TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Teste si probleme logice/Teste on-line Moderat de feedback  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 5 ... 6
april
admin forum

Inregistat: 15/10/05
A treia incercare : 39 :D .

Sa mai incerc inca o data :P ?

25/05/07 18:03

Sarah
membru

Inregistat: 08/03/07
Mai poti incerca... ;)
Am mai incercat si eu,dar tot atat a dat,ei bine,sunt curioasa cand o sa am varsta biologica 36, ce varsta psihologica o sa am...!!!!

Tu imi dai scutul mantuirii Tale,dreapta Ta ma sprijineste,si indurarea Ta ma face mare. Ps.18:35

25/05/07 18:14

Dana
membru

Inregistat: 04/01/07
looool , a 3a oara - 37 de ani...[dar mesajul a ramas acelasi]
Merg in declin !:) [voi da in mintea copiilor...: )))))))) ]

Ultima modificare de dana (25/05/07 19:22)

25/05/07 19:21

jezzy
membru

Inregistat: 13/03/06
Mie prima oara mi-a iesit 32 :D A treia oara 34 :D M-am oprit la timp ca cine stie unde ajungeam :D:D

25/05/07 19:38

april
admin forum

jezzy a scris:

Mie prima oara mi-a iesit 32 :D A treia oara 34 :D M-am oprit la timp ca cine stie unde ajungeam :D:D

La noi ajungeai :D

dana, sa nu ne oprim, sa ajungem noi la ea ;)

25/05/07 20:30

Dana
membru

Asa , asa... : ))))))

25/05/07 20:35

Larisa
membru

Inregistat: 22/05/05
Eu am aproape 25 si mi-a iesit 28. E o treaba, nu?

28/05/07 00:32

Site web  
CodDot
membru

Inregistat: 12/01/06
http://www.SimilarMinds.com

si iata ce mi-a iesit mie la Testul Global de Personalitate...

http://blog.bycoddot.com/life/2007/05/2 ... lity-test/

28/05/07 11:52

Site web  
april
admin forum

Unde e Testul global de personalitate ? Ca eu  vad acolo mai multe teste.

Te referi la : Global 3 Personality Tests
Short Test (30 questions)
Medium Test (84 questions)
Advanced Test (126 questions)  ?

Recomanda-ne concret unul din ele ;) .

28/05/07 11:56

Dana
membru

http://web.tickle.com/tests/uiq/result. ... est=uiqogt
i make this iq test...hmm *111 !

Congratulations, Dana!
Your IQ score is 111
This number is based on a scientific formula that compares how many questions you answered correctly on the Classic IQ Test relative to others.
Your Intellectual Type is Precision Processor. This means you're exceptionally good at discovering quick solutions to problems, especially ones that involve math or logic. You're also resourceful and able to think on your feet. And that's just some of what we know about you from your test results.

:D  exact!

Ultima modificare de dana (28/05/07 12:51)

28/05/07 12:49

tamarta
membru

Inregistat: 22/11/06
mi-am facut si eu testul cu varsta psihologica...mi-a iesit putin mai mult decat dublu varsta mea..e de ras sau de plans?:-?

18/06/07 14:26

brightsky
membru

Inregistat: 01/07/05
am facut si eu testul propus de dana ...si mi-a iesit 122, type Precision Processor. :P

18/06/07 18:09

Magdy
membru

Inregistat: 09/01/07

dana a scris:

april a scris:

Cand 2 se cearta , al treilea castiga ;) .

Mai, hai ca recunosc : l-am facut de vreo doua ori, am schimbat niste raspunsuri, si tot 41 mi-a dat :P .

Deci , suntem in aceasi gasca! Mie tot 41 .[la a 2a incercare ,40 : ) ]

Dragele mele,eu mai am un pic si ies la :D PENSIE! :D :D :D
Mi-a iesit 42!!!!!!!!!1

18/06/07 18:14

Dana
membru

TEST DE PERSONALITATE
( l-am luat si eu de pe alt site : ) , dar mi-a placut!]

"Ceilalti te vad ca o persoana rationala, atenta, prudenta si practica. Sint cu totii de acord ca esti inteligent(a), talentat(a), insa modest(a). Poate ca nu esti genul care sa-si faca prieteni prea repede, insa toti isi dau seama ca esti foarte loial prietenilor pe care ti-i faci si ca te astepti la te poti baza pe acelasi gen de loialitate din partea lor. Cei care te cunosc bine stiu ca e foarte greu sa-ti pierzi increderea intr-un prieten, dar si ca va fi la fel de greu sa te mai increzi in cineva care ti-a inselat-o. Atentie insa; mentii un profil relativ scazut si citeodata cei din jur tind sa te treaca cu vederea. Incearca sa te impui in situatiile care conteaza pentru tine."

32% dintre cei care au facut acest test au obtinut acelasi rezultat.

06/07/07 22:17

lara
membru

Inregistat: 03/12/06
Ceilalti te vad ca o persoana spirituala, activa, incintatoare, amuzanta, practica si in general mereu interesanta; cineva care este permanent in centrul atentiei, dar suficient de echilibrat(a) ca sa nu i se suie la cap. Marea majoritate te considera de treaba, atent(a) si intelegator(oare), genul de om care e mereu gata sa-i ajute si sa-i incurajeze. Atentie insa; risti sa fii considerat(a) un om "prost de bun". Unii iau de-a gata amabilitatea ta si cred ca isi pot permite orice.

58% dintre cei care au facut acest test au obtinut acelasi rezultat.

06/07/07 22:36

jezzy
membru

Inregistat: 13/03/06
Ceilalti te vad ca o persoana foarte interesanta, foarte volubila si relativ impulsiva; esti perceput(a) ca un lider innascut, care e obisnuit sa ia decizii (chiar daca nu sint intotdeauna corecte). Esti considerat(a) indraznet(eata) si aventuros(oasa), genul de om care ar incerca orice macar o data si caruia ii place riscul. Tuturora le place sa se afle in compania ta, pentru ca stiu ca vor avea parte de "actiune". Atentie insa, impulsivitatea si actiunea nu sint intotdeauna adecvate. Pentru anumite situatii se recomanda tactul sau un ritm mai potolit; invata sa le recunosti.

6% dintre cei care au facut acest test au obtinut acelasi rezultat.

06/07/07 23:15

april
admin forum

Eu l-am facut de 2 ori, ca erau niste intrebari unde puteam alege mai multe raspunsuri . Rezultatele :

Prima oara :

Ceilalti te vad ca o persoana foarte interesanta, foarte volubila si relativ impulsiva; esti perceput(a) ca un lider innascut, care e obisnuit sa ia decizii (chiar daca nu sint intotdeauna corecte). Esti considerat(a) indraznet(eata) si aventuros(oasa), genul de om care ar incerca orice macar o data si caruia ii place riscul. Tuturora le place sa se afle in compania ta, pentru ca stiu ca vor avea parte de "actiune". Atentie insa, impulsivitatea si actiunea nu sint intotdeauna adecvate. Pentru anumite situatii se recomanda tactul sau un ritm mai potolit; invata sa le recunosti.

6% dintre cei care au facut acest test au obtinut acelasi rezultat.

A doua oara :

Ceilalti te vad ca o persoana spirituala, activa, incintatoare, amuzanta, practica si in general mereu interesanta; cineva care este permanent in centrul atentiei, dar suficient de echilibrat(a) ca sa nu i se suie la cap. Marea majoritate te considera de treaba, atent(a) si intelegator(oare), genul de om care e mereu gata sa-i ajute si sa-i incurajeze. Atentie insa; risti sa fii considerat(a) un om "prost de bun". Unii iau de-a gata amabilitatea ta si cred ca isi pot permite orice.

58% dintre cei care au facut acest test au obtinut acelasi rezultat.

Hm, hm, hm :P

06/07/07 23:35

Dana
membru

Coeficientul de intuitie

EU:
Reactionezi la orice vibratie psihica dind foarte multa atentie spiritului. Acest al saselea simt te fereste de multe situatii periculoase. Poti citi oamenii ca pe carti, vezi imediat cind iubita(iubitul) te minte si stii intotdeauna cind cei din jur au probleme.

39% dintre cei care au facut acest test au obtinut acelasi rezultat.

07/07/07 01:09

Joseph7
membru

Inregistat: 02/03/07
Ceilalti te vad ca o persoana rationala, atenta, prudenta si practica. Sint cu totii de acord ca esti inteligent(a), talentat(a), insa modest(a). Poate ca nu esti genul care sa-si faca prieteni prea repede, insa toti isi dau seama ca esti foarte loial prietenilor pe care ti-i faci si ca te astepti sa te poti baza pe acelasi gen de loialitate din partea lor. Cei care te cunosc bine stiu ca e foarte greu sa-ti pierzi increderea intr-un prieten, dar si ca va fi la fel de greu sa te mai increzi in cineva care ti-a inselat-o. Atentie insa; mentii un profil relativ scazut si citeodata cei din jur tind sa te treaca cu vederea. Incearca sa te impui in situatiile care conteaza pentru tine.

Interesant......

Ultima modificare de Joseph7 (07/07/07 02:31)

07/07/07 02:30

Joseph7
membru

Atentie insa, impulsivitatea si actiunea nu sint intotdeauna adecvate.

Mai ales cu un baiat :D:D:D:D

Pentru anumite situatii se recomanda tactul sau un ritm mai potolit; invata sa le recunosti.

Uite..... un sfat bun :D:D:D:D

07/07/07 02:36

Joseph7
membru

Coeficientul de intuitie

Partea psihica a personalitatii tale e clar conturata si iti este foarte folositoare. Percepi instinctiv vibratii si ai senzatii ciudate despre oameni sau intimplari fara sa stii de ce. E vorba pur si simplu de instinctele tale care sint in sfirsit bine acordate si care lucreaza; nu le ignora! De ce nu incerci sa faci un experiment cu un prieten? Relaxati-va si roaga-l sa se concentreze cinci minute asupra unei culori, apoi incearca sa vezi daca ai captat mesajul sau psihic.

53% dintre cei care au facut acest test au obtinut acelasi rezultat.

Cam amuzant rezultatul asta.  Poate ar trebui sa incerc sa vad ce iese :D:D:D.

Cunosti regulile bunelor maniere?"    

Ai gasit echilibrul perfect intre zimbetul politicos si vorba obraznica. Stii intotdeauna cind este cazul sa aplici regulile bunelor maniere si cind sa adopti atitudini nu prea politicoase, dar desigur spontane.

53% dintre cei care au facut acest test au obtinut acelasi rezultat.

Mai, mai, mai.......  Sa ma laud si eu putin :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Ultima modificare de Joseph7 (07/07/07 02:50)

07/07/07 02:45

RainSong
membru

Inregistat: 08/11/06
ioi ,io is aproape de 2 ori mai batrana la testul psihologic .... am 32 de ani :O Cica increderea mea in cei din jur ii limitata si sunt pregatita pt eventualele dezamagiri - au dreptate ,pfoai 0_0 si io care vreau sa ma fac psiholog :|

07/07/07 22:00

RainSong
membru

Cum te vad ceilalti ?
Ceilalti te vad ca o persoana rationala, atenta, prudenta si practica. Sint cu totii de acord ca esti inteligent(a), talentat(a), insa modest(a). Poate ca nu esti genul care sa-si faca prieteni prea repede, insa toti isi dau seama ca esti foarte loial prietenilor pe care ti-i faci si ca te astepti la te poti baza pe acelasi gen de loialitate din partea lor. Cei care te cunosc bine stiu ca e foarte greu sa-ti pierzi increderea intr-un prieten, dar si ca va fi la fel de greu sa te mai increzi in cineva care ti-a inselat-o. Atentie insa; mentii un profil relativ scazut si citeodata cei din jur tind sa te treaca cu vederea. Incearca sa te impui in situatiile care conteaza pentru tine.

Talentata ,inteligenta ... mai cata si inrosesc :D

Coeficientul de intuitie
Partea psihica a personalitatii tale e clar conturata si iti este foarte folositoare. Percepi instinctiv vibratii si ai senzatii ciudate despre oameni sau intimplari fara sa stii de ce. E vorba pur si simplu de instinctele tale care sint in sfirsit bine acordate si care lucreaza; nu le ignora! De ce nu incerci sa faci un experiment cu un prieten? Relaxati-va si roaga-l sa se concentreze cinci minute asupra unei culori, apoi incearca sa vezi daca ai captat mesajul sau psihic.

53% dintre cei care au facut acest test au obtinut acelasi rezultat

Am eu impresia sau ultimele rezultate sunt ca ale lui joseph7 ?Pfoai ,poate suntem neamuri si nu stiu 0_o

Si la bunele maniere de 2 ori mi-o dat :
Cunosti la perfectie codul bunelor maniere. Regulile bunei cuviinte n-au secrete pentru tine si nu poti sa-i suferi pe cei care nu le respecta. Frumos, dar daca insisti sa te formalizezi in orice situatie risti sa-ti pierzi spontaneitatea si veselia. Incearca macar o data sa faci o strimbatura.

42% dintre cei care au facut acest test au obtinut acelasi rezultat.

Si de 2 ori mi-o dat cum io dat lu joseph ... Deja e obsedant ,gandim la fel ?0_o

Ultima modificare de RainSong (07/07/07 22:13)

07/07/07 22:04

Joseph7
membru

Cam ciudat ca ne asemanam, RainSong, ca nu prea se vede ca am gandi la fel.  Interesant.

08/07/07 03:27

RainSong
membru

RainSong a scris:

ioi , is aproape de 2 ori mai batrana la testul psihologic .... am 32 de ani :O

de fapt is exact de 2 ori mai batrana ,nu stiu de ce ma gandeam ca 16*2=34 0_o

Joseph ,io zic sa facem reclamatie ,ca dau rezultate false .Dar oricum nu stim cum gandim ,de pe net nu se poate observa asa bine

08/07/07 12:33

Pagini:  1 2 3 4 5 ... 6    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la