TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Prietenia: intrebari si raspunsuri/Pt. baieti : calitatile unei viitoare sotii Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 ... 14
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05
Ce apreciati cel mai mult la o fata?

Ce calitati ati dori sa aiba viitoarea voastra sotie?

Fetele sunt invitate sa urmareasca discutia...:)


_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

01/11/05 19:02

   
gfod
membru

Locatie: Cluj-Napoca, Ardeal
Inregistat: 21/03/05
sa aiba minte....

_______________________________________
sunt si eu om(sclab om!)...

01/11/05 23:36

Site web  
Larisa
membru

Locatie: Seattle
Inregistat: 22/05/05
ce tare ai fost, Gabi!

_______________________________________
"In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe" - Nicolae Iorga

02/11/05 01:42

Site web  
ionelcim
membru

Locatie: cluj-napoca
Inregistat: 01/11/05
cred ca inainte de a cauta ceva tre sa sti ce vrei si daca vrei sa fi cautat(cautata) tre sa vezi ce se cauta,asa ca fetelor aveti inca o parere:

   -POCAITA-ceea ce pentru mine conteaza cel mai mult este sa stiu ca sunt placut lui Dumnezeu,asa ca imi doresc sa pot spune toata viata:"cat despre mine eu si casa mea vom sluji Domnului" asa ca ma rog sa am o sotie pocaita
   -SA AIBA MINTE!!!-bravo Gabi
   -FRUMOASA-adica sa-mi placa de ea,nu conteaza ce zice lumea
   -SA ZAMBEASCA-se zice ca toate fetele care stiu sa zambeasca sunt frumoase
   -SA-I PLACA SA SLUJEASACA IN BISERICA
   -INGRIJITA-poate ca nu are bani sa-si cumpere haine in fiecare zi, insa fier de calcat,apa si sapun....nu mai sunt un lux nici chiar la romani.
   -SA AIBA SIMTUL UMORULUI
   -SA FIE ROMANTICA
   -SA-I PLACA COPIII
   .......................................mai revin


_______________________________________
"CAT SUNT IN LUME SUNT LUMINA LUMII" Isus Hristos

03/11/05 19:45

   
Larisa
membru

Locatie: Seattle
Inregistat: 22/05/05
Ionelcim, dupa ce am citit randurile de mai sus mi-am zis ca tu cu siguranta o sa te casatoresti cu o ramanca pentru ca americancele cel putin nu mai au treaba cu Dumnezeu, sunt blonde majoritatea, sunt frumoase, ranjesc, nu zambesc, nu slujesc in biserica, isi cumpara haine in fiecare zi si nu folosesc fierul de calcat niciodata, nu stiu daca au simtul umorului pentru ca nu prea vorbesc, sunt dure si nu le plac copii. Dar niciodata nu se stie!

_______________________________________
"In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe" - Nicolae Iorga

04/11/05 01:27

Site web  
ionelcim
membru

Locatie: cluj-napoca
Inregistat: 01/11/05
ce tare esti Larisa!

  inseamna ca sunt in locul potrivit,sper sa vina si momentul,
da ai dreptate, cred ca de asta nu ma aflu azi in america, oricum vad ca unii americani sunt mai luminati si se casatoresc cu romance

Ultima modificare de ionelcim (04/11/05 15:24)


_______________________________________
"CAT SUNT IN LUME SUNT LUMINA LUMII" Isus Hristos

04/11/05 13:13

   
Sunflower
membru

Locatie: Bucuresti
Inregistat: 04/11/05
pt baieti....degeaba asteptati fata visurilor voastre, daca voi nu faceti nimic pt a deveni baiatul visurilor ei ;)

_______________________________________
Dreams are nothing more than wishes and a wish is just a dream wished to come true...

04/11/05 19:30

   
ionelcim
membru

Locatie: cluj-napoca
Inregistat: 01/11/05
era vb sa sti ce vrei si sa sti ce se cere(nu ce visezi)si bineinteles ca asta nu inseamna sa nu faci nimic si in dreptul tau, mai tragem cu ochiul pe la fete sa vedem ce scriu si ele si uite asa, cred ca deasta a fost pus in discutie subiectul, asa ca hi sa-l dezbatem. curaj!

_______________________________________
"CAT SUNT IN LUME SUNT LUMINA LUMII" Isus Hristos

04/11/05 21:08

   
Larisa
membru

Locatie: Seattle
Inregistat: 22/05/05
Buna idee, Ionelcim! E bine ca ai unde trage cu ochiul! Sper ca si fetele sa fie destul de curajoase si sa zica ce vor de la un baiat ca sa nu se trezeasca ca nu au anumite lucruri pe care ele le cauta. Dai, ai! Dai informatii, ai toate sansele sa se implineasca visele!

_______________________________________
"In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe" - Nicolae Iorga

08/11/05 00:46

Site web  
cricosal
membru

Locatie: Oradea, Romania
Inregistat: 08/08/05
ce sa zic... fata visurilor... am f multe asteptari... dar am renuntat la ele... pt ca l-am lasat pe Dumnezeu sa aleaga pt mine... eu m-am decis sa lucrez pt El... e cel mai bun Patron...

_______________________________________
Indiferent cum il numesti: natura, destin, noroc; toatea acestea au un singur nume-Dumnezeu. (Seneca)

10/11/05 16:14

Site web  
ionelcim
membru

Locatie: cluj-napoca
Inregistat: 01/11/05
cred ca ar tre sa mai lasam cu visurile astea la o parte si sa spunem scurt ce apreciem la o fata. sau ce calitati ar tre sa aiba fata preferata.

_______________________________________
"CAT SUNT IN LUME SUNT LUMINA LUMII" Isus Hristos

12/11/05 00:40

   
iudita
membru

Inregistat: 03/10/05
Larisa nu cred ca ai dreptul sa vorbesti asa despre americance. Intradevar suntem diferite de ele dar nu e potrivit sa vorbesti asa.  Am in clasa de micro aproape toate sunt casatorite si cele mai multe dintre ele au copii. Eu ma mir cum pot ele sa biruiasca cu un sot, copii, scoala si job. De multe ori le vad ca niste eroice ca eu nu sunt casatorita si mai ales acuma sunt la pamant ca nu mai rezist cu atatea pe cap dar ele cu si mai multe nu stiu cum mai rezista. Dar oricum si eu am un respect deosebit pt femeile din tara noastra, le respect.

15/11/05 18:14

   
Larisa
membru

Locatie: Seattle
Inregistat: 22/05/05
Iudita, eu traiesc printre americance - 24/24 si nu ma feresc sa zic asta. E imaginea pe care mi-au dat-o despre ele pana acum! Imi pare rau ca te-am jignit spunanad asta, dar cand traiesti in mijlocul oamnenilor ajungi sa vezi si imaginea lor adevarata. De aia ador romancele. Un exemplu: o tipa conducea aici cu permis de RO si a oprit-o politia. Si ea  a zis ca tipul i-a dat drumul fara sa-i dea amenda pentru ca a zambit cu adevarat - nu era zambetul ala cu care zici: "Cheese!" la fotografii! I-a zis sa-si rezolve problema cu permisul, dar nu i-a dat amenda pentru ca a zambit asa cum numai romanii stiu sa o faca. Stiu ce vorbesc! Romancele is cele mai tari!

_______________________________________
"In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe" - Nicolae Iorga

15/11/05 19:16

Site web  
iudita
membru

Inregistat: 03/10/05
Probabil esti inconjurata de persoane care zambesc asa fortat. Eu oricum la scoala sunt incojurata de americani minunati.    Hai sa-ti zic o faza din Tim de la biserica. Eram in vizita in Ro si am mers pt prima data la biserica in Tm. Eram cu o prietena ne-am pus pe randurile din fata in mijloc. Heinele le-am pus pe sparul scaunului din fata. Vine o sora si incepe sa ne certe de ce am pus paltonul pe scaun si ne-am pus la mijloc, de ce n-am mers pe primul scaun. Nu stiam cum sa-mi cer iertare, apoi s-a calmat ca a vazut ca raspund asa frumos. Si asta m-a dezgustat mult in Romania. Au fost multe faze in care efectiv oamenii nu au putina rabdare si nu stiu sa vbeasca frumos. Noh dar e ok trecem peste taote. Noh si eu imi iubesc tara si neamul dar nu ii laud prea mult, sa-i laude faptele lor!

16/11/05 00:55

   
Larisa
membru

Locatie: Seattle
Inregistat: 22/05/05
Tot romancele is cele mai tari! De exemplu daca ai dureri foarte mari de ... poti sa te duci la miezul noptii la vecina ca sa o rogi sa-ti dea niste pastile sau daca ti s-a terminat uleiul sau zaharul tot vecina te rezolva pana cumperi din oras. Romancele sunt femei practice care sunt de gasca si stiu sa gateasca mancare care nu este de la plicuri, sunt harnice si iubitoare, gata sa fie alaturi de tine cand nu ti-e bine. Toti americanii care vin in Ro macar o data se gandesc ca mai bine si-ar lua o romanca! De ce oare?

_______________________________________
"In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe" - Nicolae Iorga

16/11/05 02:42

Site web  
filip
membru

Inregistat: 27/04/05
RRROOOOOOOMÂÂÂÂÂNIIIIIIIIAAAAA! (tîdîm-tî-dî-dî-dîm)
RRROOOOOOOMÂÂÂÂÂNIIIIIIIIAAAAA! (tîdîm-tî-dî-dî-dîm)

Ok, faţă de americance, româncele la orice oră sunt mai faine (per ansamblu). Da' acum arunc mărul discordiei:
dacă-i româncă, băieţii mamii, ce să fie mai departe:
-ardeleancă?
-bănăţeancă?
-olteancă?
-moldoveancă?
-ăăăă etc. că nu mai ştiu.

gfod a scris:

sa aiba minte...

Gabi, în timp ce toată lumea te felicita, nu ştiu dacă pe bune sau cu substrat..., eu mă gândeam că, dacă are minte, nu mă ia ea nicicum... :(

Ultima modificare de Lupea_Filip (16/11/05 09:25)


16/11/05 09:23

Site web  
Corina
membru

Locatie: Cluj-Napoca/Romania
Inregistat: 02/04/05
O matusa mi-a spus odata ceva asta legat de ceea ce spunea Filip, ca Dumnezeu a creat pe barbat urat si destept, ca sa stie sa isi aleaga femeia, iar pe femeie a creat-o frumoasa si proasta sa il accepte.

_______________________________________
sug pula

16/11/05 11:39

   
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05
Filip,...ai uitat tocmai muntencele !!! Sau bucurestencele!!!! OOFFFF

Gfod...cata minte sa aiba? Nu cred ca ti-ar conveni sa aiba mai multa decat tine....

Corina, auzisem si eu ceva in genul asta, ca un barbat nu trebuie sa fie frumos, si o femeie nu trebuie sa fie desteapta...

Referitor la romance, ce reclama sa le mai fac??? Cred ca sunt mai familiste si mai gospodine decat alte natii....si unele din ele mai naive , de aia le place unor straini sa-si ia neveste romance...sa fie ei cei mari si tari si ele sa depinda de ei....


_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

16/11/05 14:34

   
doitili
membru

Locatie: Curtea de Arges, Romania
Inregistat: 23/10/05
cred ca are dreptate april in ce priveste femeili destepte; cu cat e mai desteapta va avea de suferit sau va trebui sa tina desteptaciunea pt ea caci barbatilor nu le place ca femeile sa aiba vreo sugestie sau idee mai buna ca ei , poate pt ca sunt cam orgoliosi in privinta asta

_______________________________________
Este un lucru sa stii ce gandeste Dumnezeu. Este cu totul altceva sa gandesti cum gandeste El.

16/11/05 15:09

   
filip
membru

Inregistat: 27/04/05
AMIN! UNJIE-LE, DOAMNIE, CĂ BINIE VORBESC...

16/11/05 16:17

Site web  
gfod
membru

Locatie: Cluj-Napoca, Ardeal
Inregistat: 21/03/05
mai Filip, ma amuzi!:))))))) nu ma, vreau sa aiba minte ca sa nu fie proasta!!!
April, daca ajunge sa aiba mai multa minte ca mine, ar trebui sa fie barbat....si mie-mi plac totusi femeile! :)))
muahahahaaa....:))))


_______________________________________
sunt si eu om(sclab om!)...

16/11/05 17:07

Site web  
iudita
membru

Inregistat: 03/10/05
Da Larisa e adevarat ca vecinele se ajuta intre ele in Romania si sunt harnice si toate astea. E fain dar nu aduce doar acuzatii ca nu cred ca e bine, nu te-a intrebat nimeni cum sunt americancele ori nu a zis nici unul ca vrea sa se casatoreasca cu o americanca. Adevarul ca nici eu nu as vrea ca fratii mei sa se casatoreasca cu americance si nu ca ar fi lenese ci din alte motive. O sa iti dai seama ca mult depinde de cultura in care ei cresc si cum sunt invatati. Eu in primul an de zile am crezut ca mor in America, nu mi-a placut deloc...daca as fi avut bani m-as fi intoarsa in Romania. Acum m-am obisnuit si incerc sa privesc la lucrurile frumoase care se intampla in jurul meu si cat pot sa influentez pe altii in bine daca se poate. Doamne ajuta!

16/11/05 17:36

   
Larisa
membru

Locatie: Seattle
Inregistat: 22/05/05
Traiasca toata lumea si in special femeile! Hai sa le lasam pe americance ca bajetii nostri vor romance!(Unii). Discutia despre americance a inceput mai sus, dar o sa se incheie aici. Amin.

Gabi, cred ca daca sotia ta ar fi mai desteapta decat tine ar fi geniu!

Ultima modificare de Larisa (16/11/05 19:58)


_______________________________________
"In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe" - Nicolae Iorga

16/11/05 19:54

Site web  
gfod
membru

Locatie: Cluj-Napoca, Ardeal
Inregistat: 21/03/05
deci barbat....

_______________________________________
sunt si eu om(sclab om!)...

16/11/05 22:27

Site web  
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05
Terminati cu perierea asta....sau faceti-o privat....
Nu zic ca nu esti destept gfod, dar ce sa spun ,mi se pare ca ai impresia ca nu poate exista femeie mai desteapta decat tine...
Sau crezi ca, in general, barbatii sunt mai destepti...
Ok. Demonstreaz-o pe celalalt topic....sa te vedem...

Ultima modificare de april (16/11/05 23:22)


_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

16/11/05 23:07

   
Pagini:  1 2 3 4 ... 14    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net