TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Despre si pentru noi, forumistii/Ceva bun despre tine Moderat de april, feedback  
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 ... 19
alex
membru

Inregistat: 02/03/09
irlanda, daca te uiti la al 2 lea post de pe pagina, care iti apartine:
irlanda a scris:

Ah, multumesc. In traducere libera, "ambitie prosteasca" :))

ciudat, cum de tocmai tu ai sustinut ca ai "ambitie prosteasca"

08/03/11 00:07

irlanda
membru

Inregistat: 14/03/08
Si de fapt ce vrei sa spui cu asta?

Dupa cum observi exista niste ghilimele . Deci n-am sustinut eu ci citam pe altcineva care a sustinut asta.

Vad ca in ultima vreme iti cam place sa faci pe dreptul judecator slujba care nu-ti iese si nici nu te prinde.

08/03/11 00:14

Roxana
membru

Irlanda daca aveam ceva de spus despre tine care ma deranja,o faceam asa cum ai spus si tu la alt subiect.Ce am scris in dreptul fiecarei persoane a fost strict dupa o observatie personala.Din pct meu de vedere severitatea (buna) si ambitia sunt calitati pe care le atribui anumitor persoane.Intr-o anumita postare spuneam aceleasi lucruri despre copilul meu.Cand am folosit expresia "ambitie prosteasca" m-am referit strict la discutia pe care o purtam la alt subiect.Si cu aceasta inchei,pentru ca nu sunt in lista ta de persoane agreate si cu atat mai mult orice as spune sau orice argumente as aduce,in fata ta sunt nule.               
april imi pare rau,nu am stiut ca nu esti casatorita.

Ultima modificare de Roxana (09/03/11 12:26)

08/03/11 05:32

+Archangel+
Moderator

Inregistat: 05/07/06
Cu siguranta Roxana a facut un calc lexical. ;) Nu inteleg de ce va luati de ea.

In alta ordine de idei, femeie inseamna si persoana adulta de sex feminin.

08/03/11 09:05

irlanda
membru

Roxana a scris:

Cand am folosit expresia "ambitie prosteasca" m-am referit strict la discutia pe care o purtam la alt subiect.

Sa nu mai indraznesti sa folosesti expresia asta in ce ma priveste.

Si aici tot in acelasi sens ai vrut sa folosesti cuvantul "ambitie". N-o mai da la intors.

Roxana a scris:

Si cu aceasta inchei,pentru ca nu sunt in lista ta de persoane agreate si cu atat mai mult orice as spune sau orice argumente as aduce,in fata ta sunt nule. 

Incheie. Nu era musai sa ma pomenesti si pe mine in lista detinatoarelor de calitati doar pentru ca astazi este 8 martie.

Nu agreez fatarnicia.

Arch a scris:

Cu siguranta Roxana a facut un calc lexical.

Cu siguranta nu.

Arch a scris:

Nu inteleg de ce va luati de ea.

Nu trebuie sa intelegi tu.

Arch a scris:

In alta ordine de idei, femeie inseamna si persoana adulta de sex feminin.

Se foloseste femeie atunci cand nu se stie si vrei sa informezi despre apartenenta unei persoane genului feminin sau despre starea ei civila.
Unei persoana necasatorite nu-i spui femeie.

Ultima modificare de irlanda (08/03/11 10:49)

08/03/11 10:20

+Archangel+
Moderator

irlanda a scris:

Cu siguranta nu.

Atunci nici tu nu ai facut.

irlanda a scris:

Unei persoana necasatorite nu-i spui femeie.

Doar daca e frustrata de subiectul asta. Asa cum am intalnit frustrate la 50 de ani care erau foarte ofensate ca li se spune doamna in loc de domnisoara.

In alta ordine de idei DEX-ul iarasi este destul de clar dar unora le place sa faca calcule lexicale.

08/03/11 11:08

Roxana
membru

Archangel,iti multumesc pentru interventie,dar nu merita sa purtati astfel de discutii din cauza mea.Imi accept greseala gramaticala,imi pare nespus de rau ca am fost interpretata gresit,irlanda,nu aceasta a fost intentia mea de a creea o situatie conflictuala.Imi retrag tot ce am spus,daca acest lucru te multumeste cu ceva.Inca o data te asigur ca nu am avut intentii ascunse,personale sau vreo intentie de razbunare.Tot ce am spus la adresa ta a fost doar sub forma de calitati,exceptand situatia mai sus mentionata de la alta postare.Va multumesc pentru intelegere.

08/03/11 11:26

irlanda
membru

Arch a scris:

Atunci nici tu nu ai facut.

Hai sa n-o luam de la capat cu explicatiile.

Arch a scris:

Doar daca e frustrata de subiectul asta. Asa cum am intalnit frustrate la 50 de ani care erau foarte ofensate ca li se spune doamna in loc de domnisoara.

Tu o sa poti pricepe lucrul asta sau altele asemanatoarea cand vei fi capabil sa renunti la prejudecatile si obsesiile pe care le ai vis-a-vis de o persoana ramasa necasatorita chiar daca aparatul reproducator i s-a dezvoltat....

08/03/11 11:27

alex
membru

Inregistat: 02/03/09

irlanda a scris:

Vad ca in ultima vreme iti cam place sa faci pe dreptul judecator slujba care nu-ti iese si nici nu te prinde.

nu fac nici o slujba nimanui, nu sunt si nu voi fi judecator, asa cum ai zis tu nu ma prinde..
o singura remarca mai fac: am vazut o intentie frumoasa din partea roxanei de a scoate in evidenta anumite calitati, nu cred ca era cazul sa faci atata tam-tam, din faptul ca s-a exprimat gramatical incorect si tu ai inteles ce ai vrut..

08/03/11 12:38

irlanda
membru

alex a scris:

nu fac nici o slujba nimanui, nu sunt si nu voi fi judecator, asa cum ai zis tu nu ma prinde..

Pai sa nu mai faci.

alex a scris:

o singura remarca mai fac:

Ar trebui sa-ti vezi lungul nasului cand mai faci anumite remarci. Si ti-o spun frumos de data asta.

alex a scris:

am vazut o intentie frumoasa din partea roxanei de a scoate in evidenta anumite calitati, nu cred ca era cazul sa faci atata tam-tam, din faptul ca s-a exprimat gramatical incorect si tu ai inteles ce ai vrut..

Nu-mi spui tu mie daca era cazul sau nu si nici daca interventia mea este un tam-tam sau nu.

Eu am inteles ce trebuia sa se inteleaga si nu exprimarea incorecta m-a deranjat in primul rand.

Ultima modificare de irlanda (08/03/11 13:12)

08/03/11 13:08

emma_mada
membru

Inregistat: 20/10/10
Vai, irlanda, cat exagerezi! Sa nu cumva sa lasi vreodata sa treaca ceva de la tine! (Scuze, nu m-am mai putut abtine :D)

Ultima modificare de emma_mada (08/03/11 13:12)

"Deschide-mi ochii, ca sa vad lucrurile minunate ale Legii Tale!" Psalmul 119:18

08/03/11 13:12

irlanda
membru

Ce mai vrei si tu? Te chinuie si pe tine remarcile pretioase? Nu te scuz. Trebuia sa te abtii.

08/03/11 13:14

emma_mada
membru

:D :D Eram sigura ca nu te vei priva de placerea de a-mi da si mie o replica.

"Deschide-mi ochii, ca sa vad lucrurile minunate ale Legii Tale!" Psalmul 119:18

08/03/11 13:17

irlanda
membru

Mi-e sila de siguranta ta. Si mai scuteste-ma cu ranjetele alea.

08/03/11 13:21

emma_mada
membru

Fie cum vrei tu. O singura remarca mai fac: ai un limbaj foarte finut.

08/03/11 13:25

ultimul mohican
membru

Inregistat: 23/03/10
ei cu domnul archangel, sau domnisor? (sa ma lamuresti te rog ca sa nu te jignesc foarte tare facandu-te barbat.) stiam ca se poate certa sau contra cineva. la fel si cu altii. dar cu roxana? wow. asta e ceva deosebit. fata asta (pardon femeie ca tu esti maritata) asa, fata asta nu a suparat pe nimeni de cand a venit p-acilea. a vorbit mereu politicos si n-a fost niciodata fatarnica. dar uite ca se poate. orice umbra de ironie din mesajul meu este pur si simplu intamplatoare.

08/03/11 14:59

daaria
membru

Inregistat: 20/05/07

Roxana a scris:

Ca tot se apropie 8 Martie...
Daaria, foarte inteleapta, priceputa si inteligenta.
Multumesc!   Hmm, mai ramane de vazut daca-ti dau dreptate... ;):D:D

08/03/11 15:16

lorre
membru

Inregistat: 07/10/06

Roxana a scris:

Lorre, o tanara domnisoara tare vesela si simpatica.

Multumesc frumos. Aveam presentimentul ca n-o sa fiu mentionata, dar m-ai surprins :D

08/03/11 15:19

simona
membru

Inregistat: 19/02/08
Roxana-o persoana extraordinara, o femeie frumoasa(chiar te admir, si iti admir si silueta :D); o prezenta calda, atenta.

Ultima modificare de anomis (08/03/11 17:34)

08/03/11 17:33

mmeee79
membru

Inregistat: 06/12/10
Multumesc Roxana, si tu esti puternica!
Fii tot asa!
Esti printesa lui Isus :)

08/03/11 19:01

april
admin forum

Inregistat: 15/10/05
nu pricep ce placere au unii sa puna paie pe foc intr-o discutie deja incinsa.

@mohicane, nu e prima oara cand te bagi cu comentarii de astea.
@emma_mada, ce lucru bun ai facut cu replica aia ":D" ?

sa vedeti ce curatenie o sa fac eu aici.

08/03/11 19:33

emma_mada
membru

Nu am vrut decat sa ma conving ca irlanda nu este partinitoare si ca nu ramane datoare nimanui; nu m-am inselat in privinta ei.
Te rog sa ma scuzi, april!

08/03/11 20:45

ultimul mohican
membru

Inregistat: 23/03/10

april a scris:

@mohicane, nu e prima oara cand te bagi cu comentarii de astea.

nu. si nu e nici ultima. dar am impresia ca sunt "regulamentar" .deci ....

08/03/11 22:30

+Archangel+
Moderator

emma_mada a scris:

O singura remarca mai fac: ai un limbaj foarte finut.

Mda... remarca toata lumea numai cine trebuie nu.

09/03/11 09:07

irlanda
membru

Pentru limbajul meu finut, va este de folos butonul "Semnalati" .Folositi-l cu curaj si speranta dupa care va puteti ruga si astepta ajutorul...conducerii in tacere.

09/03/11 09:47

Pagini: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 ... 19    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la