TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Devotional/Predicatori preferati Moderat de antonela, april  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3
adriana
membru

Inregistat: 08/02/08
Florin Ianovici. Mi-e tare drag fratele asta. Nu o data mi-au dat lacrimile la predicile lui. Si nu-s chiar o plangacioasa din fire[sau nu eram :D]

_______________________________________
"Eu te voi invata si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi." (Ps.32:8)

09/01/09 13:08

   
livu2day
membru

Locatie: Dublin, Ireland
Inregistat: 06/11/08
Florin Ianovici o sa imi amintesc de el caci prin el Domnul ma ridicat... de multe ori ma ridicat Isus cand eram zdrobit.
Dar el a zis un lucru foarte frumos caci cand esti cu Domnul fiecare zi si fiecare clipa iti renouiesti relatia cu Isus. In fiecare clipa iti renouieste dragostea, iubirea cu el si asa o cresti... nu cred ca o zic cum a zis Domnul prin El dar sper sa intelegeti.

Ultima modificare de livu2day (09/01/09 13:51)


_______________________________________
Proverbele 18:2 Nebunului nu-i este de învăţătură, ci vrea să arate ce ştie el.
http://iaebetel.blogspot.com/

09/01/09 13:51

   
TheReasonILive
membru

Inregistat: 01/03/08
Florin Ianovici, Vladimir Pustan, Iuliu Centea, Petrica Hututui, Luigi Mitoi, Lazar Gog, Iosif Ton, si mai sunt si altii, de ei mi-am amintit acum...  aaa si mai ii Brian Houston si Paul Scanlon (chiar daca i-am ascultat doar online, mi-au placut mesajele lor)

Ultima modificare de TheReasonILive (09/01/09 16:05)


_______________________________________
God, I pray, light these idle sticks of my life and may I burn up for You. Consume my life, my God, for it is Yours.
I seek not a long life, but a full one like Yours, Lord Jesus.
Jim Elliot

09/01/09 15:59

   
crisstina
membru

Inregistat: 10/03/08
florin Ianovici apreciez pe omul acesta ..imi place foarte mult cum predica te atinge direct la inima :) .. si pe mine m'a atins cu una din predicile lui..Domnul sa il binecuvanteze!!!

_______________________________________
Dumnezeu sa-ti dea un curcubeu la fiecare furtuna,un zambet la fiecare lacrima,o binecuvantare la fiecare pas si un raspuns la fiecare intrebare!!!

09/01/09 16:11

   
gabi
membru

Locatie: Ludus, Romania
Inregistat: 14/11/06

OLD TRAIAN a scris:



dintre romani cred ca unul dintre cei mai buni pentru mine e Iacob Coman.
De unde e, ca n-am auzit de dansul?


ai aici(da click) un mic CV al lui...e un pastor adventist si profesor la institutul teologic penticostal din Bucuresti...din pacate o va lasa mai  usor cu cursurile la teologie si cu predicatul prin de alte denominatiuni ca a fost avertizat de nu stiu ce consiliu adventist europea s-o lase mai usor cu astea :| ...pacat...pacat ca un om care reuseste sa treaca de barierele dosctrinare este oprit de mai marii lui...e un om de o valoare extraordinara ;).

Ultima modificare de gabi_aron (09/01/09 16:25)


_______________________________________
"... greutatea erudiţiei în definirea cuvintelor nu compensează slăbiciunea argumentului în chestiunile mai importante." Francis A. Schaeffer

09/01/09 16:25

Site web  
cami
membru

Locatie: here and there :)
Inregistat: 17/07/07
Mie imi plac mult ca predicatori : Paul Negrut, Vladimir Pustan, Luigi Mitoi, Burca Remus, Marc Cosmin  :) . si altii, dar pe astia i-am auzit mai des :) .

_______________________________________
"If I find in myself a desire which no experience in this world can satisfy, the most probable explanation is that I was made for another world." - C. S. Lewis

09/01/09 18:01

   
maria_t
membru

Inregistat: 25/01/09
In aceasta ordine:Iosif Ton, Daniel Maris,Cristian Barbosu.
Richard Wurmbrand are un loc special in inima mea,e mai mult decat un predicator, e "apostolul Pavel al cortinei de fier", multumesc Domnului din tot sufletul pentru el.


_______________________________________
Binecuvântat să fie Domnul, care zilnic ne poartă povara, Dumnezeu, mântuirea noastră.

26/01/09 01:00

   
symyon
membru

Locatie: Zalau
Inregistat: 25/01/09
Sa zic si eu pe catva;V.Pustan;Nicolaie Moldoveanu(a plecat)Traian Dorz(a plecat)...Predici,cantari,poezii....ne-au facut viata mai usoara,mai placuta,pe acest pamant...Domnul sa-i binecuvanteze..!!!

_______________________________________
Daca Dumnezeu e cu noi,cine e impotriva noastra?

27/01/09 21:48

   
KoJack
membru

Locatie: Avrig-Sibiu, Romania
Inregistat: 29/02/08
Predicatorii mei favoriti sunt Vladimir Pustan, Viorel Iuga, Florin Ianovici, Flavius Borcea ... ;)

Ultima modificare de gabitzu.sb (31/01/09 23:34)


_______________________________________
Semnat...

KJ.

31/01/09 23:34

Site web  
mototey
membru

Locatie: Mutat: Suceava - România
Inregistat: 11/12/06
un alt pastor preferat... care de fapt cred ca ocupa top 1 in lista mea preferata de pastori este Flavius Borcea ... imi place cum predica, felul cum se relationeaza la cei din jurul lui, cum raspunde in fata problemelor... este o adevarata incurajare pentru mine...
... iar lista continua cu Iosif Ton, Vladimir Pustan, Nelu Brie, Cornel Boingeanu, Maris Daniel, Teodor Colda si Ghioanca Constantin... lista ar mai putea continua... dar deocamdata prefer sa o las doar atat... :)


_______________________________________
Omul de care se foloseste Dumnezeu

01/02/09 10:55

Site web  
sweet andra
membru

Locatie: vestul civilizat
Inregistat: 11/01/06
Iosif Ton, Romica Iuga, Viorel Iuga, Cristi Barbosu, Paul Negrut ...

Ultima modificare de sweet andra (01/02/09 12:14)


_______________________________________
"Dragostea sa fie fara prefacatorie. Fie-va groaza de rau, si lipiti-va tare de bine." Romani 12:9

01/02/09 12:14

   
mikhael
membru

Locatie: sibiu, romania
Inregistat: 16/01/09
Richard Wurmbrand pentru inima, Iosif Ton pentru minte si Paul Washer cand am nevoie de un sut in partea dorsala...dar primii doi au si experiente de viata deosebite cu Dumnezeu in conditii grele asa ca pentru mine cuvantul lor e piatra de temelie.Wurmbrand a fost singurul care il ascultam si inainte de a ma intoarce pocainta.Are dragostea aceea adevarata in suflet , nu te acuza de nimik , nu te sperie, zice doar ca Dumnezeu e dragoste. A avut mare importanta Richard Wurmbrand in intoarcerea mea la Dumnezeu. Cand ma speriau legalistii din biserica, ascultam Wurmbrand si-mi trecea.

_______________________________________
Oare cand vine Domnul sa ne ia?

01/02/09 21:18

   
lara
membru

Inregistat: 03/12/06

sweet andra a scris:

Iosif Ton, Romica Iuga, Viorel Iuga, Cristi Barbosu, Paul Negrut ...


La ce lista ai as putea spune ca esti aradeanca, oradeanca sau cel mult timisoreanca :) - ma insel? :D


_______________________________________
Nu este nebun cel care da ceea ce nu poate tinea pentru a castiga ce niciodata nu pierde.- Jim Elliot

01/02/09 23:01

   
mototey
membru

Locatie: Mutat: Suceava - România
Inregistat: 11/12/06

lara a scris:


sweet andra a scris:

Iosif Ton, Romica Iuga, Viorel Iuga, Cristi Barbosu, Paul Negrut ...


La ce lista ai as putea spune ca esti aradeanca, oradeanca sau cel mult timisoreanca :) - ma insel? :D




pai... daca spune ca e din vestul civilizat... e de pe undeva din zona aia... :D:P:D


_______________________________________
Omul de care se foloseste Dumnezeu

02/02/09 14:34

Site web  
RainSong
membru

Locatie: going over Jordan
Inregistat: 08/11/06

lara a scris:

La ce lista ai as putea spune ca esti aradeanca, oradeanca sau cel mult timisoreanca :) - ma insel? :D

in afara de romica iuga ,si mie imi plac cei enumerati de ea .Si nu sunt nici una din variantele de mai sus :D Doar ca la noi se mai perinda ..

Larisa a scris:

Viorel Candreanu

tipu nu ii baptist ,din Moldova [Iasi sau Suceava ,pe acolo] ? A venit si la noi ,fain a predicat .

Ultima modificare de RainSong (10/02/09 19:30)


_______________________________________
"se spune ca-i nevoie de curaj pentru-a muri, eu spun ca trebuie curaj pentru-a trai; si stii ca toti oamenii mor, dar nu toti oamenii traiesc .. e greu cand trebuie sa treci zilnic inca un test."

10/02/09 19:29

   
brightsky
membru

Locatie: Pontypridd, Wales
Inregistat: 01/07/05
Pentru mine in topul listei sunt Jim Cymbala si T.D. Jakes!

_______________________________________
I have seen Jesus, for He is in everything I touch!

28/02/09 01:19

   
ChRyS_TyNa
membru

Locatie: Targoviste,Romania
Inregistat: 27/11/07
mie imi plac foarte mult Vladimir Pustan,Florin Ianovici,Nelu Horodinca si Cristian Barbosu

09/03/09 22:08

   
lara
membru

Inregistat: 03/12/06

RainSong a scris:

.

Larisa a scris:

Viorel Candreanu

tipu nu ii baptist ,din Moldova [Iasi sau Suceava ,pe acolo] ? A venit si la noi ,fain a predicat .

Este din Ipotesti mai exact si e baptist ;). E pastor in biserica din care a fost fata aia, Ana Gavrilovici.


_______________________________________
Nu este nebun cel care da ceea ce nu poate tinea pentru a castiga ce niciodata nu pierde.- Jim Elliot

10/03/09 09:22

   
mototey
membru

Locatie: Mutat: Suceava - România
Inregistat: 11/12/06

RainSong a scris:

.

Larisa a scris:

Viorel Candreanu

tipu nu ii baptist ,din Moldova [Iasi sau Suceava ,pe acolo] ? A venit si la noi ,fain a predicat .



Asa cum a spus Lara, acest predicator este pastor in Ipotesti. Un prieten foarte bun de-al meu care acum este pastor s-a pocait(s-a predat) in urma unei predici de-a lui. Eu unul nu il cunosc personal... adica atunci cand eram mic si mergeam pe la bunici in judetul Suceava mi mergeam si prin Ipotesti... Anul acesta cred ca voi merge din nou pe acolo...:)


_______________________________________
Omul de care se foloseste Dumnezeu

10/03/09 21:12

Site web  
lara
membru

Inregistat: 03/12/06
Eu il cunosc personal, Mototey, si este un om extraordinar :)

_______________________________________
Nu este nebun cel care da ceea ce nu poate tinea pentru a castiga ce niciodata nu pierde.- Jim Elliot

10/03/09 21:21

   
Sarah
membru

Locatie: Michigan
Inregistat: 08/03/07
Iosif Ton, Luiji Mitoi, Paul Negrut, Cristi Ionescu

_______________________________________
Tu imi dai scutul mantuirii Tale,dreapta Ta ma sprijineste,si indurarea Ta ma face mare. Ps.18:35

11/03/09 06:59

   
marianb
membru

Locatie: Bucuresti, Ro
Inregistat: 27/08/08
Paul Negrut, Cristian Barbosu, Florin Ionovici Lazar Gog s alti :D

_______________________________________
Filipeni 4:13 Pot totul în Hristos, care mă întăreşte.

http://marianescu.blogspot.com

13/03/09 23:24

   
SergiuB
membru

Inregistat: 28/05/09
nume mari aici..
insa eu prefer Petrica Hututui :)
un om deosebit... stai si vorbesti cu el si simti k nu vorbeste el cu tine ci Duhul Domnului.
Si ar mai fi de adaugat Asoltanei Radu, Budeanu Radu si Ionut Luca, persoane din bisericuta din care fac parte. Daca aveti ocazia o sa va placa sa-i cunoasteti :D


_______________________________________
Totdeauna sa faci diferenta intre a visa si a gandi pozitiv!

03/06/09 22:44

   
Turcu Ovidiu
membru

Locatie: Arad, Romania
Inregistat: 16/06/09
Joseph Prince, Kenneth E. Hagin, Kenneth Copeland, Joyce Meyer, Jesse Duplantis, Brian Houston, Louie Giglio, Reinhard Bonnke, Smith Wigglesworth si altii.

24/06/09 12:56

   
GeoAli
membru

Locatie: Valenii de Munte
Inregistat: 28/05/09
Luigi Mitoi,Lazar Gog,Vladimir Pustan,Florin Ianovici,Nelu Demeter,etc

_______________________________________
Iubirea adevărată se exprimă prin vorbe puţine dar prin fapte multe, bune şi frumoase.

24/06/09 13:49

   
Pagini:  1 2 3    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net