TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Literatura/Cartea lunii Moderat de april, feedback  
Autor
Mesaje Pagini: 1
april
admin forum

Inregistat: 15/10/05
Aici vom discuta de cartile lunii.

Comantariile despre alegerea cartii vor fi in continuare la subiectul Sa citim o carte impreuna ;)

Cartea lunii martie : Nu-ti irosi viata, de John Piper

Declar discutiile deschise :)

15/03/09 21:42

brocoron
membru

Inregistat: 17/03/09
punctul de inceput al vietii ce i-a schimbat planul de viitor a lui John Pipper. Ceva radical trebuie sa se intample pentru ca Dumnezeu sa ne schimbe planurile? cred ca da. Siguranta chemarii Lui Dumnezeu.
  Dumnezeu lucreaza in multe feluri. Prin multe procedee si pentru fiecare exista cineva desemnat ptr.asa ceva, de la cele mai marunte lucruri,nesemnificative  , pana la cele de rasunet mondial, Toate sunt prin El si pentru El.
eu oare unde sunt? nu conteaza ce slujba ai in casa Lui Dumnezeu, important e sa fii in casa Lui Dumnezeu si sa faci acea slujba la care esti chemat.
Nu-ti irosi timpul cu altceva. Cu toate ca unii au nevoie de ceva. Trebuie sa iesi cateodata din asamblu ca sa poti privi peste tot. Te intelege careva?

17/03/09 12:30

sweet andra
membru

Inregistat: 11/01/06
Ai dreptate brocoron... nu avem voie sa irosim timpul :)... daca dai dovada de dragoste si esti copilul Lui cu adevarat, atunci oamenii din jur vor vedea o diferenta ... mie mi-a placut foarte mult ideea ca doar ce am facut pentru Isus are valoare dupa ce plecam de aici... sa ai un scop maret si sa dai tot ce ai ca sa-l atingi ("Pentru ca unde este comoara voastra este si inima voastra"). Dumnezeu doreste crestini autentici, oameni care trec din planul ideilor in planul faptelor, oameni in a caror viata straluceste El. Daca dedici timpul tau Domnului vei fi fericit si implinit. El trebuie implicat in absolut toate domeniile vietii noastre. Pe mine m-a pus pe ganduri mesajul acestei carti. Trebuie sa luam aminte... sa racumparam fiecare secunda ...

Ultima modificare de sweet andra (17/03/09 15:42)

17/03/09 15:38

davadr
membru

Inregistat: 05/03/08
Apreciez propunerea de a  citi impreuna o carte pe luna. Daca imi veti permite am sa prezint cartea lunii la RVE Suceava, in ultima saptamana a lunii astfel incat sa pot folosi parti din comentariile voastre. Voi cita si sursa of course. Ce spune administratorul ? Se poate se permite ? As scrie nemteste insa...

David regus

19/03/09 11:54

Site web  
Pagini: 1    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la