TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Prietenia: intrebari si raspunsuri/Pt. baieti : calitatile unei viitoare sotii Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 14
simple
membru

Locatie: pamant
Inregistat: 19/10/05
stiti fratilor...as vrea si eu referinta la versetul care zice in ce sta frumusetea unui om :)
frumusetea e desarta!_o simpla doza de cortizon poate schimba un top model de 40 kg in "fata de dovlecel"de 65 kg
de ce se uita oamenii numai la fata omului?ca sa fim seriosi...chestile cu blanda si credinciosa si ajutor potrivit le cautati dupa ce v-ati uitat la fizic...fiindca daca nu va atrage cu nimik fizic nici nu o observati!Si in plus cred ca atunci xcand incerci sa il cunosti, fiecare om are calitati, fiecare om e o comoara care doar trebuie gasita

Dumnezeu se uita la inima!


_______________________________________
calator spre eternitate

09/03/06 23:15

   
Shilo
membru

Inregistat: 24/10/05

ca sa fim seriosi...chestile cu blanda si credinciosa si ajutor potrivit le cautati dupa ce v-ati uitat la fizic...fiindca daca nu va atrage cu nimik fizic nici nu o observati!Si in plus cred ca atunci xcand incerci sa il cunosti, fiecare om are calitati, fiecare om e o comoara care doar trebuie gasita


fiecare individ are principii diferite de viata , ce ai spus tu are la baza o analiza superficiala , fiecare om descopera in celalalt ceva care il atrage , asta nu inseamna ca ceea ce il face sa sesizeze pe celalat e intodeauna aspectul fizic .

Ultima modificare de Shilo (10/03/06 09:41)


10/03/06 09:40

   
ionelcim
membru

Locatie: cluj-napoca
Inregistat: 01/11/05

laura_emma a scris:

stiti fratilor...as vrea si eu referinta la versetul care zice in ce sta frumusetea unui om :)
Dumnezeu se uita la inima!


nu stiu de nici un verset cu frumusetea,...poate te referi la Pro 19:22
"Ceeace face farmecul unui om este bunătatea lui; şi mai mult preţuieşte un sărac decĂ®t nu mincinos."


_______________________________________
"CAT SUNT IN LUME SUNT LUMINA LUMII" Isus Hristos

10/03/06 13:39

   
valentina
membru

Locatie: Baia Sprie, Romania
Inregistat: 04/03/06

laura_emma a scris:

stiti fratilor...as vrea si eu referinta la versetul care zice in ce sta frumusetea unui om:)
frumusetea e desarta!_o simpla doza de cortizon poate schimba un top model de 40 kg in "fata de dovlecel"de 65 kg
de ce se uita oamenii numai la fata omului?ca sa fim seriosi...chestile cu blanda si credinciosa si ajutor potrivit le cautati dupa ce v-ati uitat la fizic...fiindca daca nu va atrage cu nimik fizic nici nu o observati!Si in plus cred ca atunci xcand incerci sa il cunosti, fiecare om are calitati, fiecare om e o comoara care doar trebuie gasita

Dumnezeu se uita la inima!


Adevarat! 1 Samuel 16:7b Dar sa stii ca interiorul se reflecta si influenteaza exteriorul. Acum eu nu spun ca trebuie sa fim toate fotomodele, dar cred ca suntem toate frumoase si unice in felul nostru pt ca El ne-a creat asa si in plus, El e in noi, iar cei care se limiteaza doar la frumusetea exterioara, se inseala singuri... pt ca o viitoare sotie e mai mult decat un chip frumos cu care sa-ti stea bine(parerea mea). Insa fie ca vrem, fie ca nu, exteriorul trebuie sa conteze, apoi depinde de fiecare in parte cat la suta conteaza in alegerea facuta.
Frumusetea este inteleasa diferit de fiecare om in parte...Suntem atat de diferiti!


_______________________________________
'Domnul e pastorul meu...'Ps 23
"Aimer c'est agir..." Victor Hugo
http://littlebit-faith.blogspot.com

10/03/06 14:28

   
simple
membru

Locatie: pamant
Inregistat: 19/10/05

shilo a scris:

fiecare individ are principii diferite de viata , ce ai spus tu are la baza o analiza superficiala , fiecare om descopera in celalalt ceva care il atrage

slava Domnuli ca exista si oameni care nu se opresc la fizic (sau cel putin au impresia)
sti, eu ce am spus era o constatare!eu in viata mea am avut un "acciden(t" care mi-a schimbat aspectul fizic ..si nus stiu cum..dar parca am devenit invizibila:) cand intalnesti pe cineva care nu te atrage fizic rar cand cauti sa-l cunosti..dar sa speram ca exista si exceptii;)
sincer tu gasesti in toti din jur ceva care te atrage?


_______________________________________
calator spre eternitate

11/03/06 19:50

   
Shilo
membru

Inregistat: 24/10/05

sincer tu gasesti in toti din jur ceva care te atrage?


in mod cert da , si intodeauna caut sa-l descopar pe celalalt de langa mine asa cum este el , eu asa am fost crescut sa respect pe fiecare om indiferent de fizic sau statut social.


11/03/06 21:52

   
Larisa
membru

Locatie: Seattle
Inregistat: 22/05/05
Atunci cand cauti sa vezi ce au ceilalti mai bun ca tine ai sa gasesti. Oamenii sunt asa de frumosi si au asa de multe calitati pe care noi nu le aveam si am putea sa lucram foarte bine impreuna. Si mie imi place sa caut ceea ce este cel mai bun in om si sa-l incurajez sa mearga mai departe pentru ca face o treaba buna, dar e drept ca uneori ne sar in ochi lucrurile negative. Ma bucur pentru tine, Shilo si felicitari celei ce te-a crescut!

_______________________________________
"In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe" - Nicolae Iorga

11/03/06 22:03

Site web  
simple
membru

Locatie: pamant
Inregistat: 19/10/05
shilo, cred ca poti sa te etichetezi: specie rara...pe cale de disparitie ;)

_______________________________________
calator spre eternitate

18/03/06 23:20

   
Sunflower
membru

Locatie: Bucuresti
Inregistat: 04/11/05

laura_emma a scris:

stiti fratilor...as vrea si eu referinta la versetul care zice in ce sta frumusetea unui om :)


"Podoaba voastra sa nu fie podoaba de afara, care sta in impletitura parului, in purtarea de scule de aur sau in imbracarea hainelor, ci sa fie omul ascuns al inimii, in curatia nepieritoare a unui duh bland si linistit, care este de mare pret inaintea lui Dumnezeu". 1 Petru 3:3,4.

de versetul asta ziceai? :D

Ultima modificare de Sunflower (19/03/06 11:47)


_______________________________________
Dreams are nothing more than wishes and a wish is just a dream wished to come true...

19/03/06 11:46

   
simple
membru

Locatie: pamant
Inregistat: 19/10/05
eu ma refeream la ce ar trebui sa se uiote fratii :D adica la vesetul citat de ionelcim: prov 19:22ceea ce face farmecul unui om este bunatatea lui....dar este foarte intereant si acesta sunflower...dar rar pus in practica :( (ma includ)

Ultima modificare de laura_emma (19/03/06 18:11)


_______________________________________
calator spre eternitate

19/03/06 18:10

   
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05
Am gasit ceva pe cat de hazliu, pe atat de aproape de adevar :D

SOTIA IDEALA - LA CE SE ASTEAPTA UN BARBAT :

- E intotdeauna frumoasa si vesela. Ar fi putut sa se marite cu o vedeta de cinema, dar nu te-a vrut decat pe tine. Parul ei nu are nevoie de bigudiuri sau de coafor.
- Are o frumusete mereu neschimbata. Nu e niciodata bolnava - e doar alergica la...bijuterii si haine de blana.
- Pretinde ca mutatul mobilei de una singura o ajuta sa-si mentina silueta.
- Este experta la bucatarie, in dereticat, se pricepe la repararea masinii sau a televizorului, la zugravitul casei si stie sa TACA.
- Hobby-uri : tunde peluza si curata zapada.
- Uraste cartile de credit.
- Expresia ei preferata: " Ce pot sa fac pentru tine, draga?"
- Este de parere ca in persoana ta se regasesc deopotriva un Einstein si un Mr.Univers
- De-abia asteapta sa iesi in oras cu baietii , astfel incat sa se apuce de cusut.

CU CE SE ALEGE ?

- Vorbeste cu 140 de cuvinte pe minut, in rafale care ajung si la 180.
- A fost , odata, model pentru un stalp tomnatic.
- Mananca usor - indata ce se crapa de dimineata, isi regaseste cu usurinta pofta de mancare.
- Daca iese fum, inseamna ca gateste.
- Iti da de inteles ca nu ai decat 2 defecte: tot ce spui si tot ce faci.
- Orice i-ar face, parul ii arata ca o explozie intr-o fabrica de sarma.
- Daca te ratacesti, deschide-ti portofelul - are sa te gaseasca ea curand.

Acum, mai in gluma, mai in serios, asteptarile noastre ( adica ale voastre :D ) nu vor corespunde cu realitatea. Sper sa nu fie o diferenta asa de mareee ;)

Important nu e sa gasesti persoana potrivita, ci sa fii persoana potrivita. Daca vrei o regina, trebuie sa fii un rege!
Regula de aur in ce priveste succesul unei casnicii ar fi urmatoarea:  orice calitati cauti la o partenera, dezvolta-le mai intai la tine :)

( Sper ca ati zambit putin. Spor la postat in continuare si scuzati..paranteza..aa..parantezele?) ( reciproca o gasiti la ..fete...;) )


_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

22/03/06 00:06

   
CodDot
membru

Locatie: Iasi / Botosani, Romania
Inregistat: 12/01/06
- cand eram in clasele primare am jucat ceva roluri... asta ma face vedeta de teatru (na... nu chiar cinema da tot pe aproape)
- parul meu nu are nevoie nici de bigudiuri nici de coafor... pur si simplu il las sa creasca :D
- la partea cu frumusetea neschimbata nu cred ca ma incadrez... la mine se intampla sa fiu din ce in ce mai frumos, cu fiecare zi care trece
- bolnav nu prea sunt, doar atat cat ingaduie Domnul
- alergic... nu-s la bijuterii ci la altele, iar la haine de blana sunt...
- la mutatul mobilei nu ma astept sa o mute ea, poate in cel mai rau caz sa ma ajute, dar nu mai mult
- partea cu bucataria... hm... nu eu expert, dar sunt dispus sa ajut si sa invat; deci m-as astepta la aceasi lucur si din partea ei. Dereticat prin casa... hm... asta era treaba mea in intregime cand stateam cu parinti, iar cat despre acum tot treaba mea e avand in vedere ca stau doar eu si cu mine.
- masina, televizorul, zugravitul si cu tacutul ma ocup eu... sunt inginer daor ;)
- la hobyurile mele nu se incadreaza tunsu peluzei sau curatatul zapezii, dar le fac cu placere... i like to get messy in the snow
- hm... cartile de credit le cam urasc si eu pentru ca au o schema acolo... pana la urma banca are de castigat mai mult decat eu. Asa ca merg pe principiul economiseste si cand vei avea nevoie vei avea
- cat despre expresia mea preferata... hm... e buna cea spusa de tine
- da... sunt si einsten si mr univers in acelasi pacheat... depinde cu ce ochi priveste :D. Cat despre mine... ea va fi intodeauna printesa mea si cea mai frumoasa din lume.
- poate nu sa se apuce de cusut. Asa ceva nu mai e nevoie in zilele noastre, dar daca are o pasiune pt asa ceva... am sa-i iau masina de cusut...

mai e ceva care mi-a scapat?


_______________________________________
Daniel Condurachi
my PORTFOLIO - http://www.byCodDot.com
my BLOG - http://blog.byCodDot.com

22/03/06 09:40

Site web  
Sunflower
membru

Locatie: Bucuresti
Inregistat: 04/11/05

CodDot a scris:

-

mai e ceva care mi-a scapat?


da...ai uitat sa-ti lasi nr de telefon....GLUMEAM!!! :))


_______________________________________
Dreams are nothing more than wishes and a wish is just a dream wished to come true...

22/03/06 18:14

   
CodDot
membru

Locatie: Iasi / Botosani, Romania
Inregistat: 12/01/06
:)) da... e una buna... dar ma tine mama in beci si nu lasa fetele sa se apropie de mine...

_______________________________________
Daniel Condurachi
my PORTFOLIO - http://www.byCodDot.com
my BLOG - http://blog.byCodDot.com

22/03/06 19:32

Site web  
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05

CodDot a scris:

mai e ceva care mi-a scapat?

Pai eu zic ca ti-a scapat ceva: sa te uiti la topicul paralel si sa te "compari" cu sotul "ideal" de acolo ;) Nu de alta, dar aici te-ai cam comparat cu "sotia" ideala :D ( cu succes, ce-i drept :) )
P.S. Nu are cum sa te tina mama in beci, ca "stai" doar tu cu... tine ;)


_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

22/03/06 20:21

   
Ste.fan
membru

Inregistat: 15/11/05
"Stam singur in cavou ...si era vant" ("Plumb" G. Bacovia)

Ultima modificare de Seraphim (22/03/06 20:32)


22/03/06 20:30

   
CodDot
membru

Locatie: Iasi / Botosani, Romania
Inregistat: 12/01/06
pai sotia ideala ar fi ca mine cu mici diferente esentiale...
- adica sa fie mult mai comunicativa... eu ma deschid si incep sa vorbesc doar intr-un cadru foarte cunoscut. Dar oricum fetele vorbesc mai mult decat noi, asa ca e pe jumatate rezolvata problema la acest capitol.
- altul ar fi sa aiba parul mai lung decat al meu... dar na'... acum incerc sa-l las si eu mai lung ca na... ca pe viitor sa pot spune sa aiba parul macar la fel de lung si fain ca al meu :D

singur in cavou poate ar merge, dar cu vantul nu prea ca sunt termopane :D

dar haideti sa nu mai stric thread-ul

Ultima modificare de CodDot (23/03/06 09:30)


_______________________________________
Daniel Condurachi
my PORTFOLIO - http://www.byCodDot.com
my BLOG - http://blog.byCodDot.com

23/03/06 09:22

Site web  
ionelcim
membru

Locatie: cluj-napoca
Inregistat: 01/11/05

Seraphim a scris:

"Stam singur in cavou ...si era vant" ("Plumb" G. Bacovia)



"si atarnau coroanele de plumb"


_______________________________________
"CAT SUNT IN LUME SUNT LUMINA LUMII" Isus Hristos

23/03/06 12:03

   
anca4j
membru

Inregistat: 24/01/05
fiti seriosi baieti...doar nu vreti o sotie sa va trimita direct in groapa ...lasati plumbul...acum avem treburi mai importante de discutat :P...oricum e mai faina la sotul ideal...super ! Bv april...sa mai vii cu de astea

23/03/06 21:58

   
asher
membru

Locatie: Tg-Jiu
Inregistat: 13/07/05
:D Amandoi sunteti tari Ionelcim si larisa... Eu ce as mai putea adauga...? Nu cred ca a mentionat nimeni; sa fie SINCERA chiar daca nu stie cum sa se exprime uneori, sau ar fi in dezavantajul ei. Vreau sa ma uit ce au scris si ceilalti acum... poate ca mai revin.

De unde stii SunFlower ca nu facem nimc ca sa devenim baiatul visurilor fetei? Poate ca incercam doar ca dam gres de una sau mai multe ori... pt ca si noi suntem oameni si pt ca (n-as vrea sa va lovesc dar...) voi nu ne prea ajuta-ti. Poate ca unii baieti chiar nu vor sa fie ajutati pt ca is prea mandrii, dar nu toti sunt asa...


_______________________________________
"Un cuvant spus la vreme potrivita , este ca niste mere de aur intr-un cosulet de argint." (Prov. 25:11)

29/03/06 16:10

   
nascutinvingator
membru

Locatie: Craiova,Romania
Inregistat: 25/03/06
Eclesiastul spune la cap 7 vers 28   ca e cam greu de gasit femeia din proverbe, aproape imposibil as zice eu(dar la Dumnezeu nimic nu e imposibil)....asa ca nu trebuie sa fim prea pretentiosi....eu ma multumesc sa arate bine(sa nu ma sperii noaptea cand ma trezesc langa ea)...si daca nu cer prea mult ,sa nu vorbeasca nonstop.

_______________________________________
Mi s-a inradacinat credinta  ca omul care lupta, chiar si singur,pentru Dumnezeu si Neamul sau, nu poate fi invins niciodata

29/03/06 16:35

Site web  
Larisa
membru

Locatie: Seattle
Inregistat: 22/05/05

nascutinvingator a scris:

si daca nu cer prea mult ,sa nu vorbeasca nonstop.

Era o gluma:
Sotul vroia sa se uite la un meci la televizor si-i zice sotiei lui:
- Nevasta, fa-mi o limonada pana nu incepe!
Nevasta ii face o limonada! Dupa numai cateva minute, iar il aude pe barbat:
- Nevasta, fa-mi o limonada pana nu incepe!
Nevasta ii mai face o limonada! Dupa 5 minunte iar il aude pe barbat ca mai vrea o limonada si pentru ca nu s-a mai putut abtine a intrebat:
- Cata limonada vrei sa-ti fac? Ti-am facut deja! La care barbatul:
- A inceput!

Eu cred ca femeile ajung sa vb mai mult cand au copii! Dar sa nu uitam de cazurile in care unele femei chiar au diaree verbala! Tu alegi! Oricum rezultatul va fi cam acelasi! ;)


_______________________________________
"In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe" - Nicolae Iorga

29/03/06 19:16

Site web  
asher
membru

Locatie: Tg-Jiu
Inregistat: 13/07/05

Larisa a scris:

Dar sa nu uitam de cazurile in care unele femei chiar au diaree verbala! Tu alegi! Oricum rezultatul va fi cam acelasi! ;)


Esti comica Larisa. :D


_______________________________________
"Un cuvant spus la vreme potrivita , este ca niste mere de aur intr-un cosulet de argint." (Prov. 25:11)

01/04/06 11:18

   
Ste.fan
membru

Inregistat: 15/11/05
larisa ... stie ea ce stie ... ;)  [in sensul bun al cuvantului]

01/04/06 11:32

   
black-panther
membru

Locatie: pe Terra
Inregistat: 18/10/05
Nu stiu cum sa numesc calitatea asta da' stiu ca imi doresc sa se manifestecam asa:
cand e suparata sau nervoasa sa se ghemuiasca la pieptul meu si sa-mi ceara sa o ocrotesc sa o sustin. atunci cred ca as avea parte de cel mai minunat sentiment pe care-l poate avea un barbat. cred ca as fi in stare sa mut muntii in acele momente :) .


_______________________________________
Daca nu lupti sa-ti implinesti visul,... ai visat degeaba!

06/04/06 11:54

Site web  
Pagini: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 14    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net