TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Curente si/sau erezii/Satanismul Moderat de +Archangel+, Old  
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 ... 57
+Archangel+
Moderator

Inregistat: 05/07/06
Cei care vroiau sa se salveze au avut la dispozitie 120 de ani. Dumnezeu nu salveaza cu forta.
Despre nephilimi si de ce au trebuit distrusi:
http://www.roboam.com/Bibliacuexplicati ... mnezeu.htm

28/06/08 16:42

Sword
membru

Inregistat: 01/02/08
Daniela, corpul astral, sau proiectarea in astral "pare a fi" sufletul care iese din trup. Dar iti zic "pare" fiindca este doar o stare alterata a constiintei si nu o "iesire" reala. Ai fi uimita sa intelegi cate lucruri poate fabrica mintea umana. Citeste despre experiente ale celor care s-au "proiectat" datorita drogurilor halucinogene. Intr-un timp se practicau chiar sub atentia doctorilor psihiatrii. Acum sunt interzise experientele astea datorita efectelor negative produse in constiinta pacientilor. Nu te-ai visat niciodata pe tine? Sa te vezi pe tine insati? Exact asta se intampla si prin proiectia constienta. De obicei se intampla acelasi lucru la toti care practica asta: Fobii, anxietati, depresii, lipsa capacitatii autocritice, alterarea constiintei si inadaptabilitatea in societate. Spitalele de neuro sunt pline de pacienti "spirituali"

28/06/08 16:45

shoricel
membru

Inregistat: 04/01/08

Daniela Matei a scris:

Pentru Shoricel ( imi place user-ul ales:D is cute:D)....Eu cred ca nu Yehova este adevartul creator. Eu imi controlez sentimentele , nu mi le controleaza nimeni..asa cum iubesc pot si uri;).  Dar acum sa o luam din pct de vedere crestin, sa zicem Dumnezeu nea creat ...de ce ar vrea sa-l slujim si sa facem ce zice el? De ce nea interzis sa mancam din pomul cunoasterii? De ce a chemat potopul? Atunci ingerii se combinasera cu oamenii si au dat nastere rasei Nephilim ..oamenii era foarte avansati si cunoasteau darul dinvin, lucuru pe care noi nu aveam voie sa-l stim!!!!!....atunci noi nu mai aveam nevoie de Dumnezeu si s-a razbunat omorandu-ne ....Eu nu i-as face asta copilului meu daca nu m-ar asculta. Si e foarte mult de discutat pe tema asta...oricum nu mai zic nimic..ca am observat ca si baietii v-au spus multe despre dumnezeul vostru, le-ati recunoscut...dar nu vreti sa si ganditi.

Despre combinatia ingerilor cu oamenii nu stiam, insa ti-a raspuns Arhanghel. Ne-a interzis sa mancam din pomul cunoasterii pentru ca este mai bine pentru om sa nu cunoasca raul. Raul inseamna suferinta. Dumnezeu a intentionat pentru noi exaect ce intentioneaza un parinte bun pentru copilul sau: sa fie protejat de orice rau, si sa aiba parte numai de lucrurile bune. Insa... datorita liberului arbitru pe care omul l-a folosit intr-un mod necredincios, si planului diabolic al lui Satan, omul nu a ascultat de Dumnezeu, si a trebuit alungat din gradina Eden pentru ca devenise pacatos, adica in opozitie cu Fiinta sfanta a lui Dumnezeu.

Ultima modificare de shoricel (28/06/08 17:15)

28/06/08 17:14

Sword
membru

Am vazut si eu neintelegerea cu privire la pomul cu pricina. Multi spun ca satan a vrut sa dea oamenilor "cunostiinta", dar de fapt fructul este "cunoasterea binelui si al raului". Daca lasam doar primul cuvant pare ca am fost batuti de D-zeu ca am vrut sa fim mai destepti. Cu ce ne-a "deschis" Satan mintile? Cu, cunoasterea raului. Mare dar intr-adevar! Si este acuzat tot D-zeu de relele noastre.

28/06/08 18:30

+Archangel+
Moderator

Asta n-am reusit nici eu sa inteleg. Ce mare branza a facut Lucifer asta ca ne-a acordat "privilegiul" de a cunoaste raul? De a cunoaste lucrul de care vrem cu totii sa scapam fie ca suntem crestini fie satanisti. Interesant ca si satanistii vor sa scape de darul pentru care il aclama atat pe Satan.

Cat despre astral, hai sa fim seriosi. Niciodata nu voi sta sa urmaresc filmuletele propagandistice ale lui Satan. Isus le-a spus ucenicilor ca acolo unde se duce El ei nu pot veni. Si atunci cum poate sa-mi zica cineva ca, de fapt, se poate?

28/06/08 23:06

Daniela Matei
membru

Inregistat: 01/05/08
Cu drogatii si nebunii este alta treaba ....ah ce ploaie a fost azi...sunt uda leorca:))....in caz ca nu stiai si in timpul unui somn adanc poti iesi cu vreo 5 cm din corp..sau mai putin de 5 cm(cu aproximatie cam atat) ....Imi explici si mie cum cunoasti binele daca nu stii raul? Iar din punctul meu de vedere binele si raul este relativ...ce e pentru mine bine , poate fi pentru altcineva rau si invers. Daca citeai biblia stiai de rasa nephilim...

29/06/08 00:15

+Archangel+
Moderator

Daniela Matei a scris:

sunt uda leorca:))

Sper sa nu racesti. :)

Daniela Matei a scris:

in caz ca nu stiai si in timpul unui somn adanc poti iesi cu vreo 5 cm din corp..sau mai putin de 5 cm(cu aproximatie cam atat)

Interesant... In noaptea asta o sa dorm cu ruleta langa mine. :D

Daniela Matei a scris:

Imi explici si mie cum cunoasti binele daca nu stii raul?

Intrebarea e buna dar eu, unul, as prefera sa nu cunosc raul. Cred ca as putea trai foarte bine si fara el decat sa traiesc incercand sa scap de el. ;)

Daniela Matei a scris:

Iar din punctul meu de vedere binele si raul este relativ...ce e pentru mine bine , poate fi pentru altcineva rau si invers.

Iar eterna confuzie intre intentie si actiune. :rolleyes:

29/06/08 02:14

Sword
membru

A cunoaste binele din punct de vedere al raului? Hmmm....ia mai gandeste-te. Doar un om treaz poate cunoaste ce inseamna somnul. Un om care doarme nu cunoaste nici ce-i somnul nici ce inseamna sa fii treaz. Doar un om treaz intelege ce efecte are betia...etc.. Doar un om care-L cunoaste pe D-zeu poate intelege ce inseamna raul cu adevarat si unde se ascunde. Un om care traieste sub imperiul minciunii nu poate intelege ce este adevarul, ci doar relativismul. Cautand  raul nu se va ajunge la bine, ci doar la rau. Cine cauta binele(D-zeu) va intelege foarte usor ce inseamna lipsa lui(raul, pacatul..etc.)

Ultima modificare de Sword (29/06/08 10:06)

29/06/08 10:03

simona
membru

Inregistat: 19/02/08
Nu stiam ca asa se numesc. Nu am citit Biblia in original, Daniela. ;)

29/06/08 12:47

Daniela Matei
membru

Din pacate am racit foarte rau:|:(....cum am mai spus , pentru voi binele este Dumnezeu, pentru mine nu este el...acum intelegeti ce vreau sa spun prin bine si rau? Suntem diferiti! noi satanistii chiar daca avem aceiasi religie suntem diferiti , satanismul este privit in mod subiectiv..pentru ca altfel am fi si noi ca intr-o turma de oi si cu toate ca suntem diferiti ne uneste credinta si acelasi scop.

29/06/08 15:59

Magdy
membru

Inregistat: 09/01/07

Daniela Matei a scris:

Din pacate am racit foarte rau:|:(....

Daniela Matei, te rugăm frumos, să nu ne virusezi şi pe noi! :D :D :D

29/06/08 16:04

Daniela Matei
membru

Nu,promit :*

29/06/08 16:09

fluflu
membru

Inregistat: 20/09/07
am o intrebare: ai 16 ani deci esti in liceu.colegii tai stiu acest lucru?ei ce spun?

29/06/08 19:00

romanescu
membru

Inregistat: 26/03/08
sper ca nu sunt crestini care pierd timpul sa citeasca ce scriu stanisti
io nu reusesc

29/06/08 19:51

Klaudiu
membru

Inregistat: 23/06/07

Daniela Matei a scris:

atunci vorbiti cu crestini practicanti..care invoca ingeri , comunica cu ei pe Astral si alte lucuri! sa vedeti ca nebuna sunt daca pe mine nu ma credeti.  Ca aia sunt foarte aproape de Dumnezeu!

Da, ei sunt foarte aproape de dumnezeu, dar nu de cel adevarat, ci de dumnezeul lumii acesteia, Satan. Aceia nu sunt crestini, poate cel mult se auto-intituleaza astfel; crestinii au fost demult avertizati in privinta lor:

"Nu lasati pe nimeni care se delecteaza in umilinta si inchinare la ingeri sa va priveze de rasplata [promisa de Dumnezeu]. O asemenea persoana intra in detalii referitor la ceea ce a vazut, fiind arogant din cauza mintii lui carnale [ne-spirituale]." (Coloseni 2:18, din New International Version si Nestle/Aland 27)

Dupa cum se vede, aceasta "inchinare" la ingeri era asociata de cei care o practicau cu ceea "vedeau", fapt ce sugereaza (cum o fac alte traduceri) ca primeau viziuni de la acesti ingeri. Crestinismul avertizeaza impotriva lor, acestia nu sunt "crestini practicanti".

Biblia a fost tradusa de foarte multe ori, ci si modificata! Nu stiti dar foarte multe lucuri sau modificat de la realitate pentru avantajele bisericii. Iar multe din chestiile adevarate sunt bine pazite de Vatican si nu are acces nimeni:).

VOi sunteti "limitati" de biserica ...pentru ca biblia a fost modficata dupa bunul lor plac...ti-am zis unde se ascund lucrurile avdevarate? ah?...Dumnezeu nu a spus multe din cartea aia, dar fie ca voi ...ca detineti purul adevart dintr-o carte tradusa si MODIFICATA de sute de ori.(LOL)

Da, Biblia a fost modificata si astazi cunoastem toate aceste modificari datorita faptului ca putem compara manuscrisele vechi cu cele mai noi. Modificarile sunt 99.99% absolut nesemnificative, ne-modificand substanta mesajului biblic. Cateva exemple:

- Ioan 5:2-7 initial nu continea versetul 4, introdus de unele manuscrise, si care spune:

"Caci un inger al Domnului se pogora, din cind in cind, in scaldatoare, si tulbura apa. Si cel dintii, care se pogora in ea, dupa tulburarea apei, se facea sanatos, orice boala ar fi avut."

Traducerile moderne de azi nu contin aceste cuvinte adaugate.

- Matei 11:2 (3 in unele trad.) spune ca Ioan Botezatorul a trimis ucenici de-ai lui sa-l intrebe pe Isus ceva. Unele manuscrise tarzii spun ca el a trimis "doi ucenici" de-ai lui.

- In Matei 19:24 Isus spune ca e mai usor pt o camila (kamelon in gr.) sa treaca prin urechea acului. Cateva (foarte putine) manuscrise tarzii spun in loc de "kamelon" "kamilon", care inseamna "funie". Copistii textului au gresit o litera.

Cei care vor sa discrediteze Biblia (si deci mesajul pe care Dumnezeu il transmite) isi gasesc placerea in aceste teorii, ca Biblia a fost modificata si saracii crestini habar n-au. Realitatea e ca stim foarte bine ce si unde a fost "modificat", traducerile moderne restabilesc cu fidelitate textul original. Ca sa afirme cineva ca Biblia a fost modificata in vreun fel, trebuie sa vina cu dovezi - iar dovezile acestora lipsesc intotdeauna cu desavarsire. Sunt pur si simple vorbe goale.

Dar acum sa o luam din pct de vedere crestin, sa zicem Dumnezeu nea creat ...de ce ar vrea sa-l slujim si sa facem ce zice el?

Vrea sa-l slujim pentru ca independenta de el duce la dezastru si haos, asa cum am spus-o de atatea ori. Uita-te ce se intampla in lume, cate nedreptati si tragedii cauzate de oamenii independenti de El. Dumnezeu merita sa-l slujim, suntem proprietatea lui, celui care ne-a facut. Faptul ca il slujim este deasemenea in avantajul nostru, nu este o corvoada.

De ce sa-l ascultam. Pentru ca realitate suntem limitati si nu avem experienta necesara. De ce un parinte ii pretinde copilului sau ascultare? "Nu te juca cu chibriturile". De ce? Pentru ca poti sa dai foc la casa, si mai mult, sa mori in incendiu. Ti se pare ca pretentia la ascultare pe care un parinte o are este ceva nerezonabil?

"Aceasta este dragostea pentru Dumnezeu: sa ascultam de poruncile Lui - iar poruncile Lui nu sunt grele" (1 Ioan 5:3)

De ce nea interzis sa mancam din pomul cunoasterii?

Adam cunostea deja binele si raul, Dumnezeu il avertizase ca "vei muri" daca se va atinge de acel pom. E clar ca daca Adam nu stia ce inseamna raul, nu putea fi avertizat (o avertizare transmite faptul ca ceva rau i se va intampla avertizatului). A muri este de rau. A trai (in conditiile acelea) tinea de bine. Cheia intelegerii acestei chestiuni este ca Adam "i-a" ceva din acel pom si si-l face al lui. Anterior, Dumnezeu ii spusese:

"Iata ca v-am dat orice iarba care face saminta si care este pe fata intregului pamint, si orice pom, care are in el rod cu saminta: aceasta sa fie hrana voastra." (Gen. 1:29)

Toti pomii (in-afara de cel in discutie) fusesera dati lui Adam, ca si cum ar fi proprietatea lui. Cand lua un fruct din acesti pomi, lua din al lui. Fructul "pomului cunostintei binelui si a raului" este "cunostinta binelui si a raului". Cand ia un fruct din acest pom Adam si-l face AL LUI, consumandu-l pentru sine. "Cunosc eu, STIU EU ce e bine si ce e rau", cu alte cuvinte. Pomul cunostintei binelui si a raului reprezinta dreptul lui Dumnezeu de a stabili ce este bine si ce este rau. Adam luand din acest pom si dandusi acest fruct, isi aroga el insusi acest drept. El, Adam, poate la randul lui stabili ce e bine si ce e rau. Desi Dumnezeu ii spusese ca a lua din acest pom este de rau, el stabileste ca nu este rau, si ia din pom. Asa spune si copilul in gandul lui "ce tot zice tati ca jocul cu chibritele e de rau?, uite ce frumos e focul, nu e rau, e chiar fain!".

Asta e problema acestei lumi in care Satan guverneaza ca un dumnezeu: fiecare isi stabileste pt el insusi ce e bine pentru el si ce e rau. De aici se nasc razboaiele, persecutiile, crimele, etc...

De ce a chemat potopul?

Pentru ca "Domnul a vazut ca rautatea omului era mare pe pamint, si ca toate intocmirile gindurilor din inima lui erau indreptate in fiecare zi numai spre rau." (Gen. 6:5)

Atunci ingerii se combinasera cu oamenii si au dat nastere rasei Nephilim ..oamenii era foarte avansati si cunoasteau darul dinvin, lucuru pe care noi nu aveam voie sa-l stim!!!!!

Despre Nefilimi se spune ca erau "strong, mighty; (cf. Ar. geabbaArun one who magnifies himself, behaves proudly, a tyrant, who is bold, audacious)", nu ca erau avansati sau ca ar fi cunoscut darul divin. Dupa ce acestia sunt mentionati, urmeaza versetul 5 citat imediat mai sus, deci sunt asociati cu rautatea care exista atunci pe pamant. Aceasta rautate nu se limita la nivel mental, ci era transpusa in fapte:

"Sfirsitul oricarei fapturi este hotarit inaintea Mea, fiindca au umplut pamintul de violenta; iata, am sa-i nimicesc impreuna cu pamintul." (Gen 6:13)

....atunci noi nu mai aveam nevoie de Dumnezeu si s-a razbunat omorandu-ne ....Eu nu i-as face asta copilului meu daca nu m-ar asculta.

Dupa cum se vede, aveam nevoie din plin pe vremea aceea de Dumnezeu - pamantul era umplut de violenta. Nu cred ca ti-ar place sa ti se dea in cap pe strada. Deci nu mai e vorba de un copil care nu asculta, ci de oameni maturi care incalca legea lui Dumnezeu. Pana si oamenii ii pedepsesc pe oameni cu inchisoare si chiar cu moartea pentru ca incalca legea omeneasca impusa de stat. Nu ar trebui s-o faca?

Ultima modificare de Klaudiu (29/06/08 21:30)

29/06/08 21:23

Sword
membru

Foarte bine zis Klaudiu. Eu cred ca ei(satanistii) nu inteleg cu adevarat ce s-ar intampla daca oamenii si-ar darama orice bariere sau constrangeri. Spunea cineva ca " Constrangerile sunt linia ce deseneaza conturul libertatii noastre". Fara reguli frumusetea jocului de sah ar fi inutila. Suntem liberi sa intram si sa iesim pe cutare usa, dar daca asta ni se pare doar o "ingradire" a libertatii, ne-am face fiecare cate o usa unde ne-ar taia capul...sau mai rau: am darama toata cladirea. Si inca o idee spusa de un prieten bun: "Esti liber sa faci ceea ce vrei sa faci insa ramai liber atunci cand alegi sa faci ceea ce trebuie."

Ultima modificare de Sword (29/06/08 21:55)

29/06/08 21:54

Daniela Matei
membru

fluflu a scris:

am o intrebare: ai 16 ani deci esti in liceu.colegii tai stiu acest lucru?ei ce spun?

Imi pare rau dar nu am mai avut rabdare sa citesc tot...spunea cineva de crestinii practicanti, da ei exista si sunt impotriva noastra ( de exemplu acum cateva zile am fost atacata de unul..cu ingeri)...si nu's deloc cu Satan , ci impotriva lui;)(daca nu stiti despre ce vorbiti mai bine shh) ....Nu le-am spus colegilor , ar fi chiar funny sa ma duc in gura mare si sa tip ca's satanista:))....ce sunt , sunt pentru mine nu pentru altii.

29/06/08 22:35

felyy
membru

Inregistat: 23/06/08

Daniela Matei a scris:

ar fi chiar funny sa ma duc in gura mare si sa tip ca's satanista:))....ce sunt , sunt pentru mine nu pentru altii.

ok Daniela daca nu tipi intre colegi te rog nu tipa nici intre noi..ok?

29/06/08 22:45

Sword
membru

Daniela ai fi surprinsa sa vezi cati dintre "practicantii crestini cu ingeri" sunt tot cu Satan. De-asta se spune ca diavolul are doua maini. Daca vede ca nu merge cu raul vine cu binele. Fiindca "binele" este dusmanul "celui mai bine". Stii faze de-alea?: du-te si trage-i la cutare doua palmi si eu vin dup-aia sa-i iau apararea sa ma vada ca prietenul lui. Crezi ca "tatal minciunii" nu stie de-astea? Ohoo!! Stie chiar mai multe. Doar are experienta cu omul de la inceputurile lui. Imi pare rau de adeptii lui stii de ce? Fiindca sunt primii si cei mai inselati. Nu ai cum sa stai langa foc si sa nu te-ncingi. Asa cum nu ai cum sa stai in imperiul minciunii si sa nu fi inselat.

29/06/08 23:07

Klaudiu
membru

Inregistat: 23/06/07
Sword, imi plac zicalele respective; contin adevar. Mersi!

Daniela Matei a scris:

spunea cineva de crestinii practicanti, da ei exista si sunt impotriva noastra ( de exemplu acum cateva zile am fost atacata de unul..cu ingeri)...si nu's deloc cu Satan , ci impotriva lui;)(daca nu stiti despre ce vorbiti mai bine shh)

Daca nu stim ce vorbim :) Dar spunea cineva ca ei afirma ca sunt cu Satan? Ei sunt cu el, fara s-o stie. Sunt convinsi ca ei se cred de partea lui Yahve (cand de fapt nu sunt, neascultandu-l in aceasta privinta).

29/06/08 23:07

irlanda
membru

Inregistat: 14/03/08

Daniela Matei a scris:

...(daca nu stiti despre ce vorbiti mai bine shh...

Eu am impresia ca cea care nu prea stie ce vorbeste esti tu .

E o mare invalmaseala in capul tau.
Acum , eu inteleg ca esti la o varsta a tribilismelor adolescentine ,si ca-ti place sa fii diferita, dar totusi , in toata diversitatea de distractii pe care o ofera lumea asta ,nu ti-ai gasit si tu un alt domeniu, in care sa-ti manifesti dorinta de a fii altfel decat cei din jurul tau,decat in randul satanistilor?

Sau faptul ca te numesti satanista crezi ca o sa-ti aduca mai multa admiratie si atentie din partea celor cu care convietuiesti?

Ultima modificare de irlanda (29/06/08 23:40)

29/06/08 23:40

Daniela Matei
membru

Tocmai de aceea nu am vrut sa imi spun varsta, am facut marea prostie sa o spun. Eu nu sunt teribilista ....ce voi sunteti crestini ca sa atrageti atentia sau pentru ca asa simtit voi!? acelasi lucuru e si cu mine:|....satanismul e un mod de viata , te nasti asa ...nu iti impui sa fi satanist ci pur si simplu esti. Iar la varsta mea eu sunt destul de matura fata de altii care viseaza cai verzi pe pereti...si nu accepta realitatea. Crezi ca iti propui tu sa fi diferit? nu iti propui , pur si simplu esti;)

30/06/08 00:06

Daniela Matei
membru

eu nu spun nimanui ca sunt satanista , ce sunt sunt pentru mine..nu am venit aici pe forum sa atrag atentia ci sa continui sa informez. Voi nu stiti multe ,nici macar cu ce se manca religia voastra!!!!...Si presupun ca sunteti crestini ca asa e majoritatea, daca v-ati fi nascut in Maroc  erati musulmani si Allah era adevartul dumnezeu. Oricum e acelasi dumnezeu...numai ca regulile la ei sunt destul de diferite , dar va inchinati aceluiasi dumnezeu. Biblia aia a fost modificata am spus mai sus pentru avantajul bisericii!!! Dumnezeu nu a spus multe din cartea aia, dar deja nu mai ma obosesc ca e in zadar!!!!!!!!!!!!!!!Doar ca sunt mai mica nu inseamna ca nu stiu ce fac...cam pe la varsta asta iti dai seama cand sa incepi si cine esti..., ce vrei sa urmezi..daca ma simteam atrsa de crestinism , eram crestina ! si deja ati reusit sa ma enervati! Daca am 16 ani ce? sunt inferioara ..nu stiu pe ce drum sa o iau? Oameni bun satanismul e ceva serios si ma refer la satanism ...nu la TERIBILISM! e munca ,fizica(ma antrenez si fizic ca sa pot ajunge la un anumit nivel) spirituala(cred ca muncesc vr 2 ore pe zi) ...voi credeti ca e joaca? si noi ne jucam dea satanistii?X(... E munca si putini o pot parcurge..nu toti se nasc pentru asta!!!!...Si abia astept sa va convingeti voi peste cativa ani de adevar!;)...Si sa nu-mi spuneti ca voi il urmati pe Dumnezeu ca sa fiti cool!!!....

Ultima modificare de Daniela Matei (30/06/08 00:21)

30/06/08 00:08

irlanda
membru

Inregistat: 14/03/08
Pe alta pagina spuneai ca ai fost crestina ca scriai poezii de iubire lui Dumnezeu etc.Si acum spui ca satanist te nasti, nu iti impui tu sa fii.
Deci, hotaraste-te cum te-ai nascut crestina sau satanista?

Daniele Matei a scris:

Si sa nu-mi spuneti ca voi il urmati pe Dumnezeu ca sa fiti cool!!!....

Noi il urmam pe Dumnezeu pentru ca si-a dat Fiul sa moara pentru pacatele noastre si noi in schimb sa capatam viata vesnica.Ce a facut satan pentru tine de-l urmezi?

Daniele Matei a scris:

...dar deja nu mai ma obosesc ca e in zadar!!!!!!!!!!!!!!!

Aici ai perfecta dreptate :D .Nu te mai obosi .

Ultima modificare de irlanda (30/06/08 00:55)

30/06/08 00:31

Daniela Matei
membru

Stiu, nu am sa mai incerc ca o duceti mai greu cu intelegerea:D...Am spus ca scriam poezii si eram crestina datorita familiei mele , pana am reusit sa ma inteleg pe mine , sa inteleg fiinta mea , ...pana cand am inceput sa imi cunosc sufletul ...a fost destul de greu pentru ca familia mea fiind foarte credincioasa , imi baga numai Dumnezeu in cap...bunica ma invatat despre viata lui Iisus (am cunoscut si crestinismul , stati voi linistiti) Dar eu nu sunt facuta pentru crestinism ...sufletul meu are alta cale;)...fiecare suflet are un drum si nimeni nu ii poate dicta care este drumul drept pentru el , pentru ca numai el isi cunoaste adevarata cale.

30/06/08 00:38

Pagini: 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 ... 57    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la