TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Prietenia: intrebari si raspunsuri/Indragostire virtuala Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 2 3 4 5 6 7 8 ... 9
Danutzza
membru

Inregistat: 29/08/08
Eu zic sa incercati:D,deja e mai populara chestia cu iubirea virtuala;))acum reusitele sunt 2 la 10000.

10/09/08 10:02

Norkis
membru

Inregistat: 17/07/08
:D tare asta.

Propun totusi ca fetele sa aiba grija cu virtualitatile cu cei din tari musulmane; se pot trezi indragostite de un barbat care are deja patru sotii la activ :D

Ah, si, mai nou, fetele se pot lauda:
-"Al meu mi-a trimis o floare de 120 de pixeli"
-"Uh, al meu isi permite mai mult! Mi-a mai adaugat vreo 30!"
:D

Ultima modificare de Norkis (10/09/08 14:15)

10/09/08 14:13

simona
membru

Inregistat: 19/02/08
:D:D:D)) Tare faza.

10/09/08 14:32

Norkis
membru

Sa va spun o faza si mai tare! Dupa o vreme te poti trezi ca vorbesti:
a) cu un nene batran
b) cu un transexual
c) cu "un" fata

10/09/08 14:35

simona
membru

Deci... Yack! Asta e de-a dreptul scarbos. Doamne, chiar sa existe oameni obsedati? ...Nu stiu, cred ca sunt tare naiva. Dar, desi suna logic, ...si la ordinea zilei, nu stiu... As vrea tare mult sa nu existe astfel de oameni.

10/09/08 14:40

gabi
membru

Inregistat: 14/11/06
exista  :D...de mai multe orei le-am facut farse prietenilor :)):D

10/09/08 14:41

Site web  
Norkis
membru

Ca sa vezi dom'le.

10/09/08 14:45

gabi
membru

bine ca...nu am ajuns chiar in fata altarului cu ei :))

10/09/08 14:52

Site web  
Norkis
membru

:D :D :D vaiiiiiiiiiiiiii! E tare de tot faza!

10/09/08 14:58

april
admin forum

Inregistat: 15/10/05

gabi_aron a scris:

exista  :D...de mai multe orei le-am facut farse prietenilor :)):D

sa-ti fie rusine.

10/09/08 15:50

gabi
membru

era...just for fun :P...nu mi-e rusine deloc..nu are dece sa-mi fie :)

Ultima modificare de gabi_aron (10/09/08 16:46)

10/09/08 16:09

Site web  
Norkis
membru

Ar trebui sa vorbesti mai frumos cu april. Atata timp cat  ne impartasesti o experienta de-a ta, inseamna ca ne implici in treburile tale. ca sa nu fie "our deal" nu pune pe tapet. Expunerea presupune si comentarii...ca la muzeu. :)

10/09/08 16:21

gabi
membru

eh...nu am vorbit urat...nu am pus emoticon si poate de aceea se interpreteaza altfel.

ok...am modificat sa nu mai para urat zis

Ultima modificare de gabi_aron (10/09/08 16:45)

10/09/08 16:27

Site web  
simona
membru

Chiar ca sa iti fie rusine, gabi. :D

10/09/08 20:51

gabi
membru

aham...sigur sigur...o sa-mi fie

10/09/08 20:52

Site web  
simona
membru

Aceasta atitudine e copilareasca. De fapt, tipica tie. :D

10/09/08 20:53

gabi
membru

grai-ta marea matura....anomisssssss

gata cu chat-ul aici (asta e atitudine de om matur:P )

10/09/08 20:58

Site web  
Danutzza
membru

Inregistat: 29/08/08

Norkis a scris:

Sa va spun o faza si mai tare! Dupa o vreme te poti trezi ca vorbesti:
a) cu un nene batran
b) cu un transexual
c) cu "un" fata

ee lasa ca daca e un batran ...il intrebi de pensie...iar daca e o fata...nu e asa de mare problema....ma abtin de la comentarii pt subpunctul b =D

10/09/08 23:49

marianb
membru

Inregistat: 27/08/08
ce se mai intampla si prin lumea virtuala ?? ramai uimit!!! vezi o fata/baiat pe un site si sunt destule, vezi la ea/el o poza iti place de el/ea ii ceri un id de mess vb pe mess mai faci niste schimbiri de poze si gata indragostiti. oare de ce? usor de pacalati sa fim? suntem  atat de creduli ca  unii sa se poata indragosti doar vazand o poza care poate fi foarte frumos prelucrata in programe de grafica cum ar fi  photoshop, coreldraw, magic editor si multe altele putand ascunde orice defect fizic.
oare nu mai avem nici un sentiment unul fata de altul? de nu mai dorim ca inaite, sa VEZI perosana, sa o cunosti si apoi sa incepi o relatie dc vrei sa te casatoresti/insori     
oare de ce nu ai vrea sa vezi persoana respectiva face-to-face ? si sa ii spui  ei live  ceeace simti pt ea ?
oare de ce sa traiesti cu sperante create de lumea de virtuala in care stim sa ne ascundem foarte  bine defectele: fizice, de vorbire, emotionale etc.. ca la sfarsit sa fim dezamagiti? de ce nu mai suntem trasparentii 
cum poate fi o astfel de relatie dupa casatorie ? fericita ? ma indoiesc
ne facem prieteni/prietene doar pt  a avea o relatie de prietenie ca sa fim in top cu tinerii contemporani noua ? doar pt a filtra? biblia e in total dezacord cu astfel de relatii inainte de  casatorie
cat de repede se indragoste o fata si tot atata de usor ramane dezamagita, resentimente care iti afecteaza intr-un fel restul vietii.
se pare ca internetul si-a atins scopul, acela de a distruge relatii, nu de a le forma 
eu nu as recomanda NIMANUI ca sa isi caute partereul de viata prin intermediul internetului, fiecare sa ceara de la Domnul un sot/sotie, si sa nu imi spuneti,  "dc e voia Domnului sa il gasesc pe internet?" dc asa ar fi vrut Domnul ar fi ingaduit cu mii de ani inaitea noastra  sa  existe computere si internet.   
Domnul sa va dea intelepciune si pricepere  sa puteti discerce ce e bine de ce e rau.
si inca un lucru NU VA JUCATI CU FOCUL, un divort = o viata distrusa

Ultima modificare de marianb (23/09/08 15:06)

Filipeni 4:13 Pot totul în Hristos, care mă întăreşte.

http://marianescu.blogspot.com

23/09/08 15:01

tamarta
membru

Inregistat: 22/11/06
vorbesti asa pentru ca nu stii ce inseamna..e doar o simpla idee..si ti-o respect. cunosc multe cupluri care s-au cunoscut si s-au indragostit prin intermediul internetului.si acum sunt casatoriti si fericiti.
eu vorbesc de mai mult de un an cu un baiat pe mess. ieri am facut 8 luni de cand suntem impreuna. N-am pus accent deloc pe aspectul fizic. Nu-l vazusem nici macar la web. M-am indragostit de ceea ce descopeream in fiecare zi in el. Nu pot minti si sa spun ca nu mi-a fost teama, dar am ales sa risc si am avut incredere in el. acum nu regret. cand ne-am intalnit ne-am dat seama ca ceea ce simteam amandoi era cu adevarat iubire si ca totul nu era doar in imaginatia noastra. din acea zi totul a inceput sa capete contur.
conteaza mult sa existe transparenta, comunicare, incredere, iubire, si desigur, in primul rand, sa fie in centrul relatiei Dumnezeu.
nu intra acum in interpretari si nu incerca sa justifici tu de ce a facut Dumnezeu intr-un fel si de ce n-a facut in altul. sunt multe cupluri care s-au inchegat fiind unul langa celalalt si dupa putin timp de la casatorie dorm in camere diferite sau chiar s-au si despartit.

23/09/08 19:01

shoricel
membru

Inregistat: 04/01/08
marianb, sunt partial de acord cu tine. mai exact cu prima jumatate a mesajului. nu mi-as cauta un partener de viata pe internet. de fapt... multe persoane nici nu au intentia asta. dar nu poti stii cand te "loveste" dragul de o persoana cu care te intelegi bine pe internet. si atunci cand te "loveste", parerea mea e ca trebuie sa ai pricipii bine inradacinate ca sa rezisti (sa zicem ca spun din propria experienta :) ) pentru ca poti fi foarte usor derutat. deci, eu nu cred ca Dumnezeu imi va da o sotie pe care o voi cunoaste pe internet, si vom avea o relatie la distanta inainte sa ne casatorim (daca o intalnesc pe internet pentru prima oara, ceea ce nici asta nu cred - dar sa presupunem - va trebui sa ne cunoastem personal si sa avem oarece anturaj comun sau sa ne vedem destul de des ca sa poata fi pusa problema unei relatii). si nici nu sunt de acord cu asta. astea sunt pricipiile mele. nu judec pe ceilalti, e alegerea lor, si nici nu vreau sa reprezinte o ofensa la adresa lor.
ca uneori nu am negat posibila mea implicare intr-o astfel de relatie e pentru ca sunt deschis la orice cand e vorba de voia lui Dumnezeu. :) ce am invatat pana acum e "niciodata sa nu spui niciodata", cu toate ca cred ca Dumnezeu mi-a dat pricipiile astea, fie...
:)

Ultima modificare de shoricel (23/09/08 21:51)

23/09/08 21:49

Norkis
membru

tamarta4jc a scris:

eu vorbesc de mai mult de un an cu un baiat pe mess. ieri am facut 8 luni de cand suntem impreuna. N-am pus accent deloc pe aspectul fizic. .

Tamarta, tamarta, dar mult a mai durat sa ne spui povestea ta pana la capat :D
deci, ia sa facem noi aici o statistica:

Indragostire virtuala: tamarta, anomis, Norkis(asta are deja vechime :D ), parca mai era o domnisoara...Fetelor, arde!!!

27/09/08 15:49

tamarta
membru

ei..dar de ce numai de fete spui? :D ca aici intra si ei ;)

daca tot am vazut ca "te-ai luat" de mesajul meu de aici, o sa postez aici in cateva randuri povestea mea si a lui beny :)
incep cu un mesaj pe care mi l-a trimis mie beny azi cand i-am cerut sa-mi spuna cum ar scrie pe scurt el povestea noastra.

"In principiu, TanarCrestin e de vina. In septembrie 2007 am adaugat-o pe tamy in lista de mess printre alte zeci de ID-uri. De la o vorba la alta, s-a inchegat o frumoasa prietenie intre noi. Apoi a devenit tot mai stransa, tot mai intima, apoi a devenit mai mult decat o prietenie si momentan este in continua crestere. Prima noastra intalnire a fost programata in vara la Timisoara, dar ea n-a putut veni. Totusi, ne-am intalnit vara asta in Bistrita la o nunta la care am fost pereche de domnisori. A fost cea mai minunata zi din viata noastra. A fost ziua in care sentimentele noastre s-au concretizat, temerile au disparut si ne-am dat seama ca suntem facuti unul pentru celalalt. Vorbim in fiecare zi, in fiecare zi ne declaram iubirea unul altuia. Speram ca relatia noastra se indreapta  spre casatorie si va continua si dupa aceea pana cand moartea ne va desparti"

sunt multe alte lucruri de spus, dar momentan, chiar nu mai stiu ce sa spun...
am ramas fara cuvinte...

dupa cum a spus si el..totul a inceput pe 6 septembrie 2007.. au fost simple discutii la inceput, dar apoi am inceput sa vorbim tot mai mult si cu timpul am realizat ca ne face placere sa petrecem cat mai mult timp impreuna la discutii :) eu incepusem sa il privesc altfel...nu doar ca pe un simplu prieten..ceva in mine isi dorea mai mult, dar mi-era teama sa fac pasi. am facut..a facut si el..si pe 22 ianuarie a inceput relatia noastra :) inca de atunci vorbeam de casatorie, de visele noastre si ne bucuram ca relatia este in continua crestere. si fiindca tot sunt la subiectul asta..e posibila indragostirea virtuala. M-am indragostit de el fara sa il vad nici macar la web. l-am iubit si il iubesc pentru frumusetea ce se afla in el :) este o persoana speciala, alaturi de care am invatat multe. credeam ca am raspunsuri la toate intrebarile, dar el mi-a aratat ca nu stiam nimic. au fost si momente dificile, tot felul de piedici, probleme, dar ma bucur ca am trecut impreuna peste toate.
a fost greu sa vorbim doar prin telefon sau mess, dar Dumnezeu ne-a rasplatit asteptarile :)
si..pentru cine spunea ca nu exista vreun baiat care sa astepte o fata 2 ore pentru a o vedea 10 minute, eu va spun ca exista ;) [stie el problemele ce au aparut atunci].. iar ziua de 9 august a fost, asa cum spunea si el, cea mai frumoasa zi din viata noastra. atunci au disparut toate temerile si am primit raspunsuri la multe intrebari si totul a inceput sa capete si mai mult contur :) e o persoana superba si nu gasesc cuvinte sa il descriu :) nu regret nicio clipa alegerea facuta si voi astepta impreuna cu el ziua in care totul se va finaliza in fata altarului :)
Ii multumesc lui Dumnezeu pentru binecuvantarea ce mi-a dat-o prin el! :)

Ultima modificare de tamarta4jc (27/09/08 19:35)

27/09/08 18:49

Norkis
membru

wow! amin!

27/09/08 19:05

tamarta
membru

:) n-ai prins ultuma parte :D

27/09/08 19:40

Pagini: 1 ... 2 3 4 5 6 7 8 ... 9    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la