TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Prietenia: intrebari si raspunsuri/Intrebari Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 2 3 4 5 6
emanuel
membru

Inregistat: 14/09/08

marian29 a scris:

...  Posibil poate ca ma aflu pe un forum penticostal,eu fiind ortodax...

Nu-i forum penticostal bre. Sunt crestini din confesiuni diferite, asa ca si tu esti binevenit. Si chiar estia steptat sa participi si la alte subiecte, nu doar aici unde sa victimizezi.

Ma rog...Vad ca pana la urma majoritatea ii da ei dreptate ei.
Pai ii dam dreptate si ei si tie. Amandoi aveti dreptate. Tu ai dreptate ca vrei o fata, chiar pe aceasta, iar ea are dreptate daca nu te vrea pe tine. E libertatea ei sa aleaga. E si libertatea ta sa doresti. Poti sa doresti sa cumperi luna de pe cer daca vrei. Asta nu inseamna ca ai destui bani s-o cumperi.

De asta ti s-a spus mereu, uita de fata asta, nu te mai consuma degeaba. Nu te mai amagi pentru ca o sa fi dezamagit.Sau ce? Nu mai sunt fete?
Stiu ca esti mort dupa fata asta, dar daca ea nu e interesata de tine are motivele ei. Nu putem sa te invatam cum sa-i sucesti gatul. ;)

Dar domnia, stapanirea si puterea tuturor imparatiilor care sunt pretutindeni sub ceruri, se vor da poporului sfintilor Celui Prea Inalt.(Daniel 7:27)

14/02/11 09:01

alex
membru

Inregistat: 02/03/09

marian a scris:

Iar daca El crede ca ea este cea potrivita,sa ma lumineze,ca eu singur nu pot..

Imi place ca ai ajuns la concluzia asta si da El e singur care te poate ajuta, orisicate sfaturi ti-am da, cel mai important e sfatul Lui...spune-i Lui problema asta, sunt pe deplin incredintat ca Dumnezeu o sa iti vorbeasca si sa iti arate exact ce sa faci si cum sa actionezi..

stiu ca iti e greu si nu vezi acum rezolvarea insa asteapta si roaga-te si ea no sa intarzie sa apara ;) crede-ma te inteleg perfect :)

14/02/11 23:29

marian29
membru

Inregistat: 03/10/10
Am zis ca fata nu ma place daca a zis sa nu mai dau nici un sms. Mi-am cerut scuze daca s-a simtit deranjata si am incercat sa ma resemnez. Mai ales ca nu ne-am vazut 2 sapt. Dar ieri,azi in grupul nostru a inceput sa ma tachineze ca si inainte,sa tot ma contrazica,parca intentionat sa ma enerveze. Sa tot zica ceva de mine,cu sau fara rost. Pai de ce se comporta asa? Daca nu ma place de ce nu ma lasa in pace?? Chiar nu mai inteleg nimic... Mai oameni buni,lamuriti-ma:de ce ma tachineaza non stop?? De ce nu e indiferenta cu mine,ca doar nu ma place? Cum ma prinde in grup,nu pot zice ceva fara sa nu ma intepe,sa-mi intoarca vorba.. Lamuriti-ma ca nu stiu. Am zis ca e trecator,dar nu.

24/02/11 17:51

daniel
membru

Inregistat: 01/03/08
Mariane daca nu o intrebi cum ar putea sa iti spuna "si tu imi placi, vreau sa incercam..." sau "nu, pastram legatura ca si colegi" doar ai zis ca e mai timida.

Eu tachinez fetele nu pentru ca le iubesc, imi place sa discut cu ele si atat. :)

24/02/11 18:00

marian29
membru

Daniel,eu am facut ceva psihologie la viata mea,dar nu ii inteleg comportamentul. Deci,eu cand ma pregateam sa ii zic ca vreau o relatie,comportamentul fata de ea m-a tradat. Stia ca o plac,mi-a spus o colega. Ea mi-a spus ca nu ma place. Si de ce ma sacaie zilnic? De ce nu ma evita,nu e indiferenta fata de mine? Ea ma tachineaza,inteapa,contrazice zilnic.. Se amuza pe seama mea,etc. De ce?? Ce sa mai inteleg?

24/02/11 18:14

R@hhy
membru

Inregistat: 21/02/11
Eu ti-as sugera sa o lasi in pace...ignoro pur si simplu...nu mai luat aminte la tachinarile ei...nu-i de tine inseamna... Ps: scuze ca m-am bagat si eu, dar chiar trebuia sa zic ceva...:d

24/02/11 18:20

daniel
membru

Inregistat: 01/03/08
Inteleg. Tachineazo si tu daca nu o poti ignora :D

24/02/11 18:30

marian29
membru

Eu imi doream o relatie serioasa cu ea. Nu pot sa o tachinez,ca sunt mai serios . Trebuie sa o uit si imi era mai usor daca ma ignora,daca era indiferenta

24/02/11 20:56

RainSong
membru

Inregistat: 08/11/06

marian29 a scris:

De ce?? Ce sa mai inteleg?

nu poti sa o intrebi? [o urmaresti o data cand merge la baie si cand iese o tragi de o parte, sa fiti singuri :D]. Sau ii dai un mesaj [chiar daca nu ii convine, ca doar nu te are in lista de ignore] si ii explici ca nu ii intelegi comportamentul, sa nu te mai chinuie.
   Eu patisem o chestie cu cineva - ne placeam, apoi eu am renuntat total, doar ne intelegeam fain, el are prietena dar la un moment dat ne-am intalnit mai mult si ne tachinam [eu fac asta din cauza ca asa imi permit cu prietenii] si m-a speriat umpic, parea ca se dadea la mine. Inca mi-a ramas mister faza.
   Deci na, pana nu vorbesti, nu ai cum sa stii, incurcat e comportamentul omului.

24/02/11 21:32

emanuel
membru

Aici e incurcat comportamentul fetei. Eu zic marian29 sa n-o mai intrebi nici verde nici alb; spune-o la maica-sa. :D :D

Dar domnia, stapanirea si puterea tuturor imparatiilor care sunt pretutindeni sub ceruri, se vor da poporului sfintilor Celui Prea Inalt.(Daniel 7:27)

25/02/11 08:14

+Archangel+
Moderator

Inregistat: 05/07/06
De ce e incurcat comportamentul fetei? Mie mi se pare ca e cat se poate de clar. L-a testat sa vada cat de mult isi doreste o relatie cu ea iar el a picat testul cu brio. Ceea ce face ea acum e posibil sa ii acorde o noua sansa poate de data asta va reusi mai mult decat sa-si planga in pumni.

25/02/11 10:50

emanuel
membru

Pai, pentru el e! Si inca cat de incurcat! :rolleyes:

25/02/11 10:54

marian29
membru

+Archangel+ a scris:

De ce e incurcat comportamentul fetei? Mie mi se pare ca e cat se poate de clar. L-a testat sa vada cat de mult isi doreste o relatie cu ea iar el a picat testul cu brio. Ceea ce face ea acum e posibil sa ii acorde o noua sansa poate de data asta va reusi mai mult decat sa-si planga in pumni.

Te rog sa fii mai clar.. La ce te referi?

25/02/11 12:18

+Archangel+
Moderator

Nu-ti pot explica ceea ce nu poti intelege.

25/02/11 13:01

feedback
Moderator

Inregistat: 28/04/08

marian29 a scris:

Deci,eu cand ma pregateam sa ii zic ca vreau o relatie,comportamentul fata de ea m-a tradat. Stia ca o plac, mi-a spus o colega. Ea mi-a spus ca nu ma place. Si de ce ma sacaie zilnic? De ce nu ma evita, nu e indiferenta fata de mine? Ea ma tachineaza, inteapa, contrazice zilnic.. Se amuza pe seama mea, etc. De ce?? Ce sa mai inteleg?

iti raspunzi singur la'ntrebari...

stie ca o placi, si stie ca reactionezi la orice gest al ei. stie ca o placi si ca te consuma intepaturile ei.

ia incearca sa nu te mai arati afectat de tachinarile si intepaturile ei, ia incearca s'o ignori nitel (stiu, ai spus ca esti serios, dar astea nu te fac neserios :) ).

arch a scris:

L-a testat sa vada cat de mult isi doreste o relatie cu ea iar el a picat testul cu brio. Ceea ce face ea acum e posibil sa ii acorde o noua sansa poate de data asta va reusi mai mult decat sa-si planga in pumni.

asta nu'i un test in care cineva vrea sa vada cat de mult isi doreste / nu'si doreste o relatie, asta'i bataie de joc si luat la misto. si toate astea pt simplul fapt ca el are niste sentimente, ca a dezvaluit niste sentimente la care ea nu poate raspunde. nici nu le raspunde, nici nu le respecta. ca deh, cel care iubeste isi arata slabiciunea...

si, las', mai bine sa pice (aparent) acest test, si sa'si planga in pumni acu'. o relatie in care unu' e mai versat iar altu' e mai naiv functioneaza cum functioneaza si relatia pisicii cu soarecele. si pisica se joaca cu soarecele, da' se joaca pana'l papă.

25/02/11 13:59

+Archangel+
Moderator

feedback a scris:

asta'i bataie de joc si luat la misto.

Nu e nici bataie de joc, nici misto. Este pur si simplu un joc al nervilor si al personalitatilor. Tipa il analizeaza si apoi trage niste concluzii. Se merita, nu se merita.

feedback a scris:

o relatie in care unu' e mai versat iar altu' e mai naiv functioneaza cum functioneaza si relatia pisicii cu soarecele. si pisica se joaca cu soarecele, da' se joaca pana'l papă.

Tocmai de aceea i-am recomandat sa o uite.

25/02/11 14:26

marian29
membru

Nu stiu cum sa mai zic,ce sa mai cred... Ciudat comportament..

25/02/11 17:24

feedback
Moderator

Inregistat: 28/04/08

+Archangel+ a scris:

Nu e nici bataie de joc, nici misto. Este pur si simplu un joc al nervilor si al personalitatilor. Tipa il analizeaza si apoi trage niste concluzii. Se merita, nu se merita.

din moment ce ea l'a refuzat, ma gandesc ca ea a trecut si de faza analizelor si de faza concluziilor...
ar fi fost ce'ai spus tu in cazul in care cei doi s'ar fi placut reciproc, s'ar fi fost in perioada de cunoastere, de tachinare, etc.

cand cineva iti dezvaluie sentimentele care ti le nutreste, tu spui "nu multumesc" s'apoi te comporti asa cum se comporta ea... e bataie de joc si luat la misto.

25/02/11 18:06

antonela
Moderator

Inregistat: 02/11/05

marian29 a scris:

.. Deci,eu cand ma pregateam sa ii zic ca vreau o relatie,comportamentul fata de ea m-a tradat. Stia ca o plac,mi-a spus o colega. Ea mi-a spus ca nu ma place. Si de ce ma sacaie zilnic? De ce nu ma evita,nu e indiferenta fata de mine? Ea ma tachineaza,inteapa,contrazice zilnic.. Se amuza pe seama mea,etc. De ce?? Ce sa mai inteleg?

Ca nu e de tine. O fata careia ii place de un baiat, nu reactioneaza asa. Cred ca ar trebui sa tragi aer adanc in piept si sa iti vezi de treaba ta, renuntand sa-ti mai macini mintea cu diverse intrebari despre comportamentul ei. Mi se pare ca bati pasul pe loc. E timpul sa faci o schimbare si sa nu te mai lasi afectat de tachinarile ei. Privirea sus si doar inainte!

Ultima modificare de antonela (25/02/11 20:03)

25/02/11 19:20

marian29
membru

Eu am inteles si accept ca nu ma place. E treaba ei. Pe mine m-a afectat refuzul,ca mi-a placut de ea. Is cam amarat in suflet.. Dar mi-era mai usor sa trec peste asta daca ma lasa in pace. Asa,tot rasuceste cutitul in rana.. Nu-i frumos.

26/02/11 10:26

Old
Moderator

Inregistat: 18/01/08
mai marian,

trebuie sa te incurajeze fetele? ;)

Intelegem ca fata ti-a placut, dar nu-ti mai chinui sufletul!
Pai ea iti poate invarti cutitul in rana cat tu il tii acolo. Dar ia scoate-l tu de acolo, vezi, mai are ce invarti?

Ca-ti place fata e normal; doar esti baiat. Si mie mi-au placut mai multe. :D
Si ce? nu mai sunt fete? Are balta peste! ;) (Sper sa nu citeasca fetele pe aici :D )

Atata timp cat plangi nu poti sa vezi. Opreste-te din plans , acuma ca ti-ai limpezit ochii, si o sa vezi care e pentru tine!

Ultima modificare de OLD TRAIAN (26/02/11 10:48)

26/02/11 10:48

antonela
Moderator

marian29 a scris:

Eu am inteles si accept ca nu ma place. E treaba ei. Pe mine m-a afectat refuzul,ca mi-a placut de ea. Is cam amarat in suflet.. Dar mi-era mai usor sa trec peste asta daca ma lasa in pace. Asa,tot rasuceste cutitul in rana.. Nu-i frumos.

E normal sa te afecteze refuzul ei. Insa nu mi se pare normal sa ramai in aceasta stare de amaraciune. Trebuie sa iesi din aceasta stare. Cum? Rugandu-L pe Dumnezeu sa te elibereze de orice amaraciune si cerandu-I sa-ti innoiasca mintea si inima ca sa poti merge mai departe. In momentul in care te vei elibera de aceasta stare, nu vei mai fi afectat de ceea ce ea face.

Ai spus ca ti-era mai usor sa treci peste acest refuz, daca te lasa in pace. De multe ori , nu e asa cum vrem noi. Nu putem sa le pretindem oamenilor sa faca dupa vointa noastra. E timpul sa privesti la tine, la noi schimbari in viata ta si nu la altii.

Ultima modificare de antonela (26/02/11 11:59)

26/02/11 11:52

Old
Moderator

Inregistat: 18/01/08

antonela a scris:

Trebuie sa iesi din aceasta stare. Cum? Rugandu-L pe Dumnezeu sa te elibereze de orice amaraciune

Si gandintu-te la alta varianta. :D
Cand va aparea cea care trebuie, vei uita de toate necazurile. :D

26/02/11 11:55

marian29
membru

Adevarul e ca in moment ce gasesti pe altcineva,treci mai usor,uiti.. Imi trebuie putere sa o iau din nou de la capat..

26/02/11 22:20

antonela
Moderator

Cere putere de la Dumnezeu. Cu El alaturi vei reusi.

26/02/11 22:36

Pagini: 1 ... 2 3 4 5 6    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la