   
feedback
Moderator

Inregistat: 28/04/08

homeless a scris:

dar la varsta de 21 de ani trebuia sa treci deja peste fazele puerile cu privitul.

are vreo legatura varsta cu privitul? si... de ce le numesti "puerile"? :rolleyes:

emanuel a scris:

Duritatea se numeste ...sinceritate? ;) ;)

nu, sinceritatea este perceputa ca fiind duritate atunci cand reflecta un adevar, atunci cand se spune lucrurilor pe nume in cuvinte putine si simple, nefardate. ;)

+Archangel+ a scris:

alex, nu sunt postari consecutive. Seamana oarecum cu mess-ul dar nu se potriveste treaba cu Modificati.

nu mai sint pt ca le'am unit eu.

pop andrea a scris:

se pare ca pe unii i am cam deranjat cu intrebarile mele si comentarile mele imi cer scuze de deranj sa aveti o zi faina in continuare:)

pop andrea, nu te necaji :) oricand, la orice subiect, sint pareri pro si contra :)


12/11/10 11:39

   
homeless
membru

Inregistat: 16/02/08
x

Ultima modificare de homeless (13/02/11 23:27)


12/11/10 13:12

   
feedback
Moderator

Inregistat: 28/04/08

homeless a scris:

Cred ca de la o anumita varsta, facem lucrurile diferit, cu mai multa responsabilitate.

da, la 20 de ani faci lucrurile diferit de cum le faci la 15, la 25 diferit de cum le faci la 20, etc. insa nu e o "anumita varsta", in care intervine brusc o schimbare, ci e un proces continuu.

homeless a scris:

Faptul ca un baiat te priveste mai interesant, pe tine te face sa crezi ca el este chiar interesat de tine,

si la 20 de ani, si la 40, si la 60, o persoana, libera si singura, femeie sau barbat, poate fi derutata de privirea unei persoane, mai ales daca acea privire vine de la cineva de care'i place, deci cred, in opinia mea, ca n'are nicio legatura privitul cu varsta.
si nu e obligatoriu si necesar ca asa zisa confuzie sa fie data doar, sau numai de cel care priveste, ci mai curand cel privit lasa loc "fanteziei".

homeless a scris:

si in cazul andreei, ea a raspuns pozitiv, e putin confuza, e indragostita, ba nu e, dar nu se bazeaza pe ceva concret.

ah, in cazul ei cred ca, fiind recent inscrisa in forum, si fiind un subiect oarecum intim, si noi fiind straini pt ea, a vrut probabil sa nu se expuna foarte tare, spunand initial nu numai ca nu e indragostita, ci si ca nu e vorba de ea.

homeless a scris:

De ce am spus puerile?
Pt ca imi aminteste de copilaria mea, cand un baiat ma privea mai diferit, iar eu visam cate 2 saptamani la el, si cu aia ramaneam, pt ca am descoperit mai tarziu ca de fapt i-a intrat ceva in ochi.

da, ti s'a intamplat si tie, mi s'a intamplat si mie (mi'l amintesc s'acu' :D :D ), li s'a intamplat multora, insa nu avem certitudinea ca in cazul ei e vorba de asa ceva. :)

homeless a scris:

Dar, e frumoasa dragostea, cu toate fazele ei , puerile sau mature.

si mai ales cu privirile ei :D


13/11/10 08:57

   
daniel
membru

Locatie: cluj
Inregistat: 01/03/08

pop andrea a scris:

deci pana la urma cum ramane cu privitul?
E complicat, unii ar zice "te uiti la mine ciudat...mai bine zis te holbezi" :D, eu as spune ca o admir :P. Daca o persoana nu indrazneste sa rupa tacerea (din cauza temei sau pentru ca nu o intereseaza cealalta persoana) e problema ei.

Daca tie iti place poti sa intrerupi privirile (cu textul dintre ghilimele si ii spui ca glumesti :D:D:D).

Daca iti place si crezi ca te-ai casatori cu persoana aceea de ce nu ai vorbi cu ea?...daca sti ce vrei indrazneste sa faci ceva ca sa il ai fie ca esti fata fie ca esti baiat.

ps: sunt frustrat pt ca fiecare propozitie am inceput-o cu 'daca' :P

Ultima modificare de daniel (13/11/10 11:22)


_______________________________________
Ţinta poruncii este dragostea, care vine dintr-o inimă curată, dintr-un cuget bun, şi dintr-o credinţă neprefăcută.   1Timotei 1:5

13/11/10 11:14

   
ultimul mohican
membru

Inregistat: 23/03/10
de fapt homeless cam are dreptate. din ce inteleg eu ca a inteles ea (si aceeasi chestie am inteles si eu) andrea pop nu se refera la un singur schimb de priviri sau doua, "flirt" care te poate induce in ceata la orice varsta, ci la mult mai multe, de genul la 21 de ani iti dai seama cam ce vrea "interlocutorul" nu doar din priviri ci si din gesturi, comportament, idei, vorbe etc. iar expresia cu "puerile" cred ca exact la ceva de genul ideilor scrise de mine facea referire. la 14 ani ramai la stadiul de priviri si te intrebi ce vrea celalalt, mai tarziu inveti sa vorbesti sa observi, sa comunici.

_______________________________________
"Eu arat altora calea cea dreapta, pe care am cunoscut-o tarziu, cand eram obosit de ratacire"

13/11/10 19:52

   
emanuel
membru

Inregistat: 14/09/08
La 14 ani intelegi din priviri ca si-a uitat stiloul acasa si are nevoie sa-i imprumuti unul, sau ca nu si-a facut tema, si daca vrei sa-i imprumuti caietul tau in pauza sa-si copieze de la tine. Cam atat la varsta asta.

_______________________________________
Dar domnia, stapanirea si puterea tuturor imparatiilor care sunt pretutindeni sub ceruri, se vor da poporului sfintilor Celui Prea Inalt.(Daniel 7:27)

14/11/10 22:07

   
benny
membru

Locatie: Cluj-Napoca
Inregistat: 27/05/07
Ca fată înţelegi mai multe deja la 14 ani, chiar dacă "dragostea" de la 14 ani e doar un joc copilăresc. Dar nu e nevinovată. O văd pe soră-mea, are 15 ani şi deja nu doar visează. Trebuie tot timpul să fiu atent la ea cu ce persoane umblă, vorbeşte, schimbă priviri [dacă tot suntem la capitolul priviri]

_______________________________________
"Nu-mi daţi sfaturi. Ştiu să greşesc şi singur!" [Immanuel Kant]

15/11/10 10:01

   
diana0608
membru

Locatie: Ploiesti, Ro
Inregistat: 25/03/11
Daniel a scris:
  Daca iti place si crezi ca te-ai casatori cu persoana aceea de ce nu ai vorbi cu ea?...daca sti ce vrei indrazneste sa faci ceva ca sa il ai fie ca esti fata fie ca esti baiat.


  In cazul unei fete e mai complicat ca sa faca ea primul pas, adica sa abordeze ea baiatul, pentru ca sunt unii baieti care, daca sunt atrasi de o fata doresc ca ea sa astepte, si sa fie ei cei care fac primul pas si nu fata, mai ales daca fata le-a dat de inteles poate din priviri ceva; doar ca, acesti baieti in cauza nu stiu ce asteapta, sau poate nu sunt pregatiti, ori nu sunt atrasi de acea fata ci o privesc doar asa fara un motiv anume:|   Banuiesc ca fetele care fac primul pas, pentru majoritatea baietilor deja au pierdut putin teren:D adica asa cred eu ca gandesc unii baieti, nu zic toti..
  Totusi, un baiat care priveste insistent o fata, iar cand fata il observa el isi intoarce privirile, asta ce semnifica, cu toate ca acel baiat nu abordeaza acea fata?


25/03/11 18:18

   
Pagini:  1 2 3    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net