TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Despre si pentru noi, forumistii/Sa ne rugam impreuna Moderat de april, feedback  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 ... 36
april
admin forum

Inregistat: 15/10/05
Invitatie la rugaciune :

Daca cineva dintre noi are nevoie de rugaciune si doreste sa ne rugam pentru ea / el, sau are un motiv special de rugaciune, sa ne spuna :) .

Haideti sa ne rugam pentru noi, cei de pe forum :) , si nu numai !

" Mare putere are rugaciunea fierbinte a celui neprihanit " !

26/11/06 16:17

april
admin forum

jezzy a scris:

daca tot vad ca aveti nevoie de motive de rugaciune...Ei bine anu' asta o sa am BAC-ul :( .Nu ca ar fi cine stie ce dar ma enerveaza ca tot schimba programa si materiile de nu stii ce sa te mai faci.Asa ca...sustineti-ma!!!!! :D:D:D

29/11/06 08:00

jezzy
membru

Inregistat: 13/03/06
(Merci april.Imi place ca esti la datorie si faci treaba in locul meu :D)

29/11/06 13:05

lara
membru

Inregistat: 03/12/06
Am si eu un motiv de rugaciune(de fapt o persoana pe care am cunoscut-o).Este vorba de o fetita de 6 luni care are tumoare pe creier si necesita operatie.Am rugamintea sa fiu sustinuta in rugaciune pt vindecarea acestei fetite pt ca doar Dumnezeu o poate scapa de la operatie.In familia mea au avut loc multe vindecari prin post si rugaciune si de aceea cred ca El poate vindeca si acest copilas.Daca cineva are pe inima sa se roage il rog s-o faca.Fetita se numeste Emma.Va multumesc!

17/12/06 15:41

jezzy
membru

Inregistat: 13/03/06
Hei, va mai dau un motiv de rugaciune:

Tatal meu tocmai s-a intors din Republica Moldova(unde merge deseori- un fel de misionar) si a adus niste vesti nu tocmai bune.A fost o furtuna puternica intr-o anumita zona care a facut sa cada niste stalpi de curent iar niste oamenii fara minte( ca altfel nu le pot spune) au furat cablurile de pe acolo.Problema e ca doua orase destul de mari(Cahul si Orac) au ramas fara curent electric si din cauza asta n-au nici apa, nici caldura.Iar la ei a nins serios si e destul de frig..Autoritatile nu se sinchisesc deloc de treaba asta si tatal meu se teme ca poate va dura situatia asta saptamani bune, poate chiar luni.

M-am gandit sa ne rugam pentru ei mai ales ca sunt printre ei si destui crestini.Exista chiar si familii tinere de crestini care au bebelusi.Sa ne imaginam numai ce inseamna sa cresti un copilas in conditiile astea.

Ultima modificare de jezzy (08/01/07 17:46)

08/01/07 17:41

monica
membru

Inregistat: 16/03/05
Sa ne rugam pentru petrecerea de bun venit in UE a Romaniei si Bulgariei, organizata de Biserica THE WELL, Bruxelles:
-e nevoie de voluntari care sa ajute la organizare
-romanii si bulgarii care vor veni, sa fie cercetati de Duhul Sfant si sa fie provocati sa-si doreasca sa-L cunoasca mai mult si mai profund pe Dumnezeu
- imaginatie si creativitate pentru organizatori
- colaborare buna cu Biserica Penticostala Romana din Bruxelles
- gasirea unui contact din Biserica crestina bulgara si a unor voluntari bulgari
- Dumnezeu sa-i calauzeasca pe organizatori si sa raspunda nevoilor lor concrete legate de acest eveniment

11/01/07 11:09

april
admin forum

Un nou motiv de rugaciune: sesiunea.

Propun sa ne rugam pentru toti studentii de pe tanarcrestin, sa faca fata cu succes examenelor care-i asteapta :)

16/01/07 22:20

lara
membru

AMIN!!(mai ales pt cei care sunt pt prima oara in sesiune :) )

16/01/07 22:21

CodDot
membru

Inregistat: 12/01/06
pentru mine ca-s cel mai mare pacatos si...

pentru mama mea care a fost operata de cancer si acum face investigatii si tratament la Cluj. Deasemeni pentru intreaga familie

17/01/07 00:50

Site web  
truegenesis
membru

Inregistat: 18/11/06
AMiN

17/01/07 00:57

Site web  
ionelcim
membru

Inregistat: 01/11/05
eu trebuie sa iau cateva decizii fimportante, si am mare nevoie de intelepciune si lumina de la Domnul
va multumesc :)

04/02/07 13:57

marius traian
membru

Inregistat: 31/01/07
Rugaciunea e de mare importanta pentru mine si nu numai(si pt retu oamenilor), problema mea este ca nu prea am parte de rugaciune...,din cauza anturaju pe care il am,si   cred ca marea majoritate a crestinilor au aceas problema.SA NE RUGAM PRNTRU CEI LIPSITI DE PARTASIA IN RUGACIUNE... amin

04/02/07 15:14

Magdy
membru

Inregistat: 09/01/07

marius traian a scris:

Rugaciunea e de mare importanta pentru mine si nu numai(si pt retu oamenilor), problema mea este ca nu prea am parte de rugaciune...,din cauza anturaju pe care il am,si   cred ca marea majoritate a crestinilor au aceas problema.SA NE RUGAM PRNTRU CEI LIPSITI DE PARTASIA IN RUGACIUNE... amin

AMIN!!!

04/02/07 21:10

Larisa
membru

Inregistat: 22/05/05
Cred ca cel mai usor este sa ne oprim si sa ne rugam imediat dupa ce am citit aceste cereri. Mare putere are rugaciunea celui neprihanit. Eu maine incep serviciul la un nou magazin si vreau sa fiu REPREZENTANTA lui Dumnezeu acolo. E ca si cum mi s-a oferit o noua sansa. Rugati-va ca sa fiu o marturie pentru cei de acolo. Multumesc.

05/02/07 07:10

Site web  
april
admin forum

T-pop a scris:

Daca are cineva indemn, sa se roage pentru o persoana, Agneta, diagnosticata cu cancer. Anul trecut l-a primit pe Domnul, cel putin la nivel mental, dar se pare ca doar atat. Deocamdata. Se pare ca are parte de o cercetare cam dura.

06/02/07 18:34

monica
membru

Stiati ca 1, 2 milioane de copii sunt abuzati in fiecare an? Stiati ca traficul de persoane e unul dintre mijloacele prin care oamenii sunt prinsi in jugul sclaviei?
Abuzul e un lucru real, o problema a zilelor noastre si noi putem face ceva: haideti sa ne mobilizam la rugaciune, va invit sa semnati petitia impotriva traficului de pe acest site http://www.stopthetraffik.org/what/problem.aspx sau sa veniti cu propuneri concrete despre modul in care ne putem implica.
Impreuna putem sa mijlocim in rugaciune pentru ca Dumnezeu sa-i elibereze pe acesti oameni si sa le dea o a doua sansa in vietile lor!

07/02/07 12:46

CodDot
membru

Inregistat: 12/01/06
Va aduc inainte un motiv de rugaciune destul de critic. O prietena are o grava problema la ochi. A fost operata in SUA pe cornee avand dioptrie -6. In scurt timp - un an - a ajuns la -12. Acum e din nou in SUA pentru consult si ulterior operatie. Acum aproape ca nu mai vede cu ambii ochi. Abia s-a casatorit acum 1 an si ceva. Va dati seama ce speriati sunt amandoi cat si familiile lor. Va rog tare mult sa aduceti inaintea Domnului, in rugaciunile voastre si pe aceasta sora in Domnul. Numai Domnul o poate salva prin mainile doctorilor. Dar in acelasi timp are nevoie si de suport sulfetesc si moral.

Specific faptul ca nu e un caz auzit asa din gura in gura de care nu stiu niimc. Cazul e real si are nevoie de suportul vostru in rugaciune!

Va multumesc in numele Domnului!
Daniel,

14/02/07 23:10

Site web  
lara
membru

Va rog din suflet sa va rugati si pentru cumnatul meu !!!! Sora-mea este cantareata , iar el nu o lasa sa cante intotdeauna. Chiar maine seara trebuie sa mergem sa cantam la o evanghelizare,iar el dupa o cearta si mai multe discutii abia a lasat-o . Sustineti va rog aceasta lucrare in rugaciune caci nu este lucrarea noastra ci a Domnului.

15/02/07 14:05

monica
membru

Un raport recent realizat de UNICEF-  http://www.unicef.org/french/har07/index_37554.htm- a aratat ca Zimbabwe are cel mai mare numar de orfani pe cap de locuitori din lume.
Asociatia Zimbabwe humanitarian Crises (ZHC) si-a inceput activitatea in 2003 cu scopul de a-i ajuta pe oamenii saraci, in special pe copiii orfani sa aiba acces la educatia si ingrijire medicala.
In doar 50 de districte din Zimbabwe, mai mult de 350000 de copii in acest an au trebuit sa renunte la scoala dupa ce si-au piedut parintii bolnavi de HIV.
Sa ne rugam pentru ca tot mai multi oameni sa-si deschida inima si sa se intereseze de soarta acestor micuti si sa-i  ajute in mod concret (in 10 martie 2007 va fi o masa festiva la Bruxelles cu scopul de a strange bani pentru acestia), sa ne rugam pentru copii sa primeasca ingrijirea si educatia de care au nevoie ca sa duca o viata mai buna!

Ultima modificare de monica (18/02/07 23:37)

18/02/07 23:34

mirella
membru

Inregistat: 18/03/05
daca vreti sa va rugati ptr mine. acum pe 18 martie am sa ma botez in apa si am multa nevoie de rugaciune ptr ca dumnezeu sa ma intareasca si sa ma tina cat mai aproape de el...
stiu ca in multe lucruri si in multe privinte l-am suparat pe dumnezeu si imi pare tare rau. daca vreti sa va rugati ptr mine sa ma pocaiesc asa cum isus ma vrea sa fiu si sa fiu tare si satan sa mearga cu coada intre picioare ca nu se poate apropia de mine, va rog mult sa va rugati ptr. mine. si ca o sa fie greu dupa botez, ca satan doar nu doarme... va multumesc si am nevoie de voi ;)

"Pot TOTUL in Hristos care ma intareste". Filipeni 4:13

10/03/07 00:48

monica
membru

Nici o grija, Mirella, ne vom ruga, dar trebuie sa-mi promiti ca te vei ruga si tu pentru mine, candva, in primavara asta,  voi face si eu acest pas: ma voi boteza.
Domnul sa fie cu noi si sa ne ajute sa ne implinim promisiunea facuta Lui!

Ultima modificare de monica (11/03/07 20:58)

11/03/07 20:58

mirella
membru

domnu sa ma ajute sa nu uit si sa ma rog :) o sa notez undeva numele tau sa stiu ca nu uit :) domnu sa te ajute.
eu asa mult astept botezul. e de azi intr-o sapt. asa mult il astept. si asa tare vreau sa fiu pocaita cum trebuie si sa ma schimb in toate lucrurile ce stiu ca nu is bune.

12/03/07 04:09

sweet andra
membru

Inregistat: 11/01/06
Fetelor, felicitari!!!! Ma bucur f mult ca ati luat decizia aceasta. Momentul botezului e fascinant, simti ca tot Cerul e in sufletul tau! Eu am trecut prin multe incercari in perioada aceea, ma bine zis in perioada dinaintea botezului, dar nu va lasati deznadajduite pentru ca nu sunteti singure!

"Imbracati-va cu toata armatura Lui Dumnezeu, ca sa puteti tinea piept impotriva uneltirilor diavolului.....stati gata dar, avand mijlocul incins cu adevarul, imbracati cu platosa neprihanirii,avand picioarele incaltate cu ravna Evangheliei. Pe deasupra tuturor acestora, luati scutul credintei, cu care veti putea stinge toate sagetile arzatoare ale celui rau. Luati si coiful mantuirii si sabia Duhului, care este Cuvantul Lui Dumnezeu." Efeseni 6:11,14-17
Multe binecuvantari si Domnul sa va intareasca!

Ultima modificare de sweet andra (28/07/09 11:52)

14/03/07 15:36

mirella
membru

maine e botezul meu :) abia astept. sa va rugati ptr mine ca isus sa ma ajute de acum inainte !!

18/03/07 04:04

Magdy
membru

Inregistat: 09/01/07
Domnul sa va binecuvinteze!

Ultima modificare de Magdy (26/01/14 14:21)

18/03/07 13:37

Pagini:  1 2 3 4 ... 36    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la