TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Prietenie, dragoste, casatorie, familie/Diferente baiat /barbat, fata /femeie. Moderat de april, feedback  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2
+Archangel+
Moderator

Locatie: Ploiesti, RO
Inregistat: 05/07/06
Ok, who cares? :D

_______________________________________
A sti nu inseamna a fi!

20/07/08 16:36

   
Norkis
membru

Locatie: Puppa
Inregistat: 17/07/08
La un moment te va interesa, Archangel, mai ales daca ti se va pune pata pe o persoana care desi ti se area foare potrivita dovedeste a fi imatura.

_______________________________________
Istetimea nu inseamna intelepciune...

20/07/08 21:04

   
simona
membru

Locatie: Ploiesti, Romania
Inregistat: 19/02/08
Norkis, imi place ideea ta. Dar daca ai fi citit atent-poate ai facut asta, ai fi vazut un lucru: tu te referi la partea morala, iar noi la cea fizica.

Tu spui:"femeie e doar aceea care e matura, etc... Barbat e acela care... etc".
De cealalta parte, suntem noi, care nu te-am contrazis, ci am venit cu o opinie care se refera la partea fizica.

O sa vin cu un ex, in sprijinul afirmatiei mele.

La scoala la mine, am o profesoara care are ...50 si ceva de ani. I se spune:"domnisoara X". Desi e femeie din punctul tau de vedere, e domnisoara din punctul altora. Diferenta se face din punctul in care privesti lucrurile. :)

Si sa stii ca o fata, poate fi destul de matura, si la 15 ani. Pentru ca nu numai varsta da maturitate, ci si circumstantele. :)

PS: da, eu le-as numi femeiusti, ca altfel, le-as numi juma'de femeie. :D

Ultima modificare de anomis (21/07/08 08:01)


_______________________________________
"GOD IS ENOUGH"

21/07/08 08:01

   
+Archangel+
Moderator

Locatie: Ploiesti, RO
Inregistat: 05/07/06
Eu ma refeream la incadrarea fata sau femeie. Sunt si femei imature si fete mature. Asa ca aceasta incadrare ma lasa rece. De-aia am zis "who cares?".

_______________________________________
A sti nu inseamna a fi!

21/07/08 09:02

   
Norkis
membru

Locatie: Puppa
Inregistat: 17/07/08
:D, ok. Who cares, man? :)

_______________________________________
Istetimea nu inseamna intelepciune...

21/07/08 12:17

   
Pagini:  1 2    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net