TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Maxime si cugetari/Binecuvantare / blestem / batjocura Moderat de antonela, april  
Autor
Mesaje Pagini: 1
vaxaly
membru

Locatie: Bucuresti
Inregistat: 28/03/05
Viata ar fi mult mai placuta daca ne-am putea uita si necazurile tot atat de repede ca si binecuvantarile.
           
Cu cat ne numaram mai bine binecuvantarile, cu atat ducem mai putin dorul dupa extravagantele pe care nu ni le putem permite.

Cateodata suntem atat de preocupati in a ne examina problemele, incat uitam sa ne numaram binecuvantarile.

Cei care binecuvanteaza pe Dumnezeu in incercarile prin care trec, vor fi binecuvantati de Dumnezeu prin incercarile lor.

Este mai usor sa batjocoresti lumanarea decat sa luminezi in intunerec.


_______________________________________
"Nu de aripi are nevoie spiritul omenesc, spune Bacon, ci de plumb. Cu prea mare usurinta se avanta in cele mai inalte abstractiuni pierzand orice contact cu omenescul si realitatea."

23/12/05 17:30

Site web  
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05
Fiecare zi aduce noi binecuvantari.

Iti sporesti bucuria cand iti numeri binecuvantarile.

Sunt binecuvantari pe care nu le primim pentru ca nu le cerem.

Natura lui Dumnezeu este sa binecuvanteze. ( Bruce Wilkinson)

Cei care pot sa-i multumeasca lui Dumnezeu in incercari transforma poverile in binecuvantari.


_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

13/03/06 19:55

   
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05
Suntem nascuti pentru a binecuvanta si a fi binecuvantati. Altfel nu functionam normal!

Nu poti avea binecuvantari pana cand nu inveti sa semeni binecuvantare.

Suntem nascuti pentru binecuvantarea lui Dumnezeu. Aurul si argintul sunt ale lui Dumnezeu. Mantuirea si vindecarea, iertarea si reabilitarea sunt tot ale Lui. Tot ceea ce Dumnezeu are, tot ceea ce El este, este gata sa toarne in noi si prin noi.

(Citate din "Viata pozitiva", de Daniel Cocar)


_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

08/07/06 21:54

   
antonela
Moderator

Locatie: Romania
Inregistat: 02/11/05
"Poate Dumnezeu nu va raspunde cand crezi tu ca ar trebui, dar momentul Sau este perfect. El are binecuvantari cu numele tau scris pe ele si indiferent cati le doresc, cand vine vremea, El ti le va da tie."

_______________________________________
Căci Tu eşti Stânca mea, Cetăţuia mea, şi, pentru Numele Tău, mă vei povăţui şi mă vei călăuzi. Psalmul 31:3

12/12/11 00:07

   
antonela
Moderator

Locatie: Romania
Inregistat: 02/11/05
"Dumnezeu binecuvanteaza oamenii pregatiti. Cand vine vremea, trebuie sa fii pregatit."

sursa: Meditatii zilnice- Bob Gass


_______________________________________
Căci Tu eşti Stânca mea, Cetăţuia mea, şi, pentru Numele Tău, mă vei povăţui şi mă vei călăuzi. Psalmul 31:3

13/12/11 23:55

   
antonela
Moderator

Locatie: Romania
Inregistat: 02/11/05
"Domnul nu poate binecuvanta pe deplin un om pana cand nu il infrange. Gradul de binecuvantare de care se bucura un om va corespunde exact cu deplinatatea biruintei lui Dumnezeu asupra lui." A. W. Tozer

_______________________________________
Căci Tu eşti Stânca mea, Cetăţuia mea, şi, pentru Numele Tău, mă vei povăţui şi mă vei călăuzi. Psalmul 31:3

26/12/11 00:39

   
Pagini: 1    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net