TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Prietenie, dragoste, casatorie, familie/Valentine's Day Moderat de april, feedback  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3
RainSong
membru

Locatie: going over Jordan
Inregistat: 08/11/06

RainSong a scris:

O sa urmaresc felicitarile ce se trimit de aici ,sa vad daca se schimba des astea cu indragostiti .

pe la ora 12 erau 237716 felicitari trimise .Acum sunt 237849 trimise ,din care vreo 70% numai de si pentru indragostiti .  [ce sms dragut am vazut azi :happy valentine's day :P nu esti singura :*]


_______________________________________
"se spune ca-i nevoie de curaj pentru-a muri, eu spun ca trebuie curaj pentru-a trai; si stii ca toti oamenii mor, dar nu toti oamenii traiesc .. e greu cand trebuie sa treci zilnic inca un test."

14/02/09 17:55

   
fluflu
membru

Locatie: mures
Inregistat: 20/09/07
eu nu am primit nimic :|

_______________________________________
never regret something that once made you smile...

14/02/09 18:00

   
cami
membru

Locatie: here and there :)
Inregistat: 17/07/07
si iti doreai sa primesti ? :D
las` ca am primit eu, si ptr. tine , fluflu :P [ mesaje, nu felicitari :p ]

Ultima modificare de flory (14/02/09 18:07)


_______________________________________
"If I find in myself a desire which no experience in this world can satisfy, the most probable explanation is that I was made for another world." - C. S. Lewis

14/02/09 18:07

   
fluflu
membru

Locatie: mures
Inregistat: 20/09/07
nu imi doream.ce stupid mi se pare sa primesc mesaj cu 'happy valentine's day'.ca si cum ce?imi spune mie o fata de parca...ce?n-am inteles :D cam asa ma gandesc eu daca as primi.
dar ala a lu Rainy e simpatic :)


_______________________________________
never regret something that once made you smile...

14/02/09 18:10

   
RainSong
membru

Locatie: going over Jordan
Inregistat: 08/11/06

fluflu a scris:

nu imi doream.ce stupid mi se pare sa primesc mesaj cu 'happy valentine's day'.ca si cum ce?imi spune mie o fata de parca...ce?n-am inteles :D cam asa ma gandesc eu daca as primi.
dar ala a lu Rainy e simpatic :)

taci ma fata ca tocmai ti-am trimis ceva :D :D

Deci nici eu nu am primit nimic si e o chestie faina ,pentru ca inseamna ca nu sunt indragostita :)
daca ar fi sa fiu ,eu i-as trimite lui felicitare [fara inimi rosii] in alta zi ,sa vad cum reactioneaza :D

Ultima modificare de RainSong (14/02/09 18:17)


_______________________________________
"se spune ca-i nevoie de curaj pentru-a muri, eu spun ca trebuie curaj pentru-a trai; si stii ca toti oamenii mor, dar nu toti oamenii traiesc .. e greu cand trebuie sa treci zilnic inca un test."

14/02/09 18:14

   
cami
membru

Locatie: here and there :)
Inregistat: 17/07/07

RainSong a scris:

Deci nici eu nu am primit nimic si e o chestie faina ,pentru ca inseamna ca nu sunt indragostita :)
eu am primit de la fete :D :D :D . ce simpatice is ele ;))))

_______________________________________
"If I find in myself a desire which no experience in this world can satisfy, the most probable explanation is that I was made for another world." - C. S. Lewis

14/02/09 18:16

   
fluflu
membru

Locatie: mures
Inregistat: 20/09/07
nu ca aia no.a ta nu era cu 'happy valentine's day' ;)
eu ma refeream la scenariul de mai sus.


_______________________________________
never regret something that once made you smile...

14/02/09 18:17

   
tamarta
membru

Locatie: Cluj :D
Inregistat: 22/11/06
Nu ma apuc sa citez fiecare mesaj in parte. O sa raspund la general.
13-14 februarie sunt zile importante pentru noi doi [beny si eu]. Nu e doar vorba de Valentine`s Day si de asta le acordam o atentie aparte, pentru a fi cu adevarat zile superbe[pe 13 februarie 2008 am primit prima scrisoare de la el :-$ ]. Dar asta nu inseamna ca doar acum ii arat ce simt, ca doar acum ii ofer o mica/mare atentie[a se citi cadou]. Imi place sa il surprind(si lui la fel), asa ca nu avem nevoie de o zi recunoscuta la nivel mondial ca fiind o zi a indragostitilor pentru a ne surprinde unul pe celalalt. E trist sa vad ca doar acum se trimit felicitari de dragoste. In celelalte zile ale anului nu iubim? Intr-o zi oarecare e atat de minunat sa iti verifici mailul si sa vezi ca ai primit o felicitare, pentru ca e o surpriza placuta. Azi, la zile de nastere, Craciun, Paste..toti trimit. dar in celelalte zile prea putini isi mai amintesc ca iubesc sau ca e nevoie sa arate ceea ce simt. Ii multumesc lui Dumnezeu ca mi-a daruit un iubit care stie sa ma faca in fiecare zi sa zambesc si sa ma simt iubita. Pentru el nu e nevoie de cine stie ce zi "importanta" pentru a arata ceea ce simte, ci imi aminteste mereu cat de mult ma iubeste. [si eu la fel]. Eu asta cred ca inseamna sa iubesti cu adevarat. Sa arati in fiecare zi, nu doar o data pe an.


_______________________________________
"Nu varsta aduce intelepciunea, nu batranetea te face in stare sa judeci. Iata de ce zic: Ascultati-ma! Imi voi spune si eu parerea"  Iov32:9, 10

14/02/09 18:47

   
cypson
membru

Locatie: intr-un oras cu blocuri;)
Inregistat: 15/02/09
Insemnatatea zilei de ieri, este mai degraba simbolica decat reprezentativa pentru Romania, dar chiar si asa, faptul ca aceasta zi aduna sub ea oameni de diferite etnii, culturi sau religii in numele dragostei, trebuie considerata speciala. Ea ne aduce aminte ca suntem fiintele care am fost dotate cu “inima”, sentimente si emotii si care ne pun deasupra oricarei creatii, datorita nevoii de ai iubi. Iubirea este nevoia care ne impinge sa parasim singuratatea si sa traiam alaturi de o persoana care resimte aceiasi nevoie. Iubirea uneste si leaga sentimente complementare. Iubirea se foloseste de orice element verbal, scris, sau practic pentru a-si dovedi veridicitatea. Iubirea se naste in ascuns si se demonstreaza in public. Iubirea te face sa vibrezi atuni cand in mintea ta chipul persoanei iubite isi face loc printre ganduri. Iubirea te propulesaza sa fi ce niciodata nu ai fost si sa faci ce niciodata nu ai reusit. Iubirea te scoate din rutina si te provoaca de a tine pasul cu complexitatea. Iubirea iti modeleaza caracterul conferindu-i gratie si rafinament. Iubirea  depaseste imperfectiuna si aceiasi iubire imbraca defectele transformandu-le in calitati.  Iubirea  sterge orice complex de inferioritate si orice frustrare. Iubirea iti ofera fundamentul  pe care linistea interioara si pacea sufleteasca se odihnesc. Iubirea reduce inegalitatea dintre vis si realitate. Iubirea pune bazele echilibrului si stabilitatii emotionale. Iubirea croieste drum in necunoscut si deschide portile sperantei. Iubirea nu sufera de miopie si nu poarta „lentile de contact”. Iubirea nu da la o parte „predelele principiilor” pentru a lasa sa patrunda „razele oportunismului”.  Iubirea se castiga greu si se intretine prin sacrificiu. Iubirea te lasa sa cunosti suferinta pentru ai intelege inestimabila valoare. Iubirea......., iubirea........., iubirea..........ooo, cate se pot spune despre iubire. Realizez ca daca as pretinde ca tot ce am scris ar reprezenta definitia iubirii, atunci cu siguranta m-as face vinovat de limitarea incomprehensibilitatii ei. Prin urmare voi spune ca iubirea este infinit mai mare, infinit mai mult decat pot crede sau pretinde eu ca stiu.

15/02/09 20:30

   
marianb
membru

Locatie: Bucuresti, Ro
Inregistat: 27/08/08

Andreea a scris:

1.Deci să înţeleg că pe 14 va arătaţi dragotea pt iubit(ă) mai mult decât în altă zi a anului?
2.Sunteţi dispuşi/dispuse să cheltuiţi mai mult ca de obicei?
4.Ce cadouri faceţi?


PS: ai sarit punctul 3) ;)


_______________________________________
Filipeni 4:13 Pot totul în Hristos, care mă întăreşte.

http://marianescu.blogspot.com

15/02/09 21:26

   
Andreea
membru

Locatie: Cluj-Napoca
Inregistat: 16/08/06
ps:m-am prins.

Interesant era să răspunzi la întrebări. ;)

later edit: Na şi întrebare 3:ai trimis ieri vreun mesaj romantic sau ai sunat pe cineva să îi spui te iubesc? :D

Ultima modificare de Andreea (15/02/09 21:43)


_______________________________________
His grace is enough!

15/02/09 21:40

   
UnderZero
membru

Locatie: n-are conteaza...
Inregistat: 19/04/08
Imi place ca la intrebarea ta, Andreea draga, s-a blocat subiectul :D :D Si probabil se va mai posta doar la anu'...:D

Ultima modificare de UnderZero (25/02/09 11:17)


25/02/09 11:09

   
shoricel
membru

Locatie: Cluj-Napoca (Ploiesti)
Inregistat: 04/01/08
:))

Mama se pune? Nu ca i-as fi spus, doar intrebam asa... :))) :D


_______________________________________
A passion lifestyle.

25/02/09 11:47

   
UnderZero
membru

Locatie: n-are conteaza...
Inregistat: 19/04/08
Nu :D

25/02/09 12:14

   
raTZiunea
membru

Locatie: Bucuresti
Inregistat: 21/03/09
Dragobetele este o traditie mult mai frumoasa si de mandrie nationala, ar trebui sa-i dati ei prioritate pe langa traditia de import "Sfantul Valentin " :P.

Dar cum a zis cineva mai devreme, nu ai nevoie de o zi speciala pentru iubire, orice zi petrecuta alaturi de persoana iubita este o zi speciala ^^


_______________________________________
"Religiile sunt ca licurici. Au nevoie de intuneric ca sa straluceasca. " - Arthur Schopenhaue

24/03/09 23:57

Site web  
UnderZero
membru

Locatie: n-are conteaza...
Inregistat: 19/04/08
Sincer, eu de Dragobete nu am auzit decat pe la 16 ani, cand am inceput sa aud critici cu privire la Sfantul Valentin...In zona de unde provin eu, cel putin - nu se sarbatorea aceasta zi.

25/03/09 10:24

   
Old
Moderator

Locatie: cluj
Inregistat: 18/01/08
Io-s mai batran, da n-am auzit nici de dragobete nici de valentin pana acu vreo 2-3 ani.

Or fi asa de importanti "sfintii" respectivi? Nu stiu, pentru ca nu sunt la noi in calendar, nici macar cu albastru! :D


_______________________________________
Cunosti cu adevarat valoarea vietii in momentul in care viata atarna de un fir ce-i gata sa se rupa.

25/03/09 10:44

   
fluflu
membru

Locatie: mures
Inregistat: 20/09/07
am fost ieri la biblioteca.
si am gasit asta :)



unde e rosu era ceva de genul :'cum se zice te iubesc in :germana,albaneza,chineza etc'
si inr est tot felul de chestii, normale sa zic asa :)

Ultima modificare de fluflu (13/02/10 19:14)


_______________________________________
never regret something that once made you smile...

13/02/10 19:12

   
edi.theraven
membru

Locatie: me
Inregistat: 26/10/08
Eu nu inteleg aceasta "sarbatoare", la fel cum nu inteleg cadourile de Craciun, Mosul de Craciun, iepurasul de Paste etc. O sarbatoare siropoasa si lipsita de noima. Adica iubesc pe cineva (cu adevarat, nu vorbe de genul "proba de microfon"), persoana stie si simte ca e iubita (si prin faptele celuilalt), eu la fel. De ce am nevoie de o zi (mai mult, una stabilita de altii) in care sa intru intr'o frenezie de parca e o piatra de incercare. Nu stiu, mi se pare chiar inutila, pentru indragostiti (ca vad ca despre asta e vb) si pentru cursul unei relatii.

le : nu cred in romantismul unei asemenea zile.

Ultima modificare de edi.theraven (13/02/10 19:32)


13/02/10 19:28

Site web  
RainSong
membru

Locatie: going over Jordan
Inregistat: 08/11/06
am deschis si eu tv-ul aseara. Si am vazut la o emisiune, "vedete" din Ro erau intrebate ce cred de ziua asta, daca fac cadouri ,cum sarbatoresc. etc
  Si multe au raspuns ca nu sarbatoresc ziua si ca nu ofera cadouri doar pentru ca e 14 februarie, ci ei dau cadouri si sarbatoresc cand simt nevoia.


_______________________________________
"se spune ca-i nevoie de curaj pentru-a muri, eu spun ca trebuie curaj pentru-a trai; si stii ca toti oamenii mor, dar nu toti oamenii traiesc .. e greu cand trebuie sa treci zilnic inca un test."

15/02/10 12:02

   
Old
Moderator

Locatie: cluj
Inregistat: 18/01/08
am fost la supermarket inainte de 14 cu o zi sau doua.
Lume multa ca la nunta. Mi-am zis: pentru valentin ăsta e atatea persoane.
Ma uit in jur, la raionul de suveniruri, la flori si... nime. I-o mancat lupu.
Cand ajung la mezeluri ce sa vezi? Nu aveai unde sa pui ac. Puhoi de lume! Zic:s-o schimbat moda, nu se mai duc flori de sfantul asta; se duc mezeluri. :D :D :D
Insfac si eu cateva bucati de sunca, cateva rude din ce am mai apucat, sa duc si io, doara e sarbatoare nu?
Si dupa ce le platesca la casa, stau si ma gandesc: amuu....., la cine sa le duc, ca de cumparat am cumparat. Stau i-o si gandesc ce gandesc, apoi ma decid. Le duc la mine acasa! Si ce nu m-apuc sa sarbatoresc. Io cu mine, doar e sarbatoare mare(stiu americanii astia ce stiu) ;)
Ce mai raman pun si eu in frigider, doar n-oi da la caine, ca-i sarbatoarea oamenilor nu a patrupedelor. :D :D

Ultima modificare de OLD TRAIAN (15/02/10 12:17)


_______________________________________
Cunosti cu adevarat valoarea vietii in momentul in care viata atarna de un fir ce-i gata sa se rupa.

15/02/10 12:15

   
FiicaDeRege
membru

Locatie: ascunsa in Dumnezeu
Inregistat: 03/11/08
Ce faza am auzit azi la scoala! Un coleg si o colega din clasa de la mine s-au despartit chiar ieri de prietena, respectiv prieten. Mi se pare nasol! Adica, ei zic ca e foarte importanta sarbatoarea asta pentru ei, dar eu ma cam indoiesc! Aaa, si toata saptamana am auzit prin clasa: "vaaii, iar trebe sa cumpar cadou!". Am ajuns la concluzia ca ei dau cadou pt ca asa face toata lumea, si nu din dragoste. N-are nici un farmec, din punctul meu de vedere, dar nah! ;)

_______________________________________
Inima mea este Templul Lui.

15/02/10 20:15

   
edi.theraven
membru

Locatie: me
Inregistat: 26/10/08
Evident. Asta cu cadourile de Valentine s day e ca spaga pentru medici. E normal sa dai bani unui medic care te face bine, dar nu e normal sa nu te faca bine daca nu ii dai bani.

Ultima modificare de edi.theraven (15/02/10 20:19)


15/02/10 20:18

Site web  
fluflu
membru

Locatie: mures
Inregistat: 20/09/07
pai da,cumpara un cadou pe an si se scot :D

_______________________________________
never regret something that once made you smile...

15/02/10 20:18

   
Old
Moderator

Locatie: cluj
Inregistat: 18/01/08
Macar atat,  odata e valentin-s, nu? ;)
Apoi stai, tineti-va bine baieti, ca nu trece bine asta si vin altii in martie, 1 si 8.

Apoi unu mare in 1 aprilie.

Pana atunci Valentin e la putere. :D


_______________________________________
Cunosti cu adevarat valoarea vietii in momentul in care viata atarna de un fir ce-i gata sa se rupa.

11/02/11 12:29

   
Pagini:  1 2 3    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net