TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Prietenie, dragoste, casatorie, familie/Privirile Moderat de april, feedback  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3
FiicaDeRege
membru

Inregistat: 03/11/08

diana0608 a scris:

Totusi, un baiat care priveste insistent o fata, iar cand fata il observa el isi intoarce privirile, asta ce semnifica, cu toate ca acel baiat nu abordeaza acea fata?

Eu zic ca baiatul mai are de crescut. Sper ca nu am fost prea rautacioasa.

25/03/11 18:27

daniel
membru

Inregistat: 01/03/08

diana0608 a scris:

In cazul unei fete e mai complicat ca sa faca ea primul pas, adica sa abordeze ea baiatul, pentru ca sunt unii baieti care, daca sunt atrasi de o fata doresc ca ea sa astepte, si sa fie ei cei care fac primul pas si nu fata, mai ales daca fata le-a dat de inteles poate din priviri ceva; doar ca, acesti baieti in cauza nu stiu ce asteapta, sau poate nu sunt pregatiti, ori nu sunt atrasi de acea fata ci o privesc doar asa fara un motiv anume:|   Banuiesc ca fetele care fac primul pas, pentru majoritatea baietilor deja au pierdut putin teren:D adica asa cred eu ca gandesc unii baieti, nu zic toti..
Ei, nu trebuie sa il ceara in casatorie decat dupa un timp-daca e nevoie :))....Daca vrei sa il cunosti normal ca nu astepti pana la batranete sa te abordeze el intai si nici nu il suni cu nr ascuns zicandu-i ca-ti plac ochii lui :D.  Intri cumva in vorba cu el si pe parcurs iti dai seama daca e potrivit sau nu.

Totusi, un baiat care priveste insistent o fata, iar cand fata il observa el isi intoarce privirile, asta ce semnifica, cu toate ca acel baiat nu abordeaza acea fata?
Pai oamenii se uita in jur, uneori sunt prinsi & surprinsi ca au fost prinsi. Ce sa-i faci daca te-a prins ? Te uiti inca o data, sa te asiguri ca ai vazut bine prima data, chiar te-a vazut ca te uitai la ea :D

FiicaDeRege a scris:

Eu zic ca baiatul mai are de crescut. Sper ca nu am fost prea rautacioasa.
Nu ai fost rautacioasa dar nu ai dreptate :D. Doar daca are intentii gresite e de rau privitul asta si apropos, la 40 de ani si tu o sa te uiti la oameni la fel cum se uita asta "micu", de 13 ani :D

25/03/11 19:42

diana0608
membru

Inregistat: 25/03/11
Daniel a a scris: Ei, nu trebuie sa il ceara in casatorie decat dupa un timp-daca e nevoie :))....Daca vrei sa il cunosti normal ca nu astepti pana la batranete sa te abordeze el intai si nici nu il suni cu nr ascuns zicandu-i ca-ti plac ochii lui :D.  Intri cumva in vorba cu el si pe parcurs iti dai seama daca e potrivit sau nu.

Daniel, nu m-am referit la cerere in casatorie, ci doar la o simpla abordare, sau la a intra in discutie cu el.

Daniel a ascris: Pai oamenii se uita in jur, uneori sunt prinsi & surprinsi ca au fost prinsi. Ce sa-i faci daca te-a prins ? Te uiti inca o data, sa te asiguri ca ai vazut bine prima data, chiar te-a vazut ca te uitai la ea :D

Eu ma refer daca trece mai mult de un an, in tot acest timp baiatul\fata respectiva cand te gasesti cu el\ea in biserica iti mai arunca priviri, totusi nu indrazneste sa iti vorbeasca ori de rusine, ori cine stie de ce....? dar de prvit te priveste:D   Multumesc de raspunsuri

25/03/11 21:24

daniel
membru

Inregistat: 01/03/08
diana daca vrei sa ma citezi frumos, cum te citez eu pe tine :P e ff simplu, scrii (quote=daniel) aici copiezi mesajul meu (/quote)...sa foloseste paranteze drepte

diana0608 a scris:

Daniel, nu m-am referit la cerere in casatorie, ci doar la o simpla abordare, sau la a intra in discutie cu el.

Se aplica si in cazul asta, ia initiativa si gata. De la o varsta lumea intelege corect un salut sau o discutie si nu viseaza cum ar fi peste 10 ani, cu sotie, copii si toate cele.

diana0608 a scris:

Eu ma refer daca trece mai mult de un an, in tot acest timp baiatul\fata respectiva cand te gasesti cu el\ea in biserica iti mai arunca priviri, totusi nu indrazneste sa iti vorbeasca ori de rusine, ori cine stie de ce....? dar de prvit te priveste:D   Multumesc de raspunsuri
Probabil in anul acela s-a mai uitat la alte fete si doar s-a uitat. De la o varsta vorbesti cu persoanele si o privire ratacita e ca si cum n-ar fi fost :)

25/03/11 22:05

diana0608
membru

Inregistat: 25/03/11
Multumesc de sfat, o sa tin cont si am sa incerc sa folosesc citatul frumos:)
Oricum este un episod din trecut, dar am ramas cu unele nedumeriri.., deaceea doream sa mai stiu unele pareri cu privire la privitul asta care uneori e tare misterios:D

25/03/11 22:21

edi.theraven
membru

Inregistat: 26/10/08
Ideea e ca nu e bine sa te joci cu chestiile de genul :) si in mare masura, pentru tine, nu neaparat pt celalalt [pentru tine, adica cel care...priveste :D, nu tu in mod special]. Privirile astea in 90% din cazuri sunt doar joaca. Si nu cred ca intre crestini este bine ca jocuri de genul asta sa existe. In Biblie scrie sa nu ne ingrijim de fire sa nu ii trezim poftele. Faza e ca in general denota lipsa de maturitate. Decat sa culegi roadele unei indragosteli fugare, mai bine esti atent :) parerea mea

le : evident, cantaresti o persoana si din ochi, ceea ce este foarte recomandat. Insa nu despre acest gen de prviri se discuta :)

Ultima modificare de edi.theraven (19/06/12 16:12)

19/06/12 15:57

Site web  
Pagini:  1 2 3    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la