TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Despre si pentru noi, forumistii/Ceva bun despre tine Moderat de april, feedback  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 5 6 7 ... 19
shoricel
membru

Locatie: Cluj-Napoca (Ploiesti)
Inregistat: 04/01/08

feedback a scris:

Magdy- ...cand e de apărat, percuteaza.

ce tare ai fost!!!

multumesc, feed, pentru apreciere (si tuturor celorlalti). imi place foarte mult cum ti-ai asternut gandurile si impresiile facute pana acum :) asta spune foarte multe lucruri frumoase despre tine :)

gabi_aron a scris:

Multumesc si eu celor care au scris cate ceva bun despre mine...cele mai multe nu le merit si asta nu-mi tare place dar e un topic de "lauda-ma sa te laud" asaca merge si-asa :) :D ...poate pe viitor voi scrie si eu ceva desi nu-mi sta in fire.

nu e un topic lauda-ma sa te laud. scrii numai daca vrei, nu trebuie sa te simti obligat sa scrii daca nu vrei. si mie mi-a luat ceva vreme pana am scris... :D

fluturas - are un avatar foarte frumos (se pare ca a inceput sa imi placa portocaliul :D)

Ultima modificare de shoricel (10/01/09 00:07)


_______________________________________
A passion lifestyle.

09/01/09 23:42

   
feedback
Moderator

Inregistat: 28/04/08

shoricel a scris:

imi place foarte mult cum ti-ai asternut gandurile si impresiile facute pana acum :) asta spune foarte multe lucruri frumoase despre tine :)

multumesc :)


10/01/09 00:46

   
irlanda
membru

Locatie: bucuresti
Inregistat: 14/03/08
Multumesc Tanara crestina,bornagain,Mihaella,liviu2day,nikku,shoricel,feedback pentru ca ati gasit de cuviinta sa scrieti ceva bun despre mine. :)

Ultima modificare de irlanda (10/01/09 01:19)


10/01/09 01:19

   
Cr!$s
membru

Inregistat: 07/01/09
Shoricel eu de mult intru si citesc pe aici pe forum dar numa de 2 zile m'am inregistrat:)

Ultima modificare de Cr!$s (10/01/09 03:49)


_______________________________________
frumusetea este in ochii celui care priveste

10/01/09 03:48

   
cami
membru

Locatie: here and there :)
Inregistat: 17/07/07
fluflu - fata simpatica, frumoasa, finuta, genul de om mereu gata sa intinda o mana de ajutor daca ii sta in putinta :) , glumeata, atenta la detalii si mai ales cu noii veniti pe forum :) .

lorre - simpatica, ii place sa glumeasca :) , mai tot timpul vesela si vrea sa se bucure din plin de anii de liceu :) [ sper sa si reusesti :D ] .

liviu2day - o persoana linistita, mereu dispus sa ajute :) , se straduieste sa scrie/vorbeasca cat mai corect in limba romana :) .

Ultima modificare de flory (10/01/09 10:12)


_______________________________________
"If I find in myself a desire which no experience in this world can satisfy, the most probable explanation is that I was made for another world." - C. S. Lewis

10/01/09 10:05

   
crisstina
membru

Inregistat: 10/03/08
multumesc simo,nikku,shoricel pentru aprecieri :)

_______________________________________
Dumnezeu sa-ti dea un curcubeu la fiecare furtuna,un zambet la fiecare lacrima,o binecuvantare la fiecare pas si un raspuns la fiecare intrebare!!!

10/01/09 12:42

   
livu2day
membru

Locatie: Dublin, Ireland
Inregistat: 06/11/08
felyy - o fata plin de dragoste si bucurie, si stie sa imbratiseze, viitor sot si toti imprejur ar fi norocosi sa aiba cineva plin de dragoste sa te incalzeasca :)

MRU - fata dedicata dupa Cuvant si incearca sa mearga drept pe Calea Cea Buna, deci gasesti placere in Domnul :D
Domnul sa te ajute sa tii asa si sa cresti pasiunea aceea.

flory - o fata care ma mir cat de desteapta la ani ei, mai ales la ce principi are... mie imi place si ma mir ca le are asa...

feedback - (numele ma gandeste ca esti un cyborg :D) in fine o femeie in foarte desteapta, plina de cultura si gata sa faca dreptate, ii pasa de emotiele altora si plina de caldura


_______________________________________
Proverbele 18:2 Nebunului nu-i este de învăţătură, ci vrea să arate ce ştie el.
http://iaebetel.blogspot.com/

10/01/09 15:24

   
lorre
membru

Locatie: langa ape.
Inregistat: 07/10/06
multumesc flory,m-ai nimerit :D

10/01/09 17:07

   
Magdy
membru

Inregistat: 09/01/07
April        - admina apta.
Feed         - o fata cu minte coaptă. ;)
RainSong     - este cam fâşneaţă. ;)
Under        - un ţurţur cald de gheaţă. :D
Anomis       - e-ndrăgostită. :D
Tamarta      - şi ea-i cu inima friptă. :D))
Irlanda      - e o luptătoare. :)
Fluflu       - e moderatoare. :D
Sweet andra  - are dulce user. ;)
Bairstow     - ne-ar tăia c-un laser. :D
Giany        - din spanaci el nu ne scoate. :D
Lorre        - nu vorbeşte-n şoapte. :D
Nikku        - e aproape mereu. :D
Gabi_aron    - nu umblă teleleu. :D))
OLD TRAIAN   - are toată stima mea. ;)
Daniel       - e de belea. :D)))
Sunshine     - intră cam răruţ. ;)
Benny        - e băiat drăguţ. :)
Shoricel     - bun cavaler. ;)
Archy        - om cu bun fler. ;)
Jezzy        - este perspicace. ;)
Lara         - o fată care-mi place! :)
Livu2day     - e mereu cu Duhu-n gură. :D
Mihaella     - nu iese pe arătură. :D
Andreea      - spune ce-are-n creieraş. :D
The_stranger - cântă ca un greieraş. ;)
Felyy        - e prietenoasă. :)
Simo         - e fată frumoasă. ;)
Crisstina    - e adolescentă. :)
Flory        - mai bagă câte-o fentă. :D
MRU          - mereului.
Dodo         - e copilul Domnului. :)
Bornagain    - oltean poznaş. ;)
Filip        - n-are (încă) naş. :D:D
Abelusca     - veşnic îndrăgostit. ;)
Gabitzu.sb   - de el nu ştiu chiar nimic. :)
Larisa       - îţi spune totul în faţă. ;)
Sword        - ştie multe despre viaţă. :)
M3diator     - este şef cu_minte. :D)))
Magdy        - ce-a zis, ea nu minte. :D
Sarah        - E DE NOTA ZECE! :):):)

DAR REBE ŞI SALOME PE TOŢI VĂ-NTRECE! :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Ultima modificare de Magdy (07/01/12 19:34)


10/01/09 18:49

   
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05
MAGDY - cea mai tare poeta ( si nu numai ) din parcare :D ( si parcarea nu e goala ;) )

_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

10/01/09 19:06

   
Magdy
membru

Inregistat: 09/01/07
Daaaaa! :D:D:D)))
On-topic:

Magdy - are o mie de defecte, da' e perfectă, dom'le! :D:D:D:D


10/01/09 19:26

   
Sarah
membru

Locatie: Michigan
Inregistat: 08/03/07
Magdy- o adevarata sora pentru mine,o incurajare si o binecuvantare in viata mea :)

_______________________________________
Tu imi dai scutul mantuirii Tale,dreapta Ta ma sprijineste,si indurarea Ta ma face mare. Ps.18:35

10/01/09 22:05

   
feedback
Moderator

Inregistat: 28/04/08
multumesc livu2day si Magdy pt aprecieri :)

giany – o personalitate puternica, are  o siguranta de sine care paleste,  poate, doar in fata lui Dumnezeu. obisnuit sa faca totul dupa capul lui, conform crezului si gandirii lui, este capabil sa lupte “unu’ contra toti”, indiferent de urmari.  inteligent, cu simtul umorului, abil.

+Archangel+ -  imi place libertatea lui in gandire (este un atu pe care nu toti il au si care nu se dobandeste usor). intelegand si pe cei inlantuiti de prejudecati, si pe cei cu spiritul liber, stie/poate sa fie transant, sever, cand crede ca e cazul, si permisiv,  cand crede ca e cazul.  cult, cu simtul umorului,  inteligent.

anomis- matura in gandire pentru anii ei,  vesela,  glumeata,  cred ca este foarte devotata si  dedicata celor pe care ea ii apreciaza si la care ea tine.  desi pare copilaroasa, cred ca este foarte ferma in decizii, hotarata, si nu accepta nimic din exterior fara a fi trecut prin filtrul mintii ei.

benny-  sincer,  deschis,  glumet.  cred ca se implica in multe activitati, care’i suscita interesul si care’i atrag atentia.  in unele se implica pentru ca este avizat sa le faca, in altele se implica pentru a invata, pentru a acumula cunostinte, pentru autoformare, pentru dezvoltare personala si intelectuala.

tamarta4jc- o suava si placuta prezenta.  constiincioasa,  studioasa,  sarguincioasa,  perseverenta si dornica  de cunoastere,  cred ca ii place sa fie pregatita (sau sa se pregateasca) in cat mai multe domenii,  astfel incat sa inteleaga lucrurile si sa se simta sigura de ea.

zambezi-  desi n’am stat de vorba niciodata, din mesajele pe care le scrie nu pot sa nu observ disciplina in gandire,  coerenta  ideilor,  eleganta exprimarii si poezia sufletului.  o combinatie de trasaturi care’l fac sa nu treaca neobservat, si care  indeamna,  fie si pentru  un scurt moment,  la reflectie.

MRU- o vorba zice “esenta buna se tine in sticlute mici”. desi silueta o poate face sa para firava, cred ca in interiorul ei se ascunde o  forta,  o vointa,  o tenacitate greu de clintit.  nu stiu de ce tind sa cred ca este meticuloasa,  precauta,  ca nu face un al 2’lea pas daca de primul nu e sigura. loiala, de nadejde.

daniel-l -  simpatic, glumet,  simplu,  muncitor,  ghidus, respectuos,  impaciuitor, cuminte, cu principii sanatoase. insusi  faptul ca se trezeste dis-de-dimineata pentru a face naveta, pentru a merge la cursuri, la scoala, ar fi de’ajuns sa castige aprecierea si consideratia mea.

livu2day- a parte ca ador felul in care scrie romaneste (inventand cuvinte si expresii pe care eu nu le’as putea imagina nici intr’o mie de ani), imi place cumintenia lui, smerenia,  supusenia,  simplitatea  si dorinta lui de a invata, placerea de a comunica,  toate intru dragostea  pentru Dumnezeu si din respect pentru semeni.

- va urma -  :D


10/01/09 22:29

   
shoricel
membru

Locatie: Cluj-Napoca (Ploiesti)
Inregistat: 04/01/08

flory a scris:

lorre - simpatica, ii place sa glumeasca :) , mai tot timpul vesela si vrea sa se bucure din plin de anii de liceu :) [ sper sa si reusesti :D ] .

ah, am omis-o si pe lorre. de acord cu flory, dar as mai adauga ceva: optimista ;)

april a scris:

MAGDY - cea mai tare poeta ( si nu numai ) din parcare :D ( si parcarea nu e goala ;) )

da... si am omis si asta... ma uimesti magdy cu talentul tau!! e chiar talent! ;)


_______________________________________
A passion lifestyle.

11/01/09 00:03

   
cami
membru

Locatie: here and there :)
Inregistat: 17/07/07

shoricel a scris:

ah, am omis-o si pe lorre. de acord cu flory, dar as mai adauga ceva: optimista ;)
eh, nu doar pe lorre ... ;) mai sunt si altii . multumesc pentru completare :).

gabi_aron - nu ii place sa fie laudat :) asta e un lucru foarte bun, zic eu ;)

Ultima modificare de flory (11/01/09 01:18)


_______________________________________
"If I find in myself a desire which no experience in this world can satisfy, the most probable explanation is that I was made for another world." - C. S. Lewis

11/01/09 01:17

   
livu2day
membru

Locatie: Dublin, Ireland
Inregistat: 06/11/08
UnderZero - deci nu o cunosc... dar cred ca sia pus un nickname in care il pune la treaba (sper sa intelegi asta). A girl with a cool attitude, she always brings the cool atmosphere where she goes or comes. Asta e de la prima vedere.

Magdy - ii place sa gateasca si am increderea ca stie fff bine ca are multa practica :D, intotdeauna deschisa si ma mira cum rima (am facut si eu :))

daniel-l - imi place sa il vad cu ce usor vorbeste, ce are inima iesa afara din gura (sau text, keyboard in lumea moderna).. in fine dar gandurile zboare cu pace si curate mi sa pare

Simo - hmm stie sa fie puna brave face one (translateaza cineva proverbul asta, stai o fata curajoasa) cand timpurile grele vin, ii place sa communice cu apreciere


_______________________________________
Proverbele 18:2 Nebunului nu-i este de învăţătură, ci vrea să arate ce ştie el.
http://iaebetel.blogspot.com/

11/01/09 03:10

   
lorre
membru

Locatie: langa ape.
Inregistat: 07/10/06
deci..multumesc :D
sii..
cum au mai zis cred,si altii :
irlanda - o persoana ferma
shoricel - nu se teme de pisica :D

Ultima modificare de lorre (11/01/09 13:28)


11/01/09 13:23

   
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05
Nu stiam cum si cu cine sa incep, asa ca o iau in ordine cronologica :) . Multumesc tuturor si primiti toti ceva la...schimb ;) :

RainSong a scris:

april - are rabdare multa

RainSong - stie cum sa solicite rabdarea cuiva :D. O ploaie cantatoare, care te poate inviora dar si uda pana la piele ;)

tamarta4jc a scris:

april - este "omul din umbra", fara care forumul n-ar mai fi ceea ce este :) apreciez mult munca ei.


tamarta4jc a scris:

april- pune cele mai interesante si mai intepatoare intrebari la "Interogatoriu" :)

tamarta - sensibila, cu spirit de sacrificiu, vrea sa-i multumeasca pe toti si prefera sa sufere ea decat sa sufere altii.

anomis a scris:

april: O fire complexa, si surprinzatoare, misterioasa :)

anomis - uneori matura, alteori copilaroasa, o imbinare interesanta de seriozitate si veselie :)

benny a scris:

april - "mămica" noastră care are grijă de noi, ne mai trage de urechi când e nevoie :)

benny - un copil care se lasa tras de urechi :D . un baiat inteligent, pe care te poti baza .

Andreea a scris:

april-atentă la detalii

Andreea - atenta la lucrurile frumoase, pacifista si cuminte :)

Tanara crestina a scris:

April – Discreta si organizata

Tanara Crestina - tiza Site-ului :)

flory a scris:

april- are multa rabdare si e un bun organizator

flory - una din florile forumului :)

bornagain a scris:

April: foarte tare .

bornagain - s-a implicat f serios la concurs :)

mihaella a scris:

april - foarte misterioasă, uneori amuzantă , alteori serioasă.. la datorie.

mihaella - o fata cuminte si cu minte :)

livu2day a scris:

april - perfectionist, face totul ca fie dupa reguli, ordina si fie un environment in care sa nu fie deosibire intre uni si alti

livu2day - cade dar se ridica si merge mai departe ( si in cazul limbii romane ;) )

simo a scris:

april- O persoana deosebita si cu initiative bune...

simo - mereu cu o urare pe buze ( sau din taste ) :)

nikku a scris:

april - o "nemtoaica" adevarata, corecta si serioasa. Tine un intreg forum in frau fara sa foloseasca prea multe cuvinte :)

nikku - a intrat pe forum in forta, de parca era acasa la el :)

shoricel a scris:

april - o fata matura, serioasa, cu spirit organizatoric si de sacrificiu, discreta, cu simtul umorului. o persoana foarte deosebita pe care o respect foarte mult :) a fost foarte inspirata ca a creat topicul asta :D

shoricel - nu i-e frica de pisica a scris cineva ;). mereu atent si saritor, gata sa dea o mana de ajutor :)

feedback a scris:

april-  corecta,  serioasa,  prietenoasa, discreta si rezervata, cu simtul umorului,  cu o imensa rabdare, cu putine cuvinte dar cu multe fapte,  dar ce admir in mod deosebit e puterea ei de intelegere, blandetea cu care mustreaza, si bunul ei simt.  O persoana cu adevarat deosebita.

feedback - inteligenta, culta, comunicativa, atenta si...moderatoare ( mediaza intre altii cu multa rabdare ) :)

Magdy a scris:

April        - fată prea deşteaptă. :)

Magdy - in afara de cea mai tare (poeta) din parcare(a care nu e goala) , super mamica, super gospodina, te invioreaza si iti aduce zambetul pe buze :)

Va urma, candva :)


_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

11/01/09 16:56

   
crisstina
membru

Inregistat: 10/03/08
April-e desteapta si descurcareata
Abelusca-stie sa faca cu adevarat o surpriza
Benny-mereu ocupat
Biencutza-este fotograf :D
Daniel-l-uita ca si el a fost liceean
Lorre-suriroara mea,sprijit si in rele si la bune ;)
Flory-o fata desteapta,prea desteapta
Tamara-o fire sensibila
Nikku-glumet ca intotdeauna
Fluflu-frumoasa ca si un fluturas
Shoricel-ii lipseste Tom :)) amabil,comunicativ,sare repede sa ajute
Livu2day-copilul lui Dumnezeu
Irlanda-o pocaita adevarata :)
Rainsong-dj forumului,este foarte intelegatoare
Magdy-mamica mereu tanara
Underzero-Craiasa Zapezilor care uita sa mai treaca si pe la noi :D
Gabi_aron-greu de convins
Feedback-"savanta"forumului
Simple-e simpla :D
nathanael-ii place sa se joace :)
cam atat cunosc ... o sa mai scriu pe cine ii mai cunsoc daca cumva am omis :)

Ultima modificare de crisstina (14/01/09 17:33)


_______________________________________
Dumnezeu sa-ti dea un curcubeu la fiecare furtuna,un zambet la fiecare lacrima,o binecuvantare la fiecare pas si un raspuns la fiecare intrebare!!!

13/01/09 23:08

   
livu2day
membru

Locatie: Dublin, Ireland
Inregistat: 06/11/08
fetele in general - sunt gelos de avatarile voastre... deci sunt foarte colorate, vreau si eu avatar de alea... trebuie sa ma pun pe treaba.

_______________________________________
Proverbele 18:2 Nebunului nu-i este de învăţătură, ci vrea să arate ce ştie el.
http://iaebetel.blogspot.com/

15/01/09 01:18

   
UnderZero
membru

Locatie: n-are conteaza...
Inregistat: 19/04/08
Dupa framantari...iata ce am reusit sa compun :D. Critici - nu primesc pe PM si acces la mailul meu nu aveti :D. Pe bune - sunteti niste dragi. CIne se leaga de ordinea numirii: sa nu ma enerveze ca il sterg de pe lista :D :D Pe bune...ordinea e irelevanta :)

Tamarta4jc = sensibila si perseverenta, o prezenta delicata, se implica sufleteste si sfatuieste prieteneste. 
Andreea = discreta, un suflet mare si cald, capabila de a se raporta corect la situatie
The stranger = interesata de ce e in jurul ei, nu poate ramane indiferenta la nevoi, dornica mereu de mai mult
Tanara crestina = o prezenta placuta si echilibratoare :D, cantareste cuvintele astfel incat nu cade in extreme periculoase in relatia cu ceilalti
Mihaella = simpatica si prietenoasa, se apropie cu usurinta de oameni pentru ca reflecta sinceritate si dorinta onesta de a-i cunoaste
Livu2day = simte cu ceilalti si nu se pripeste in a trage concluzii, incearca sa treaca dincolo de aparente, tolerant cand e cazul
Simo = simpatica si de treaba, incearca sa imblanzeasca mediul in care isi desfasoara fortele, o prezenta linistitoare, plina de bun simt si responsabilitate
Nikku = o personalitate imprevizibila - mereu in sensul pozitiv, cand spui: Gata, m-am prins cum „functioneaza“ – reuseste sa uimeasca prin replici, inventiv si mereu dispus sa asculte si sa incerce sa inteleaga
MRU = sensibila si delicata, complexa in gandire, are o forta interioara nebanuita nici chiar de ea total, cred, dar feminina, in vorba si port
Daniel_l = sincer, deschis, vesel si mereu optimist; nu renunta cand ii e greu si va reusi multe lucruri considerate de altii imposibile, daca ramane perseverent
Jerry = comunicativ, responsabil, onest cu sine si cu ceilalti, „vede“ dincolo de maine si chiar corect, direct dar sensibil, nu ezita sa se transpuna in „pielea“ celuilalt, statornic cu privire la principiile sale si ambitios, fara a deveni rigid
Fid =  persoana calda si atat de atenta la modul in care isi exprima opinia (dar si-o exprima clar!) incat efectiv nu se poate sa nu o indragesti. Si cred ca o inteleg mai bine decat crede ;)
Felyy = ce mai pot rade impreuna cu fata asta draga! De-abia ne dam cu randul la vorbit. Are un spirit de observatie accentuat si surprinde usor latura comica a situatiilor; asta nu inseamna ca e lipsita de bun simt. Din contra. Insa isi exprima opinia ferm, cand e cazul. Si asta nu-i rau deloc.
Anomisa = desi nu am fost de la inceput pe aceeasi lungime de unda, lucrurile s-au mai clarificat si am cunoscut o persoana de nadejde (desi eu nu sunt foarte deschisa de la bun inceput ;) ), careia ii place sa asculte si sa dea o mana de ajutor, daca e posibil. Pune intrebari pentru a se informa si nu se grabeste in a trage concluzii, e sincera si directa.
Archangel = noa...foarte, foarte greu :D Ii place sa dezbata si sa aiba dreptate. Nu e un lucru rau, daca dreptatea lui e dreapta, pentru ca asta inseamna ca lupta e pe jumatate castigata, in primul rand cu el insusi. Nu cedeaza si se incapataneaza sa aiba stilul propriu impregnat in tot ce face.
Benny = unul din multii maghiari de treaba pe care ii cunosc. Asa ca – normal, e direct si drept in judecata si fapta. Se limiteaza la lucruri ce le considera necesare, dandu-si seama ca energia consumata fara un pic de organizare e irosita si nu se mai poate reincarca precum bateriile, fara a lasa urme.
Gabi_aron = noa...aici ma aflu in incurcatura. Baiatul acesta, domnilor si doamnelor, e ori foarte modest, ori...foarte modest :D. Imi place ca e sincer si direct. Are un suflet mai cumsecade, decat banuieste chiar el. Si chiar daca uneori pare mai dur...hmmm, pe mine nu ma pacaleste :D.
Old Traian = tolerant (dovada ca inca activeaza :D ), interesat si fara multe prejudecati, reuseste sa faca fata situatiilor prin care trece, aici si cred ca si in realitate, cu mult sange rece si politete. Stie sa asculte si sa ia ce e mai bun din toate.
giany = perseverent si ambtios, cand isi pune ceva in minte – drept la tinta; sustine sus si tare ce crede, fara a se lasa influentat de cei din jur. Isi asuma personalitatea proprie si nu e vulnerabil, acceptand ceva abia dupa ce a fost trecut prin „filtrul“ personal.
Abelusca = un suflet bun si plin de compasiune fata de cei din jur, atent cu ce se intampla in jur si trece dincolo de ce se vede cu ochiul liber, incercand sa inteleaga si nu sa judece.
Magdy = noa...ce sa mai zic, dupa atatea calificative spuse deja? Rad o gramada si sper ca si in realitate e asa soada :D. Desi ma tem ca Rebe o intrece ;). Dar nu-i nimic – mami ei o sustine in tot ceea ce face (bun :D ) Cred ca si mai incolo o sa aveti o relatie stransa voi doua, iar asta spune multe...
April = am senzatia ca statutul de pe forum nu ne permite sa o descoperim pe april exact asa cum este ea in realitate, 100%. Doar banuim... Oricum, e clar: directa si concisa, la subiect. Interesata si preocupata de mult mai multe decat forum, cred. Responsabila si simpla in exprimare.
Fluflu = o fire deschisa si prietenoasa, sociabila. Mi se pare ca e destul de realista, accepta si alte pareri, pentru ca e toleranta, dar nu cred ca renunta usor la ale ei. Simte cu ceilalti si e preocupata de tot ceea ce o inconjoara, fara a te agresa
Flory = blanda si feminina, se exprima delicat si fara rautate, simpatica si pusa pe joaca uneori, dar fara a uita limitele
RainSong = o prezenta efervescenta, ii place sa fie originala, e creativa si plina de imaginatie (nu e acealsi lucru :D ), se lupta pana in panzele albe cand simte ca are dreptatea de partea ei, dar nu e o inversunata.


Lectura faina sper ca ati avut :)

Ultima modificare de UnderZero (22/01/09 10:37)


15/01/09 21:40

   
feedback
Moderator

Inregistat: 28/04/08
multumesc UnderZero pt aprecieri :) multumesc si lui april si lui crisstina(desi in faza cu "savanta" nu ma regasesc, sincer :D )

15/01/09 22:45

   
Sarah
membru

Locatie: Michigan
Inregistat: 08/03/07
deci,eu mi-am propus de cate ori,intru pe tc,sa scriu aici,despre cineva,dar numa pe-aici nu ajung :|

RainSong-un cantec minunat,dificil uneori de interpretat ;),prefera unul dintre poetii mei preferati,directa dar si sensibila,o persoana pe care vreau sa o intalnesc.

feedback- culta,prompta,poti conta pe ea,"specializata in medierea conflictelor" ;)

-va urma :) -


_______________________________________
Tu imi dai scutul mantuirii Tale,dreapta Ta ma sprijineste,si indurarea Ta ma face mare. Ps.18:35

16/01/09 03:58

   
feedback
Moderator

Inregistat: 28/04/08
multumesc Sarah pt aprecieri :)

Tanara crestina- a fi si tanar, si crestin,  este ca o antiteza.  sint termeni  oarecum  antonimi,  dar complementari,  sint  ca o balanta, ca o dorinta de echilibru, intre spiritul tineretii si cel al credintei, intre spontaneitatea unuia si  intelepciunea  altuia. a declara atat de deschis,  prin insusi numele ales,  ca esti crestin,  este  un act de curaj si de responsabili tate.  insusi numele descrie “ceva bun despre tine”. bravo.

Sword – matur, serios,  cu o anume disciplina interioara dobandita probabil in urma unei vieti care i’a oferit  experiente placute, dar mai ales neplacute.  un pic taios,  un pic adult, un pic copil, un pic responsabil, un pic rebel, un pic cuminte, un pic razvratit.

RainSong-  o prezenta activa si placuta in forum.  desi copilaroasa, are un stil aparte de a imbina ceea ce afirma serios cu ceea ce spune in gluma.  imi place atat aceasta imbinare,  cat si modul in care o face:  pare a  vorbi  in gluma de lucruri serioase, si de a da nuante serioase  unei glume. 

OLD TRAIAN-  atunci cand nu glumeste,  isi exprima clar, raspicat, distinct, evident si  pertinent opiniile si ceea ce gandeste.  si  cand glumeste, e imposibil sa nu remarci ironia, persiflarea, intepatura si subtilitatea cu care le face. 

Sarah- o fata de treaba,  simpatica, “cu capul pe umeri”,  grijulie, atenta, o mamica iubitoare si dedicata familiei ei si celor dragi.

flory- o tanara care’si traieste frumos adolescenţa,  cuminte,  cu bun simt. desi varsta nu’i ofera o anume certitudine,  te poate surprinde  prin replici inspirate si pline de umor, nu se da inapoi in fata dialogului, nu se inhiba  si incearca sa faca faţă  “provocarilor”, zambind,  respectand pe cel/cei cu care vorbeste.

Andreea- o alta tanara moderatoare,  suava si activa prezenţă  in forum.  un pic mai restrictiva decat alte persoane de aceeasi varsta cu ea, de unde inteleg ca’si are deja stabilit “ce e bine” si “ce nu e bine” de facut, atat in ce o priveste pe ea, cat si in ce’i priveste pe altii.

the stranger-  gingasa,  atenta,  delicata si blanda moderatoare.  cu un incontestabil  talent la desen si  cu un incontestabil simt artistic si sensibilitate la frumos, cu imaginatie,  iar asta se poate vedea  si  in fotografiile ei.

jezzy-  glumeata.  imi place stilul ei de “neimplicare”, neimplicare rezultata nu din indiferenta sau nepasare,  ci din purul si simplul fapt ca’si doreste sa glumeasca.  si cand nu  i se raspunde asa cum ea doreste (adica in gluma), ori creeaza ocazia unei noi glume, ori isi vede de’ale ei.  spontana, nonconformista,  strengareasca.

va urma... dar nu stiu cand, pe ceilalti nu prea ii "cunosc".
(sa nu se inteleaga ca ceilalti n'ar avea "ceva bun" doar ca nu reusesc sa definesc sau sa identific o anume particularitate. cu cat vor fi mai activi in forum, cu atat mai repede voi putea spune ceva si despre ei ;) ).


16/01/09 18:36

   
lara
membru

Inregistat: 03/12/06

feedback a scris:

(sa nu se inteleaga ca ceilalti n'ar avea "ceva bun" doar ca nu reusesc sa definesc sau sa identific o anume particularitate. cu cat vor fi mai activi in forum, cu atat mai repede voi putea spune ceva si despre ei ;) ).

Subscriu pe feedback. Eu intru in categoria celor putin mai inactivi pe forum si personal nu prea stiu ce sa scriu despre voi....dar multumesc celor care au gasit ceva bun despre mine (shoricel, liviu2day si magdy).


_______________________________________
Nu este nebun cel care da ceea ce nu poate tinea pentru a castiga ce niciodata nu pierde.- Jim Elliot

16/01/09 20:03

   
Pagini:  1 2 3 4 5 6 7 ... 19    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net