TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Despre si pentru noi, forumistii/Sa ne rugam impreuna Moderat de april, feedback  
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 ... 36
simona
membru

Inregistat: 19/02/08
Domnul cu tine, Tamarta... Doar El stie de ce ingaduie sa treci pe aici...

Ultima modificare de anomis (24/05/08 07:08)

24/05/08 07:07

tamarta
membru

Inregistat: 22/11/06
va multumesc mult.
nu ma duc in spital pentru ca fratii mei au nevoie de mine acasa. parintii mei muncesc amandoi si am trei frati mai mici. oricum, medicii deja isi pun multe semne de intrebare si le-am aratat bratara ca raspuns "Pot totul in Hristos care ma intareste". eu normal, din punctul lor de vedere trebuia sa fiu moarta de mult, dar Dumnezeu lucreaza, El priveste la rugaciunile voastre. ma ajuta mult sa stiu ca imi sunteti alaturi.
ma simt mai bine acum. cu ochiul drept am inceput sa vad cat de cat, dar oboseste repede. iar infectia e tinuta sub control. sper sa auzim numai de bine :)
fiti binecuvantati :)

[am citit. multumesc. ti-am raspuns]

Ultima modificare de tamarta4jc (24/05/08 13:20)

24/05/08 13:12

shoricel
membru

Inregistat: 04/01/08
tamarta, mi se face pielea gaina numai cand incerc sa imi inchipui in ce stare ai fost...

24/05/08 14:34

fluflu
membru

Inregistat: 20/09/07
ooff Tamarta!
sa stii ca ma voi ruga si eu pentru tine!

24/05/08 16:51

daniel
membru

Inregistat: 01/03/08
Tamarta ma voi ruga si eu pentru tine, sunt coplesit de marturisirea ta, eu credeam ca mi-este grea povara dar cand am vazut mesajele de mai sus am ramas fara cuvinte. Domnu sa iti dea biruinta, ma bucur ca esti gata sa suferi pentru Domnul dar te rog sa tii cont si de sfatul parintilor (in primul rand) si apoi de apropiatii tai.
   Acum fii tare, imbarbateaza-te, Domnu e cu tine viteaz-o

24/05/08 18:05

bornagain
membru

Inregistat: 03/05/07
vreau sa va rog sa mijlociti ptr. o sora de la mine din bise. ea a fost diagnosticata cu cancer in metastaza. la ficat si in alte zone ale corpului. are 2 copii, unul in a 5-a, iar cel de-al doilea in a 2-a. Ei nu au tata. Doctorii i-au dat mai putin de 5 luni de trait, dar Domnul poate face minuni.

24/05/08 22:30

simo
membru

Inregistat: 13/04/08
Si cand stau si ma gandesc, cate persoane,ce au probleme grave... exista printre noi! Offf,greu...dar exista!!! O sa ne rugam! bornagain. Domul va lucra!

24/05/08 23:32

daniel
membru

Imi pare fff rau ca trebuie sa va spun ca fata pentru care am zis sa ne rugam nu vrea sa asculte sfaturile familiei, prietenilor si a hotarat sa-si traiasca viata in placerile acestei lumi. De ce nu ascultam de cei care ne vreau binele o stie Dumnezeu. Daca e cineva care crede ca e intr-o situatie grea va rog ascultati de prietenii si familia voastra, intelegeti ca ei vor doar binele vostru. Fiti binecuvantati

bornagain ne vom ruga pentru ea si pentru copilasii ei.

25/05/08 20:15

bornagain
membru

Inregistat: 03/05/07
merci dani si simona. dar si cei care nu au dat un reply dar care se vor ruga.

25/05/08 22:55

simo
membru

Cu placere! bornagain".Domnul va lucra!

25/05/08 23:00

+Archangel+
Moderator

Inregistat: 05/07/06

daniel-l a scris:

De ce nu ascultam de cei care ne vreau binele o stie Dumnezeu.

Cateodata, pentru a-ti ridica ochii spre cer trebuie mai intai sa treci pe la roscovele porcilor.

daniel-l a scris:

Daca e cineva care crede ca e intr-o situatie grea va rog ascultati de prietenii si familia voastra, intelegeti ca ei vor doar binele vostru.

Asa e, dar ei nu stiu intotdeauna care e acel bine. De aceea, cel mai bine si mai sigur este sa asculti de Domnul. ;)

26/05/08 10:40

tamarta
membru

Inregistat: 22/11/06
aseara, am fost iar la spital la urgenta, ca am lesinat si am avut iar hemoragie. infectia din corp incepe din nou sa se extinda si din ochiul stang a inceput iar sa curga puroi. m-am internat si trebuie sa ma duc la Bucuresti la spital, pentru ca aici medicii sunt depasiti de situatie. Ma simt oarecum prost, nu vreau sa fiu o povara pentru voi, dar am nevoie de sprijinul vostru in rugaciune. o sa va port si eu in rugaciunile mele si ii multumesc lui Dumnezeu pentru voi, pentru ca imi sunteti alaturi, desi nici nu ma cunoasteti. Rasplata va fi pe masura. Dumnezeu vede si atunci cand veti avea nevoie de ajutor sunt sigura ca isi va aminti ca ati oferit cateva minute din timpul vostru si atunci o sa va trimita si voua ajutorul potrivit.

27/05/08 15:25

Tanara crestina
membru

Inregistat: 26/09/07
oh Doamne.. sa ne rugam...

27/05/08 16:06

shoricel
membru

propun o zi de post pentru sora noastra! ce ziceti? :)

Ultima modificare de shoricel (27/05/08 16:27)

27/05/08 16:27

giany
membru

Inregistat: 18/05/07
si ce tre sa facem?

27/05/08 16:58

shoricel
membru

giany_v a scris:

si ce tre sa facem?

ce oare? :rolleyes:

27/05/08 17:46

giany
membru

poi hai mai spune ce sa facem ... poate eu nu stiu ce tre sa fac ... nu glumesc ... postul in lume se tine in mai multe feluri ... tu spre ex cum il tii???

27/05/08 18:28

april
admin forum

Inregistat: 15/10/05

giany_v a scris:

poi hai mai spune ce sa facem ... poate eu nu stiu ce tre sa fac ... nu glumesc ... postul in lume se tine in mai multe feluri ... tu spre ex cum il tii???

Postul si rugaciunea

27/05/08 20:46

giany
membru

dar cum se tine post ... la ce ora se mananca ... gandurile ... cred ca sunt mai multe ... as vrewa o enumerare sa vad daca nu cumva am omis ceva... pls ... tu stii ca io nu glumesc in situatii de genul asta ...

27/05/08 20:51

april
admin forum

Inregistat: 15/10/05
Nici eu nu glumesc.

Continua discutia acolo.

27/05/08 20:52

simo
membru

shoricel a scris:

propun o zi de post pentru sora noastra! ce ziceti? :)

Eu, sunt de acord! Sa stabilim ziua! si sa incepem.

Draga Tamara. Domnul, sa fie cu tine.Ne rugam pentru tine! si pana totul, nu va reveni pe fagas normal,nu vom renunta nici o clipa,sa ne rugam pentru tine! Sa stii,ca iti suntem si iti vom ramane alaturi! Fii tare! Si, asteptam vesti bune, de la tine. Te iubim ! si iti dorim, sa auzim de bine.

27/05/08 21:58

daniel
membru

Sa stabilim ziua! si sa incepem.

Mie imi convine in/intre zilele de Joi-Duminica.

27/05/08 22:30

giany
membru

daniel-l a scris:

Mie imi convine in/intre zilele de Joi-Duminica.

Ultima modificare de giany_v (27/05/08 23:05)

27/05/08 22:32

Tanara crestina
membru

Inregistat: 26/09/07
ei .... cred ca stii la ce s-a referit daniel... chiar si aici sa discutam in felul asta? eu una cel mai bine tin vinerea...am riscat giany sa ma ironizezi si pe mine.... acum iarta-ma daca sunt directa dar te rog mult hai sa incetam cu replicile si sa postim pt prietena si sora noastra... in concluzie eu pot vineri..aaaaaaaa si daca tin post abia vineri nu inseamna ca pana atunci nu ma pot ruga... asa ca...

Ultima modificare de Tanara crestina (27/05/08 23:04)

27/05/08 23:03

simo
membru

Pentru mine,este indiferenta ziua. Asa ca... astept deciziile voastre! Dar, sa nu zabovim mult! Tamara, are foarte,foarte mare nevoie, de Rugaciunile noastre!
Deocamdata 1.Tanara crestina, Vineri. 2.Daniel...Tu poti vineri?  3.Si eu pot, vineri !  Cine mai doreste?   giani_v si tu vrei vineri?  Astepatam doritorii!
shorocica,tu cand poti?  Va rog!!! ca pana joi, sa ne decidem!  JOI sau Vineri Tamara, pleaca la Bucuresti.

27/05/08 23:19

Pagini: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 ... 36    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la