TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Prietenie, dragoste, casatorie, familie/" El" al meu.../ "Ea" a mea... Moderat de april, feedback  
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 3 4 5 6
alex
membru

Inregistat: 02/03/09

bornagain a scris:

din cauza unor motive, am ajuns acasa mult mai devreme decat credeam asa ca o sa termin acest articol cu

" EA " a mea

"Asteptarea in prezenta lui Dumnezeu intotdeauna produce miracole "...... sa raman in asteptare."

~ajuta-ma Doamne sa fac si eu la fel. ~

tocmai am dat peste topic..si cand am citit ce ai scris aici a fost ca si cum m-ai descrie pe mine...nu stiu de ce s-a zis ca e ireal...si io is inca in perioada de asteptare...stiu ca El a pregatit-o pe Ea ptr mine...

03/07/09 13:35

Turcu Ovidiu
membru

Inregistat: 16/06/09
Buei, wake up. Cum o pregateste? Ca in armata? Iesi si caut-o, asa o gasesti. Nixt predestinazionen.

03/07/09 14:42

UnderZero
membru

Inregistat: 19/04/08
Sa nu exageram! Vrei sa zici ca suntem...ratacite :rolleyes:? "Cutzu, cutz-cutz-cutz"? Nu depinde totul de noi, ca oameni!
A pregatit-o adica a construit-o sa te suporte! :D Ok, si sa ma suporte (El-ul meu...)! Ca asa toata biserica e plina de fete frumoase si de treaba!

Ultima modificare de UnderZero (03/07/09 14:47)

03/07/09 14:44

Turcu Ovidiu
membru

:)) da Faza cu cutzu cutzu e invers: COME BOY!

Ultima modificare de Turcu Ovidiu (03/07/09 14:50)

03/07/09 14:48

UnderZero
membru

Inregistat: 19/04/08
:rolleyes: Multa rabdare tre sa aiba Ea-ua ta...
Vezi, vezi ca va trebui sa fie pregatita de EL? :D

03/07/09 14:57

Turcu Ovidiu
membru

Clar, o sa fie trecuta prin incercari serioase :))

03/07/09 15:07

alex
membru

Inregistat: 02/03/09

Turcu Ovidiu a scris:

Buei, wake up. Cum o pregateste? Ca in armata? Iesi si caut-o, asa o gasesti. Nixt predestinazionen.

nu cred ca ai inteles ce am vrut sa spun..:)
nu voiam sa zic ca o astept sa apara de nicaieri...ci astept sa mai treaca o vreme ca sa mai crestem si eu si Ea...mai ales acum cand stiu ca El(Dumnezeu) a pregatito pt mine ..deci nu e nici o graba...

11/07/09 14:46

Turcu Ovidiu
membru

Dumnezeu nu zice sa iti iubesti sotia prin propriile forte. NU! El spune "Fiul meu e in tine invata sa te odihnesti in El si El te va motiva (cause) sa iti iubesti sotia"

05/08/09 14:52

crestin_salvat
membru

Inregistat: 15/11/08

cami a scris:

Nu e vorba ca nu mai cred in asta,tamarta4jc,doar ca avand in vedere situatiile cu care fiecare dintre noi ne confruntam zi de zi,vedem ca astfel de manifestari,prin scrisori si tot felul de sentimentalisme sunt prea tare puse la o parte,desi recunosc ca nu tocmai asa ar trebui sa stea lucrurile.Insa trebuie sa admitem ca traim intr-o societata dura si printre niste oameni care sunt tot mai mult marcati de altfel de chestii si faptul ca vedem viata exact asa cum este ea,fara inflorituri sau culori pastelate nu inseamna,nici pe departe ca noi nu visam sau ca noi nu speram ca intr-o zi lucrurile se vor ameliora...ca se vor schimba...in bine si ca isi vor urma drumul normal,drumul de pe care multi dintre noi nu ar fi trebuit sa ne abatem... :) parerea mea

Cami, ai dreptate. you're right. Ar fi fain sa fie asa cum spune born again si sa aiba toti parte de binecuvantarea casatoriei cum a avut el. Lumea asta e dura, asa cum spui, si uneori lucrurile nu se intampla in realitate asa cum asteptam noi, Dumnezeu nu actioneaza intotdeauna cum credem noi ca ar fi normal sa actioneze.

14/01/10 03:30

Old
Moderator

Inregistat: 18/01/08
born again casatorit? :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
de asta nu mai posteaza?

14/01/10 11:18

bornagain
membru

Inregistat: 03/05/07

Old a scris:

born again casatorit? :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
de asta nu mai posteaza?

:)) stai linistit, sunt tot solo percutie. Am fost doar ocupat si n-am mai dat pe aici de muult.

01/11/12 11:50

Pagini: 1 ... 3 4 5 6    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la