TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Curente si/sau erezii/Miscarea Raeliana Moderat de +Archangel+, Old  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 5 ... 11
+Archangel+
Moderator

Inregistat: 05/07/06
Care Elohim? Ca zici ca sunt mai multi. Sau vrei sa zici, subtil, ca Rael este un elohim?

19/08/08 13:47

Sword
membru

Inregistat: 01/02/08
Maitreya=Rael scrie pe site-ul lor. Eu stiu ca unu Maitreya (daca n-or fi mai multi) se pretinde(pregateste) a fi viitorul unificator al religiilor. Mai stiu ca filosofia new age il vad ca pe un mesia. De aici se poate deduce cat de mesia ii si care-s scopurile "benefice". Cine stie, cunoaste.

19/08/08 13:52

simona
membru

Inregistat: 19/02/08
Asta o fi Antichristul, zici tu, Sword?

Tomi a scris:

P.S.- O sa va anunt cand o sa vina Rael in Romania, pentru lasarea cartii. Puteti veni sa-l intrebati mai multe despre Iisus atunci, pentru ca Rael L-a intalnit pe Planeta Elohimilor, in 1975:)

Tomi, ... :D:D:D

Ultima modificare de anomis (19/08/08 15:07)

19/08/08 15:06

Sword
membru

Nu cred ca el o sa fie Antihristul, dar sigur este un anticrist. Probabil ca va avea si el o influenta in gandirea new age, dar nu cred ca ar fi el vreun ceva. Sunt altii mai tari pe felie.

+Archangel+ a scris:

Care Elohim? Ca zici ca sunt mai multi. Sau vrei sa zici, subtil, ca Rael este un elohim?

Tomi...sa-ti dau un indiciu taRe: Matei 24:23  Atunci dacă vă va spune cineva: „Iată, Hristosul este aici sau acolo” să nu-l credeţi.
24  Căci se vor scula Hristoşi mincinoşi şi proroci mincinoşi; vor face semne mari şi minuni, până acolo încât să înşele, dacă va fi cu putinţă, chiar şi pe cei aleşi.
25  Iată, că v-am spus mai dinainte.
26  Deci, dacă vă vor zice: „Iată-L în pustie” să nu vă duceţi acolo! „Iată-L în odăiţe ascunse” să nu credeţi.
27  Căci, cum iese fulgerul de la răsărit şi se vede până la apus, aşa va fi şi venirea Fiului omului.
Si inca un indiciu despre cine este Rael ;) http://www.youtube.com/watch?v=InjgkhwpzJQ

Ultima modificare de Sword (19/08/08 23:29)

19/08/08 15:56

TomiRaelian
membru

Inregistat: 16/08/08
Bun indiciu, Sword. Rael e demistificatorul tuturor religiilor primitive. Trebuie sa te obisnuiesti cu asta:)
   Am uitat sa iti mai spun ceva. E frate cu Iisus. Au acelasi tata, Yahweh:)

Dar nu o sa faca minuni deloc, el are doar un mesaj rational, atat.Deci nu intra in categoria alora de fac minuni.

Cat despre marele antichrist pe care il asteptati voi, nu exista asa ceva. Nu va fi nimeni care sa controleze toata lumea. Umanitatea e ceva complex; e S.U.A., RUSIA, CHINA, EUROPA. Niste blocuri care nu au de gand sa fuzioneze, niciodata cu politicienii din prezent. Ori vom adopta geniocratia, si vom fi reprezentati de cateva sute de genii din lumea intreaga, ori o sa disparem ca idiotii intr-un razboi nascut din lacomia de putere.

Iisus a omis sa va spuna toate astea acum 2000 de ani, pentru ca ii era imposibil sa faca asta. Lumea era prea primitiva atunci ca sa inteleaga asa ceva. De asta ziceam ca noi vrem sa va salvam pe voi. Ne subestimati,inca o data. Daca Iisus ar propovadui acum pe Terra, acelasi lucruri ca Rael ar face. Ar fi revolutionar,ca orice profet adevarat.

Deci, sper sa cititi si Geniocratia, si sa incercati si voi sa faceti ceva mai mult decat ce a facut Iisus acum 2000 de ani Degeaba incercati sa o dati cu Iisus. u e de ajuns. Uitati-va la Bush ce face. i el vorbeste de Iisus, dar omoara oameni nevinovati. Lume asta e condusa de oameni mediocri, care au o mentalitate primitiva. Doar geniile pot rezolva problemele noastre.Oameni care ajuta la progresul Umanitatii. Ei ar trebui sa ia deciziile. E ca intr-un corp uman. Celula din picior nu poate lua decizii pentru directia in care se indreapta corpul. Dar asta se intampla acum pe Terra;)

Paradisul e o lume in care nimeni nu mai munceste, nu mai sufera, fiecare are sansa de a trai vesnic, si o lume condusa de cei mai valorosi indivizi. Adica Geniocratia.

Ultima modificare de TomiRaelian (20/08/08 02:57)

20/08/08 02:45

Klaudiu
membru

Inregistat: 23/06/07

+Archangel+ a scris:

Klaudiu, am ras cu lacrimi. Hai ca mi-ai inveselit ziua. :D

:D

TomiRaelian a scris:

Rael e demistificatorul tuturor religiilor primitive.

Tomi, te-am prins deja cu minciunica odata. Nu prea inteleg de ce crezi ca te vom crede acum? Si observ ca iti place sa cam tii monologuri fara sa raspunzi la intrebarile incomode care ti se pun. Te rog realizeaza ca ceea ce ne tot spui n-are nimic in comun cu realitatea. Nu e prea tarziu inca. Sa dea Dumnezeu sa scapi din capcana diavolului in care ai fost prins sa-i faci voia. (2 tim 2:26)

20/08/08 03:12

Sword
membru

Tomi a zis "Dar nu o sa faca minuni deloc, el are doar un mesaj rational, atat.Deci nu intra in categoria alora de fac minuni"
Eu pun pariu cu tine Tomi ca Rael al vost` nu face minuni fiindca NU POATE sa faca. Nici macar de "undele antigravitationale" nu poate avea parte sa arate bietilor adepti ca este in legatura cu extraterestrii. Exact asa zicea si Miranda: Ca nu face minuni ca atunci oamenii ar veni la el ca la un supermarket sa le rezolve problemele....ideea ii ca NU POATE face ;)
Toti oamenii care au avut de-a face cu Yahve au fost facatori de minuni, Isus a facut minuni, ucenicii au facut....
In "indiciul" dat de mine tipul zice: "Nu exista D-zeu"....Cati oameni ai lui D-zeu au spus ca nu exista D-zeu? Stii cine zice asta? Psalm 14:1  Nebunul zice în inima lui: „Nu este Dumnezeu!”

Ultima modificare de Sword (20/08/08 09:41)

20/08/08 09:38

+Archangel+
Moderator

TomiRaelian a scris:

Da?! Ia sa vedem si noi certificatul de nastere. Da' sa-l pui la "Imagini/animatii amuzante" ca nu vreau sa facem off-topic.

TomiRaelian a scris:

Dar nu o sa faca minuni deloc, el are doar un mesaj rational, atat.

Cam slabut. Macar aveam si noi la ce casca gura ca de rational sigur nu poate fi vorba.

TomiRaelian a scris:

Iisus a omis sa va spuna toate astea acum 2000 de ani, pentru ca ii era imposibil sa faca asta.

Adica Rael e un fel de post scriptum, sau cum?

TomiRaelian a scris:

Daca Iisus ar propovadui acum pe Terra, acelasi lucruri ca Rael ar face. Ar fi revolutionar,ca orice profet adevarat.

Matei 5:18   
Caci adevarat va spun, cata vreme nu va trece cerul si pamantul, nu va trece o iota sau o frantura de slova din Lege, inainte ca sa se fi intamplat toate lucrurile. [a zis Isus]

Evrei 13:8   
Isus Hristos este acelasi ieri si azi si in veci!

Prefetii adevarati nu erau revolutionari doar de dragul de a fi revolutionari:
Ieremia 18:15   
Totusi poporul Meu M-a uitat si aduce tamaie idolilor; s-a abatut din caile lui, a parasit vechile carari si a apucat pe carari si drumuri nebatute

20/08/08 10:15

Sword
membru

Asa...Partea a doua...Geneza dupa raelieni. :D
"La inceput D-zeu a creat cerurile si pamantul..."- Dupa ei asta inseamna ca ei doar au descoperit un loc propice vietii(aici eu as intreba: Cine a creeat totusi locul asta?).
2. A vazut D-zeu ca lumina este buna- In traducerea lor extraterestrii au studiat razele soarelui daca nu sunt distrugatoare omului.
Toate studiile astea ale pamantului au durat cam 2000 de ani (hmm...cam mult)
3 Au creeat apoi in laboratoare mamifere, pesti pasari, iarba, etc...
4. Omul....(aici sa nu rada nimeni :D)- Dupa ce elohimii au creat toate astea s-au hotarat sa faca si un om dupa chipul lor. Ei fiind imprastiati pe tot globul cu cercetarile, echipa din Israel avea cei mai geniali savanti si era cea mai talentata dintre toate. Omul creat in Israel fiind foarte inteligent, a bagat putin frica in elohimi care l-au pus la teste. Asa ca au dat porunca sa nu mance din pomul care avea de-a face cu stiinta de frica sa nu ajunga sau sa-si depaseasca stapanii. "Sarpele" era de fapt un mic grup de cercetatori care au vrut din dragoste ptr. oamenii proaspeti creati sa-i invete stiinta lor. Cand au gustat din fruct ei si-au dat seama ca erau doar niste animale in laborator care nu aveau acces la stiinta elohimilor (iac-asa iar dragutul de el diavol este aratat ca un binevoitor fata de oameni). Si de-atunci grupul asta a fost pedepsit sa "se tarasca"..adica sa traiasca in exil pe planeta noastra.
Si ptr. a feri omul de a gusta si din Pomul Vietii au pus soldati cu arme de dezintegrare atomica la intrarea rezidentiala a creatorilor
Cam atat...si cred ca n-o sa mai scriu si despre altele ca n-am rabdare sa stau sa le citesc. Mi se par bune de un roman sf...dar aberatie si ptr. stiinta si ptr. religie.

20/08/08 12:45

+Archangel+
Moderator

Mai, da' am si io o intrebare... rationala zic eu: Daca tot s-au fatait extraterestrii astia p-aici cu laboratoare, cu cartiere rezidentiale nu era logic sa lase si ei o urma a trecerii lor? Ca doar n-au luat si ultimul surub cand au plecat. Unde sunt descoperirile arheologice ale trecerii lor pe aici?

20/08/08 12:57

Sword
membru

O sa-ti zica sigur ca unele picturi preistorice erau cu oameni cu casti de cosmonauti pe cap..etc..si ca in religii vechi ca Budhismul au anumite simboluri care duc cu gandul la ozn-uri...blabla. Am vazut astea deja pe filme cu dogma lu Rael. Ideea ii ca saracii stau cu ochii pe ozn-uri si nu vad ce se intampla in lumea lor interioara. Ca zicea Isus "Imparatia este inlauntrul vostru"...si am fost doar avertizati ca daca ni se va zice ca D-zeu este intr-un cutare loc sa nu-i credem. Ca atunci cand va veni TOTI vom vedea..nu va fi limitat la un loc de planare a lor(ozn-urilor)

Ultima modificare de Sword (20/08/08 13:45)

20/08/08 13:42

T-pop
membru

Inregistat: 20/01/06

Raelianu` a scris:

Cat despre marele antichrist pe care il asteptati voi, nu exista asa ceva. Nu va fi nimeni care sa controleze toata lumea. Umanitatea e ceva complex; e S.U.A., RUSIA, CHINA, EUROPA. Niste blocuri care nu au de gand sa fuzioneze, niciodata cu politicienii din prezent.

Nu, decat atunci cand va fi cazul. Nu uita ca in toate aceste tari, la care pot fi adaugate zeci de altele, inclusiv din lumea araba, liderii sunt implicati la diferite nivele, in masonerie; deci cine crezi ca trage toate sforile?

15/09/08 15:02

Site web  
TomiRaelian
membru

Masoneria nu controleaza decat o parte din lumea asta. Va ofer aici un link foarte interesant. Saracii de ei, le port de mila:))) http://www.rense.com/general77/chinsec.htm

Umanitatea e ceva foarte complex, si in continua transformare. Iar planurile facute de masoni acum cateva sute de ani au fost date peste cap. Pentru ca nu aveau viziunea despre avansul stiintific al Umanitatii. Stiinta evolueaza, iar oamenii inteligenti inceteaza in a mai crede in dumnezei si supranatural; -din punctul asta de vedere, masonii si crestinii sunt in aceeasi oala;)

26/09/08 14:14

T-pop
membru

oamenii inteligenti inceteaza in a mai crede in dumnezei si supranatural

Prin ceea ce afirmi negi inteligenţa multor personalităţi ilustre din lumea ştiinţei, pe motiv că aceştia credeau, sau cred, în Dumnezeu; se pot umple pagini întregi cu numele lor, dar ce rost ar avea?

Saracii de ei, le port de mila

Eu nu i-aş compătimi cu atâta uşurinţă. Masoneria controlează mai mult decât îţi vine să crezi. Din păcate nu pot să ofer toate dovezile video de care dispun, aşa că rămâne o chestiune de "credinţă".

din punctul asta de vedere, masonii si crestinii sunt in aceeasi oala...

... exceptand direcţia de închinare. Masonii sunt practicanţi ai luciferianismului, asta cred ca ştiai, un mitraism antic actualizat. (De fapt sunt şi unele religii aşazis creştine care îşi bazează practicile de cult pe acelaşi fundament ocult şi au o simbolistică similară)

26/09/08 19:55

Site web  
TomiRaelian
membru

T-pop a scris:

oamenii inteligenti inceteaza in a mai crede in dumnezei si supranatural

Prin ceea ce afirmi negi inteligenţa multor personalităţi ilustre din lumea ştiinţei, pe motiv că aceştia credeau, sau cred, în Dumnezeu; se pot umple pagini întregi cu numele lor, dar ce rost ar avea?

Saracii de ei, le port de mila

Eu nu i-aş compătimi cu atâta uşurinţă. Masoneria controlează mai mult decât îţi vine să crezi. Din păcate nu pot să ofer toate dovezile video de care dispun, aşa că rămâne o chestiune de "credinţă".

din punctul asta de vedere, masonii si crestinii sunt in aceeasi oala...

... exceptand direcţia de închinare. Masonii sunt practicanţi ai luciferianismului, asta cred ca ştiai, un mitraism antic actualizat. (De fapt sunt şi unele religii aşazis creştine care îşi bazează practicile de cult pe acelaşi fundament ocult şi au o simbolistică similară)

Cred ca ar trebui sa te informezi mai bine despre Masonerie- uite aici un link http://en.wikipedia.org/wiki/Freemasonry

Eu inca le port de mila. Saracii sunt pierduti in lumea asta a stiintei, care distruge pe zi ce trece mit dupa mit;)

La fel si crestinii. Pur si simplu. Incet si sigur. Pas cu pas:)

P.S.- macar te-ai uitat pe linkul acela despre societatea secreta din china?

LOVE ,TomiRaelian

27/09/08 03:42

Sword
membru

Masoneria finanteaza chiar stiinta, isr scopul ei este creearea unei noi ere mondiale. Ce treaba are cu religia? Ei au cu demolarea ei la fel ca si voi.

27/09/08 10:13

TomiRaelian
membru

Sword a scris:

Masoneria finanteaza chiar stiinta, isr scopul ei este creearea unei noi ere mondiale. Ce treaba are cu religia? Ei au cu demolarea ei la fel ca si voi.

Nu prea intelegi care e treaba cu Masoneria. Ei cred in intr-o fiinta supranaturala, exact ca si voi. Folosesc adesea Biblia lui King James, si accepta oameni din toate religiile lumii.
   Unele loje din Scandinavia, -"Swedish Rite"- accepta numai crestini in randurile lor. Repet, informati-va mai bine.

In plus, sunt implicati in destule acte caritabile.

Si au, categoric, si oameni foarte valorosi printre ei. Unul a fost Florian Pittis. Cred ca ati auzit de el,nu?

Cat despre stiinta, nu stiu daca mai are rost sa vorbim. Stiinta distruge miturile, pentru ca stiinta implica mecanisme rationale. Pentru cineva care intelege mecanismul, nu mai poate exista mister sau supranatural.

De asta ma omor sa va spun ca toate religiile primitive si Masoneria sunt pe duca. Pentru ca vremea mistificarii s-a terminat. Suntem in anii Apocalipsei, adica ai Revelatiei. Acum putem INTELEGE.

P.S. - as dechide o discutie despre Biserica Catolica si Vatican. Sunt interesat de viziunea voastra asupra lor.  Eu nu o sa spun ca sunt Masoni, ci o teocratie condusa de un Tiran, pe viata. Si mai au si o Banca ce nu a semnat tratatele internationale impotriva spalarii de bani. Si mai sunt si acceptati de toti liderii tarilor "democratice" europene, care invita acest Tiran foarte des la ei acasa.:))))

DE RASUL CURCILOR,NU?

LOVE,TomiRaelian

Ultima modificare de TomiRaelian (27/09/08 17:01)

27/09/08 15:23

Sword
membru

spunea cineva odata ca pe patul de moarte a unuia a venit cineva sa-i explice cu fir a par de ce Isus nu este adevarul si ca adevarul ar fi altul...i-a raspuns acesta: Chiar daca mi-ai demonstrat foarte bine ca nu Isus este adevarul si ca altul este adevarul..eu aleg sa raman cu Hristos si sa renunt la adevar...
iti spune ceva asta Tomita?

27/09/08 21:51

T-pop
membru

Treaba cu masoneria e clar ca nu o vom lamuri noi aici pe forum, dar daca Tomi tot a pomenit de Vatican, de asemenea e foarte clara relatia papa-masoni-noua ordine mondiala.

p.s. Tomi, eu si pe forum dau mai rar, pe mess chiar nu am vreme sa stau, de aia nu te-am adaugat in lista, dar daca vrei sa imi spui ceva, fa-o pe mail. Ala il verific zilnic (cu mici exceptii)

28/09/08 00:08

Site web  
TomiRaelian
membru

Sword a scris:

spunea cineva odata ca pe patul de moarte a unuia a venit cineva sa-i explice cu fir a par de ce Isus nu este adevarul si ca adevarul ar fi altul...i-a raspuns acesta: Chiar daca mi-ai demonstrat foarte bine ca nu Isus este adevarul si ca altul este adevarul..eu aleg sa raman cu Hristos si sa renunt la adevar...
iti spune ceva asta Tomita?

Asta imi spune ca te legi prea mult de un om, Iisus, care nu a crea Umanitatea, ci a fost un Profet. Adori prea mult un om, asta e clar:)))) Un mate filosof a spus ca Iisus a venit pe Pamant pentru a arata calea, dar toti oamenii se uitau numai la el si la degetul sau, nu la directia spre care era indreptat.
   Deci este important Mesajul in sine si cel care genereaza acel Mesaj, nu cel care il trimite, adica Profetul;)

Si cine a timis Mesajul raspandit de Iisus? Simplu, Yahweh Eloha:))))

P.S. - sper sa Le uram bun venit impreuna pe Terra, la Ambasada. Sper sa fii si tu atunci cu noi:) Te asteptam.

HIGHER LOVE,TomiRaelian

28/09/08 01:43

TomiRaelian
membru

T-pop a scris:

Treaba cu masoneria e clar ca nu o vom lamuri noi aici pe forum, dar daca Tomi tot a pomenit de Vatican, de asemenea e foarte clara relatia papa-masoni-noua ordine mondiala.

p.s. Tomi, eu si pe forum dau mai rar, pe mess chiar nu am vreme sa stau, de aia nu te-am adaugat in lista, dar daca vrei sa imi spui ceva, fa-o pe mail. Ala il verific zilnic (cu mici exceptii)

E ok, o sa vorbim pe acest forum atunci:)  Hai sa bagam cu Vaticanul. Sword, tu nimic?:)

LOVE,Tomi

28/09/08 01:44

Sword
membru

Eu ma leg de Isus fiindca degetul Lui arata inspre Tatal iar al Tatalui arata inspre Isus ;) El este Calea, dar tot El este si Poarta. El nu este ca ceilalti profeti mari ai umanitatii... El este D-zeu.

Ultima modificare de Sword (28/09/08 09:47)

28/09/08 09:47

TomiRaelian
membru

Aha!!! Deci Dumnezeu Iisus a fost mort 3 zile. Interesant. Dumnezeu mai si moare. Foarte interesant:)))))

28/09/08 19:51

+Archangel+
Moderator

Care e problema cu moartea? De ce Dumnezeu nu ar putea muri (din punct de vedere uman vorbind)? Cand un spirit paraseste un trup se numeste ca acel trup a murit.

Stiinta nu demoleaza niciun mit. Tot ce face e doar sa se puna tot mai mult de acord cu ceea ce zice Dumnezeu. Pana acum stiinta n-a infirmat nimic din Biblie. Ba dimpotriva, i-a dat dreptate. Biblia sustine de mii de ani ca pamantul este rotund si ca nu se sprijina pe nimic iar stiinta de-abia acum cateva sute de ani a aflat.

29/09/08 01:19

TomiRaelian
membru

+Archangel+ a scris:

Care e problema cu moartea? De ce Dumnezeu nu ar putea muri (din punct de vedere uman vorbind)? Cand un spirit paraseste un trup se numeste ca acel trup a murit.

Stiinta nu demoleaza niciun mit. Tot ce face e doar sa se puna tot mai mult de acord cu ceea ce zice Dumnezeu. Pana acum stiinta n-a infirmat nimic din Biblie. Ba dimpotriva, i-a dat dreptate. Biblia sustine de mii de ani ca pamantul este rotund si ca nu se sprijina pe nimic iar stiinta de-abia acum cateva sute de ani a aflat.

Aha. Si crestinii care ziceau ca pamantul este centrul Universului si ca soarele se invarte in jurul Terrei de unde se inspirau? LOL

Come on.... Please, try to be honest:)

Dar unde e Dumnezeu? Unde e Iisus? Trebuie dovezi, nu crezi? De ce nu se intoarce Iisus acum? Ce mai asteapta?

29/09/08 04:21

Pagini:  1 2 3 4 5 ... 11    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la