TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Prietenia: intrebari si raspunsuri/Mai exista fete care ... ? Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 5 6 ... 8
pushtiu
membru

Inregistat: 23/09/06
exista?
nu pre ama vazut
tin minte knd am vazut prima tipa pocaita care m'a impresionat
ciudat, restu pe care le stiu stua in biserica de ani de zile si imi este usor sa le caracterizez pe multe din ele "panarame" chiar daca nu este crestinesc
sa revin
am organizat o sertaa mzuicala cu tinerii de la noi si am chemat si un pastor care ne a prezentata o fata
tipa se pocaise de cateva saptamani
si a depus marturie
spun, sincer, ca nu am vazut(cum zice Isus)"credinta mai mare" daca pot spune asa
se vedea k e cva schimbat la ea
ca e deosebita
fara sa iasa in evidenta prin vreo cva
atsa a fost primka tia pocaita care m'a impresionat profund
e o diferenta enorma dintre fetele pocaite din oras si tipa asta care e pocaita d ecurand
aaa...sa revin al subiect...mai exista fete care ...?
poate mai exista
poate gasesc si eu una
dak nu gasesc una cu bani, buna(scuzati expresia) si fraiera:D[joke]

18/01/08 17:46

Old
Moderator

Inregistat: 18/01/08

pushtiu a scris:

exista?
nu pre ama vazut
ciudat, restu pe care le stiu stua in biserica de ani de zile si imi este usor sa le caracterizez pe multe din ele "panarame"
...mai exista fete care ...?
poate mai exista
poate gasesc si eu una

daca tu le caracterizezi dupa aparenta apoi esti tu obiectiv?
legat de gluma ca gasesti una cu bani, buna si fraiera ... as putea sa-ti spun si eu: din prisosul inimii vorbeste gura!
nu vreau sa te jignesc, dar nu trebuie sa cauti de unul singur. cauta dar in acelasi timp te roaga, si vei vedea ca nu doar o fata este pocaita ci sunt multe...
ca sunt si altfel...nu te contrazic, dar nu generaliza, ca risti sa le insulti si pe cele credincioase, si nu este drept.poate fata aia ti-a placut tie. dar fata care-mi place mie, sau la y, inseamna ca-s "panarame"? nu se face asa. scuze daca par dadaca, dar poate trebuie.

18/01/08 23:58

tamarta
membru

Inregistat: 22/11/06

pushtiu a scris:

exista?
nu pre ama vazut
ciudat, restu pe care le stiu stua in biserica de ani de zile si imi este usor sa le caracterizez pe multe din ele "panarame" chiar daca nu este crestinesc
sa revin
am organizat o sertaa mzuicala cu tinerii de la noi si am chemat si un pastor care ne a prezentata o fata
tipa se pocaise de cateva saptamani
si a depus marturie
spun, sincer, ca nu am vazut(cum zice Isus)"credinta mai mare" daca pot spune asa
se vedea k e cva schimbat la ea
ca e deosebita
fara sa iasa in evidenta prin vreo cva
atsa a fost primka tia pocaita care m'a impresionat profund
e o diferenta enorma dintre fetele pocaite din oras si tipa asta care e pocaita d ecurand
aaa...sa revin al subiect...mai exista fete care ...?
poate mai exista
poate gasesc si eu una

in primul rand, incearca sa scrii si tu ca sa inteleaga tot omul, ca ai facut multe greseli...si mai ales la ora asta numai functioneaza bine neuronii...
acum serios vorbind, mesajul tau mi se pare putin deplasat, si prin exprimare, dar si prin ideile preconcepute pe care le ai. Este normal ca atunci, in dragostea dintai cineva sa fie atat de entuziasmat si sa te impresioneze.nu spun ca nu a fost sincera, ca viata ei nu a fost schimbatat cu adevarat, ci vreau sa subliniez faptul ca asta nu inseamna ca e singura fata pocaita..cum spui tu...
si nimic nu iti da dreptul sa cataloghezi o persoana ca fiind "panarama". esti baiat si daca folosesti o astfel de eticheta si un astfel de limbaj la adresa unei fete...asta spune totul despre tine. poate ca problema este si la tine, nu numai la cele din jur. inainte sa arunci cu pietre, mai bine mai arunca o privire...
si in ultimul rand...dar nu cel din urma...intreaba-te daca stii ce cauti cu adevarat...
[vorbirea ta e mult prea usoara.... din prisosul inimii vorbeste gura ]

02/02/08 05:19

RainSong
membru

Inregistat: 08/11/06
ce sariti asa pe baiat ?Zicea ca o mare parte din fete sunt "panarame" nu ca toate sunt asa OLD_TRAIAN ,deci tipa ta nu intra in categorie . Si pana una alta si eu stiu multe "panarame" de genu ,si de baieti si de fete .Si cred ca si eu am unele inclinatii sa fiu "panarama" :D :D

02/02/08 13:14

Magdy
membru

Inregistat: 09/01/07
Defineşte cuvântul "panaramă",RainSong!

02/02/08 13:25

mihaella
+

Inregistat: 04/07/07
Din cate stiu eu cand se face referire la o fata/femeie cu cuvantul "panarama" are sens de "femeie cu moravuri usoare" .. asa ca RainSong mai usor cu inclinatiile ca SUNT SIGURA ca nu te caracterizeaza ;)

02/02/08 13:35

la fille de Dieu
membru

Inregistat: 28/01/08
Stai linistit pushtiu, mai exista fete pocaite cu adevarat..........dar este trist faptul ca existe si fete care au crescut in biserica (este si cazul baietilor) si nu-L cunosc cu adevarat pe Dumnezeu...... De aceea haideti sa cautam toti cu adevarat, fata lui Dumnezeu si sa fim cu toti, fete si baieti, asa cum ne vrea El!! :) :) :)

02/02/08 16:42

RainSong
membru

Inregistat: 08/11/06

Magdy a scris:

Defineşte cuvântul "panaramă",RainSong!

nu stiu care e definitia lui corecta ,eu una nu il folosesc in vorbirea de zi cu zi :)
Prin panarame eu inteleg fete de la bise care :sunt foarte sfintisoarea in fata celorlalti gen parinti ,lider de tineret etc dar in realitate sunt cam distruse si singura conversatie care o pot intretine este despre baieti ,baieti si iar baieti (mi-au umplut capul cu povestile lor) ;la confe pun ochii pe cine stie ce baiat si dupaia merg sa ii ceara numarul de telefon ( ce penibil ,e ceva de genu :imi dai si mie nr tau de telefon ,sunt cam prostuta si m-am indragostit de tine ... de fapt de moaca ta 0_o ) iar in urmatoarele n saptamani numai despre el vorbesc ; care folosesc  expresia "ce bun e baiatu asta" - am toleranta la toate injuraturile josnice pe care le aud pe strada dar expresia asta ma frustreaza rau de tot .Nu stiu exact nici eu ,ceva in genu :)

02/02/08 20:16

Magdy
membru

RainSong a scris:

.....in realitate sunt cam distruse si singura conversatie care o pot intretine este despre baieti ,baieti si iar baieti (mi-au umplut capul cu povestile lor) ;la confe pun ochii pe cine stie ce baiat si dupaia merg sa ii ceara numarul de telefon ( ce penibil ,e ceva de genu :imi dai si mie nr tau de telefon ,sunt cam prostuta si m-am indragostit de tine ... de fapt de moaca ta 0_o ) iar in urmatoarele n saptamani numai despre el vorbesc ; care folosesc  expresia "ce bun e baiatu asta" - am toleranta la toate injuraturile josnice pe care le aud pe strada dar expresia asta ma frustreaza rau de tot .Nu stiu exact nici eu ,ceva in genu :)

Dacă asta e definiţia,te rog,nu mai zice:

RainSong a scris:

... .Si cred ca si eu am unele inclinatii sa fiu "panarama" :D :D

:) :)

02/02/08 22:16

be_still
membru

Inregistat: 09/02/08
hello...baietii?treziti-va la realitate..ink exista fete nematerialiste pentru care bani n-au valoare,cei drept sunt putine dar cine cauta gaseste...asa k nu renuntati;)

09/02/08 15:13

homeless
membru

Inregistat: 16/02/08
x

Ultima modificare de homeless (13/02/11 22:29)

22/02/08 21:50

Andreea
membru

Inregistat: 16/08/06

homeless a scris:

Baieti degeaba cautati , nu exista :D :D si nici macar nu au  existat .

Nu cred ca e nevoie ca aceasta afirmatie sa fie "batuta in cuie".Adica,ceea ce vreau sa spun e ca exista posibilitatea ca sa existe fete nematerialiste,chiar daca putine.Poate nu ai intalnit tu inca,poate nu vei intalni niciodata.Iti respect parerea ,desi nu pot fi de acord.

Dumnezeu are,si a avut mereu,fice credincioase,si nematerialiste(desi,dupa cum spuneam,mai putine)! ;)

22/02/08 22:12

+Archangel+
Moderator

Inregistat: 05/07/06
homeless, meriti nu casa ci vila pentru ce ai spus! Tot respectul! :D

23/02/08 17:20

Magdy
membru

pushtiu a scris:

...este usor sa le caracterizez pe multe din ele "panarame" chiar daca nu este crestinesc.....

homeless a scris:

Da, " si marmota invelea ciocolata in staniol" :D Baieti degeaba cautati , nu exista :D :D si nici macar nu au  existat .  Prov. 20:6 Mulţi oameni îşi trâmbiţează bunătatea; dar cine poate găsi un om credincios?

+Archangel+ a scris:

Ia staţi puţin!!!
Măi, fetelor, băieţii ăştia ne jignesc pe faţă!!!! :x
Adică toate suntem....vai-şi-amar de capul nostru, iar voi,sfinţişorii, n-aveţi de unde-alege!!! :x

Măăă, băieţi, măi, vă vede Doamne-Doamne!!!!
Şi când v-o trăzni cu una(adică o nevastă)după "sufletul " vostru....că prea cobiţi!!!

Dacă vreţi neveste credincioase, uitaţi-vă şi voi la cele care au pe Duhul Sfânt în ele!!!!
Cum vă daţi seama???
Păi vedeţi ce roade are!!!

Şi mai uşor cu mesajele tendenţioase, că...."puteam să-i zic şi eu câteva..."! ;) ;)

Ultima modificare de Magdy (23/02/08 21:11)

23/02/08 21:08

Tanara crestina
membru

Inregistat: 26/09/07

Magdy a scris:

pushtiu a scris:

...este usor sa le caracterizez pe multe din ele "panarame" chiar daca nu este crestinesc.....

homeless a scris:

Da, " si marmota invelea ciocolata in staniol" :D Baieti degeaba cautati , nu exista :D :D si nici macar nu au  existat .  Prov. 20:6 Mulţi oameni îşi trâmbiţează bunătatea; dar cine poate găsi un om credincios?

+Archangel+ a scris:

Ia staţi puţin!!!
Măi, fetelor, băieţii ăştia ne jignesc pe faţă!!!! :x
Adică toate suntem....vai-şi-amar de capul nostru, iar voi,sfinţişorii, n-aveţi de unde-alege!!! :x

Măăă, băieţi, măi, vă vede Doamne-Doamne!!!!
Şi când v-o trăzni cu una(adică o nevastă)după "sufletul " vostru....că prea cobiţi!!!

Dacă vreţi neveste credincioase, uitaţi-vă şi voi la cele care au pe Duhul Sfânt în ele!!!!
Cum vă daţi seama???
Păi vedeţi ce roade are!!!;)

eu una cred ca nu ar trebui sa-i bagam pe toti intr-o oala....nici baietii pe fete si nici invers...totul e sa astepti persoana potrivita si sa accepti planul lui Dumnezeu pt tine! Am invatat pe pielea mea...

Şi mai uşor cu mesajele tendenţioase, că...."puteam să-i zic şi eu câteva..."! ;)

Ultima modificare de Tanara crestina (23/02/08 21:42)

23/02/08 21:41

+Archangel+
Moderator

Magdy a scris:

Măi, fetelor, băieţii ăştia ne jignesc pe faţă!!!!

Ooo, da, sigur! Eu stiam ca adevarul supara! Acum si jigneste? :D

23/02/08 21:52

Tanara crestina
membru

robert de ce esti rau?

23/02/08 21:56

+Archangel+
Moderator

Nu-s rau! Doar realist! :D

23/02/08 21:59

Magdy
membru

+Archangel+ a scris:

.. Eu stiam ca adevarul supara! Acum si jigneste? :D

Pe bune că o iau ca pe o jignire!
Nu mai generalizaţi! Şi vorbesc serios!!!

[Mamăăă, cred că i-am speriat!!! :D :D :D ]

23/02/08 22:00

+Archangel+
Moderator

Daca nu incepi sa plangi si sa te dai cu fundul de pamant nu ma impresionezi! :D :D :D

23/02/08 22:03

Tanara crestina
membru

:)  ha ha

23/02/08 22:03

dora27
membru

Inregistat: 14/08/07
Eu nu cred ca adevarul e o jignire.....dar faptul ca supara, asta cam asa e!

23/02/08 22:06

Magdy
membru

+Archangel+ a scris:

Daca nu incepi sa plangi si sa te dai cu fundul de pamant nu ma impresionezi! :D :D :D

De ce aşa faci tu de obicei? :rolleyes:

23/02/08 22:08

homeless
membru

Inregistat: 16/02/08
x

Ultima modificare de homeless (13/02/11 22:30)

23/02/08 22:11

Magdy
membru

homeless a scris:

...Aaaa... e o mica problema aici : sunt fata ;)

Păi dacă tu crezi despre tine aşa... asta e!
Dar, oameni buni, nu mai generalizaţi!!!

23/02/08 22:15

Pagini:  1 2 3 4 5 6 ... 8    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la