TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Crestinismul/COMENTARII Moderat de +Archangel+, Old  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 5 ... 11
april
admin forum

Inregistat: 15/10/05
Mai, mai, ce comentarii .

Ia numarati pana la 10 inainte de a scrie. Sau pana la 20, sau pana la 100. Ok ?

28/07/08 22:15

shoricel
membru

Inregistat: 04/01/08
crezi ca nu stim sa numaram si asta ne poate impiedica sa mai postam la comentarii? :D

28/07/08 22:43

bairstow
membru

Inregistat: 27/10/07
April si geany sunt pentru mine niste personaje enigmatice :) .Nu prea inteleg nimik din ce vor sa spuna.Dar observ ca nici altii...

28/07/08 22:45

daniel
membru

Inregistat: 01/03/08

bairstow a scris:

April si geany sunt pentru mine niste personaje enigmatice :) .Nu prea inteleg nimik din ce vor sa spuna.Dar observ ca nici altii...

Mai eu am inteles, cred ca vrea sa spuna ca prea ne legam de persoane (adica ne judecam intr-o masura mai mare/mica ). Si altceva ar fii ca in loc sa ne facem mai buni ne facem mai rai (fara sa vrem).

28/07/08 23:14

bairstow
membru

daniel-l a scris:

Mai eu am inteles, cred ca vrea sa spuna ca prea ne legam de persoane (adica ne judecam intr-o masura mai mare/mica ). Si altceva ar fii ca in loc sa ne facem mai buni ne facem mai rai (fara sa vrem).

Daca e sincera april poate ne lamureste ea :)
Eu am inteles ca e vorba despre niste campii batute :) Adica cand scriem sa ne uitam mai bine cand dam ok. :P

28/07/08 23:38

UnderZero
membru

Inregistat: 19/04/08

bairstow a scris:

Probabil ele se cearta doar cand ajung la cutite altfel nu imi explic.Deoarece ma gandesc ca nu aveti voie sa mintiti am tras si eu concluzia asta despre topoare.Pardon cutite :)

Da, asa e ... ne place sa fim noi asa mai...agresivi :D ...
Serios vorbind acum: offfff, de cate ori sa iti mai spun ca fiecare padure are uscaturile sale? Offff...nu-i bine sa gandesti asa...Cate persoane ce se considera sau se numesc credincioase (indiferent de confesiune) nu fac prostii? (mint, divorteaza, se cearta, etc.)
Acum, daca tu tii neaparat sa crezi ca suntem toti o apa si un pamant...N-am ce-ti face...Da cu piatra! (sper numai sa nu simt ceva, ca altfel e vaiiii de tine :D )

Ultima modificare de UnderZero (13/08/08 13:24)

13/08/08 13:18

feedback
Moderator

Inregistat: 28/04/08
se poate corecta cuvantul "intampari" din titlul topicului "povesti (intamplari) crestine" ?

bairstow a scris:

April si geany sunt pentru mine niste personaje enigmatice :) .Nu prea inteleg nimik din ce vor sa spuna.

si totusi spun multe...

24/08/08 00:45

mototey
membru

Inregistat: 11/12/06
aham... intr-adevar e gresit titlul... o litera e omisa... multumesc feedback ca ai amintit de ea...:)

24/08/08 07:15

Site web  
Andreea
membru

Inregistat: 16/08/06

bairstow a scris:

A venit la mine un adventist si a intrebat unde e wc-ul dela biserica ortodoxa in care ne aflam.A fost ceva care mi-a cam intors stomacul.

Ce treabă are wc-ul cu topicul "Biserica"?

bairstow a scris:

In toate bisericile timpurii sau descoperit elemente crestine cum ar fi simbolul crucii.Probabil ca Iisus nu prea a avut grija de ele si ele au decazut in idolatrie(paganism)...

Ce elemente creştine?Şi cum ar fi trebuit Isus să aibă grijă de ele dacă nu era pe pământ??

26/08/08 21:47

bairstow
membru

Andreea a scris:

Ce elemente creştine?Şi cum ar fi trebuit Isus să aibă grijă de ele dacă nu era pe pământ??

Deci Iisus daca nu e pe pamant nu are grija de biserica lui?Nu a zis ca va fii cu noi in toate zilele pana la a 2-a a lui venire???
Biserica fiind sfanta nu prea cred ca exista o biserica ortodoxa sau catolica sa aiba wc-urii.

Ultima modificare de bairstow (26/08/08 22:01)

26/08/08 22:01

Magdy
membru

Inregistat: 09/01/07

Sword a scris:

Intr-adevar o chestie perversa...sa ai nevoie si de WC cand mergi la biserica. Cand acolo trebuie sa aplice ideea "suferinta intru Hristos". Cata nesimtire domne la astialalti sa-si faca toalete in biserica...:D
Stai linistit Bair, ca buda numa la chinezi ii idol, ptr. noi are alta functionalitate.

Sword al nostru e serios-serios, da' şi când le dă!!

27/08/08 09:00

Andreea
membru

Inregistat: 16/08/06

bairstow a scris:

In toate bisericile timpurii sau descoperit elemente crestine cum ar fi simbolul crucii.

Asta pentru că oamenii erau încă impresionaţi se ceea ce se întâmplase la Golgota.Şi Domnul Isus a lăsat în noi puterea de a alege.Acuma dacă ei au ales să îşi facă un idol din asta,e păcatul lor. ;)

bairstow a scris:

Deci Iisus daca nu e pe pamant nu are grija de biserica lui?Nu a zis ca va fii cu noi in toate zilele pana la a 2-a a lui venire???

Asta e altceva.Una e să spui că ar fi trebuit să aibe grijă de nişte "elemente creştine" (despre care te-am întrebat,dar te-ai făcut că plouă),şi alta e să spui că nu are grijă de biserică.Şi dacă e să o luăm aşa,până la urmă biserica = oamenii care o compun(fără de care nu ar fi biserica,logic).Deci e o erezie să spui că Domnul Isus nu are grijă de cei care cred în El şi în puterea de iertare a păcatelor ce o are prin jertfa Sa.

bairstow a scris:

Biserica fiind sfanta nu prea cred ca exista o biserica ortodoxa sau catolica sa aiba wc-urii.

Şi ce anume sfinţeşte o biserică?Oricum oamenii care o alcătuiesc sunt păcătoşi,deci clar că nu e prea sfântă.Şi scuză-mă,cu ce te deranjează că sunt wc-uri la biserici?(la unele biserici,dacă spui că cele ortodoxe şi catolice nu sunt)Este normal să avem nevoi fiziologice,suntem oameni.Şi unii poate au probleme de sănătate (ştiu eu,prostată sau altele).Mi se pare normal ca în timpul unui program de 3 ore sau 2 ore să se întâmple să ai nevoie la wc.
Şi cu asta ,eu una, închei subiectul wc-urilor.

Ultima modificare de Andreea (27/08/08 09:28)

27/08/08 09:23

Old
Moderator

Inregistat: 18/01/08

Andreea a scris:

Şi scuză-mă,cu ce te deranjează că sunt wc-uri la biserici?(la unele biserici,dacă spui că cele ortodoxe şi catolice nu sunt)Este normal să avem nevoi fiziologice,suntem oameni..Mi se pare normal ca în timpul unui program de 3 ore sau 2 ore să se întâmple să ai nevoie la wc.
Şi cu asta ,eu una, închei subiectul wc-urilor.

Pai nu sunt pentru ca la Pasti si la Craciun cand mergem la biserica de la 11 pana la amiaza nu avem nevoie. In rest e ok. Popa se descurca el cumva.

27/08/08 10:45

Magdy
membru

OLD TRAIAN a scris:

Pai nu sunt pentru ca la Pasti si la Craciun cand mergem la biserica de la 11 pana la amiaza nu avem nevoie. In rest e ok. Popa se descurca el cumva.

Altu' glumeţ! :D :D :D :D :D :D :D :D

27/08/08 10:55

Tanara crestina
membru

Inregistat: 26/09/07
sunteti simpatici rau de tot... am ras la subiectul asta... ,,cu lacrimi"   :D

27/08/08 11:04

gabi
membru

Inregistat: 14/11/06

Magdy a scris:

Tot din Biblie ştim că Isus şi Dumnezeu sunt una. (Ioan 10:30 Eu şi Tatăl una suntem. )

era un context acolo...nu poti zice ca Isus si Tatal sunt aceleasi "personaje"...cui se ruga Isus in gradina inaintea capturarii?...se ruga "lui"?

03/10/08 23:42

Site web  
Sword
membru

Inregistat: 01/02/08

bairstow a scris:

Asta-i tare de tot. Deci fratilor nu va mai puneti WC-uri in casa ca este pacat. Ne spurca lacasul. Eeiii...Bairstow de-ai stii cate rugaciuni si cate meditatii tari am avut eu stand pe wc.... ;) Sau acolo nu ai comuniune cu El?

04/10/08 10:31

+Archangel+
Moderator

Inregistat: 05/07/06

bairstow a scris:

bair, vezi ca pici in erezia dualista gnostica ce sustine ca sufletul e bun iar materia este rea.

04/10/08 13:41

bairstow
membru

Eu am cazut in erezia celor care cred ca exista oameni care nu mint.Imi trage una niste minciuni de nu imi vine sa cred.Si cica e pocaita....

04/10/08 14:25

Sword
membru

Inregistat: 01/02/08
Klaudiule...tu ar trebui sa fii Sword...sau mai bine zis: Double Sword...ca manuiesti foarte bine sabia :D Ce religie ai? Sper sa nu te superi..oricum nu-i nici o problema daca nu raspunzi.

04/10/08 19:40

Norkis
membru

Inregistat: 17/07/08
:)) Sunteti culmea. Chiar nu ti-ai dat seama de faptul ca omul asta nu se coboara la intrebari atat de naive precum aceasta?

04/10/08 19:52

april
admin forum

Inregistat: 15/10/05
dar tu de unde-l cunosti pe omul asta :D ?

04/10/08 20:18

Magdy
membru

Sword a scris:

Klaudiule...Ce religie ai? Sper sa nu te superi..

Norkis a scris:

:)) Sunteti culmea. Chiar nu ti-ai dat seama de faptul ca omul asta nu se coboara la intrebari atat de naive precum aceasta?

Mă simt , fiindcă şi eu l-am întrebat pe Klaudiu despre cultul din care face parte. ;)
Dar simpla curiozitate , după părerea mea, nu înseamnă naivitate. Şi nici nu cred că e o tragedie dacă spui:"Da, mă, sunt penti, cde, adventist sau te miri ce mai e pe planetă!"

04/10/08 21:32

Norkis
membru

Inregistat: 17/07/08
Tu te miri la ce mai e pe planeta? Te miri la ce mai e pe tanarcresin? :)

04/10/08 21:39

Magdy
membru

Mă mir şi eu la ce pot, Norkis.

04/10/08 21:48

Pagini:  1 2 3 4 5 ... 11    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la