TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Prietenia: intrebari si raspunsuri/Prima intalnire Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 2 3 4 5 6 7
daniel
membru

Inregistat: 01/03/08

dodo86 a scris:

idealul ar fi cam asa ceva:
El: Ciao
Ea: Ciao
El: Ne-am intalnit...
Ea: Ce fain...
El: Bine... eu plec. Pa
Ea: Pa pa
(preferabil ca totul sa se petreaca intr-o atmosfera sec romantica... ;) )
Mai si pe un dusman il intrebi "mai traiesti? " da pe o fata sa n-o intrebi daca este bine ?  :D :D

idealul la mine ar fi sa ma intalnesc cu ea :))) restu vine de la sine :D

oldtraian a scris:

Tre' neaparat sa se lase cu pupaturi?
De ce nu ?   ;) :P

22/01/09 20:54

simple
membru

Inregistat: 19/10/05

daniel-l a scris:

oldtraian a scris:

Tre' neaparat sa se lase cu pupaturi?
De ce nu ?   ;) :P

Ma Daniele...aici vbim de prima intâlnire...normal ca nu se lasa cu asa ceva :d sau ar fii preferabil sa nu :p dupaia ce faci la a 361-a?

Ultima modificare de simple (22/01/09 20:59)

22/01/09 20:58

daniel
membru

O sarut ;) pe buze  :P  Nu ti se pare bine asa ?

22/01/09 21:01

april
admin forum

Inregistat: 15/10/05

daniel-l a scris:

O sarut ;) pe buze  :P  Nu ti se pare bine asa ?

mie nu.

22/01/09 21:03

daniel
membru

Mie da :)

22/01/09 21:16

tamarta
membru

Inregistat: 22/11/06
probabil dupa 361 de intalniri o sa fie casatoriti deja ;) asa ca isi pot permite sa se sarute.
oricum, aici trebuie sa se discute despre prima intalnire, asa ca o astfel de discutie nu isi are rostul.

22/01/09 21:22

april
admin forum

Inregistat: 15/10/05
cred ca am citit gresit , scuze.

sa revenim la prima intalnire :)

22/01/09 21:23

daniel
membru

Gresit fetelor :), in prima intalnire iti zboara gandurile la cateva mii de intalniri ;)

De ce am zis ca se poate sa o pup din prima intalnire ? Sunt unele fete care asta fac prima (si ultima data :D ). Pe mine nu ma pasioneaza pupacitul dar daca situatia o impune ma conformez.  Nu prea cred ca o sa o pup nici din a 10 intalnire. ;)

Nu o vad de loc roz prima intalnire. Probabil o sa am prima intalnire pe tren :P (daca n-am avut-o) :)). In cazul in care as avea o prietenie cu cineva pe net si dupa ceva timp sa ne intalnim sigur ca mi-as dori si as face sa fie cum imi/isi doresc/doreste intalnirea dar in cazul meu e sigur ca nu va fi pe net deci o sa fie suficient de placut sa imi doresc sa o intalnesc a doua oara :D.

22/01/09 21:46

Old
Moderator

Inregistat: 18/01/08

daniel a scris:

Mai si pe un dusman il intrebi "mai traiesti? " da pe o fata sa n-o intrebi daca este bine ?  :D :D

De ce am zis ca se poate sa o pup din prima intalnire ? Sunt unele fete care asta fac prima (si ultima data  ). Pe mine nu ma pasioneaza pupacitul dar daca situatia o impune ma conformez.

Adica la prima intalnire sa o intrebi daca nu are probleme de sanatate sau de boli incurabile? Iar daca nu are si fata reuseste sa te seduca, te conformezi? :D

Ultima modificare de OLD TRAIAN (09/02/09 09:00)

09/02/09 08:56

mototey
membru

Inregistat: 11/12/06
Daniel... ce te impinge, ce te indeamna sa o saruti inca de la prima intalnire... vorbeam cu un frate dintr-o biserica de langa Racovita(cu tatal lui KoJack)... a fost intrebat daca e de acord cu sarutul inainte de casatorie... si el a raspuns tot printr-o intrebare... cu ce motiv vrei sa o saruti? nu cumva firea te indeamna(pofta)?... daca da ... atunci nu e bine... deci... te intreb si eu... prieteneste ;)... cu ce motiv ai saruta-o... si tin sa mentionez... inca de la prima intalnire?
mie mi se pare ca e prea rapid... ;)

09/02/09 11:52

Site web  
tamarta
membru

daniel a scris:

Gresit fetelor :), in prima intalnire iti zboara gandurile la cateva mii de intalniri ;)

uiti ca am avut si eu candva o prima intalnire? ;) stiu mult prea bine asta

daniel a scris:

De ce am zis ca se poate sa o pup din prima intalnire ? Sunt unele fete care asta fac prima (si ultima data :D ).

da, e cam trist ca se intampla asta, cand tocmai fetele trebuie sa fie cele care sa le opreasca pe baiaeti atunci cand ei ajung prea departe. cred ca astfel isi pierd respectul in ochii baiatului, pentru ca daca a facut asta cu el de la prima intalnire, ar fi putut sa o faca cu toti ceilalti cu care s-a intalnit. Eu n-am facut si n-o sa fac asta niciodata. Eu doar astept :) si asta ar trebui sa faca toate fetele

daniel a scris:

Nu o vad de loc roz prima intalnire.

daca ai asteptari prea mari si in acele clipe te vei gandi ca nu e asa cum iti doresti, chiar nu va fi roz deloc. La noi a fost superb, chiar daca n-a fost deloc asa cum ne doream. In acele momente important era ca ne putem vedea si ca suntem unul langa celalalt.

daniel a scris:

In cazul in care as avea o prietenie cu cineva pe net si dupa ceva timp sa ne intalnim sigur ca mi-as dori si as face sa fie cum imi/isi doresc/doreste intalnirea

mda..mai stiu si eu pe cineva care spunea asta :-" :D si n-a fost deloc asa

daniel a scris:

dar in cazul meu e sigur ca nu va fi pe net deci o sa fie suficient de placut sa imi doresc sa o intalnesc a doua oara :D.

vezi ca omul de ce fuge de aia nu scapa ;) eu toata viata am fugit de relatiile pe net, pentru ca am nevoie de ceva palpabil, nu sunt genul care sa traiesc doar din vise si imagini, dar uite ca m-o palit si pe mine ;)

Prima intalnire, oricum va fi ea, va fi cea mai superba. Pentru ca daca vor fi sute de intalniri, multe dintre ele le veti uita, dar prima nu se poate uita niciodata. Eu n-as putea sa o uit.. :)

09/02/09 18:41

Ovydevil
membru

Inregistat: 27/02/09
la mine prima intalnire a decurs destul de spontan chiar prea spontan eram la tara intro seara am sarit pe geam ca pe usa nu puteam ca ma detecta mamaia si ma luat la ocarat ca iarasi plec teleleu si discutii destea ,,,era in jur de 11 noaptea si am fugit pe strada sa o vad ea bine inteles ma astepta am luato in brate chiar si ea a ramas surprinsa de tupeul; meu in fine am sarutato ,nu cum spun alti nu e bine sa o saruti din prima in fine si mam tirat la discoteca si neam zbantuit pana dimineata a fost o seara perfecta neam potrivit de minune a fost o relatie frumoasa de aproape 2 ani:D

mentionez ca pe ea prima data am vazuto la fantana lua apa iam facut cu ochiul si iam spus lu varmiu ceva de genu uite frate am vazut un inger eram la un metru de ea si ea a zanbint dupa care mam dus la ea si am intrat in detalii {vrajeli} iam cerut nr de tel si nu ma refuzat hi hi hi hi:D

27/02/09 08:59

shoricel
membru

Inregistat: 04/01/08

daniel a scris:

De ce am zis ca se poate sa o pup din prima intalnire ? Sunt unele fete care asta fac prima (si ultima data :D ). Pe mine nu ma pasioneaza pupacitul dar daca situatia o impune ma conformez.  Nu prea cred ca o sa o pup nici din a 10 intalnire. ;)

you should lead the date ;)

daniel a scris:

Nu o vad de loc roz prima intalnire. Probabil o sa am prima intalnire pe tren :P (daca n-am avut-o) :)). In cazul in care as avea o prietenie cu cineva pe net si dupa ceva timp sa ne intalnim sigur ca mi-as dori si as face sa fie cum imi/isi doresc/doreste intalnirea dar in cazul meu e sigur ca nu va fi pe net deci o sa fie suficient de placut sa imi doresc sa o intalnesc a doua oara :D.

prima intalnire este in mare cum ti-o faci, si depinde si cata incredere ai in tine :)

27/02/09 09:14

Old
Moderator

Inregistat: 18/01/08

Ovydevil a scris:

... a fost o relatie frumoasa de aproape 2 ani:D

...hi hi hi hi:D

Sa intelegem ca verbul" a fost" se conjuga la trecut?

27/02/09 14:23

Ovydevil
membru

Inregistat: 27/02/09
poi a fost ,acum sunt cu alta dar a fost cea mai durabila din cate am avut eu

27/02/09 15:35

livu2day
membru

Inregistat: 06/11/08
Ma tem ca tu ai venit aici doar de distractie.
Te rog... nu fi asa de rau... macar spune-ne si noua tot CV'ul tau romantic de aventuri Romeo. (Apropo a fost sarcastic sau ironic, sa zicem. Nu ma intereseaza de CV'ul tau de aventuri si nici nu ma uimeste. Oricine poate sa faca rost de o fata usuratica, incearca sa faci rost de o fata decenta si stabila la cap. Dupa aceea o sa te apreciem cat de maistru esti.)

Chestile acestea cred ca sti deja... la crestini sa pare nebunii, adica nu nebunii normale, pentru ca stiu ca iti place nebunii. E nebunii care ti-e scarba.

Incearca sa fi si un baiat mai decent, cand vede o fata adevarata cu mintea in cap... te crede ca ai crescut cu porcii.
Daca vrei sa dezvalui chestii de acestea, sau te dai mare dute la discovery sau la MTV... acolo poate sa te primeasca mai bine. Insa e ceva normal ce zici tu pentru ei..

Poate faci in gluma sau chiar nu intelegi anumite principi, dar iti dau un sfat citeste Noul Testament. Domnul sa te ajute ca sa ai "prima intalnire" cu Isus si ca prima intalnire cu EL sa nu fie una dureroasa la judecata. Mai bine il intalnesti acuma si il accepti, inloc sa il intalnesti cand e prea tarziu.

Ultima modificare de livu2day (27/02/09 18:13)

27/02/09 18:12

daniel
membru

OLD TRAIAN a scris:

Adica la prima intalnire sa o intrebi daca nu are probleme de sanatate sau de boli incurabile? Iar daca nu are si fata reuseste sa te seduca, te conformezi? :D
La asta nu m-am gandit dar nu suna rau :D :D (aici am glumit amandoi ;) )

mototey a scris:

deci... te intreb si eu... prieteneste ;)... cu ce motiv ai saruta-o... si tin sa mentionez... inca de la prima intalnire?
mie mi se pare ca e prea rapid... ;)
Daca jucam dupa regulile tale """cu ce motiv vrei sa o saruti? nu cumva firea te indeamna(pofta)?... daca da ... atunci nu e bine""" cred ca as saruta o fata pentru ca e placut :D, nu sunt sigur ca e pofta :). Parca am mai zis si cred ca si din mesaj se intelegea ca ma refeream mai de graba la un pupic pe obraz dar foarte sincer acum (ca sa intelegeti ce vreau sa spun) nu sunt pupacios ce sa mai zic de sarututri?... :D :D 

Sa-mi fie cu iertare daca ma repet :D, daca vorbesc pe net cu prietena (cazul in care deja suntem prieteni...habar n-am cum se poate ;) dar presupunem asta ) sa fie clar ca o pup pe obraz :D :P.

shoricel a scris:

you should lead the date ;)
:D :D :D Hai sa nu mergem asa departe, prietenia in sine era o presupunere (adica in realitate e foarte probabil sa fie cu totul altfel :D )
shoricel a scris:

prima intalnire este in mare cum ti-o faci, si depinde si cata incredere ai in tine :)

tamarta a scris:

daca ai asteptari prea mari si in acele clipe te vei gandi ca nu e asa cum iti doresti, chiar nu va fi roz deloc. La noi a fost superb, chiar daca n-a fost deloc asa cum ne doream. In acele momente important era ca ne putem vedea si ca suntem unul langa celalalt.
:D ;) (Am boldat si "La noi a fost superb" din respect pentru tamarta ;) :P, pentru shori raspunsul e in a doua parte ;) )

27/02/09 22:05

black-panther
membru

Inregistat: 18/10/05
oricum ar fi daca esti deschis iese placut si n-o vei uita.

urmatoarea "prima intalinire" mi-as dori sa fie departe de galagia si aglomeratia orasului, predominata sa fie comunicarea verbala sustinuta de afectiune, sa patrundem fiecare in universul celuilalt, etc...

01/03/09 13:24

Site web  
shoricel
membru

Inregistat: 04/01/08

daniel a scris:

:D ;) (Am boldat si "La noi a fost superb" din respect pentru tamarta ;) :P, pentru shori raspunsul e in a doua parte ;) )

da, m-am gandit mai bine si uneori iese total altfel de cum ai planuit. oricum, afirmatia "depinde cata incredere ai in tine" mi-o pastrez :D increderea in tine te ajuta la spontaneitate ;)

black-panther a scris:

urmatoarea "prima intalinire" mi-as dori sa fie departe de galagia si aglomeratia orasului, predominata sa fie comunicarea verbala sustinuta de afectiune, sa patrundem fiecare in universul celuilalt, etc...

m-as plictisi :D imi place sa admir orasul, sa mergem prin magazine, sa admiram vitrinele...

Ultima modificare de shoricel (02/03/09 23:33)

02/03/09 23:30

Andreea
membru

Inregistat: 16/08/06

shoricel a scris:

imi place sa admir orasul, sa mergem prin magazine, sa admiram vitrinele...

Eşti sigur că vrei contraziceri de la prima întâlnire?Eu zic să nu te rişti... :D

02/03/09 23:51

gabi
membru

Inregistat: 14/11/06
:))...soricel, asa o sa fie lunga prima intalnire "auzi iubitule soarec, hai sa intram si aici la bijuterii....wow uite rochite roz...intram si aici?te rog?te rog?...ah, pantofi, nebunia mea, asa-i ca intram si aici?...etc " :)), soricel stii ce risti? :))

02/03/09 23:59

Site web  
lorre
membru

Inregistat: 07/10/06
:))) ce-am mai ras gabiii :D)))..parca ii aud vocea aia subtiiiire :D))
shory : off..admiri vitrinele,in loc s-o admiri pe ea..:D

Ultima modificare de lorre (20/03/09 20:14)

20/03/09 20:13

belinda
membru

Inregistat: 13/11/08
la prima intalnire ar fi bine ca sa se obisnuiasca unul cu celalalt..adik' e prima data cand se vad fata in fata...la prima intalnire ar fi fain sa se plimbe, sa discute chestii diverse, sa afle poate mai multe unul despre altul...asta e parerea mea :D:D:d

"Mandria omului va fi smerita si trufia oamenilor va fi plecata;numai Domnul va fi inaltat in ziua aceea"(Isaia 2:17)...

21/03/09 12:37

fluflu
membru

Inregistat: 20/09/07

shoricel a scris:

sa admiram vitrinele...

:D :D :D hai ca-i tare asta!!

21/03/09 12:40

tamarta
membru

te-ai bucura mult daca ai scapa numai cu admiratul ;) :D
[da da..stiu ca sunt off topic, dar nu puteam sa tac :D ]

21/03/09 19:41

Pagini: 1 ... 2 3 4 5 6 7    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la