TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Prietenia: intrebari si raspunsuri/Prima intalnire Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 3 4 5 6 7
shoricel
membru

Inregistat: 04/01/08

Andreea a scris:

Eşti sigur că vrei contraziceri de la prima ├«nt├ólnire?Eu zic să nu te rişti... :D

pai daca avem gusuri comune, facem astfel incat sa se preteze lor ce admiram, daca nu, ma las calauzit de ea, iar daca ma plictisesc... no, nu-i musai sa admiram vitrinele ;))

gabi a scris:

:))...soricel, asa o sa fie lunga prima intalnire "auzi iubitule soarec, hai sa intram si aici la bijuterii....wow uite rochite roz...intram si aici?te rog?te rog?...ah, pantofi, nebunia mea, asa-i ca intram si aici?...etc " :)), soricel stii ce risti? :))

1. nu cred ca asa este/va fii ea.
2. am ceva experiente de mers la magazine cu fete, deci crede-ma... ma descurc :) [intrebati fetele cine a asteptat mai mult pe cine atunci cand ne-am plimbat prin magazine pe grupuri de baieti si fete la ultima intalnire de la cluj :D]

just_for_jesus a scris:

la prima intalnire ar fi bine ca sa se obisnuiasca unul cu celalalt..adik' e prima data cand se vad fata in fata...la prima intalnire ar fi fain sa se plimbe, sa discute chestii diverse, sa afle poate mai multe unul despre altul...asta e parerea mea :D:D:d

de acord!!!

tamarta4jc a scris:

te-ai bucura mult daca ai scapa numai cu admiratul ;) :D

nu prea am... inteles ce ai vrut sa zici :D

Ultima modificare de shoricel (22/03/09 00:58)

22/03/09 00:56

tamarta
membru

Inregistat: 22/11/06

shori a scris:

nu prea am... inteles ce ai vrut sa zici :D

se pare ca in ultimul timp nimeni nu intelege ce vreau sa spun..
Spuneam ca te-ai bucura mult daca ai scapa doar cu admiratul si sa nu fii nevoit sa si cumperi.. ca ar fi de rau :D ;)

22/03/09 14:36

alex
membru

Inregistat: 02/03/09
x

Ultima modificare de alex (10/11/11 02:22)

22/03/09 16:09

fluflu
membru

Inregistat: 20/09/07
ce intrebare?

22/03/09 16:50

mikhael
membru

Inregistat: 16/01/09
Am facut un compendiu de pe net cu ce-ar trebui facut si ce nu la prima intalnire.
Fluturasi in stomac, fete imbujorate,emotii, taceri penibile... timpul care parca sta in loc, prima intalnire este mereu magica. Ce facem insa ca sa nu transformam aceasta magie intr-un adevarat fiasco?
O prima intalnire poate fi un adevarat cosmar si, daca iese rau, iti distruge increderea in tine pentru toate viitoarele prime intalniri pe care o sa le ai.
- Prima impresie nu spune neaparat totul. O persoana poate parea tacuta, morocanoasa, sau indiferenta, cand, de fapt, e doar emotionata.
- Asadar, baieti, fiti atenti si invatati ce asteapta fetele de la o prima intalnire, ca sa va scutiti pe viitor de seri ratate si situatii neplacute:
Fetele vor sa fie in centrul atentiei. Hai, ca nu e greu deloc. In loc sa va uitati mereu in jur  dupa fiecare blonda cu fusta scurta care intra in local, concentrati-va atentia la fata din fata  voastra. In fond, daca ati invitat-o, ceva trebuie sa fi gasit interesant la ea, nu?
- Si, pentru Dumnezeu, inchideti-va mobilul, e extrem de enervant sa fii intrerupt la fiecare zece minute de sms-uri cu rezultatele ultimului meci de fotbal.
Cteva sfaturi:
- Nu intarziati. Lasati pe seama altora mitul cu fata care intarzie doar ca sa fie asteptat/a.
- Nu exagerati cu imbracamintea.
- Fiti naturali. Asa cum te-a cunoscut, asa sa apari. Daca o sa-ti dai acum ochii peste cap si o sa razi prosteste n-o sa rezolvi nimic. In cel mai bun caz o sa amane viitoarea intalnire.
- Va plimbati, va simtiti bine si timpul zboara. Nu spune mai mult decat trebuie. Nu aborda din prima subiecte gen fosta-fostul prieten/a,  ce boli ai avut tu in copilarie sau probleme familiale ;nu ca ar fi subiecte tabu, dar e bine ca la prima intalnire atmosfera sa fie destinsa, relaxata, conversatia sa fie una placuta si sa va concentrati mai mult pe voi, pe ceea ce va place si ce asteptari are fiecare de la viata si automat de la celalalt). De asemenea, lasa-l si pe celalalalt sa vorbeasca, nu monopoliza tu discutia. Vorbeste cam cat asculti. Va aprecia acest lucru.
- Nu faceti exces de zel. Baieti, chiar daca v-ar placea sa o impresionati cu o masa foarte rafinata, sau cu niste flori foarte scumpe, nu uitati ca e doar prima intalnire si cel mai important e sa fiti voi insiva.
- Program flexibil. E bine sa aveti intotdeauna la indemana alternative in privinta locului si modului in care o sa va petreceti seara. Un barbat care ii lasa femeii toate alegerile poate fi privit ca amabil, dar isi pune partenera intr-o situatie dificila. Asa ca, fiti pregatiti sa oferiti sugestii.

Pentru fete:
- Nu va fardati si nu va imbracati exagerat. Daca el te-a placut in blugi nu inseamna automat ca o sa va placa mai mult pe tocuri de 10 cu fusta mini. Plus ca el poate veni intr-un trening si nu ai face decat sa va simtiti prost amandoi.
- Ai ajuns.. il vezi de departe, cu flori in mana, elegant, tot tacamul. Nu spune niciodata 'Vai, nu trebuia!', chiar daca esti bine intentionata! Il vei face sa se simta prost. Multumeste-i si inca un mare 'nu': nu-l lasa pe el sa o care! Am vazut fete care primesc floarea si o dau inapoi, sa o tina baiatul. Acuma daca tot a fost dragut si ti-a cumparat-o sa-ti faca o bucurie, poti macar sa o tii, nu? Este si un mod de a-i arata ca apreciezi gestul si mai mult, iti place floarea.
- Daca te afli cumva la un blind-date si tipul nu-ti place, nu te chinui singura. Nu esti obligata sa-l suporti. Gaseste o scuza oarecare si pleaca. Ai grija insa sa nu fie ceva complet neplauzibil; poate el te place si se va simti prost.
- Despartirea este cea mai interesanta.. daca vezi ca nu are intentii sa te conduca acasa, nu-i cere tu. Daca insa se ofera, accepta si multumeste-i. Poate baiatul chiar face un efort ducandu-te in celalalt capat al orasului.

Ultima modificare de mikhael (27/05/09 20:28)

27/05/09 20:27

lara
membru

Inregistat: 03/12/06
faina sugestii :)

27/05/09 21:03

adriana
membru

Inregistat: 08/02/08
Prea tarziu!:D

27/05/09 21:21

nikku
membru

Inregistat: 26/11/08

MRU a scris:

Nu vrei sa ne povestesti prima ta intalnire? :)
Cate din sugestiile de mai sus le-ai respectat?

27/05/09 21:27

mikhael
membru

Inregistat: 16/01/09

MRU a scris:

Cum adica prea tarziu? daca s-a finalizat cu o casatorie inseamna ca totul a fost ok.

27/05/09 21:32

UnderZero
membru

Inregistat: 19/04/08
Unii, mai misogini, nu ar fii de parerea ta, mika :D! Gata, tac :D!
Ma intreb - oare cate intalniri sunt ca la carte? Prime sau nu...

Ultima modificare de UnderZero (27/05/09 21:37)

27/05/09 21:33

nikku
membru

Inregistat: 26/11/08

UnderZero a scris:

Ma intreb - oare cate intalniri sunt ca la carte? Prime sau nu...

Ehe, nici macar una :)Altfel am trai vieti trase la xerox. De-aia nu sunt prea folositoare ghidurile astea, decat ca niste idei generale. Oricum, multe sunt recomandari de bun simt :D
Totusi, e laudabila munca lui mikhael, care a reusit sa stranga toate aceste sugestii la un loc :) Mai ramane sa le puna si in practica...

27/05/09 21:46

UnderZero
membru

Inregistat: 19/04/08
Oricum, cele mai faine is roselile! :) Dar, da! Normal ca-s bune sfaturile :)

Ultima modificare de UnderZero (27/05/09 22:01)

27/05/09 22:01

daniel
membru

Inregistat: 01/03/08

UnderZero a scris:

Oricum, cele mai faine is roselile! :) Dar, da! Normal ca-s bune sfaturile :)
Nu mai, cel mai fain e ca desi sunt amandoi pe o raza de 100 metri e nevoie de 10 minute sa se intalneasca :P

27/05/09 22:22

alex
membru

foarte faina intalanirea voastra Tamarta :) astept si de la ceilalti care au avut deja o intalnire sa povesteasca cum a fost...))

21/06/09 20:20

edi.theraven
membru

Inregistat: 26/10/08
Nu cred ca as putea povesti sincer acest eveniment,sincer insemnand obiectiv,fiindca subiectiv imi este imposibil din cauza faptului ca eu consider o(prima) intalnire ceva prea intim pentru a putea fi impartasit.Plus ca sentimentele sunt prea greu de descris si simt ca in momentul in care o fac ma detasez intr'un fel de ele,ca cu orice lucru pe care il scriu,ca si cum as fi trecut peste sau as fi lasat in urma,ceea ce nu este asa:fiecare clipa,dupa atat timp,este aici:P

21/06/09 20:30

Site web  
belinda
membru

Inregistat: 13/11/08
cum spunea si editheraven la prima intalnire toate emotile ..toate sentimentele se intalnesc la o intersectie....nu poti explica totul...nu poti exprima ce simti...e special totul..de acea trebuie sa traiesti si sa experimentezi tu daca vrei sa stii.

Ultima modificare de just_for_jesus (20/07/09 17:50)

"Mandria omului va fi smerita si trufia oamenilor va fi plecata;numai Domnul va fi inaltat in ziua aceea"(Isaia 2:17)...

23/06/09 11:58

alex
membru

foarte frumos Just_for_jesus :-p mai astept si pe altii..

Ultima modificare de Alexa_gvb (23/06/09 18:46)

23/06/09 18:45

belinda
membru

Inregistat: 13/11/08
dar tu aleva_gvb...nu ai nimic povestit? ;)

"Mandria omului va fi smerita si trufia oamenilor va fi plecata;numai Domnul va fi inaltat in ziua aceea"(Isaia 2:17)...

23/06/09 21:51

alex
membru

inca nimic ... nu am avut inca o asa o intalnire(desi sincer sa fiu mi-ar place) sunt inca in impas ...inca astept sa mai treaca o perioada ca sa pot sa ii exprim sentimentele mele celei de care sunt indragostit ..si apoi cine stie ...o sa revin cu o noua postare sa va zic si io cum a fost prima mea intalnire... :))pana atunci ma bucur de voi cei care ati avut experiente asa de faine... :D

Ultima modificare de Alexa_gvb (23/06/09 22:39)

23/06/09 22:34

vyxtyus
membru

Inregistat: 01/12/09
daca nu exista si a doua intalnire...degeaba :)

01/12/09 12:20

alex
membru

: x...

Ultima modificare de alex (19/12/09 11:48)

19/12/09 02:27

emanuel
membru

Inregistat: 14/09/08

mikhael a scris:

Am facut un compendiu de pe net cu ce-ar trebui facut si ce nu la prima intalnire.
Fluturasi in stomac, fete imbujorate,emotii, taceri penibile... timpul care parca sta in loc, prima intalnire este mereu magica. Ce facem insa ca sa nu transformam aceasta magie intr-un adevarat fiasco?
O prima intalnire poate fi un adevarat cosmar si, daca iese rau, iti distruge increderea in tine pentru toate viitoarele prime intalniri pe care o sa le ai.

:D

Adica dupa o prima intalnire urmeaza o alta ...prima intalnire, si tot asa? Eu ma gandeam ca dupa o prima intlnire urmeaza o a doua si o a treia, ...;)

Dar domnia, stapanirea si puterea tuturor imparatiilor care sunt pretutindeni sub ceruri, se vor da poporului sfintilor Celui Prea Inalt.(Daniel 7:27)

19/12/09 10:04

april
admin forum

Inregistat: 15/10/05

mereu-tanar a scris:

:D

Adica dupa o prima intalnire urmeaza o alta ...prima intalnire, si tot asa? Eu ma gandeam ca dupa o prima intlnire urmeaza o a doua si o a treia, ...;)

Dupa prima intalnire cu o fata poate urma a doza intalnire cu fata aia, a treia etc sau prima intalnire cu o alta fata ;) ...etc si etc.

19/12/09 11:18

alex
membru

april a scris:

sau prima intalnire cu o alta fata

ar fi de preferat numai o fata...parerea mea:P
eu unul nu stiu daca as putea...:)

19/12/09 11:51

april
admin forum

Inregistat: 15/10/05

alex a scris:

ar fi de preferat numai o fata...parerea mea:P

pai ar fi de preferat, dar cate sunt pana la urma in viata unor baieti  :rolleyes: ?

19/12/09 12:20

Pagini: 1 ... 3 4 5 6 7    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la