TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Prietenia: intrebari si raspunsuri/COMENTARII Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 2 3 4 5 6 7 8 ... 111
the_stranger
membru

Inregistat: 15/01/08

dodo86 a scris:

Acum sa nu incepi sa umbli in costum de baie prin oras sa nu ispitesti baietii... :D

Măi să fie!Şi eu care deja mă gândeam ce culoare să îmi iau.Bineînţeles că glumesc!pentru mine,cea mai mare pedeapsă pe care aş pute-o primi ar fi să străbat oraşul de la un capăt la altul.Pur şi simplu nu îmi place să merg prin oraş,şi când o fac,merg cu o vitezăăă,şi când ajung acasă îmi ia vreo câteva ore să imi treacă frustrarea.Nu îi suport pe băieţii care sunt mai mult decât nesimţiţi.Nu că ar avea neapărat ceva cu mine,dar când văd cum se uită la fetele care sunt în faţa mea,aşa îmi vine să...îmi fac nişte aripi şi să zbor,să nu mă mai vadă nimeni.

Na..băieţii ca băieţii,dar când văd cât de inconştiente(voiam să zic alt cuvânt dar m-am abţinut) sunt fetele care ies pe stradă în pijamale şi dina ceastă  cauza au "de suferit" şi cele ca mine care ar intra în pământ atunci când trebuie să  treacă pe lângă un grup de băieţi,deoarece bănuiesc eu,instinctiv băieţii întorc capul(:D)

Sword a scris:

Cuvantul cheie al ispitirii este "sumar". Imbracat normal nu cred ca atrage prea mult atentia.

Ce întelegi prin normal?că eu sunt tare  curioasă să aflu,mai ales că am ajuns la concluzia că poţi să te îmbraci oricât de decent,că oricum pt băieţi reprezinţi o ispită şi cred că asta e una din marile mele frustrări.

06/08/08 23:39

Site web  
shoricel
membru

Inregistat: 04/01/08

the_stranger a scris:

Măi să fie!Şi eu care deja mă gândeam ce culoare să îmi iau.Bineînţeles că glumesc!pentru mine,cea mai mare pedeapsă pe care aş pute-o primi ar fi să străbat oraşul de la un capăt la altul.Pur şi simplu nu îmi place să merg prin oraş,şi când o fac,merg cu o vitezăăă,şi când ajung acasă îmi ia vreo câteva ore să imi treacă frustrarea.Nu îi suport pe băieţii care sunt mai mult decât nesimţiţi.Nu că ar avea neapărat ceva cu mine,dar când văd cum se uită la fetele care sunt în faţa mea,aşa îmi vine să...îmi fac nişte aripi şi să zbor,să nu mă mai vadă nimeni.

sa inteleg ca arati bine? :D :P (e pusa in gluma intrebarea, sper sa nu te deranjeze :P)

the_stranger a scris:

Ce întelegi prin normal?că eu sunt tare  curioasă să aflu,mai ales că am ajuns la concluzia că poţi să te îmbraci oricât de decent,că oricum pt băieţi reprezinţi o ispită şi cred că asta e una din marile mele frustrări.

'normal' e un termen discutabil si insemnatatea lui variaza de la baiat la baiat, in functie de cat de 'obsedata sexual' este persoana (cu toate ca puteam scrie si fara ghilimele) care priveste apartinatoarea sexului frumos :P si nu depinde numai de asta, depinde si de dispozitia sexuala a privitorului. sunt dati in care nu te ispiteste cu nimic (ce-i drept cam rar la obsedatii sexual) o fata imbracata provocator, si dati in care te ispiteste o fata imbracata cat se poate de decent. (asta e cam rara la oamenii neobsedati sexual)

Ultima modificare de shoricel (07/08/08 12:50)

07/08/08 12:48

the_stranger
membru

Inregistat: 15/01/08
Apăi să-mi fie cu pardon,da parcă toţi băieţii sunt obsedaţi.
Hai să o luăm altfel shoricel.Tu ce înţelegi prin normal? Fustă, pantaloni, cămaşă,tricou,rochie?(pot să răspundă şi alţi doritori)

07/08/08 15:46

Site web  
shoricel
membru

am mai spus chestia asta, nu mai gasesc unde. pe mine la un moment dat subiectul asta m-a depasit, asa ca imi vad de problemele mele, am eu grija sa nu pacatuiesc si cam gata.
si, in alta ordine de idei, pentru ca insemnatatea termenului 'normal' variaza de la baiat la baiat, mie discutia asta imi pare ca nu are nici un sfarsit. intotdeauna vor fi fete/femei care ne vor ispiti prin vestimentatie si nu numai, daca nu crestine, cele care nu-l cunosc pe Dumnezeu. asa ca, e bine sa fie instiintate, iar daca nu inteleg, problema lor. noi trebuie sa ne vedem de neprihanirea noastra :)

spune Biblia intr-un loc 'iubeste-L pe Dumnezeu din toata inima si fa ce vrei'. Insa cu tristete in suflet spun, ca lumea din ziua de azi s-a schimbat asa de mult, parca totul e o 'nebunie', incat, cel putin mie, imi este greu sa inteleg multe lucruri. (ideea e general valabila, nu numai pentru subiectul curent :) ) Cred ca e nevoie de ceva mai specific in problema asta decat acest pasaj Scriptural :)

Si ca sa iti raspund la intrebare in dreptul meu: pot sa spun ca m-am obisnuit cu ispitele, mai ales vara, cand nu poti iesi afara din casa fara sa nu fii ispitit, nici chiar noaptea. Daca ma ispiteste vestimentatia unei fete/femei pur si simplu imi iau ochii si merg mai departe (nu mereu e asa usor). Intr-un timp nu stiam care e treaba cu asta, si credeam ca daca am vazut si m-a ispitit am si pacatuit, si ma simteam vinovat. Insa, mi-a explicat unul din liderii mei spirituali ca aici intervine problema insistentei cu privirea, si m-am linistit. :) Cred ca atitudinea ta trebuie sa fie una care sa nu aiba intentia de a ispiti.

Ultima modificare de shoricel (07/08/08 17:34)

07/08/08 17:20

dodo86
membru

Inregistat: 14/02/07

the_stranger a scris:

Tu ce înţelegi prin normal? Fustă, pantaloni, cămaşă,tricou,rochie?

Domnisoara(doamna), intrebarea a inceput sa fie destul de inutila. E inutil sa tot intrebam baietii ce e provocator si ce nu. Inainte de a iesi din casa o femeie, barbat trebuie sa stea 30 secunde in fata oglinzii si isi da seama daca e sau nu provocator. Hai sa fim seriosi... nimeni nu are nevoie sa-i spuna altcineva ca este provocator. Mai mult, imbracamintea provocatoare este 99% intentionata. Provocarea nu sta nici in pantaloni nici in fusta, nici in camasa nici in bluza ci mai degraba in ce fel de pantaloni, in ce fel de fusta, in ce fel de camasa, etc.

shoricel a scris:

Cred ca atitudinea ta trebuie sa fie una care sa nu aiba intentia de a ispiti.

07/08/08 18:00

shoricel
membru

dodo86, un barbat nu prea poate fi provocator (decat in cazuri particulare, care depind de cea care e 'provocata', cu toate ca suna cam impropriu) ci mai degraba atragator. dar prea putin e important subiectul asta deoarece barbatii sunt cei ispititi prin vedere si nu femeile. Si, nu cred ca imbracamintea provocatoare este 99% intentionata. Sunt pustoaice, si poate chiar si tinere mai mari care nu prea au cunostinta cum sta treaba cu imbracamintea provocatare, si fiindca le place moda, incet incet devin atragatoare, provocatoare, fara cea mai mica intentie. Si sunt si un pic ignorante fata de semnalele care le primesc de la ceilalti despre asta. :)
corectati-ma daca gresesc..

Ultima modificare de shoricel (07/08/08 19:04)

07/08/08 19:04

+Archangel+
Moderator

Inregistat: 05/07/06

the_stranger a scris:

Apăi să-mi fie cu pardon,da parcă toţi băieţii sunt obsedaţi.

Pentru conformitate cu realitatea taie "parcă". :D

07/08/08 23:22

shoricel
membru

baaai, te reclam acuma cu ofensa (indirecta) la adresa celorlalti useri, auzi?? :D

08/08/08 00:40

lara
membru

Inregistat: 03/12/06

dodo86 a scris:

Domnisoara(doamna), intrebarea a inceput sa fie destul de inutila. E inutil sa tot intrebam baietii ce e provocator si ce nu. Inainte de a iesi din casa o femeie, barbat trebuie sa stea 30 secunde in fata oglinzii si isi da seama daca e sau nu provocator. Hai sa fim seriosi... nimeni nu are nevoie sa-i spuna altcineva ca este provocator. Mai mult, imbracamintea provocatoare este 99% intentionata. Provocarea nu sta nici in pantaloni nici in fusta, nici in camasa nici in bluza ci mai degraba in ce fel de pantaloni, in ce fel de fusta, in ce fel de camasa, etc.

Dodo, eu am doar surori si pot sa zic ca am crescut fara tata (tatal meu lucreaza intr-o alta tara inca de cand aveam doi ani) si crede-ma ca uneori,cand tati vine acasa, ma mai intoarce sa-mi schimb fusta care in ochii mamei si ai mei nu are nimic...
Poate ca o femeie casatorita stie cum sa se imbrace, dar o domnisoara de multe ori nu-si da seama.

Ultima modificare de lara (08/08/08 08:34)

08/08/08 08:34

shoricel
membru

abelusca a scris:

...dar fata ii place de baiat...

abelusca, poti sa articulezi cuvintele (in cazul asta 'fetei'), ca sa fie si corect gramatical. :D

crisstina a scris:

deacord cu tine shoricel ...parintii mei nu o sa se bage pe cine aleg dar o sa le cer si lor sfatul in privintza lui(a celui ales)

bine, uneori au dreptate, cand copii nu sunt foarte maturi. dar cand se depaseste o anumita varsta deja devine penibil, o actiune egoista a lor.

Ultima modificare de shoricel (08/08/08 14:58)

08/08/08 14:56

benny
membru

Inregistat: 27/05/07

giany a scris:

pun pariu 1 mil de dolari sau euro ... la alegerea voastra ... ca daca apare o "juninca" cu o anumita ... statura si ... fara sutien ... sa mai aibe si niste podoabe aratoase  ... curiozitatea si mintea omului fuge ... o ia razna ... chiar daca nu se uita la ea decat pt o clipa si spune ceva de genul ... "ce nasol" sau "nu imi place" ... oricare dintre voi este la pamant ... mie puteti sa imi indrugati orice ... darrrrrrrrr... DUMNEZEU va cunoaste gandul ... poate 1 la 1 milion sa scape de ispita ... :D:D:D ...

Să înţeleg că tu încurajezi plaja fără sutien?? :D :D :D

08/08/08 17:36

irlanda
membru

Inregistat: 14/03/08

shoricel a scris:

...iarta-ma, dar chiar m-a dezgustat acel mesaj. :|

Eu nu inteleg,shoricel,ce te-a dezgustat :rolleyes:

In afara de cuvantul juninca, care, cred ca a vrut sa exprime tineretea cand l-a folosit ,nu mi se pare un mesaj dezgustator. :rolleyes:

08/08/08 19:12

shoricel
membru

atitudinea. da` ma rog, nu mai conteaza.

08/08/08 19:23

fluflu
membru

Inregistat: 20/09/07

anomis a scris:

[Mda.. Cand o sa ma invat minte sa ma uit de pe ce id postez... :rolleyes:]

ce ai vrut sa zici cu asta,anomis?

21/08/08 22:54

simona
membru

Inregistat: 19/02/08
cata_z, e sor'mea, si a ramas ea logata pe PC, pe TC, intelegi? Si nu mi-am dat seama, si am postat. Si... asta e. :D

21/08/08 22:57

shoricel
membru

aha, deci e sora ta.

anomis a scris:

[Ia sa vedem cat de perspicace esti, shori. :D]

perspi...

Ultima modificare de shoricel (21/08/08 23:03)

21/08/08 22:59

simona
membru

Aaaa.. Da... :D

21/08/08 23:03

felyy
membru

Inregistat: 23/06/08

criss a scris:

felyy as vrea sa aflu povestea asta cu baiatul "cu nasul pe sus", poate vrei sa ne povestesti

criss a scris:

Hai felyy nu vrei sa ne spui...sau e nevoie de mai multe cereri din partea mai multor persoane, poate mai vor si alti sa stie sau numai eu???

criss a scris:

Multumesc o sa folosecs...eu plec poate pana maine cand intru va trece felyy pe aici si va povesti, felyy te rog povesteste sunt intr-o situatie asemanatoare si cred ca mi-ai fi de folos, poate ai mai multa experienta si poate ai trecut prin mai multe sau poate esti mai mare dect mine..si sti sau vezi altfel.

Nu stiu daca am mai multa experienta si nici daca sunt mai mare decat tine, poate nu sunt...n-am de unde sa stiu..
Trimite-mi um email si discutam pe mess ok? deseara am mai mult timp, acum o sa plec putin.. :)

22/08/08 09:33

shoricel
membru

benny a scris:

...aşa că eu nu mi-am facut planuri :D am lăsat ca totul să fie spontan şi de la sine. :D

;)

22/08/08 19:19

+Archangel+
Moderator

Inregistat: 05/07/06

fluflu a scris:

adica te-ai dus la intalnire fara niciun plan?nimic-nimic?

Ar fi fost culmea sa fie el primul baiat care se duce la prima intalnire cu un plan in minte. :D

22/08/08 19:24

benny
membru

shoricel a scris:

...si daca cumva intra si citeste, viitoarea, care o fi ea...

E forumistă, deci?? :D :D :D

22/08/08 22:20

shoricel
membru

benny a scris:

E forumistă, deci?? :D :D :D

ah ce le mai interpretati... tocmai de aia am zis 'care o fi ea' ca sa nu interpretati, da tu nu 'bat-man, bat-man' :D :P
crede-ma ca nu stiu... nu (cred) ca o cunosc inca...

Ultima modificare de shoricel (22/08/08 22:34)

22/08/08 22:28

benny
membru

hai măi că eu am glumit cu tine... ;)

22/08/08 22:40

simona
membru

Acum imi dau seama, ca acest titlu-> prima intalnire cu un baiat/o fata crestina e de-a dreptul uimitor, fenomenal! Deci, cu o fata...musai crestina! Baiatul, nu-i bai, poate fi si necrestin. :D Mirobolant!

24/08/08 14:38

mototey
membru

Inregistat: 11/12/06
he he he... :)

24/08/08 14:48

Site web  
Pagini: 1 ... 2 3 4 5 6 7 8 ... 111    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la