TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Filme/Recomandari de filme Moderat de feedback  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 ... 6
Sword
membru

Inregistat: 01/02/08
Cand am citit topicul "Recomandare" m-am gandit c-o sa fie ceva unde se recomanda filme bune. Da vad ca-i cu totul altceva asa ca am facut un topic nou. Eu unu va recomand "Ostrovul". Film 100% rusesc plin de lucruri cu talc, colorat de farmecul aparte al ortodoxiei si al rusilor (mai ales)

25/04/08 15:28

fluflu
membru

Inregistat: 20/09/07

gabi_aron a scris:

the departed, blood diamond, apocalypto, pursuit of happynes, the kingdom

daca stiti ceva filme in stilul celor de mai sus va rog ziceti-mi :D

eu stiu:Beowulf, Miami Vice, Deja vu, Live Free or Die Hard, Rambo, 300, The Fountain, Cinderella Man, babel, Shooter, Resident Evil(1,2,3), awake, jumper, Untraceable, I Am Legend, The Bucket List, There Will Be Blood     ,

08/05/08 20:10

shoricel
membru

Inregistat: 04/01/08
flufluturas... tu cate filme vezi pe saptamana? :D

08/05/08 20:15

gabi
membru

Inregistat: 14/11/06
ms flu .. o sa incerc "There will be blood" ca ma cam atragea si inainte....dintre celelalte am mai vazut iar altele nu ma atrag :P...daca tot pierd vremea la filme, macar sa fie fain facute

08/05/08 20:39

Site web  
Sword
membru

Fluflu..in stilul ala mai este si Pathfinder si 10000 B.C.(asta-i o mare prostie), Tristan si Isolda (ii fain). Apoi filme care merita cu adevarat vazute: The ultimate gift, Elephant man, Patch Adams, Tideland, Requiem for a dream, Life is a miracle si altele...altadata

08/05/08 22:42

Sword
membru

Super fain si filmul The legend of 1900 cu un pianist care s-a nascut si a trait toata viata lui pe un vapor. Super film

10/05/08 22:04

fluflu
membru

Sword, dar nu pe mine ma interesau :D :D oricum, gabi sa ia aminte :).
de 10000 BC am auzit si eu ca e cam plictisitor...

10/05/08 22:47

Sword
membru

10000 bc ii cel mai prost film din domeniu. Daca vezi reclama ai vazut tot ce era mai interesant in el....restu ii varza.

12/05/08 20:15

april
admin forum

Inregistat: 15/10/05
Parca era vorba de recomandari aici ....

Nu de alta, dar aveti subiect si despre filmele preferate, si despre cele mai proaste filme vazute. Ce scrieti voi aici s-ar incadra foarte bine acolo.

12/05/08 22:20

+Archangel+
Moderator

Inregistat: 05/07/06
Nici nu s-a racit bine Codul lui Da Vinci ca hop... avem parte de un alt film, de data asta un documentar :rolleyes: :

http://www.bloodline-themovie.com/

13/05/08 10:13

april
admin forum

Inregistat: 15/10/05

+Archangel+ a scris:

Nici nu s-a racit bine Codul lui Da Vinci ca hop... avem parte de un alt film, de data asta un documentar :rolleyes: :

Ni-l recomanzi? Daca da, de ce ? Daca nu, ce cauti aici :D ?

13/05/08 10:43

+Archangel+
Moderator

Inregistat: 05/07/06
Iar citezi cand nu e cazul? :rolleyes:

Da, il recomand, desi n-am vazut decat trailer-ul. De ce? Asa... pentru cei care se plictisesc sau celor carora le place teatrul absurd. :D

Ce caut aici? N-am gasit alt topic mai potrivit. :P

13/05/08 11:07

giany
membru

Inregistat: 18/05/07
vreau o lupta cinstita !!! :D:D:D

13/05/08 11:24

Sword
membru

April...nu putem sa punem in discutia asta chiar numai nume de filme fara sa dam si niste indicii despre ele. Este un topic anume, dar nu-l putem reduce chiar la titluri. Oamenii mai vor sa si stie ceva despre filmele recomandate inainte sa se-apuce sa le caute. Si desi titlul nu spune s-ar cam intelege de la sine ca se poate vorbi aici si despre filme "nerecomandate". Deci eu recomand sa nu va uitati la anume film.... :)

13/05/08 19:44

Sword
membru

Aaa..si inca un film superb: Everything is illuminated. Eroul principal este tipu din Stapanul ineleleor-Frodo. Nu-i stiu numele real. Este calauzit de niste rusi de-aia de la ei de-acas sa-si regaseasca niste rude evrei. Comedie si drama in acelasi timp. Nota 10

14/05/08 21:33

fluflu
membru

e vorba de actorul Elijah wood :)

14/05/08 22:36

Norkis
membru

Inregistat: 17/07/08
Personal iubsc mult filmele de actiune care implica si multa psihologie; in acest sens recomand puternic:

-Filmul "Edison"(cu patru actori si roluri exceptionali/e: Morgan Freeman, LL Cool J., Justin Timberlake si Kevin Spacey); este vorba despre putere si coruptie, chiar in sanul politiei din orasul Edison. E exceptional.

-Filmul "Traficantul de arme" cu Nicholas cage si Ethan Hawke, in care poti intra in mintea celor care treptat se dezumanizeaza din dorinta de a se imbogati in urma traficului ilicit. Sunt filme exceptionale!
Norkis

Ultima modificare de Norkis (18/07/08 11:38)

18/07/08 11:37

fluflu
membru

a vazut cineva 'The secret'?

25/07/08 11:48

Sword
membru

Oaaa!!! super film! "Time changer"...Numai azi l-am vazut. Am auzit de el mai demult dar azi l-am si vazut. Super idee: Ca separand invatatura morala de persoana lui Isus deschidem portile diavolului care nu are nimic impotriva faptelor bune ci impotriva lui Isus.....Excelent film.

07/08/08 15:50

Norkis
membru

Inregistat: 17/07/08
va recomand tare mul "pisicile aristrocrate". Chiar daca nu e film, si e desen animat, e tarrrrrrrrre -tare dragut si cu invataturi multe pentru copilasi.

25/08/08 09:50

soso_zizou
membru

Inregistat: 29/07/07
va recomand Gladiatorul pt cei care nu l-ati vazut

29/08/08 18:09

Site web  
lara
membru

Inregistat: 03/12/06

Norkis a scris:

va recomand tare mul "pisicile aristrocrate". Chiar daca nu e film, si e desen animat, e tarrrrrrrrre -tare dragut si cu invataturi multe pentru copilasi.

Ioi, e asa de sweet desenul asta :)

29/08/08 18:18

Apacugheata
membru

Inregistat: 21/11/08
Love Comes Softly (2003)
Loves Enduring Promise (2004)
Loves Long Journey (2005)
Loves Abiding Joy (2006)
Loves Unending Legacy (2007)
iar la urmatorul "Loves Unfolding Dream (2007)", tot din aceasta serie nu am subtitrarea, daca o are cineva il rog frumos sa mi-o dea si mie. Filmele sunt frumose, au legatura intre ele, ve-ti vedea prin cate trece familia si cat de importanta e iubirea intre parteneri, increderea dintre ei, greutatile care apar si cum vor face fata lor, dar si multe altele. vi le recomand, sunt superbe. Se gasesc pe torrente.Astept, poate voi gasi subtitrarea si la ultimul film. Apropo: la anul vor mai aparea inca doua filme din seria aceasta.

21/11/08 00:32

Apacugheata
membru

Inregistat: 21/11/08
Gata, am gasit subtitrare. O zi buna va doresc.

29/11/08 01:56

belinda
membru

Inregistat: 13/11/08
dar "cei 300  de spartani" ati vazut?(tare filmul)!!!

"Mandria omului va fi smerita si trufia oamenilor va fi plecata;numai Domnul va fi inaltat in ziua aceea"(Isaia 2:17)...

29/11/08 15:32

Pagini:  1 2 3 4 ... 6    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la