TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Spune-ti off-ul/Am obosit Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 18
giany
membru

Inregistat: 18/05/07

dana a scris:

Am obosit sa fiu toleranta....chiar am obosit . Si obosesc cand unele imagini ce contin anumite cuvinte / mesaje imi "izbesc" ochiul...

sunt sigur ca te referi si la mine...
la mine nu vrea sa te oboseasca pe tine dar oare daca as ascunde ceea ce vreau sa spun nu ar fii tot un fel de minciuna??? :)

florin

01/06/07 17:48

Dana
membru

Inregistat: 04/01/07
Am obosit ..., as vrea sa se intoarca ziua de ieri....sa pot face o zi frumoasa din ziua de azi...

04/06/07 13:47

Sarah
membru

Inregistat: 08/03/07
Am OBOSIT...AM OBOSIT...AM OBOSIT. Realitatea nu e decat un dus rece,care ma trezeste....

Tu imi dai scutul mantuirii Tale,dreapta Ta ma sprijineste,si indurarea Ta ma face mare. Ps.18:35

05/06/07 02:29

Joseph7
membru

Inregistat: 02/03/07
Fii tare Sarah si mergi inainte :).  Va trece si asta :).

05/06/07 02:37

Sarah
membru

Inregistat: 08/03/07

april a scris:

" Daca nu poti zbura, alearga. Daca nu poti alerga, mergi. Daca nu poti merge, taraste-te, dar, orice ai face, nu te opri " ! ( Martin Luther King )

Multumesc April,a fost la momentul potrivit.

Joseph7 a scris:

Fii tare Sarah si mergi inainte :).  Va trece si asta :).

Sincer,am murit de cateva ori,(metaforic vorbesc)ai spus la momentul potrivit ce ai spus,MULTUMESC!!!!

Si mai e ceva,ma bucur ca norii acestia negri sunt foarte trecatori (se descarca vijelios,dar) soarele straluceste mai frumos dupa trecerea lor,si..da,cerul e mai senin.

Ultima modificare de Sarah (05/06/07 05:33)

Tu imi dai scutul mantuirii Tale,dreapta Ta ma sprijineste,si indurarea Ta ma face mare. Ps.18:35

05/06/07 05:32

RainSong
membru

Inregistat: 08/11/06
eu am obosit sa cred ,sa sper si apoi sa fiu dezamagita ... la ce mai e de folos speranta daca te amagesti mreu ? :|

05/06/07 21:16

Joseph7
membru

Eu am obosit sa discut cu oameni care sunt plin de idei pe care nici macar nu stiu de unde le-au luat.

Am obosit sa fiu inteles gresit.
Am obosit sa fiu criticat si sa mi se scoata in ochi ca nu am dragoste pentru ca nu ma conformez standardelor lor si nu le fac pe plac.  Am obosit sa fiu vazut de unii, care ar trebui sa imi fie frati, ca unul care le sunt dusman.

Dar stiti ce?  Nu-i nimic.  Voi merge inainte.  Voi continua sa sper in ciuda ostilitatilor, in ciuda problemelor, in ciuda opozitiei.  Daca renunti la credinta, atunci totul este pierdut.  Daca nu mai ai speranta, viata nu mai face sens.  Asa ca Hero, scoala-te si mergi inainte.  Dezamagiti vom fi toata viata, dar si noi dezamagim pe altii la randul nostru.  Iarta asa cum tu doresti sa fii iertata si spera in altii asa cum doresti tu ca altii sa aiba incredere in tine.

Ultima modificare de Joseph7 (05/06/07 21:25)

05/06/07 21:25

albertina
membru

Inregistat: 12/11/06
simt ca obosesc sa caut raspuns la ceva, sa intreb si sa mi se rasp" cu tine nu o scot la capat" Am obosit sa caut adevarul si nimeni sa nu poata sa-mi explice cum e de fapt... sau am obosit  sa inteleg doar ce vreau eu sa inteleg...  dar oboseala asta imi face bine... ma deschide schimbarii... da sunt buc ca uneori obosesc ;)

05/06/07 22:18

Dana
membru

Ma oboseste ...totul si... nimic...

06/06/07 04:12

CatalinD
membru

Dana, la ora 4 dimineata e normal sa fii obosita... =) chiar si de totul sau nimic ;).

"Oile Mele ascultă glasul Meu; Eu le cunosc şi ele vin după Mine. Eu le dau viaţa veşnică, în veac nu vor pieri şi nimeni nu le va smulge din mâna Mea." Ioan 10:27-28

06/06/07 08:41

Dana
membru

M-a obosit ingrozitor dupa-masa asta...Cred ca ar trebui sa-mi schimb atitudinea fata de unii oameni...

07/06/07 00:04

Dana
membru

Ma oboseste o durere de cap ...,ma dor si tamplele si ochii.

07/06/07 13:38

RainSong
membru

x

Ultima modificare de RainSong (11/06/07 18:22)

07/06/07 14:57

jezzy
membru

Inregistat: 13/03/06
Pe mine ma obosesc aia care imi tot opresc curentul din ora in ora, de azi-dimineata :(:(

07/06/07 15:09

Dana
membru

Cred ca ma oboseste linistea [ off , rau am ajuns..]

07/06/07 23:47

RainSong
membru

am obosit sa iert ,sa trec cu vederea toate mizeriile pe care mi le fac "prietenii" ,sa incerc sa fiu eu aia crestina cand ei ar trebui sa fie mai crestini ca mine (tinand cont ca is botezati sau merg la caticheza ,si eu nu) ,sa fac anumite "favoruri" si nici multumesc sa mi se spuna ... si apoi sa si comenteze daca ceva nu iasa bine .

11/06/07 18:25

giany
membru

RainSong a scris:

am obosit sa iert ,sa trec cu vederea toate mizeriile pe care mi le fac "prietenii" ,sa incerc sa fiu eu aia crestina cand ei ar trebui sa fie mai crestini ca mine (tinand cont ca is botezati sau merg la caticheza ,si eu nu) ,sa fac anumite "favoruri" si nici multumesc sa mi se spuna ... si apoi sa si comenteze daca ceva nu iasa bine .

in rugaciunea TATAL NOSTRU, singura din BIBLIE, scrie clar " ... si ne iarta noua gresalele noastre precum iertam si noi gresitilor nostrii ..."
deci retete exista pentru orice situatie...
si io m-am saturat dar nu pot sa ma abtin ca daca iert e bine si daca nu iert nu fac nimic important...
cat despre multumesc ... nu mai astept de la nimeni ... sa-i multumeasca lui DUMNEZEU macar , dar nici asta nu cred ca o fac majoritatea si asta e mai grav...
pacat de noi ... pacat de ei ("prietenii")... noi nu avem prieteni si ei nu apreciaza prietenia oferita...
am foarte multe exemple d`astea cu "prieteni" care i-am ajutat si au uitat...ce sa mai multumeasca... au uitat de tot ...
dar sa nu ne uite DUMNEZEU si EL vede sigur ce facem si apreciaza iar asta ma multumeste destul...

:)

florin

11/06/07 18:45

RainSong
membru

am obosit sa imi bocane vecinii in cap si sa ma mut din camera in camera dupa cum vrea sis ,ca e in sesiune si tra sa invete unde e liniste ... si nici nu prea ajung la pc ca invata in camera asta :(

15/06/07 14:27

CatalinD
membru

Păi dacă te mai goneşte, ia zii una de genul:

"poti sa te uiti la mine ca la un ciudat ,sa stii ca nu-mi pasa ,nu ma cunosti ,deci nu ma judeca dupa ce e la suprafata . Ar trebui sa te uiti de sus la om doar cand il ajuti sa se ridice"

Ultima modificare de CatalinD (15/06/07 14:30)

"Oile Mele ascultă glasul Meu; Eu le cunosc şi ele vin după Mine. Eu le dau viaţa veşnică, în veac nu vor pieri şi nimeni nu le va smulge din mâna Mea." Ioan 10:27-28

15/06/07 14:29

RainSong
membru

:D :D ar trebui sa ramana in tm in sesiune ,nu stiu de ce tra sa vina acasa :( .Ma oboseste @_#

15/06/07 14:32

tamarta
membru

Inregistat: 22/11/06
am obosit sa-mi astern gandurile pe o bucata de hartie, absolut materiala, care stiu k nu vor fi citite de nimeni niciodata...am obosit sa imi spun k am obosit...

18/06/07 13:25

giany
membru

am obosit sa mai gandesc atat cat gandesc ...si cred ca i-am obosit si pe altii ... deci nu-mi fac numai mie rau ... grava situatia...

18/06/07 13:41

giany
membru

am obosit sa mai gandesc atat cat gandesc ...si cred ca i-am obosit si pe altii ... deci nu-mi fac numai mie rau ... grava situatia...e bun si egoismul la ceva...

18/06/07 13:42

giany
membru

am obosit ... da nu io ... am obosit calculatorul (am descoperit ca trebe o pauza de 30 de secunde intre mesaje... oi fi eu asa rapid mai - mai ... ce ma mai laud...si vb si pe mess... si mai si lucrez ... ) ... cred ca pe unii de pe forum si ... poate si eu dar o fi o stare de inconstienta ca nu-mi dau seama ...
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

hai ca incet - incet o sa ne cunoastem mai bine, spre binele nostru sper...si asta e un ovv dar nu ovv trompic...

Ultima modificare de giany_v (19/06/07 16:22)

19/06/07 16:18

byanka
membru

Inregistat: 19/03/07
pe mine ma oboseste traditionalismul din biserica:ne adunam toti la ora 6,cantam o cantare,se citesc cateva versete din Biblie,ne rugam,urmeaza programul tineretului,iar restul sunt spectatori(iar unii  poate chiar adorm pe banca),urmeaza o scurta "predica",ne rugam si plecam acasa....Asta se intampla in fiecare duminca seara....AVEM NEVOIE DE TREZIRE....Si eu personal am nevoie de trezire...unde esta ravna cu care cantam ,cu care ne rugam,cu care spunem poezii,cu care predicam....?  :(...Totul a devenit o traditie....Unde este adevarata  jertfa a inchinarii?...Doamne,invioreaza-ma si invioreaza-i si pe fratii mei.....!

26/06/07 13:41

Pagini: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 18    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la