TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/TANAR si CRESTIN ?/Presiunea anturajului Moderat de feedback  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3
+Archangel+
Moderator

Locatie: Ploiesti, RO
Inregistat: 05/07/06
http://ro.wikipedia.org/wiki/Mi%C8%99carea_Rastafari

Desigur, ce inteleg baietii de cartier din rasta e coafura, drogurile si, eventual, muzica raggae. Deh, cultura asta nu e pentru oricine.


_______________________________________
A sti nu inseamna a fi!

09/06/10 15:51

   
ultimul mohican
membru

Inregistat: 23/03/10
copilu* acel pusti se mentine intr-o stare de usoara ameteala dar nu e niciodata beat (sau in general) desi bea constant. sunt o multime de oameni in situatia lui.

apoi da, drogurile usoare (legale sau ilegale) au fost testate macar o data de o multime de pusti. totusi ma indoiesc ca procentul de 90% e real. l-as vedea ceva mai mic.


_______________________________________
"Eu arat altora calea cea dreapta, pe care am cunoscut-o tarziu, cand eram obosit de ratacire"

09/06/10 19:56

   
monday_73
membru

Locatie: romania
Inregistat: 19/01/08

anomis a scris:



Te-ai simtit presat vreodata, direct sau indirect, sa iei o decizie?


Bineinteles, toti ne-am simtit presati la un moment dat in vietile noastre. Important e cat de mult ai dat importanta presiunii. Daca presiunea te impinge la lucruri impotriva principiilor tale, ceva nu e ok.




anomis a scris:

Ai facut presiuni asupra cuiva?


Nu in lucruri rele. :D Nu-mi amintesc ultima oara sa fi presat pe cineva sa ia o decizie gresita, cel putin nu constient...




anomis a scris:

Obisnuiesti sa schimbi oameni, sau oamenii te schimba pe tine?


Nu stiu cat de mult schimb oamenii, nu multi mi-au spus asta (direct sau indirect), insa incerc cu ajutorul Domnului sa nu ma las eu schimbata (daca e spre rau, ca de bine nu se plange nimeni :) ).


_______________________________________

"Sufletul nostru nadajduieste in Domnul; El este ajutorul si scutul nostru." (Ps.33:20)


16/08/10 09:18

   
Pagini:  1 2 3    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net