TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Crestinismul/COMENTARII Moderat de +Archangel+, Old  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 5 6 ... 11
gabi
membru

Inregistat: 14/11/06

Norkis a scris:

:)) Sunteti culmea. Chiar nu ti-ai dat seama de faptul ca omul asta nu se coboara la intrebari atat de naive precum aceasta?

frate toti au smecherii de genul ca nu vor sa-si spuna religia, nu inteleg dece, unii zic "nu religia conteaza ci sa fi pocait", vrajeala, religia o alegi in functie de ideologia si principiile tale de viata si e important sa stim religia ca atunci stim cam unde bate omul, la ce oala trage focul. Nu e intrebare naiva, nu se pune doar sa zicem apoi "wow, si eu sunt de aceeasi religie", chiar conteaza religia.

04/10/08 23:32

Site web  
Norkis
membru

Inregistat: 17/07/08
aha, deci pe voi va intereseaza religia ca sa puteti judeca omul.

Nu pot auzi ce-mi spui pentru ca imi suna prea tare in ureche ceea ce esti-W. Emerson.

04/10/08 23:58

gabi
membru

nu stiu cum vezi tu forumuld ar noi nu incercam sa ne judecam unii pe altii, nu am zis de judecata ci de "tabara" din care faci parte. poate e prea mult zis "tabara" , sa nu se inteleaga ca e o lupta intre religii, dar religia din care faci parte spune mult despre tine.
Citatul spus de tine nu cred ca se prea potriveste aici, si daca am fosrta potrivirea ar fi in favoarea spuselor mele, e mai important ce esti decat ce spui, pentruca prin ce esti transmiti mai multe decat prin vorbarie (e mult fortat pentru cazul de fata)

05/10/08 00:03

Site web  
emanuel
membru

Inregistat: 14/09/08
Cred ca nu este corect sa fie judecat cineva dupa grupul de care apartine ci dupa ceea ce este el. De ce cred asta? Pentru ca despre un grup mi-am faurit o parere fie din ce am auzit la altii fie din ce am vazut de la unii din acel grup si in oricare dintre cazuri pot sa fiu subiectiv.

Ultima modificare de mereu-tanar (05/10/08 00:08)

Dar domnia, stapanirea si puterea tuturor imparatiilor care sunt pretutindeni sub ceruri, se vor da poporului sfintilor Celui Prea Inalt.(Daniel 7:27)

05/10/08 00:08

Norkis
membru

atunci ar fi trebuit ca topicurile sa nu se bazeze pe ce spunem ci pe ce suntem; doriti si scanare de carte de identitate?

sa fim seriosi. Va intereseaza lucruri de suprafata de fapt, pantru ca niciodata nu veti fi deschisi spre profunzime daca "scoarta" nu av convine.

:)succes.

05/10/08 00:10

gabi
membru

Dar nu ne luam dupa pareri ci dupa principiile care le adopta religia. Daca esti jucator de fotbal nu vei juca intr-o echipa de baschet, nu ai abilitatile, interesele, cunostintele unui jucator de baschet.

Norkis a scris:

atunci ar fi trebuit ca topicurile sa nu se bazeze pe ce spunem ci pe ce suntem; doriti si scanare de carte de identitate?

sa fim seriosi. Va intereseaza lucruri de suprafata de fapt, pantru ca niciodata nu veti fi deschisi spre profunzime daca "scoarta" nu av convine.

:)succes.

Repet, nu e o lupta intre religii, daca tu asta vezi din tot forumul acesta e trist.

Ultima modificare de gabi_aron (05/10/08 00:16)

05/10/08 00:13

Site web  
Norkis
membru

Nu te supara, dar april a spus ca acesta este un forum crestin.Iar aici punem punct.

05/10/08 01:02

gabi
membru

Spune si titlul asta, nu doar april, si asta imi spune ca e un forum in care activeaza oamenii apartinatori unor religii diferite, cu acelasi drept de cuvant, si totusi, asta nu zice deloc sa-ti ascunzi religia, sa ascunzi ceea ce susti si  intregul din care tu faci parte. Am incheiat si eu

05/10/08 01:09

Site web  
Sword
membru

Inregistat: 01/02/08
Noi suntem mai copii si ne mai miram si noi...si mai avem si curiozitati de-astea naive...DAca vorbesc cu un om si vad o anumita idee straina mie cu siguranta il intreb din ce zona vine, ce fel de principii au acolo..etc.. No.. si vad anumite chestii care bat inspre Martorii Lui Iehova de ex. Sunt curios sa stiu daca are vreo legatura cu ei sau nu. Toti spun ca ei nu-si spun parerile lor ci a bibliei..scuze, da parerile pe care le avem toti, le-am invatat de undeva(grup, studiu particular, experiente...etc). Daca din biblie n-am auzi decat o varianta nu ar mai fi nimic de comentat. Dar ptr. ca sunt atatea idei(si toti zic ca le au din biblie) eu vreau sa stiu ce influente mai are persoana cutare in interpretarea ei.

Ultima modificare de Sword (05/10/08 19:00)

05/10/08 18:53

+Archangel+
Moderator

Inregistat: 05/07/06

Norkis a scris:

Ai ajuns tu, nu am ajuns cu totii.

Norkis, nu ti-a facut somnul de frumusete? Eu ma refeream la mine. Imi pare rau ca ai inteles persoana I plural.

05/10/08 20:29

bairstow
membru

Inregistat: 27/10/07

Magdy a scris:

o întrebare- fără supărare, faci parte din Martorii lui Iehova? Dacă nu vrei să răspunzi, nu-i problemă.

Klaudiu a scris:

Nici o suparare. Nu.

Normal,el ii conduce.Normal ca face parte, sa demonstreze unde difera de ei.
Hai ca l-am prins :)

Ultima modificare de bairstow (08/10/08 06:30)

05/10/08 23:06

april
admin forum

Inregistat: 15/10/05
bairstow, citeaza corect.

http://www.tanarcrestin.net/forum/viewtopic.php?id=1330

05/10/08 23:08

bairstow
membru

Inregistat: 27/10/07
Pisici :) Nu stiu cum si imi e somn :)

05/10/08 23:15

Norkis
membru

bairstow a scris:

Klaudiu a scris:

Magdy a scris:

Klaudiu, o întrebare- fără supărare, faci parte din Martorii lui Iehova? Dacă nu vrei să răspunzi, nu-i problemă.

Nici o suparare. Nu.

Normal,el ii conduce.Normal ca face parte sa demonstreze unde difera de ei.

Lucrezi la Euforia TV?

05/10/08 23:23

Magdy
membru

Inregistat: 09/01/07

bairstow a scris:

Ai vorbit şi tu să n-adormi.

06/10/08 10:22

Magdy
membru

Glumă morbidă: fraţilor/surorilor, care o mierleşte primul să trimită sms la restu' ca să ne spună care-i faza după moarte! :D )))

06/10/08 11:21

+Archangel+
Moderator

Ai profetii si proorocii! :P :D :D :D

06/10/08 11:41

Magdy
membru

Da, dar un sms ar lămuri problema odată pentru totdeauna!

06/10/08 11:43

+Archangel+
Moderator

Ma intreb ce retea o avea acoperire acolo! :D

06/10/08 11:44

Magdy
membru

Păi Cosmote e cu noi peste tot! :D ))

06/10/08 11:59

Sword
membru

Inregistat: 01/02/08
sau VoodooPhone... :D

06/10/08 12:30

april
admin forum

Norkis a scris:

bairstow a scris:

Klaudiu a scris:

Nici o suparare. Nu.

Lucrezi la Euforia TV?

Te rog sa-ti aranjezi mesajul. Credeam ca acum stii cum s-o faci.

06/10/08 16:11

Magdy
membru

Sword a scris:

sau VoodooPhone... :D

Bu-hu-huuuu!!!

06/10/08 16:54

tamarta
membru

Inregistat: 22/11/06
imi pare rau april daca si al meu mesaj te-a deranjat..nu m-am uitat atent unde eram..doar am raspuns la mesajul lui Klaudiu..apoi vazusem mesajul tau anterior si i-am trimis mesaj privat

17/10/08 14:23

april
admin forum

nu e vorba de tine tamarta, ci de toti . stiu ca e usor sa raspunzi la ceva scris deja si sa pierzi din vedere care este de fapt subiectul despre care ar trebui sa se discute. problema e ca daca intervin prea repede nu las discutia sa se desfasoare, iar daca intervin mai tarziu, este deja prea multa discutie pe langa subiect .

si imi este clar ca nu se poate discuta doar despre subiectul respectiv, dar totusi.

am dat link-ul acela de 2 ori, dar discutia a tot continuat acolo .

am si eu o limita , scuze.

17/10/08 17:09

Pagini:  1 2 3 4 5 6 ... 11    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la