TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Prietenia: intrebari si raspunsuri/Despartire dupa 5 ani .....e oare VOIA DOMNULUI? Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4
alex
membru

Inregistat: 02/03/09
1. bun venit pe forum benytob!!! spor la citit si postat
2. nu mai posta consecutiv...in coltul din dreapta ai optiunea modificati..poti modifica astfel mesajele tale
3.anquita vorbim in privat(MP) :D
si asemeni si tie...nu mai posta consecutiv :D

03/01/10 13:28

polooradea
Exclus

Inregistat: 07/09/09
indiferent dupa cati ani te-ai despartit, inseamna ca nu e dupa voia Domnului.
“Toate lucrurile lucrează împreună spre binele celor ce-L iubesc pe Dumnezeu…”

03/02/10 13:28

pascal
membru

Inregistat: 17/02/10

polooradea a scris:

indiferent dupa cati ani te-ai despartit, inseamna ca nu e dupa voia Domnului.
Toate lucrurile lucrează mpreună spre binele celor ce-L iubesc pe Dumnezeu

N e dupa voia Domnului ca te-ai despartit sau ca ai fost cu cineva?

22/02/10 22:17

emanuel
membru

Inregistat: 14/09/08
NU era voia Domnului sa fie cu el. Era vorba de la inceput de un caz concret.
O fata avea un prieten si voiau sa se casatoreasca, dar fara preaviz el s-a indragostit de o fata 'din lume', si a respins-o pe cea cu care stabilise inainte sa se casatoreasca. Ea a inceput sa sufere enorm!

Destul de dificil pentru ea, si cred ca nu-si da seama de cine a scapat-o Domnul.

Mai bine sa-l jeleasca :( cateva luni, decat sa planga o viata ca nu a avut minte!

Dar domnia, stapanirea si puterea tuturor imparatiilor care sunt pretutindeni sub ceruri, se vor da poporului sfintilor Celui Prea Inalt.(Daniel 7:27)

22/02/10 22:30

Ceszares
membru

Inregistat: 26/04/12
As dori sa aflu cum stau lucrurile acuma in situatia ta Anquita... Te-ai impacat complet cu situatia?
Din ce am vazut, Dumnezeu, prin aceasta experienta a capatat un alt sens in viata ta... il percepi altcumva...
Dar ceea ce vreau sa stiu cu adevarat este daca crezi absolut din toata inima caci ce s-a intamplat a fost voia Lui...
Asta daca mai esti pe site si daca mai esti dispusa sa vorbestei despre asta...:)

Ultima modificare de Ceszares (16/08/12 14:19)

16/08/12 14:12

anquita
membru

Inregistat: 28/02/09
Pace Ceszares....
Ms de intrebare....da m-am impacat cu ideea ca a fost voia Domnului, mai ales dupa lucrurile minunate care mi s-au intamplat in viata mea: pe 12.09.2010 m-am casatorit si intr-o luna astept sa dau nastere unei fetite....deci totul este minunat in viata mea in acest moment SLAVA DOMNULUI...Nicio pers din lumea asta nu merita sa sufere cat am suferit eu dupa acest baiat, dar acum ma bucur ca s-a intamplat asa ca sa fiu mult mai fericita cu pers de langa mine decat eram cu ele....
Numai bine

17/08/12 09:59

felyy
membru

Inregistat: 23/06/08
anquita...nici nu ma asteptam sa raspunzi la mesaj...imi pare bine sa aud ca lucrurile in drptul tau sunt ok....chiar ma bucur, imi aduc aminte ca in urma ce mult timp citeam povestea ta.

Sa fi fericita, iti doresc sarcina usoara in continuare >:D<

17/08/12 15:04

Ceszares
membru

Ma bucur sa aud asta Anquita...:) majoritatea nu reusesc sa inteleaga ceea prin ce trec si dau vina pe D-zeu si apoi isi distrug vietiile prin ura si resentimente fata de alte persoane si fata de Dumnezeu...
Ce aud de la tine sunt mai mult decat vesti bune...: Sunt binecuvantarile Celui de sus :) exact ca si in cazul lui Iov...:)
Domnul sa te binecuvinteze cu viata vesnica draga Anquita :) pe tine, pe iubitul tau sot si pe viitorul vostru bebe :D

18/08/12 02:44

Old
Moderator

Inregistat: 18/01/08

Ceszares a scris:

Ce aud de la tine sunt mai mult decat vesti bune...: Sunt binecuvantarile Celui de sus :) exact ca si in cazul lui Iov...:)

Ce are Iov in comun cu despartirea?

22/08/12 07:12

Ceszares
membru

Nu are nimic de a face...:| Credeam ca se intelege comparatia...
Iov a suferit mult si apoi a fost rasplatit pentru suferinta lui mult mai mult decat era inainte... La fel si in cazul lui Anquita... Sper ca se intelege acuma...

Ultima modificare de Ceszares (22/08/12 13:13)

22/08/12 13:12

Pagini:  1 2 3 4    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la