TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Spune-ti off-ul/Am obosit Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 5 ... 18
RainSong
membru

Inregistat: 08/11/06
Am obosit sa tot vizitez medicii si sa ma imbolnavesc ... si am obosit sa traversez strada si sa astept asa mult la intersectia din fata liceului :D

23/01/07 14:26

jezzy
membru

Inregistat: 13/03/06

Lupea_Filip a scris:

Mai ştii?...

hmmm..pus pe glume ca de obicei...da' totusi gfod e baiat--daca nu ma insel :D

Ultima modificare de jezzy (23/01/07 15:22)

23/01/07 15:18

rubenK2
membru

Inregistat: 15/09/06

Isaia 40:30-31 a scris:

"Flăcăii obosesc şi ostenesc, chiar tinerii se clatină; dar ceice se Ă®ncred Ă®n Domnul Ă®şi Ă®noiesc puterea, ei sboară ca vulturii; aleargă şi nu obosesc, umblă, şi nu ostenesc."

23/01/07 22:49

Site web  
filip
membru

Inregistat: 27/04/05

jezzy a scris:

hmmm..pus pe glume ca de obicei...da' totusi gfod e baiat--daca nu ma insel :D

Eh, asta era o Ă®nţepătură la adresa lui Gfod. Dar Nu ştiu dacă şi-a atins scopul, adică dacă o dat cu ochii de ea. Dar să nu deviem de la subiect şi să ne transformăm Ă®n chat... ;)

23/01/07 23:08

Site web  
april
admin forum

Inregistat: 15/10/05

Lupea_Filip a scris:

Dar să nu deviem de la subiect şi să ne transformăm Ă®n chat... ;)

Buna idee :D .

Eu am cam obosit sa tot urmaresc off-topicul altora...

23/01/07 23:11

gfod
membru

Inregistat: 21/03/05
Iooooi, ce m-ati intepat!! Chestia e ca nici eu nu stiu ce sunt....dar cu siguranta exist:p

24/01/07 22:57

Site web  
filip
membru

Eşti şi tu om... :D

(Şi totuşi am ajuns la chat, păcatele mele...)

Ultima modificare de Lupea_Filip (25/01/07 12:29)

25/01/07 12:28

Site web  
lorre
membru

Inregistat: 07/10/06
Bad choise!:D

26/01/07 12:00

jezzy
membru

Am obosit sa ma  culc in fiecare seara la 12 si uneori sa ma apuce si ora 2 treaza :( si sa trebuiasca sa fiu fresh la 6.00 dimineata :(:(

16/02/07 18:55

mirella
membru

Inregistat: 18/03/05
am obosit sa spun ca ma schimb si nu o fac

"Pot TOTUL in Hristos care ma intareste". Filipeni 4:13

10/03/07 00:58

tamarta
membru

Inregistat: 22/11/06
am obosit asteptand raspunsul Lui de un an de zile...

16/03/07 11:24

filip
membru

wow. asta da mărturisire.

16/03/07 12:47

Site web  
lara
membru

Inregistat: 03/12/06
Eu astept un raspuns din partea Domnului de 9 ani de zile si deja incep sa obosesc........

16/03/07 14:49

Ste.fan
membru

Inregistat: 15/11/05
Si ce ma rog cereti voi incat sa fie prea greu pentru Dumnezeu sa va dea.? Oare problema e in alta parte, si nu la el? :)

16/03/07 15:17

jezzy
membru

Sau exista si posibilitatea ca El sa fi raspuns deja, da' poate nu iti place raspunsul si astepti altul.

16/03/07 17:44

tamarta
membru

Jezzy... poate ca ai dreptate, la una din probleme, nu m-am gandit pana acum la asta. Dar mai sunt inca doua...si inca astept un raspuns de la El.

Seraphim probabil vrei sa spui ca problema e la mine, sau la cei care inca nu au primit un raspuns. Dar El nu ne da azi raspunsul la o problema la care avem nevoie abia maine. Fiecare lucru la vremea Lui. El are vremea pregatita pentru toate. M-am rugat pentru toate problemele cu aceeasi credinta...inca mai cred ca El imi va raspunde...  chiar daca am obosit...

Am spus ca am obosit...pentru ca eu chiar am obosit... sunt momente in care nu dorm zile intregi, sunt momente in care nu pot sa ma mai rog, doar stau si plang inaintea Domnului. Am trecut prin depresii, eram disperata, dar El a avut mereu grija de mine. Cand am vrut sa renunt la lupta El a avut grija sa ma intareasca si am primit botezul cu Duhul Sfant... stiu ca pentru fiecare problema exista o rezolvare, pentru fiecare cerere exista un raspuns... Avem un Dumnezeu mare si trebuie sa-I cerem lucruri mari... Cerul este plin de raspunsuri la rugaciuni care n-au fost inca ridicate la cer. Rugaciunea fierbinte si neincetata nu va fi ridicata degeaba la cer. Raspunsul poate fi intr-un fel sau altul dar va corespunde mereu maretiei lui Dumnezeu

19/03/07 14:11

dodo86
membru

Inregistat: 14/02/07
Trec o perioada mai dificila... Astazi eram mai obosit si mai trist ca de obicei, dar Tatal ma incurajat si ridicat. Vreau sa impartasesc cu voi cateva versete care miau dat forte noi:
Psalmul 33:20-22 "Sufletul nostru nădăjduieşte Ă®n Domnul; El este Ajutorul şi Scutul nostru. Da, inima noastră Ă®şi găseşte bucuria Ă®n El, căci avem Ă®ncredere Ă®n Numele Lui cel SfĂ®nt. Doamne, fie Ă®ndurarea Ta peste noi, după cum o nădăjduim noi dela Tine!"
Ultimul verset ma incurajat mult... Ma provocat sa imi pun increderea in Dumnezeu mai mult si mai mult... Cred ca de multe ori ne descurajam si nu simtim indurarea Sa peste noi pentruca nu nadajduim in El...
Daca citesti acest masaj te rog sa inalt un gand inspre Dumnezeu pentru mine. Dumnezeu sa va binecuvinteze.

20/03/07 18:49

Joseph7
membru

Inregistat: 02/03/07
Dodo86, m-am rugat pentru tine si cred ca Dumnezeu te va intari si te va ajuta sa treci peste aceasta tristete.  Cand trec si eu prin stari mai dificile, ma gandesc la versetele din Plangerile lui Ieremia 3:21-33 si Romani 8:28. 

Asa este cum ai zis tu:  de multe ori ne descurajam si nu simtim indurarea lui Dumnezeu.  Evrei 11:1 spune ca "Credinta este o incredere neclintita in lucrurile nadajduite, o puternica incredintare in lucrurile care nu se vad."  Cand ne bazam pe simturi, vom da gres.  Eu cred cuvintele care spun ca atunci cand noi suntem slabi, Dumnezeu isi arata puterea in noi.  Fii credincios in El in continuare si vei vedea cum te va lua in bratele Sale puternice si te vei inalta spre cer in ciuda oricarei impotriviri din partea diavolului.

Si nu in ultimul rand, citeste si semnatura mea.

Ultima modificare de Joseph7 (20/03/07 20:49)

20/03/07 20:48

dodo86
membru

Inregistat: 14/02/07

Joseph7 a scris:

Dodo86, m-am rugat pentru tine si cred ca Dumnezeu te va intari si te va ajuta sa treci peste aceasta tristete.

Multumesc mult fratele meu pentru incurajare.. :) Oricum nui atata tristetia cat e incercarea prin care trec... Dumnezeu sa te binecuvinteze.

20/03/07 23:59

tamarta
membru

De multe ori cand trecem prin incercari incepem sa ne inchidem in noi, nu mai vorbim cu nimeni, nu mai vedem nici o sansa de scapare, nu mai credem ca se poate rezolva. Cunosc prea bine aceasta stare. Dodo86 o sa ma rog pentru tine. Stiu cat de mare nevoie ai de sprijin in rugaciune atunci cand treci prin incercari.  este important sa stii ca se mai roaga cineva pentru tine, sa nu fii singur... Eu am fost mereu singura in rugaciune si de multe ori simteam ca nu mai pot, dar Ii multumesc lui Dumnezeu ca mi-a dat mereu putere sa ma ridic si sa ma rog si sa cred ca intr-o zi totul se va sfarsi... inca astept acea zi...

27/03/07 12:13

tamarta
membru

Poate ca multi se intreaba de ce Domnul nu mi-a raspuns pana acum. Si eu m-am intrebat de multe ori... dar atunci cand faci parte dintr-un grup de evanghelizare si misiune, dintr-un grup de rugaciune si te rogi pentru problemele orasului, pentru tot ceea ce se intampla in jurul tau, pentru biserica ta, pentru familia ta si pentru multe alte lucruri... cand iti doresti in fiecare zi tot mai mult din El e logic ca satan se lupta...si va spun eu ca e o lupta imensa. Numai o minune m-a tinut in picioare pana acum. Toata slava I se cuvine Lui. Eu nu sunt nimic, dar harul Lui e mare. Am trecut prin multe si inca trec...nu vreau sa intru in detalii... nu sunteti datori cu nimic sa va umpleti capul cu ele...

27/03/07 12:27

Sarah
membru

Inregistat: 08/03/07
daca tot e vorba de oboseala...sincer AM OBOSIT SA FAC IN FIECARE ZI ACELEASI LUCRURI!!!! dar stiu ca nu-s singura si asta imi da curaj...
Cat despre raspunsul Lui la rugaciunile noastre,cand am asteptat si eu 3 ani de zile dupa un raspuns,am citit cateva versuri,care mi-au dat putere sa merg inainte"Invata-ma sa simt ca TU esti mereu aproape,
Invata-ma luptele din sufletul meu sa le indur
Sa-mi stapanesc indoiala ce se-nfiripa,rebelul suspin.
Invata-ma sa am rabdare pentru rugaciunea la care nu am inca raspuns".Gh.Croly
Curaj!!!!Domnul nu e niciodata in intarziere...!!!

Tu imi dai scutul mantuirii Tale,dreapta Ta ma sprijineste,si indurarea Ta ma face mare. Ps.18:35

27/03/07 19:36

albertina
membru

Inregistat: 12/11/06

Seraphim a scris:

Si ce ma rog cereti voi incat sa fie prea greu pentru Dumnezeu sa va dea.? Oare problema e in alta parte, si nu la el? :)

da, ai pus frumos problema, desi... Dz uneori raspunde mai greu, nu pt ca nu ar putea sa o faca mai devreme, stie El de ce ;)

30/03/07 21:41

Joseph7
membru

Inregistat: 02/03/07
Dumnezeu ne raspunde la rugaciunile noastre, dar de multe ori nu asa cum ne-am asteptat.  Stiu din experienta.  M-am invoit cu un frate pastor din biserica sa tinem post si sa ne rugam impreuna pentru o anumita problema.  In doua saptamani am primit raspunsul categoric NU! din partea Domnului.  Efectiv in situatia aceea nu mai putea fi o alta obtiune.  Alte ori, El raspunde mai tarziu (din punctul nostru de vedere) pentru ca vrea sa ne invete sa depindem numai de El.  Si daca tot il chemam Tata, cred ca El vrea sa Il lasam sa ne poarte de grija si sa nu-i spunem noi ce sa faca.  (Ma gandesc cu voce tare)

30/03/07 23:01

jezzy
membru

Ma oboseste o chestie la culme:atunci cand ii multumesc cuiva, aud aproape cel mai des:"N-ai pentru ce!" Sunt o gramada de alte moduri in care poti s raspunzi.
Poate ziceti ca asta e un fel de a spune si ca omul incearca de fapt sa fie modest.Nu stiu ce incearca sa faca sau ce e in capsorul lui, cert e ca nu reuseste decat sa ma enerveze.Va spun asta, ca poate o sa am vreodata ocazia sa va multumesc ;) si trebuie sa stiti cum sa reactionati :)

02/04/07 19:00

Pagini:  1 2 3 4 5 ... 18    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la