TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Glume si chestii amuzante/7 motive pentru care ar fi bine sa nu te pui cu un copil Moderat de feedback  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2
anca4j
membru

Inregistat: 24/01/05
1. Cand e OK sa saruti pe cineva ?
Regula e asa: daca saruti pe cineva, atunci trebuie sa te si casatoresti cu acea persoana si sa ai copii cu ea. Este cinstit sa faci asa.
Howard, 8 ani.

2. Pentru fete e mai bine sa fie singure, dar nu pentru baieti. Baietii au nevoie de cineva sa stranga lucrurile dupa ei.
Anita, 9 ani

3. Cum ai face o casnicie sa functioneze bine ?
Sa-i spui sotiei tale ca e draguta, chiar daca ea arata ca un camion.
Ricky, 10 ani (un viitor politician)

4. Daca vrei sa fi iubita de o persoana care nu face parte din familia ta, nu e rau sa fi frumoasa. (fata -8ani)

5. Nu conteaza cum arati, uitati-va la mine ce frumos sunt si inca nu am gasit pe nimeni cu care sa ma insor (baiat -7ani)

6. Oamenii casĺtoriti sunt foarte bucurosi sa vorbeasca cu altcineva (baiat-6ani)

7. Iti dai seama ca sunt casatoriti ca tipa la acelasi copil (baiat -8ani)

8. Cand termin gradinita imi gasesc o sotie (baiat -5 ani )

9. Cand cineva vrea sa sarute pentru prima oara ,cade pe spate si nu se mai trezeste , cel putin o ora !(baiat -8ani)

10.  Nu trebuie sa saruti niciodata o fata ,daca nu ai bani sĺ-i cumperi un inel frumos si un video ,cĺ o sa vrea sa vada casetele de la nunta (baiat -10ani)

11. Daca e mama ta poti sa o saruti cat vrei, dar daca e alta persoana ,trebuie sa-i ceri voie mai intai (baiat-6 ani).

12.  Nici o persoana nu hotaraste inainte de a creste mare cu cine se va casatori. Dumnezeu decide totul cu mult inainte, si nu vei afla decat tarziu pe cine ti-a bagat pe git.
Kirsten, 10 ani
13.  Ce fac oamenii de obicei la o intalnire ?
La intalniri oamenii se distreaza, si ei ar trebui sa le foloseasca ca sa se cunoasca mai bine. Pana si baietii au ceva de spus daca ii asculti mai mult timp.
Lynnette, 8 ani

14. Ce este răscoala?
Răscoala înseamnă, când părintii nostri nu găsesc bani si atunci răscolesc ca sa găsească. (8 ani)

15. Ce este economia?
Economie înseamnă sa nu mai cheltuim din salariu, ca sa-l punem la C.E.C. Cheltuim numai din ciubucul, care ni-l da seful. (7 ani)

16. Ce sunt amprentele?
Amprentele e când punem mana pe o clanta si rămân degetele acolo si le găseste militia. (8 ani)


24/10/06 14:50

   
manu_seria
membru

Locatie: Galati, Romania
Inregistat: 04/12/05
E scrisa de un copil african: --->Cand ma nasc, sunt Negru, cand cresc, sunt Negru, cand stau la soare, sunt Negru, cand mi-e frig, sunt Negru, cand sunt speriat, sunt Negru, cand sunt bolnav, sunt Negru, iar cand mor, sunt tot Negru. Iar tu, tipule Alb, cand te nasti, esti Roz, cand cresti, esti Alb, cand stai la soare, esti Rosu, cand ti-e frig, esti Albastru, cand esti speriat, esti Galben, cand esti bolnav, esti Verde, iar cand mori, esti Cenusiu. Si tu ma numesti pe mine Colorat ??! :))

_______________________________________
Asteapta lucruri mari de la Dumnezeu.
Incearca lucruri mari pentru Dumnezeu! (Hudson Taylor)

28/10/06 19:15

   
Cypry;)
membru

Locatie: Constanta,Romania
Inregistat: 30/10/06
O baba viseaza intr-o noapte ca Dumnezeu vorbeste cu ea si promite ca o sa mai traiasca 35
ani pentru ca a fost credincioasa ... A doua zi baba la o clinica de chirurgie estetica
cere: lifting facial, silicoane, antivaricocel, vopsea blonda. Ce mai dupa doua zile cu
banii de inmormantare era Pamela Anderson. Iese din clinica si o calca un autobuz. La
poarta Raiului intreaba, Doamne daca mi-ai promis 30 de ani, de ce m-ai omorat? - NU TE-AM
MAI CUNOSCUT


30/10/06 11:52

   
jezzy
membru

Inregistat: 13/03/06
Si cam ce legatura ar avea cu motivele pentru care nu trebuie sa te pui cu un copil?

_______________________________________
I only fear that I don’t have enough time left to tell the world that there’s no time left!

30/10/06 13:41

   
Ste.fan
membru

Inregistat: 15/11/05

jezzy a scris:

Si cam ce legatura ar avea cu motivele pentru care nu trebuie sa te pui cu un copil?


E mai deştept! ÃŽntotdeauna! ;)


03/01/07 12:13

   
jezzy
membru

Inregistat: 13/03/06
Eu am pus intrebarea aia ca nu pricepeam legatura dintre ultima gluma si subiectul asta.Dar treaba cu "desteptaciunea" copiilor o stiu foarte bine... am o armata de verisori :)

_______________________________________
I only fear that I don’t have enough time left to tell the world that there’s no time left!

03/01/07 16:09

   
samyk
membru

Locatie: suceava
Inregistat: 17/06/07
asa e T pop ai dreptate

17/06/07 14:10

   
jezzy
membru

Inregistat: 13/03/06
Johnny, care are noua ani, soseste de la scoala, iar mama sa il intreaba ce a invatat astazi.
- Invatatorul ne-a povestit cum Dumnezeu l-a trimis pe Moise in spatele liniilor inamice intr-o misiune de salvare, astfel ca israelitii sa poata fugi din Egipt. Cand a ajuns la Marea Rosie, inginerii care erau cu el au construit un pod si israelitii au trecut in siguranta. Apoi a chemat prin radio aviatia, care a lansat bombe, distrugand podul, iar egiptenii nu au putut sa-i urmareasca.
- Chiar asa v-a povestit invatatorul?
- Nu, mama, dar povestea lui n-a crezut-o nimeni.

[Cred ca ar trebui modificat titlul subiectului astuia, ca nu mai sunt doar "7 motive" :D april? ;)]

Ultima modificare de jezzy (25/06/07 17:54)


_______________________________________
I only fear that I don’t have enough time left to tell the world that there’s no time left!

25/06/07 17:52

   
jezzy
membru

Inregistat: 13/03/06
Rosalyn de 5 ani desena niste ingerasi.Cand a ajuns la capul unuia dintre ei intreaba:"Mamico, ce crezi dupa atatia ani, unii din ingeri nu au chelie?"
-------------------------------------------------------------------------------

Rhoda(2ani) isi privea tatal in timp ce se barbierea cu o masina de ras electrica cand la un moment dat intreaba:"Taticule, e musai sa iti tunzi si fatza?"


_______________________________________
I only fear that I don’t have enough time left to tell the world that there’s no time left!

14/09/07 10:19

   
Alyce
membru

Locatie: Galati, Romania
Inregistat: 13/09/07
Pe o banca ,in parc, un copil manca intr-o disperare  :D  dintr-o cutie de bomboane . O batrana il vede si ii spune:
      -Nu trebyuie sa mananci atatea bomboane,te poti imbolnavi!
      -Dumneavoastra stiti cat a trait bunicul meu?105 ani!
      -Si manca atat de multe bomboane?
      -Nu,dar isi vedea de treaba lui!!!;)

Ultima modificare de Alyce (15/09/07 16:31)


_______________________________________
Am intins palma in kre erau anii aceia tineri ji frumosi ji vantul mi i-a luat fara a ma lasa sa spun k i-am iubit ,k-i regret ,k au fost prea putini ji prea frumosi...

15/09/07 16:30

   
jezzy
membru

Inregistat: 13/03/06
O fetită vorbea cu invătătoarea ei despre balene.Invătătoarea căuta s-o convingă de faptul că din punct de vedere anatomic este imposibil ca o balenă să inghită un om, deoarece, desi aceste mamifere marine pot atinge dimensiuni impresionante, gatul lor este foarte stramt. Fetita s-a uitat tintă in ochii invătătoarei si i-a spus că Iona a fost inghitit de o balenă. Iritată, invătătoarea i-a repetat că nici o balenă nu poate inghiti un om.
In cele din urmă, fetita a spus:
-Cand voi ajunge in cer, il voi intreba pe Iona!
-Dar dacă Iona a ajuns in iad si nu in cer? a replicat invătătoarea.
-Aaa...pai atunci e mai simplu pentru ca il veti intreba dumneavoastră.


_______________________________________
I only fear that I don’t have enough time left to tell the world that there’s no time left!

28/12/07 22:17

   
jezzy
membru

Inregistat: 13/03/06
- Fiule, notele tale de la şcoală te fac de ruşine. La vârsta ta Napoleon era primul în clasă.
- Iar la vârsta ta era împărat.

***

- Tată, spune un copilaş, mi-ai promis că-mi vei da zece lei dacă voi lua premiul întâi.
- Poftim, zice tatăl, dar să nu mai înveţi aşa de mult că ar putea să-ţi dăuneze.

***

- Băiatul meu, nici nu şti ce bine e să te scoli devreme! Uite un prieten s-a sculat ieri cu noaptea în cap şi a găsit un portofel doldora de bani.
- Bine tăticule, dar omul care l-a pierdut nu s-a sculat şi mai devreme decât prietenul tău.

***

- Eşti obosită, mămico?, o întreabă fetiţa ce o însoţea pe mama atunci când venea de la piaţă cu sacoşele pline.
- Da, dragă.
- Atunci duc eu sacoşele dar ia-mă în braţe.

***

- Unchiule am visat azi-noapte că mi-ai dat 20.000 de lei.
- Bine, pentru că ai fost cuminte poţi să-i păstrezi!

***

Gheorghe se necăjea de două ceasuri să dezlege o problemă şi nu reuşea. Se duce, în fine, la tatăl său şi-l roagă să i-o rezolve el, dar nici el nu poate. Deznădăjduit, aruncă la pământ cartea şi zice astfel:
- Tată, aşadar mâine voi fi pedepsit pentru că nu şti să faci socoteli?

***

- Nu cumva ai fost în arca lui Noe în timpul potopului?
- Nu, nepoate, de ce întrebi?
- Voiam să ştiu cum ai scăpat de înec!

***

- Mamă, am economisit nişte bani.
- Cum ai reuşit, puişor?
- Păi, n-am mai trimis prin poştă scrisoarea anonimă, ci i-am dat-o în mână vecinei noastre.

***

- Tată este adevărat ceea ce ne-a învăţat profesorul la şcoală?
- Ce v-a zis?
- Că noi trebuie să ajutăm mereu pe alţii.
- Fireşte, da, este adevărat.
- Însă, atunci, alţii ce ne fac?

***

Tatăl îl întreabă pe micul Carol:
- Ce-ai vrea tu mai bine să ai, un frăţior sau o surioară?
Carol, după o mică pauză răspunde:
- Dacă s-ar putea aş vrea să am un căţeluş.

***

Era ziua de naştere a tatălui lui Paul. Tatăl îi spuse:
- Cel mai frumos cadou pe care poţi să mi-l faci este să fi primul în clasă.
- Prea târziu, tată, ţi-am cumpărat o cravată!


_______________________________________
I only fear that I don’t have enough time left to tell the world that there’s no time left!

03/01/08 19:17

   
SwingAndSway
membru

Locatie: Timisoara, Romania
Inregistat: 13/01/08
o barza batrana si plictisita batea lent din aripi purtand in cioc un mos mic de statura. . . si merge barza merge, si mosu incepe sa se enerveze din ce in ce mai mult. Barza tot merge, se intoarce, si tot asa, parca cautand ceva. La care la un moment dat mosu izbucneste in nervi: "recunoaste ca te-ai ratacit!!!!".

_______________________________________
Strive not to be a success, but rather to be of value.

13/01/08 13:06

   
Magdy
membru

Inregistat: 09/01/07
După o excursie la o fermă, doi baieţi de oraş, uimiţi de cele văzute,se întorc acasă. Cel mare îi spune mamei sale:
- Mamă, am văzut la fermă o purcea, care e mai mare şi mai grasă decât tine!
Mama e în isterie, îl loveşte pe băiat şi începe să plângă. Cel mic mai ca nu plânge şi el, începe să o liniştească pe mama:
- Linişteşte-te, mămico... Mai grasă decât tine nu e nici o purcea pe lume! :D :D :D


17/05/08 16:01

   
Magdy
membru

Inregistat: 09/01/07
Acum 5 minute, Rebeca a împrăştiat pe covor rufele dintr-un sertar pe care-l abia aranjasem.
Eu, arătându-i palma:"Spune tu acuma, cine ia bătaie?"
Rebeca, pasivă:" Mama! Mama!" :rolleyes:

Ultima modificare de Magdy (22/07/08 17:08)


22/07/08 17:08

   
fluflu
membru

Locatie: mures
Inregistat: 20/09/07
Ce este dragostea? Definitia iubirii...spusa de niste copii cu varsta intre 4 si 8 ani.

Dragostea este...Cand cineva te raneste, chiar daca te doare ingrozitor, tu nu plangi pentru ca stii ca o s-o doara pe persoana care te-a ranit.(Mathew – 6 ani)

Dragostea este cand...Cand bunica mea avea artrita si nu-si putea vopsi unghiile bunicul meu le-a vopsit el pentru ea, cu toate ca si el avea artrita. (Rebecca – 8 ani)

Dragostea este...Cand o fata se da cu parfum si baiatul se da cu after-shave siies la plimbare impreuna si se miros unul pe celalalt. (Karl – 5 ani)

Dragoste aeste...Cand stii ca sora ta mai mare te iubeste pentru ca-ti da tie toate hainele ei vechi si ea trebuie sa se duca la cumparaturi sa-si ia altele. (Lauren – 4 ani)

Dragostea este...Cand un batran si o batrana sunt inca buni prieteni cu toate ca se cunosc unul pe celalaltde mult timp. (Tommy – 6 ani)

Dragostea este...Cand cineva te iubeste, felul in care-ti spune numele, e...Este diferit!! (Billy – 4 ani)

Dragostea este...Cand oferi cuiva din mancarea ta, fara ca sa te astepti cacelalalt sa-ti ofere din mancarea lui. (Chrissy – 6 ani)

Dragostea este...Ce se intampla de Craciun cand te opresti din desfacut cadouri ca sa te bucuri de bucuria celorlalti. (Bobby – 5 ani)

Dragostea este...Daca vrei sa inveti sa iubesti mai bine incepe cu un prieten care nu-ti place. (Nikka – 6 ani)

Dragostea este...Cand spui cuiva ceva rau despre tine si ti-e frica ca n-o sa t emai iubeasca din cauza la ce ai spus si apoi cealalta persoana te surprinde iubindu-te chiar mai mult. (Samantha – 7 ani)

Dragostea este...Cand mami il vede pe tati transpirat si murdar tot dar tot ii spune: “tot esti mai frumos ca ROBERT REDFORD”. (Chris – 8 ani)

Dragostea este...Cand ii spui unui baiat ca are o camasa asa frumoasa cu toate ca el poarta aceeasi camasa in fiecare zi. (Noelle – 7 ani)


Dragostea este...Cand catelul tau te linge pe fata cu toate ca l-ai lasat acasa singur toata ziua. (Mary Ann – 4 ani)

Dragostea este...Cand iubesti pe cineva ochii tai se tot misca si niste stelute stralucesc din ei. (Karen – 7 ani)


_______________________________________
never regret something that once made you smile...

27/07/08 23:24

   
fluflu
membru

Locatie: mures
Inregistat: 20/09/07
Cum luminează licuricii?
-Licuricii au un pic de par si gaz si piticii ii dau foc si se aprinde. Licuricii nu mor, ei luminează pana când se termina focul si le creste par si piticii iar dau foc. (10 ani)
-Licuricii iau ciobulete de glob, de la pomul de iarna, care le arunca oamenii si se împodobesc si de-aia ei strălucesc. (7 ani)
-Licuricii pot lumina, ca ei sunt o parte dintr-o stea, când moare un om cade o stea si din steaua aia se formează licurici. (10 ani)
-Licuricii sunt mici, au o lampa si vin la oamenii care visează si se uita la ei, cu lampa, ca sa vadă ce visează. (7 ani)
-Licuricii au o lanterna mica si ne-o baga în ochi, ca sa nu-i cunoastem. (6 ani)
-Licuricii, ca el se duce la un televizor si când începe televizorul sa lumineze, el ia un pic de lumina. (7 ani)

De ce se bat potcoave cailor?
-Calului i se bat potcoave, pentru ca potcoavele sunt mai usoare decât calul si ele merg mai repede decât calul. (8 ani)
-La cal se pune potcoave, sa nu cada calul pe spate, atunci când pune frâna, calul se întepeneste în potcoave. (9 ani)
-La cal se pune potcoave ca sa tropăie pe strada, ca daca nu tropăieste nu e cal. (7 ani)


De ce au casa unii melci si altii nu?
-Unii melci au casa, iar altii nu, ca de prin anul 1800, can au apărut canalele, făcute de oameni în orase, unii melci s-au debarasat de case si asa au rămas pentru totdeauna, sa trăiască prin canale, ceilalti trăiesc prin grădini si livezi. (12 ani)
-Unii melci au casa si altii nu, pentru ca unii mănâncă tencuiala si îsi fac casa, altii nu suporta tencuiala si rămân fără casa. (12 ani)
-Melcii care au casa au făcut economie, nu au mâncat cartofi, au mâncat numai flori si cu timpul si-au făcut casa. (7 ani)

Ultima modificare de fluflu (26/08/08 21:42)


_______________________________________
never regret something that once made you smile...

26/08/08 21:41

   
felyy
membru

Locatie: Romania
Inregistat: 23/06/08
De cateva minute vorbeam la telefon cu o vreisoara care are o fetita si urmeaza sa nasca in 2-3 saptamani...printre una alta am intrebat-o cum ii pune numele la viitorul bebe...imi spune ea variante: "daca-i baiat ii pun...", la care fica-sa de 3 ani care a auzit vine nervoasa la telefon si-mi spune "nu Martinica ca pe ursuletul meu". Sa vedeti ce circ a facut ca ea vrea sa-i puna Martinica. Am ras cu lacrimi :) :)

Ultima modificare de felyy (04/09/08 18:27)


_______________________________________
Complimentele nu ma ridica, criticile nu ma coboara..sunt ceea ce sunt, nu ceea ce vor alti sa fiu. Nu sunt perfecta, nici nu vreau, nici nu pot..sunt ceea ce este mai simplu EU

04/09/08 18:20

   
jezzy
membru

Inregistat: 13/03/06
Un băietel e trimis la culcare de tăticul lui. Cinci minute mai tarziu...
- Tati... Taaati...
- Ce vrei?
- Mi-e sete. Imi aduci putină apă?
- Nu. Trebuia să bei inainte de-a intra in pat.
Cinci minute mai tarziu:
- Taaaaatiii...
- CE VREI?
- Mi-e SETE! Imi aduci putină apă?
- Ti-am spus o dată: NU! Dacă te mai aud incă o dată, vin la tine si-ti trag o bătaie...!!!
Cinci minute mai tarziu:
- TAAAATIIIII...
- CE VREI?
- Cand vii să mă bati, imi aduci, te rog, si putină apă, că mi-e tare sete!

***

Intr-o zi, invătătoarea le citeste elevilor din clasa intai o poveste despre un puiut năzdrăvan. Ajunsă la pasajul unde puiutul incearcă să-l avertizeze pe fermier de un pericol iminent, ea citeste: "...si puiutul năzdrăvan a alergat la fermier si i-a spus: Cade cerul! Cade cerul!"
După care invătătoarea a făcut o pauză si a intrebat clasa:
- Si ce credeti voi că a răspuns fermierul?
O fetită din prima bancă a inceput imediat să-si fluture mana pe sus:
- Eu cred că a exclamat: Uau! Un puisor care vorbeste!

***

După ce si-a culcat copiii, invelindu-i cu grijă si sărutandu-i de noapte-bună, o mămică obosită si-a schimbat hainele cu un trening ponosit si o bluză lăbărtată si a inceput să se spele pe cap. Auzind că zarva din camera copiilor devine tot mai mare, si-a pierdut răbdarea, si-a infăsurat un prosop in jurul capului si a intrat ca o furtună la ei, trimitandu-i răstit si amenintător inapoi in paturile lor. Pe cand iesea din cameră, l-a auzit pe mezin (3 ani) cu o voce tremurandă: "Da' ASTA cine-o mai fi fost?"

***

O mămică ii povestea fetitei ei cum si-a petrecut copilăria:
- Ne dădeam pe gheată in spatele casei; scranciobul ni l-am făcut dintr-un cauciuc ce atarna de un copac in curtea din fată; vecinii aveau un ponei pe care il călăream toată ziua; si culegeam mure sălbatice in pădure.
Fetita asculta cu ochii larg deschisi de uimire, savurand fiecare cuvant din gura mamei. In cele din urmă a exclamat:
- Uau, mami! De ce nu te-am cunoscut eu mai devreme!!!


_______________________________________
I only fear that I don’t have enough time left to tell the world that there’s no time left!

29/10/08 23:35

   
crisstina
membru

Inregistat: 10/03/08
Copii,care dintre voi ati dori sa mergeti in Rai? intreaba profesorul de religie.
Toti copiii,in afara de Bulisor,ridica mana.
-Bulisor,tu de ce nu vrei?
-Pentru ca tata mi-a spus: "Imediat ce se termina orele,vii direct acasa".

***
Un copil plangea pe holul scolii. Invatatoarea il intreaba:
- de ce plangi?
- un copil mi-a dat jos placinta.
- dar a fost cu intentie?
- nu, a fost cu branza.

Ultima modificare de crisstina (30/10/08 13:23)


_______________________________________
Dumnezeu sa-ti dea un curcubeu la fiecare furtuna,un zambet la fiecare lacrima,o binecuvantare la fiecare pas si un raspuns la fiecare intrebare!!!

30/10/08 13:12

   
hopeful
membru

Locatie: acasa la mine :)
Inregistat: 30/05/07
Discutie intre un copil de vreo 5-6 ani si tatal sau in biserica in timp ce corul de copii se pregatea sa cante:
tata: "Tu nu iesi?"
copilul: "Nu... acuma canta astia mici"
dupa 2 minute
tata: "Uite ca sora ta a iesit"
copilul ridicandu-si capul din foaia pe care scria: "Cred ca ar trebuii sa ies si eu"


lory a scris:

invatatorul (pe vremea comunismului) : elevi, nu exista Dumnezeu! Nu l-a vazut nimeni, nu-l vede nimeni si deci nici nu-l va vedea!la care elevul credincios: domnule invatator, vreau sa intreb elevii ceva: Vedeti voi creierul domnului profesor? Elevii : nu! Elevul credincios: atunci nu exista!


Asta chiar a facut-o o prietena de-a mea ... dupa ce ii raspunsese profei de filozofie ca e sigura ca exista Dumnezeu
profa: "Cum esti asa sigura ca exista Dumnezeu cand nu il vezi?"
ea: "Baga degetul in priza"
profa: "Cum sa bag degetul in priza?"
ea: "Pai baga-l"
profa: "Ma curentez!"
ea: "Vezi tu nu vezi curentul dar stii ca e acolo. Asa stiu si eu ca Dumnezeu exista"


_______________________________________
Love Makes The World Go Round

03/01/09 20:33

   
Magdy
membru

Inregistat: 09/01/07
Mama, tata şi fetiţa:

Intr-o zi, mama mea era plecata si tatal meu trebuia sa aiba grija de mine.
Aveam poate 2 sau 2 ani si jumatate.
Primisem cadou de curand un set de "cescute de ceai" si erau jucariile mele favorite.
Tata era in sufragerie si citea ziarele de seara cand eu i-am adus o cescuta de "ceai", care de fapt era doar apa.
Dupa cateva cesti de "ceai" si multe laude pentru un ceai asa de bun, mama s-a intors acasa.
Tata a i-a spus sa astepte si ea in sufragerie sa ma vada pe mine cum ii aduc lui o ceasca de "ceai", pentru ca eram "atat de draguta!"
Mama a asteptat si bineinteles ca eu am aparut in sufragerie cu inca o cescuta de "ceai" pentru tata, iar ea l-a privit cum o bea toata. Apoi i-a spus:
"Te-ai gandit oare ca singurul loc unde ea poate sa ajunga sa ia apa este toaleta?"

:D:D:D:D


10/03/09 16:56

   
jezzy
membru

Inregistat: 13/03/06
Ce e casatoria?

Casatoria e când pastrezi fata si nu trebuie sa le-o mai dai înapoi parintilor ei.(Eric, 6 ani)

Ce fac îndragostitii la prima întâlnire?

La prima întâlnire îsi spun numai minciuni unul altuia si asta îi face suficient de interesati sa se mai vada si a doua oara.(Martin, 10 ani)
   
Nu fac decât sa manânce cotlete de porc cu cartofi prajiti si vorbesc despre dragoste.(Craig, 9 ani)

Care e vârsta potrivita pentru a te casatori?

Imediat ce termin gradinita, o sa-mi caut o sotie.(Bert, 5 ani)
   
84 de ani - pentru ca la vârsta asta nu trebuie sa mai lucrezi si ai tot timpul din lume sa-l iubesti pe celalalt.(Judy, 8 ani)

Când se îndragostesc oamenii?

Nimeni nu stie de ce se întâmpla, dar am auzit ca are legatura cu felul în care mirosi. De asta parfumul si deodorantul sunt asa de cumparate.(Jan, 9 ani)
   
Când un om are pistrui si gaseste pe altcineva care are pistrui.(Andrew, 6 ani)
   
Mi se pare ca trage cineva cu o sageata în tine, sau ceva de genul asta, dar restul nu e chiar asa de dureros.(Harlen, 8 ani)

Cum e sa te îndragostesti?

E ca o avalansa si trebuie sa alergi ca sa te salvezi.(Roger, 9 ani)
   
Daca atunci când te îndragostesti e ca atunci când înveti cum sa spui cuvinte pe litere, eu nu vreau. Îsi ia prea mult timp.(Leo, 7 ani)

De ce se tin îndragostitii de mâna?

Le e teama sa nu le cada verighetele pentru ca au dat o gramada de bani pe ele.(Gavin, 8 ani)

Când poti sa saruti pe cineva?

Nu ar trebui sa saruti niciodata o fata înainte de a avea suficienti bani ca sa-i cumperi un inel si un videoplayer, pentru ca o sa vrea sa vada imagini de la nunta.(Allan, 10 ani)

Cum e mai bine: singur sau casatorit?

E mai bine pentru fete sa fie singure, dar nu si pentru baieti. Baietii au nevoie de cineva sa curete dupa ei.(Anita, 9 ani)
   
Ma ia durerea de cap când ma gândesc la asta. Sunt doar un copil. Nu am nevoie de astfel de necazuri.(Will, 7 ani)

Opinii sincere despre casatorie

Sunt pentru dragoste, atâta timp cât nu se întâmpla când e Simpsons la televizor.(Anita, 6 ani)

Dragostea te va gasi, chiar daca încerci sa te ascunzi de ea. Eu tot încerc sa ma ascund de când aveam 5 ani, dar fetele ma gasesc orice-as face.(Bobby, 8 ani)
   
Nu ma grabesc sa ma îndragostesc. Clasa a IV-a mi se pare suficient de grea.(Regina, 10 ani)
   
Dragostea e o prostie, dar s-ar putea sa o încerc din când în când.(Floyd, 9 ani)


_______________________________________
I only fear that I don’t have enough time left to tell the world that there’s no time left!

15/04/09 01:05

   
Pagini:  1 2    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net