TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/De-ale psihologiei/Premonitii, visuri Moderat de antonela, april  
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 4 5 6 7
edi.theraven
membru

Locatie: me
Inregistat: 26/10/08
logic ca e posibil sa fii constient de vis :)


Conteaza si momentul din noapte cand visezi. De obicei, dupa cam 5 ore de somn, ciclurile rem se raresc si activitatea cerebrala scade. Asa si cu somnul din timpul zilei. Eu de multe ori stiam ca e vis, alte ori puteam controla visul. Chimic si medical, tine doar de undele electromagnetice generate de activitatea cerebrala. Am avut de 2-3 ori vis in vis, cu sau fara false treziri (false awakening, in care credeam ca e realitate dar, de fapt visam). Ele se petrec de multe ori din pricina grijilor.


Am avut multe experiente (si vise in care Dumnezeu mi'a vorbit, si anume 2, unul cand eram mic si altul de curand) Si vise de la Dumnezeu, nu in care mi'a vorbit direct, dar de la El:). Insa celelalte, sunt doar efecte ale chimiei creierului.

Ultima modificare de edi.theraven (06/02/12 16:10)


06/02/12 15:31

Site web  
RainSong
membru

Locatie: going over Jordan
Inregistat: 08/11/06

RainSong a scris:

ma visez de multe ori mergand pe strada si abia ma misc, ma chinui foarte mult sa inaintez dar abia merg

dupa treaba asta am patit 2 chestii interesante:

   - din cauza unei dureri misterioase la picior, aproape un an, in multe zile, a fost o provocare sa ma deplasez. Ma durea de numa si simteam ca merg asimetric, un chin, asemanator cu cel din vis doar ca acolo era mai puternic.

   - am avut o interventie chirurgicala la picioare, eu credeam ca in 2 ore n-am ce face in spital, dar m-au internat si 2 saptamani aveam voie sa merg doar pana la baie, cu greu, ca nu ma tineau picioarele. Apoi inca vreo luna n-am putut alerga [dupa tramvai :D] ..

   Faza e ca nici pana in ziua de azi nu se stie ce am avut, cu tot cu biopsii, filme, mrn etc As putea sa pun pe seama visului .. dar nu cred in asa ceva.

   Inainte visam useri TC, chiar recent se facea ca +Archangel+ o super-lauda pe 4givenByJesus si zicea ca e o fata asa faina etc ca si cum daca nu era insurat ar fi luat-o si o recomanda lui edi :)))

Ultima modificare de RainSong (11/02/12 19:47)


_______________________________________
"se spune ca-i nevoie de curaj pentru-a muri, eu spun ca trebuie curaj pentru-a trai; si stii ca toti oamenii mor, dar nu toti oamenii traiesc .. e greu cand trebuie sa treci zilnic inca un test."

11/02/12 19:46

   
edi.theraven
membru

Locatie: me
Inregistat: 26/10/08
Ce vise ai tu, rain :)) :D


le : si arch ce a mai facut? :D

le2 : daca ma recomanda pe mine ei, era o chestie :D Dar merge si asa :D

Ultima modificare de edi.theraven (11/02/12 22:06)


11/02/12 20:23

Site web  
Tanara crestina
membru

Inregistat: 26/09/07

RainSong a scris:

Inainte visam useri TC, chiar recent se facea ca +Archangel+ o super-lauda pe 4givenByJesus si zicea ca e o fata asa faina etc ca si cum daca nu era insurat ar fi luat-o si o recomanda lui edi :)))



edi.theraven a scris:

Ce vise ai tu, rain :))
le : si arch ce a mai facut? :D


Idem Edi.
O intrebare: Pe mine ma visezi, RainSong? :D
Eu am visat useri TC, dar numai pe cei pe care i-am cunoscut si personal .. si oricum destul de rar.

Eu de vise cand citesc pe aici ma apuca si rasul si plansul. Ras - de bucurie pentru voi ca aveti vise asa frumoase si Plans - din pacate am vise complicate si mult mai urate .. Nu vreau sa va sperii .. asa ca ma abtin. :)


_______________________________________
By grace - Daughter of the most high King

11/02/12 22:34

   
shoricel
membru

Locatie: Cluj-Napoca (Ploiesti)
Inregistat: 04/01/08
Mai am si eu cosmaruri si visuri ciudate dar nu le dau importanta.
RainSong, si eu visam ca nu ma pot misca sau ca aveam tot felul de dureri care nu stiu de unde veneau si nu stiam ce sa fac sa imi treaca.


_______________________________________
A passion lifestyle.

11/02/12 23:19

   
Oblio
membru

Inregistat: 03/10/10
Senzatia de picioare legate, atunci cand fugi inspaimantat de ceva, am avut si eu in copilarie. Si acest tip de vis cred ca este o rezultanta a emotionalului agitat sau a temerilor din subconstient.
Senzatia de durere fizica nu am avut-o niciodata doar pe cea de tip sufletesc.


_______________________________________
“Domnul nu se uita la ce se uita omul; omul se uita la ce izbeste ochii, dar Domnul se uita la inima.” 1 Samuel 16:7.

17/02/12 21:08

   
Old
Moderator

Locatie: cluj
Inregistat: 18/01/08
Snzatia de picioare legate cand vrei sa fugi apare atunci cand dormi cu picioarele suprapuse. Atunci unul il tine pe celalalt si da senzatia asta.

_______________________________________
Cunosti cu adevarat valoarea vietii in momentul in care viata atarna de un fir ce-i gata sa se rupa.

17/02/12 21:17

   
Tanara crestina
membru

Inregistat: 26/09/07

Old a scris:

Senzatia de picioare legate cand vrei sa fugi apare atunci cand dormi cu picioarele suprapuse. Atunci unul il tine pe celalalt si da senzatia asta.


Uite ca asta nu stiam. Tu de unde stii?


_______________________________________
By grace - Daughter of the most high King

18/02/12 13:38

   
Pagini: 1 ... 4 5 6 7    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net